Přejít na obsah


Fotka

Zas jeden dotazník - prosím, prosím


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#81 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 9:34

...

(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu...

Kdyby zákony místo politiků a právníků psali programátoři, nebylo by rozdílných výkladů ani sporů:

 

 ((obrysová světla) a (potkávací světla)) nebo (světla pro denní svícení)

 

versus

 

 (obrysová světla) a ((potkávací světla) nebo (světla pro denní svícení))


  • 4

#82 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 9:54

Ale u aut: Instalace ledkových světel, která mají homologaci pro denní svícení není přestavbou, která by se musela scvalovat a zapisovat do techničáku. Uvažuju o tom u své Felicie, asi by to vyšlo levněji než 1-2 pokuty. Protože jezdím málo a dost často si na svícení vzpomenu až po chvíli.

 

Tak si nech namontovat "automatiku" (myslím že to docela dobře pořeší nějaké relé).

Já když nastartuji, tak se mi rozsvítí světla, a tudíž se mi nemůže stát že bych "zapomněl" a vyjel neosvětlený.


Tento příspěvek byl upraven od PIVNÍ PUPEK: 19 září 2014 - 10:00

  • 1
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#83 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 10:08

Tak si nech namontovat "automatiku" (myslím že to docela dobře pořeší nějaké relé).

Já když nastartuji, tak se mi rozsvítí světla, a tudíž se mi nemůže stát že bych "zapomněl" a vyjel neosvětlený.

A co když chceš někam jet neosvětlený? Lze to vypnout? Preferuji americký model stavby kosmických lodí, který stál u šťastného návratu Apolla 13 - všechno lze ovládat také ručně. Přístrojová deska má být plná budíků, páček a kontrolek  :)


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#84 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 10:16

A co když chceš někam jet neosvětlený? Lze to vypnout?

 

Myslíš třeba jako noční sklizeň sousedovic pole?


  • 2
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#85 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 10:46

Taky si dovolím citaci, ačkoliv jsem se do tohodle nekeškového mlácení prázdný slámy zapojovat nechtěl, ale pobavilo mě toto:

Načež zvedavkanocni o ulici dál založila další parkovací řadu a stále nechápala v čem je podstata problému ;)

Zklamu tě, asi jsem divná, ale žádnou další řadu nikde nezakládám, prostě odjedu zaparkovat třeba o 200 - 300 m dál. To spíš ti o polovinu let mladší mají problém ujít pár metrů. ;)


  • 0

#86 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 11:44

Tak si nech namontovat "automatiku" (myslím že to docela dobře pořeší nějaké relé).

Já když nastartuji, tak se mi rozsvítí světla, a tudíž se mi nemůže stát že bych "zapomněl" a vyjel neosvětlený.

Jo, u Felicie je to výměna jednoho relé, cca za 600. Ještě jsem pokutu neplatil. Pak si to asi pořídím. A zhasnout? To jde. Vypínač se nechává zapnutý, když ho vypneš, nesvítíš.


  • 0

#87 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 11:55

 A zhasnout? To jde. Vypínač se nechává zapnutý, když ho vypneš, nesvítíš.

 

No, já to mám tak, že vypínač je stále vypnutý. Nastartuju-svítím, vypnu motor-zhasnu.

Vypínač musím zapnout jen když chci rozsvítit parkovačky nebo dálkový (popř mlhovky), což využiju prakticky jen mimo město.


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#88 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 12:25

Zajímavé téma a tak se taky připojím. Denní svícení je výmysl našich politiků. Být někde na severu, kde je půl roku šero, tak to je docela pochopitelné ale u nás je to zhovadilost. Rakušáci přestali svítít ve dne, protože denní svícení zvyšovalo emise a oni si na ochranu přírody docela hrají a po těch dvou letech statisticky neprokázali, že je to bezpečnější. Na stránkách jejich ministerstva dopravy byl o tom článek vč. naměřených hodnot. ALe vraťme se k nám, co je lépe vidět?  Jedno nesvítící auto mezi svítícími, nebo jedno svítící mezi zhasnutými???? Jako motorkáře mě to štve o to víc, že nikdo už na svítící vozidlo nereaguje, protože svítí všechny. Když si k tomu vezmu zisk výrobců denního svícení (u lekárniček to bylo cca 1,5 mld). Co se týká samotného svícení, tak je to taky jednoduché buď tlumené + obrysovky, protože tlumené se bez obrysovek nedají zapnout, nebo přídavné denní, ale to musí zhasnou při zapnutí už jen obrysovek. 


  • 2
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#89 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 12:25

Myslíš třeba jako noční sklizeň sousedovic pole?

Třeba. Nebo při táborových hrách.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#90 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 12:57

Trhači, vy nemáte oddílovou Škodověnku 120? :)


  • 0

#91 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 13:01

Trhači, vy nemáte oddílovou Škodověnku 120? :)

My používáme kde co. Od Willyse až po BMW jedničkové řady.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#92 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 13:21

STS Chvojkovice - Brod? No, asi slušnej oddíl, no...


  • 0

#93 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 17:25

Bez čtení diskuze.

Chválím, že člověk ví aspoň školu, kterou dotyčný studuje, i když obor tu nevidím.

 

3. dělení pomocí 15 000 obyvatel - hm? k čemu je to dobrý?

5. víš, že řidičem je i cyklista (vozka, průvodce hnaných zvířat se zvářaty, organizovaný útvar chodců), žejo? A k čemu je ti fakt, že někdo je řidič, ale za volantem seděl naposledy v autoškole úřed 10 a více lety, chtělo by to nějaké udání třeba najetých km... (A teda to, že budeme uvažovat řidiče motorových vozidel)

6. možnost "nepřispívá" - co to má být? Jak se na to má odpovědět?

 

Dotazník mi přijde spíš k nějakému průzkumu na základní škole, možná ještě nějaké střední od horšího studenta, ale od vysokoškoláka?! (Povrchní, občas hloupý)

 

 

A k tématu - nevím, jestli sledování tachometru (protože tady jde snad hlavně o rychlost) a  přidání dalších značek či kontrol je dobré řešení, dle mého moc k bezpečnosti nevede (každý kouká po tachometru/značkách..). Jsou horší jevy - nebezpečné předjíždění, "zmatkařské" předjíždění z pruhu do pruhu, pomalá jízda v levém pruhu (protože mám BMW tak, nemůže přece jet vpravo) a s tím související podjíždění, nedávání směrovek a já nevím co. 

Neříkám, že by se mělo jezdit bez omezení rychlosti (tedy něco jako - jeďte si jak kdo zvládne). 

Osobně si nemyslím, že tyto věci dělají čerství absolventi autoškol, ale majitelé "lepších" vozů, kteří se musí předvádět. Pokud už mířit na začátečníky (resp. budoucí řidiče), tak než nějakým řidičákem na zkoušku spíše úpravou délky autoškoly (aktuálně je to 28 x 45 min praktické jízdy - poměrně málo). Zkoušky jsou taky různé - jinou ji má ten, kdo jede ve větším městě, kde je logicky složitější než někdo z Horní Dolní (tím nechci uvádět nějakou ideu zavedení závěreček např. pouze v krajských městech). 

 
 
A ke svícení - z pohledu chodce svítit, auto které svítí, jede. Některé řidiče není za volantem pomalu vidět (třeba mě :D) a to neberu nějaké tmavé skla. A že to rakušáci zrušili, oni jsou až moc zelení... 
Druhá věc je potom snížená viditlnost, mnozí mají zapnutá jen světla pro denní svícení (tj. nesvítí zadek) i když třeba prší - ideál v kombinaci se stříbrnou karoserií... To stejný, když se stmívá, by se asi musela přesně definovat snížená viditelnost... 

  • 3

#94 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 17:54

Dneska jsem jel skrz České Budějovice. A překvapilo mě, kolik lidí tam jelo v křižovatkách bez blinkrů! A vrcholem byl Dán, který se kdo ví proč rozjel na červenou a zůstal stát v křižovatce. Nějaké patogenní zóny? :-)


  • 0

#95 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 20:06

Nechci se tady obouvat do cyklistů, konec konců sám na kole jezdím, pravda, po Praze ne často, ale vidím je jako rizikový faktor v dopravě. Sjížděl jsem v pondělí v noci po Plzeňské z Motola a kuk - v pravém pruhu neosvětlený neblikající pablb na nějakém BMX či co, hnal to jak blázen a přežil ten večer jen zázrakem. Anebo si neuvědomují, že i takové ekofriendly zařízení, jakým je ten jejich vehikl, může zabíjet: http://budejovice.id...vice-zpravy_mbe


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#96 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2014 - 20:17

Táto hovadina má na tomto fóre už 5 strán.


  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#97 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2014 - 13:53

Nechci se tady obouvat do cyklistů, konec konců sám na kole jezdím, pravda, po Praze ne často, ale vidím je jako rizikový faktor v dopravě. Sjížděl jsem v pondělí v noci po Plzeňské z Motola a kuk - v pravém pruhu neosvětlený neblikající pablb na nějakém BMX či co, hnal to jak blázen a přežil ten večer jen zázrakem. Anebo si neuvědomují, že i takové ekofriendly zařízení, jakým je ten jejich vehikl, může zabíjet: http://budejovice.id...vice-zpravy_mbe

A na BMX kole jsou nejhorší, protože maj všechni nízko a jak stojí tak je to hrk doprava, hrk doleva...


  • 0

#98 Rys Javorice

Rys Javorice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 11:02

Vážení,

děkuji všem, kteří se doposud zúčastnili dotazníkového šetření na téma dopravní nehody. Rád bych zde uvedl jednu skutečnost o dotazníku ..... dotazník neslouží jako podklad pro celou diplomovou práci, ale pouze pro vyhodnocení jednoho specifického bodu práce ... proto ta jednoduchost a krátkost. Doposud dotazník vyplnilo 113 respondentů (za což jim velký dík). Pokud by se zde našel ještě někdo ochotný, tak dotazník je na tomto odkazu.

 

 

http://www.survio.co...S1N5F1W9V9O8N3U

 

Vřelé díky a ať Vás signál stále provází!


  • 0
Ať Vás signál provází!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama