Přejít na obsah


Fotka

Topo Czech 2015 (PRO)

mapa garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
233 odpovědí na toto téma

#161 mkazda

mkazda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 13:21

No prave ze v 60CSX nikde zadnej GMA soubor nemuzu najit - skryte soubory atd mam samozrejme odskrtnute


  • 0

#162 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 14:29

Aha, tva GPS GMA jeste neumi, a to fakt nevim, jak to Garmin v takovem pripade resi. Klasicky odemykaci klic v souboru UNL v te GPSce nahodou neni?


  • 0

#163 mkazda

mkazda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 22:56

nene jenom img s mapou. Je mozny ze to je v interni pameti te gpsky ale na tu pres usb nevidim, jen na kartu


  • 0

#164 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2015 - 10:55

Vznesla jsem dotaz na Garminu, že bych ráda používala TopoCzech PRO 2015 i v PC, že se mi nelíbí, že při práci v BaseCampu musím mít připojenou GPS.

Poslali mi odkaz, jak si "pomoci", tak třeba to někomu pomůže, já jsem se zatím do toho nepouštěla, takže nevím, jak to funguje, ale uvidíte.

 

http://podpora.garmi.../article/000153

 

 


  • 0

#165 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2015 - 14:07

To snad nemyslí vazne.
  • 0

#166 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2015 - 14:52

Ale asi jo. Mam pocit, ze az z reakce uzivatelu jim dochazeji veci, ktere maji vzejit z nejake analyzy predchazet realizaci. Pak uz jen hledaji zaplaty - toto je jedna z nich, instalace dalsich pomocnych a ne zrovna systemovych nastroju obejde umelou prekazku polozenou legalnimu uzivateli do cesty pro normalni pouzivani. Pochopim, kdyby toto podstupoval nelegalni uzivatel. Ale jako navod pro pravoplatneho uzivatele ... Drbani leveho ucha pravou rukou je proti tomu zkratka.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 20 březen 2015 - 14:54

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#167 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 21 březen 2015 - 19:29

Dneska proběhl test nové mapy TOPO  PRO 2015 v autě a výsledky jsou na trase dlouhé 65 km následující:

Cesta tam jednou zamrznutí s nutností vyndání baterek a jednou samovolné vypnutí etrexe 30.

V cíli proveden MASTER RESET se smazáním všech profilů a vytvořením nových profilů.

Cesta zpět už proběhla bez problémů, několikrát jsem navigaci neposlechl, aby byla nucena přepočítat trasu a žádný problém nebyl.

U takto dlouhé trasy je znát při sjetí z vypočítané trasy doba přepočtení. Celou trasu vždy počítá znovu, což je při větší vzdálenosti k cíli už znát. Takže patřičně zvolním, a počkám co krabička vymyslí.

Co se týká překreslování mapy, tak s fw. 4.20 nemá problém stíhat při rychlosti kolem 100 km/h a měřítku 50 m.

Ve vnitřní paměti bylo během testování:

370 keší

419 bodů

23 prošlých tras

1 trasa

113 POI bodů ve 2 kategoriích.


  • 0

#168 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 21 březen 2015 - 19:56

Ještě jedna záhada k předcházejícímu mému příspěvku.

U současné trasy píše BaseCamp ve vlastnostech prošlé trasy maximální rychlost 147 km/h a v grafu je maximum 104 km/h.

A tak rychle (140 km/h) jsem nejel ani náhodou. Vím, že to občas odskočí při chytání signálu, ale to by muselo být i v grafu.

A trasový počítač v navigaci ukazuje maximální rychlost 109 km/h.

A teď babo raď, kde je pravda. :D


  • 0

#169 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2015 - 20:20

Přiznám se, že jako uživatel Mapsource a Oregon650 jsem pěkně kyselej. První problém už byl s PRO 2013 a teď mám sice legální mapu, dokonce jsem ji natáhnul do Mapsource, ale sorry nejde odemknout. Nějak to ten pan Garmin vede od deseti k .... Je jasné, že to byla poslední koupená navigace a poslední koupená mapa. Když jsem měl O300, nebyl problém, krom kompasu. Přešel jsem tedy na O450 a tem jsem měl zůstat. O550, kterou mám teď na kešování je od určitého upgrade SW padavějsí. O650 je výrazně rychlejší a má různé "vychytávky", ale jinak nic moc. Nemít tak pěknej displej, už jsem ji prodal. Takhle ji požívám na motorce, protože displej vidím i za sluníčka.


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#170 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2015 - 1:13

Lubbezi, díky za zhodnocení - dost dlouho už si říkám, že až se se mnou rozloučí O450, další Garmin už NE z podobných důvodů, co píšeš. Z map nemám dobrý pocit, zůstávám dál u 2012. Opravdu to vypadá, že Garmin odhání původně své zákazníky k výrobcům chytrých mobilů. :rolleyes:

Stejně je divné, že výroba O450/550 skončila moc rychle proti jiným typům - že by proto, aby se prodávala 650? Kdyby se dál vyráběly 450 a 550, jaký by asi tak byl zájem o 650?


  • 0

#171 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2015 - 12:28

Oregon 450 byl v prodeji 4 roky, 550 ještě zhruba o rok déle, což mi přijde jako dostatečně dlouho (modely 200/300/400 skončily už po roce a půl).

 

Já mám Oregon 450 asi 2.5 roku a jsem s ním celkem spokojený. S novou mapou funguje asi stejně jako s tou předchozí (rozdílu jsem si nevšimnul), přičemž v něm mám nahráno 2-3'000 keší v GPX a 200-300'000 POI.

Co budu dělat až jednou odejde ještě nevím (snad to bude až za hodně dlouho). Oregon jsem si pořídil proto, že můj aktuální telefon je pro práci s GPS dost na nic a o volné paměti se snad ani nedá mluvit (firemní telefon). Vyhovuje mi hlavně kvůli výdrži baterií (a jejich výměně), což je u telefonu vždycky problém (různé externí zdroje jsem kdysi zkoušel a chodit s kabelem mi nikdy moc nevyhovovalo. Zvlášť když se občas o něco zachytil).

 

Jinak přístup Garminu mě také moc netěší, ale plně to odpovídá známé kategorizaci uživatelů:

1) legální uživatel - program (mapu/hru) si zakoupí, legálně nainstaluje a pak bojuje s tím, aby splnil všechny podmínky ochrany a mohl produkt vůbec používat

2) "pirát" - prostě si to stáhne na netu a bez problémů používá, protože jsou všechny ochrany odstraněny

3) "legální pirát" - produkt si sice zakoupí, ale pak stejně používá "pirátskou" verzi, protože ta mu při používání nehází klacky pod nohy

 

Druhá a třetí varianta je samozřejmě protiprávní, ale zároveň to nastoluje otázku proč je v možnostech používání nejvíc bit legální uživatel...


  • 6

#172 mkazda

mkazda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 10:13

tak se mi po celoodpolednim badani podarilo castecne mapy rozchodit v PC (musel jsem zaskrtnout volbu stahovani an SD kartu, ne do pristroje, pak se stahly i unl agma soubory)

Rikam ale castecne v BC totiz nefunguje vyhledavani vubec a v Mapsource jen castecne (jen volba CTRL SHIFT F - hledat nejblizsi)

 

nevite nekdo co s tim?

 

Takze odpoledne stravene misto venku s GPS pekne doma rozchazenim neceho co predpokladm ze by melo fungovat kdyz jsem si to zaplatil. Diky Garmine - jsem halt ten blbej "legalni uzivatel" viz predchozi prispevek


  • 0

#173 mkazda

mkazda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 21:07

takze soucasna komuniokace s Garminem asi takto: "Bohuzel licencni podminky dodavatele map  nam neumoznuji pouziti mapy jinde nez v pristroji" haha -- to je zajimave ze Smartmaps apod bez problemu funguji v pocitaci i v zarizeni - asi by to chtelo ty licencni podminky lip vyjednat - mozna priplatit, ze

 

dale na dotaz zda to mysli vazne s finalni verzi topo mapy" Ano je to finalni verze....., muzete pouzit alternativni postup (na foru jiz zminene vytvoreni virtualniho disku)

 

virtualni disk jsem vytvoril - parada funguje  -  vypnu pocitac, nahodim a virtualni disk je  v p......

po kazdem vypnuti zmizi - jak ve Vistach tak v osmach

 

naprosto nepouzitelne (takze mit permanentne ve ctecce SD kartu)

 

zaver - prechazim na konkurencni mapy a Garmina s androidem za 16k si kvuli tomu fakt kupovat nebudu "-)))


  • 0

#174 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 21:14

Vítej v reálným světě softwaru a kopírovacích monopolů :)

 

Jediná správná odpověď je stáhnout si ten jejich paskvil od pirátů s odstraněnými omezeními.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#175 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 22:03

To Garmin mysli vazne? Jako ze vezmou tataz data, co dlouha leta pouzivali, aktualizuji je, trochu rucne povylepsi (podle toho, jak jim lidi nahlasili chyby), a najednou se po letech zjevi licence, co jim to nedovoluje? Kecaji, az to neni hezke!

 

Nejdrive se strasne divili, k cemu by to lidi vlastne potrebovali. Kdyz jsme jim ty duvody na facebooku vyjmenovali, tak se najednou k tomu prestali vyjadrovat. A nez by priznali, ze to blbe vymysleli, tak zacali mlzit s licenci? Ach, ach.


  • 0

#176 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 22:05

naprosto nepouzitelne (takze mit permanentne ve ctecce SD kartu)
 
A nebo pouzit postup z prispevku #127... on fakt funguje!

  • 0

#177 mkazda

mkazda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 10:45

nojo ale jak js psal vyse postup 127 funguje ale nejde mi vyhledavani - v BC vubec ne a v Mapsource jen castecne. Vam to funguje i s vyhledavanim?


  • 0

#178 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 11:16

 

 
A nebo pouzit postup z prispevku #127... on fakt funguje!

 

Mám to taky uzamknuto, a ten import souboru gma nabízí jen mapa 2013.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#179 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 11:51

Mám to taky uzamknuto, a ten import souboru gma nabízí jen mapa 2013.

 

Import GMA je zcela nezavisly na nainstalovane mape. Jde to klidne i ve chvili, kdy tam nemas vubec zadnou mapu. Takze te tve vete opravdu nerozumim.


  • 0

#180 mkazda

mkazda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 12:11

mysli zrejme to ze kdyz se da import odemykacih klicu tak se zobrazi korektne pouze mapa 2013 - ostatni se zobrazuje jako "nenainstalovana mapa" nebo tak neco - mam to sejne.

 

kazdopadne ale vyhledavani funguje jen ve 2013 nebo kdyz pripojim GPS


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa, garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama