Přejít na obsah


Fotka

Premium Member - být či nebýt?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
261 odpovědí na toto téma

#61 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 13:04

Všem děkuji za podněty, pokračujte prosím dál, času je stále více než dost. Jakmile na to najdu čas (no vlastně spíš chuť :) ), tak zkusím připravit nějaký výcuc a dám vám jej ke shlédnutí.


  • 4

#62 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 13:14

PM jsem od začátku, asi od šesté keše - jsem zvyklý za služby platit.

Stále si ho platím, bez PQ a notifikací by se mi připravovaly výlety mnohem hůř.

 

Připomínek mám ovšem nasbíráno mnoho - některé chyby se táhnou už dlouho, některé kreativně dodali v poslední době - takže vzkazy pro GS:

 

---------------------------

Ať přestanou poslouchat pár věčných a stále stejných remcalů a podvodníků a omezovat kvůli nim hru.

Ať přestanou vynucovat dostupnost eventů za všech okolností pro všechny.

Ať se přestanou babrat ve zbytečnostech (nový Messaging) a raději opraví chyby, které web má už roky:
- nefunkční vyhledávání s diakritikou (v zahraničí jsou keše s diakritikou v názvu běžně publikovány)
- náhodně nerozkliknutelné ikonky na mapě
- špatně nastavená kódová stránka u databáze obrázků

Ať přestanou při první editaci listingu překládat diakritiku do HTML entit, které se navíc počítají do délky krátkého popisu. Důsledek - i tři nikterak rozvité věty s počtem nabodeníček větším než malým se nemusí vejít.

Ať uvedou implementaci HTML kódu v listingu do souladu s normou.

 

Ať při chybě parseru nemažou část za chybou, ale prostě nedovolí listing uložit jako při jakékoli jiné chybě ve formuláři.

Ať zpřístupní starší verze listingů i ownerům keší, když už ta funkce existuje.

Ať zruší možnost logovat uživatelům bez možnosti kontaktu - viz například logy nicku hugocak:
http://www.geocachin...6c-c8bc2007ca34
Takový nick se zároveň neobjevuje ve vyhledávání jiného uživatele.

Ať při zakládání keší berou v úvahu počet již publikovaných listingů a nenutí pořád rolovat "moderní" stránku a mnohokrát klikat.

Ať vrátí do menu rychlý odkaz na seznam založených keší.

Ať šetří místem tamtéž a posunou menu do horní zelené lišty.

Ať se vykašlou na nesmyslné série suvenýrů jako byl loňský srpen a dodělají suvenýry států.

Ať dodělají mapu a gpx na waymarking.com.

Ať zobrazují ikonku nálezu u keší v cizích bookmarklistech - ušetří tisíce bookmarklistů.

Ať udělají odkaz zpět na seznam Pocket Query ze stránky Editace Pocket Query. Stejně tak odkaz zpět na profil ze seznamu keší libovolného ownera.

------------------------------

 

Děkuji předem za vyřízení.


  • 18

Klidně se rozčilujte.


#63 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 13:22

Vcelku s taxoftem souhlasím, až na toto:

 

Ať uvedou implementaci HTML kódu v listingu do souladu s normou.

Proboha neměnit stávající stav, může to rozsypat tisíce existujících listingů.

 

Je třeba zachovat zpětnou kompatibilitu !!!


  • 1

#64 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 13:28

Jsem PM přibližně od 80. cache, tedy cca půlrok po začátku aktivního hraní.

PM je pro mne důležité jako:

  • přístup k PQ, především když se chystám do zahraničí a nelze moc plánovat,
  • přístup k PMO cachím,
  • možnost filtrace přímo na mapě GC.com,
  • podpora provozovatele.

Pokud bych měl říct, co bych uvítal, tak:

  • aby každá cache na mapce byla klikatelná,
  • možnost vícejazyčných listingů,
  • menu v horní liště by bylo pěkné (ano, estetika, já vím),
  • možnost filtrace dle typů logů u listingu,
  • dotažení Lab caches.

  • 1

#65 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 13:30

Za PM zaplatím až ho bude možno využívat nikoliv po omezenou dobu, ale po omezený počet odlovů. Např 800 Kč za 800 FI.

Podobně jak u telefonu nechci platit neomezený tarif 1000/měsíc, ale jen za uskutečněné hovory.

Toť moje klíčové stanovisko.


  • -3
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#66 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 13:35

PS: Ve statistikách mě mrzí, že když hráč přestane hrát, sloupcový graf stále běží. U neaktivních hráčů se tak jejich "kariéra" stává nepřehledná, u těch, kteří odešli do věčných lovišť už je to jen smutné, když se jim jejich sloupečky pouze úží a úží.


  • 2

#67 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 13:37

Jo Rico, když už někam píšeš, zapomněl jsem ještě jednu věc. Velmi bych uvítal virtuální a webcam keše zpět do hry (nejen na waymarkingu kam se přesunuly, není to ono.)Dle konzultací s mnoha kolegy věřím, že nejsem sám. Virtuálky zůstaly jen na dožití a je to velká škoda a ochuzení hry. Takže tak, dokonce bych si kvůli tomu dál platil PM :)
  • 12

#68 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 13:43

Za PM zaplatím až ho bude možno využívat nikoliv po omezenou dobu, ale po omezený počet odlovů. Např 800 Kč za 800 FI.

 

Smogeo, to, co ty píšeš, vede ke kreditnímu systému, který by se mi taky líbil, ale záleželo by na jeho konkrétní implementaci.

 

Moje představa je zhruba tato: Byla by stanovena cena kreditu - každý by si mohl nakoupit libovolný počet kreditů. Nováček by dostal určitý počet kreditů zdarma (na vyzkoušení). Za vytvoření keše by se platil určitý počet kreditů. Owner by mohl stanovit, kolik kreditů stojí odlov jeho keše (míněno zapsání found it logu na keši) - bylo by to z rozmezí 0 až nějaké maximum. Za každý found it by část zaplacených kreditů šla na účet ownera a část na účet GS. Dále by šlo za určitý počet kreditů si předplatit i nadstandardní služby na určitou dobu (ideálně každou zvlášť) - PQ, LiveAPI, bookmarky apod. Chtělo by to samozřejmě rozpracovat a hlavně vhodně stanovit cenu kreditu, ale jako myšlenka to snad stačí.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#69 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 13:43

Sorry mysakovi za palec dolů, jak čtu na telefonu, zavadil jsem o to :(
  • 0

#70 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 14:06

Diskuse se pomalu od BM/PM stáčí k nedodělkům GS. Nevím jestli to bylo tématem.

Osobně bych místo virtuálek (které jsem už nezažil) preferoval dodělání waymarkingu. Teď je jediná možnost postahovat si waymarky do geogetu, přes Geojarry, protože API není. A pak si je ukázat na Keškomapě. Protože na té mapičce co tam je teď, není vidět nic. A tak loguju WM nárazově, i s ročním zpožděním.

Ale kredit na určitý počet úlovků není špatný nápad. Až na to, že by to přineslo zase jiné problémy. A omezovalo by to rychlosběrače a powertrailisty, takže to nebude v zájmu GS. Asi by si ale někdo rozmyslel, jestli utratí celé PM na jednom powertrailu, nebo s tím bude hledat celý rok.

Ale asi by pomohlo, nějak to PM rozdělit na několik úrovní. Bereme to z našeho hlediska, ale GS celosvětově. A jsou určitě země, kde 30 dolarů není pakatel, i když víc hráčů asi pochází z bohatších zemí.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 09 říjen 2015 - 14:18

  • 0

#71 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 14:18

Hlavně kredity ne, to mi začíná připomínat mikrotransakce v hrách a to bychom u každé keše mohli mávat kreditkou...


  • 5

Taddeo.png


#72 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 14:26

Pro RICA:

 

Jsem BM a pro prechod na PM nevidim zatím motivaci

 

PQ - jsem na chut neprisel. Radeji se couram po mape a pripravuji si to dopředu u kompu. - motivace 10%

FP  - tohle je uzasna věc.  Tohle pomaha delat hezke kese a hezke listingy a posouva uroven cele hry. motivace -70%

filtry mapy - docela me to bavi, ale dokazi se bez toho obejit proste filtruju svyma očima - motivace 55%

PM kese - jedno PM v rodine mame a pri pohledu do mapy tech PM kesi zase tolik není abych litoval. BM kesi je tolik, ze PM uz je vylozene zpestreni. Pripadne se rad zucastnim odlovu s nejakym PM. Motivace 60%

Statistiky - staci GC Project. ale stejne bych se bez nich obesel. motivace 5%

 

 

Pokud na to kouknu celkove, nemam zatím nejakou padnou motivaci si PM poridit. Za 800,- korun rocne mi neprijde adekvatni to co za ne dostanu oproti BM. Pokud bych uvazoval ze počet PM:BM lovcu je 1:6 (jen úvaha) vysledna cena za rok kterou GS vybere nevyzaduje sponzoring :) a popravde kroky ktere GS udelal třeba s eventama nebo se suvenyrama je pro me spis demotivujici.

 

Krasny napad je to kupovani jen nekterych funkci. Ja třeba povazuju za optimalni si za 10€ za rok koupit třeba jen FP a zobrazovani PM kesi . 


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 09 říjen 2015 - 14:28

  • 1

#73 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 15:19

PM jsem druhým rokem, pořídila jsem si ho spolu s navigací, při lovu s mobilem nebylo tolik potřeba. Jako hlavní motivace pro jeho zakoupení jsou pro mě PQ, notifikace a PM keše. Využívám také FP a v menší míře bookmarky. Cena se mi zdá přijatelná, nevychází to ani na 100Kč měsíčně, což si myslím, že si snad každý může dovolit do koníčku investovat. Připomínek ke GS bych měla sice víc, ale většina se jich netýká přímo PM, tak zmíním jen následující: Spíše než trackovací kódy nebo podobné blbinky bych ocenila, kdyby ti, kdo si platí PM delší dobu v kuse, dostali nějakou slevu. Třeba pár měsíců zdarma, takový bonus pro věrné zákazníky. Co je ale nejdůležitěší, za své peníze bych ráda viděla, aby z nich dostávali finanční odměnu ti, bez jejichž práce by to nešlo, totiž revírníci. Tím rozhodně nechci kritizovat vaši práci, vím, co pro nás děláte. Ale je to činnost dobrovnolná dělaná ve volném čase, což je bohužel často vidět. Kdyby se jednalo o placenou práci, revírníci by jí mohli věnovat více času, což už by při dnešním počtu keší bylo potřeba. Také by pak od jejich práce mohl být očekáván vyšší standard, přeci jen by na každou stížnost zmizela (oprávněná) odpověď "dělám to zadarmo".


  • 0

#74 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 203 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 15:20

Jsem PM od prvnich mesicu po zalozeni uctu , a zazil jsem nekolik dnu bez PM a bylo to utrpeni.Hlavne absence LiveAPI a filtrovani mapy.


A k cene? Ten jeden rohlik denne, co stoji Premium  "si od huby klidne urvu" a nejak me to netrapi (pokud nejsou vypadky) :P  


 


  • 0

Garmin Oregon 450 + iPhone 4S + GSAK 8


#75 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 15:43

Ja jednoznacny souhlas s navratem Virtual a webcam kesi. Diky
  • 3

#76 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 15:53

Virtual a webky podepisuju taky, koukla jsem na waymarky, ale ty mě moc nenadchly, určitě to nenahradily.


  • 2

#77 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 16:26

PM mi donesl Jezisek asi pri moji kesce c. 200 - coz jak koukam je celkem brzo. Po tom - co jsem si poridila garmina a nechtela jsem kesky stahovat manualne bylo PM jasnou volbou.

 

Nejvice vyuzivam: PQ, statistiky, moznost ignorace a samozrejme FP.

 

PM je pro me nutnosti - uz jen kvuli svym peti PM kesim - je to takova mala ochrana proti niciteli - ktereho znam. Zaslouzil by do drzky hned a definitivne - na druhou stranu kdyz mame vsechny kesky jen PM - tak nevypustime jen tak nejakou dikyzabodovku - ale s kazdou si pohrajeme a mema radost za kazde diky... BM odlovy mi nevadi - naopak - kdo si je najde - tak proc ne...

 

Me by se traba libil verejny ignor list - nemela bych nic proti tomu - aby ostatni videli - co ja videt nechci...


  • 0

#78 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 17:55

PQ, plné GC.LIVE API, PMO keše. Takhle strucne se to da vyjadrit. ;)


  • 0

#79 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 18:09

PM asi od vánoc 2007

 

Proč PM? PQ, API, podpora provozovatele,..

Proč NE PM? Když to porovnám, stejnou cenu platím za upgrade Zoner Photo Studio, což je luxusní program a výrobce ho stále intenzivně vylepšuje. Proti tomu jsou služby GS ubohost.

 

Co zlepšit (komentáře k návrhům)

  Víceméně souhlasím s názory MH.MAILa, Taxota i dlaších. Zejména:

  - Podpora WherIGo, včetně WherIGo foundation

  - Dotažení WayMarkingu do použitelné podoby, včetně možnosti definování PQ

  - Rozumný WISIWIG editor listingů.

  - Vícejazykové listingy, stahovat jen preferovaný jazyk - to už tu dávno mělo být!

  - Sjednocení ceny. Buď stejný počet $, €, Kč,.... ;) ...  nebo stejná hodnota. A možnost platit té měně, kterou si vyberu.

  - Zrušit nekoncepční přepisování souřadnic. Místo toho zavést vkládání vlastních waypointů, nejen finálek.

  - PQ na vše z daného státu (předgenerované, ušetří výkon)

  - PQ filtr upravit, aby "změněná keš" byla jen ta, kde došlo ke změně listingu, případně přišel významný log (NM, NA, třetí DNF,....)

  - FP - Procenta by se hodila, zvyšování počtu FP by vedlo jen k jejich inflaci.

           Padl tu návrh na možnost zobrazovat FP "podle podobných preferencí". To by bylo hezké, ale jak by to měli chudáci udělat?

 

  - Rodinný PM - stejně je většinou v rodině jeden PM, ostatní BM ale data logicky sdílejí.

 

  - Trekovací kód za PM - není špatný nápad. Ale odměny reviewerům by byly asi užitečnější, i když si nemyslím, že by vznikali profesionální revieweři (a ani by to nebylo přínosné - kdo něco dělá srdcem, dělá to lépe, než kdo to dělá jen pro peníze).

 

  - Obnovení WEBkamů a virtuálek: Ne, mnohem užitečnější by bylo dotažení WayMarkingu do použitelné podoby.

 

  - Kreditní systém a Možnost platit po jednotlivých službách: jen to ne! Věc by to jen hrozně zesložitilo a fakticky prodražilo. Cena ze jeden celý balík nikdy není součtem jednotlivých cen. Výrobce/prodejce prostě předpokládá, že kdo si kupuje balík, nevyužije vše a tak cena je "za průměr".

Je celkem logické, že při vývoji se dělají chyby, ne vše se povede a ne vše se osvědčí. Měli by zavést něco jako BETAcaching, tam testovat a až po kladném přijetí přenášet do produkčního systému.

Nelézt do zadku líným kačerům (viz několikrát výše u předchozích přispěvatelů.).

 

Co by mohlo pomoci předejít zbytečným hádkám mezi kačery:

  - Kopírovat DT, velikost,... k logům v okamžiku logování - aby se pozdější změna nepromítla do statistiky kačera.

  - Změna chápání Found-It logů: Když jsem našel, našel jsem. Mám FI. I kdyby to byla moje keš, i když jsem ji našel 5x před tím.

  ALE: pak nikde nepsat počet Found-It logů, ale jen skutečný počet nalezených cizích keší. Nebo dokonce dát možnost, ať si každý zvolí, jaké počty chce vidět. To by pak šlo využít zase pro hodnocení keší: když mi keš stála za pět návštěv, asi se mi líbila víc.  Případně doplnit logy "krabičku jsem viděl, ale nelogoval", "Nález typu JONEA" ;-), "Vyluštil - ještě neodlovil", "Nález BF",  atd.

Myslím, že by se pak nemuseli kačeři hádat, jestli je log oprávněný, nebo ne.


  • 3

#80 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 18:27

Sorry mysakovi za palec dolů, jak čtu na telefonu, zavadil jsem o to :(

Srovnáno :-)


  • 1
Oregon 650, iPhone5 + Geoget




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama