Přejít na obsah


Fotka

Premium Member - být či nebýt?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
261 odpovědí na toto téma

#101 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2015 - 11:12

Nemyslím si, že by GS měl motivovat k masovějšímu zakládání. I když z mého pohledu (vylovené okolí) by jich mohlo být více. Ale raději ať zakládá někdo, kdo to dělá jen ze záliby a ne proto, aby za to něco dostal.

A masoví zakladači tomu buď musí věnovat veškerý čas, nebo to nestihnou udržovat.


  • 5

#102 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2015 - 12:09

V tom původním příspěvku psal o odměnění kvalitních keší - za %FP. Nejen za založené keše.

Samozřejmě, vše má své pro a proti.

Jen prostě mi to přijde dost nespravedlivé od firmy vydělávat na práci jiných a nic jim za tu práci nedávat... Protože bez kešek by GS nemohl vydělávat. A ty kešky mu dělají autoři kešek.

Osobně by se mi líbilo, kdyby byla konkurence v poskytování dat o keškách. Nemyslím teď různé druhy systémů, ale to, že by různé firmy mohly přistupovat k jedné databázi kešek (jako třeba nyní elektřina nebo plyn). To bychom pak viděli řádové zlepšení služeb GS. Ale samozřejmě to je nereálné.


  • 0

#103 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2015 - 12:41

Taky si nemyslím, že odměňování ownerů za založení keše by hře prospělo. Mnozí by to okamžitě pojali jako výdělečnou činnost a to by se projevilo na kvalitě hry.

 

Keše přece zakládáme pro radost sobě a ostatním, nikdo nás k tomu nenutí. A dobře udělanou keší získává owner renomé v komunitě, FP, případně odznáčky do statistiky. Navíc zakládat a hledat můžeme i bez PM. A zakládat vlastně ani nemusíme, takže nelze tak úplně říct, že na nás někdo vydělává. Samozřejmě když nebudou hráči kešky zakládat, nebude co hledat :-)

Ale třeba když jdete hrát bowling, taky platíte za dráhu, kterou pro vás někdo postavil. Tak bych to viděl tak, že založením kešky stavíte "dráhu" ostatním a vracíte jim tak to, co pro vás nachystali oni.

No a ta zlá firma, která na nás vydělává, nám přece dává systém, za který nemusíme vůbec nic platit a přesto na něm můžeme hrát.

 

Nemyslím si ani, že by měli být finančně odměňováni revieweři, tedy pokud to budou stále dobrovolníci a ne zaměstnanci GS. Teda, ne že by se mi nelíbilo dolarové konto :D  , ale pro dobrovolníky to zkrátka není vhodné. Také si nemyslím, že by se tím nějak změnil náš přístup ke schvalování. Pokud budou totiž revieweři dobrovolníci, vždy se musí počítat s tím, že mají X aktivit (včetně zaměstnání) a revírničení je pouze jedna z nich. Odměny reviewerům - dobrovolníkům bych viděl spíš jiného rázu než finanční. Ale to tady nevyřešíme ;)

 

Ani si nemyslím, že PM je drahé. Vychází to na cca 2 Kč na den a to je směšná částka. Ale rozhodně by měla být cena jednotná, ať se platí z USA, Evropy nebo jiné tramtárie. Ale dokázal bych si představit nějaké částečné PM jen na určité služby, případně rodinné PM, které by bylo cenově výhodnější. Když už je to family friendly hra, tak se vším všudy ;)

PM by šlo i zatraktivnit, jak už sem říkal kolegovi, třeba získáním trackovacího čísla za platbu PM. To by GS v podstatě nic nestálo a spousta lidí by to využila. Ale našly by se i jiné způsoby, pro někoho nepodstatné drobnosti, pro jiného příjemné drobnosti.

 

Také oficiální aplikace Android by mohla být zdarma a ne za 300,- . Zvlášť když pro okno a jabko zdarma jsou :angry:


  • 23
Tobias Reviewer
Reviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký

#104 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2015 - 13:00

...

Jen prostě mi to přijde dost nespravedlivé od firmy vydělávat na práci jiných a nic jim za tu práci nedávat... ..

 

Tomu se říká geniální podnikatelský nápad, splnění amerického snu. :-) Mě na tom štve jen to, že to nenapadlo dřív mě samotného.


  • 4

#105 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2015 - 13:09

Stando, mohl bys ještě připojit názor na obnovu webcam a virtual cache? To by mne hodně zajímalo. Dost lidí o návrat stojí....bude Zeměplk naslouchat přání kačerů? :) Případně- co můžeme my tady na fóru pro to udělat, jak postupovat, aby naslouchal? ;)

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 14 říjen 2015 - 13:50

  • 0

#106 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2015 - 16:08

Stando, mohl bys ještě připojit názor na obnovu webcam a virtual cache? To by mne hodně zajímalo. Dost lidí o návrat stojí....bude Zeměplk naslouchat přání kačerů? :) Případně- co můžeme my tady na fóru pro to udělat, jak postupovat, aby naslouchal? ;)

 

No, mám li být upřímný, trochu nechápu, že když mohou být EC, které jsou vlastně taky virtuální, proč by nemohly být VC (prosím nezaměňovat za WC :) ) u nějaké opravdu jedinečné památky, třeba u těch, co jsou v seznamu UNESCO.

Samozřejmě by se vše muselo ošetřit tak, aby nevznikaly virtuálky u každé kraviny, což byl myslím jeden z důvodů jejich zákazu. Další pak tuším to, že keše byly založeny a nikdo se o ně už nestaral ( např. věc, ke které byla virtuálka založena byla přesunuta apod.). Řekl bych, že toto byl i jeden z důvodů zákazu webek. Ale tím si nejsem příliš jistý.

Nemyslím si, že by virtuálky a webky Groundspeak opět zavedl, nebo o tom vůbec uvažoval. Diskusí na toto téma už proběhlo hodně. 


  • 2
Tobias Reviewer
Reviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký

#107 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2015 - 21:30

PM jsem a to už dlouho a zatím stále obnovuji. Důvody tu vesměs padly v předchozích příspěvcích. Rozhodně to ale není kvůli PMO keším. S cenou za rok nemám problém. Samozřejmě si dovedu představit, že by za ty naše příspěvky mohli více vyslyšet a podpořit některé naše tužby, ať už jde o některé typy keší nebo o některé funkčnosti stránek. Rozdílnou cenu pro různé oblasti považuji za nespravedlivou a za úlet z jejich strany, i když mám dojem, že takto nepostupují jen oni.

 

Ale když už u té ceny jsem, tak ten Standův přepočet na 2 koruny na den je jediná věc, se kterou se v jeho příspěvku, se kterým jinak naprosto souhlasím, neztotožňuji, protože tohle rozmělňování poplatku za něco na malé časové úseky považuji za velmi nebezpečný marketingový nástroj.


  • 4

#108 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 6:13

Uvítal bych, kdyby hra byla pestřejší, poslední roky se dost unifikuje. Webky byly zakázány proto, že owner nemohl zaručit funkčnost kamery. No a co? Nefunguje kamera, zruší se keš a jinde vznikne nová. Zákaz putovních eventů typu Zubatá žába. Důvodem bylo to, že jsem šel pět kilometrů v noci ve středních Čechách, ale ikonku mám za Chebem. No a co? Eventy s obtížností 1, protože se kačer nemusí účastnit obtížného programu. No a co? Že pak má nevypovídající statistiky? To samé je omezení (dožívání?) challenge keší. Tohle všechno časem odradí spoustu PM hráčů, protože to sklouzne k tomu, co tady popisoval Kulhal, jak vypadá geocaching v USA. A PM se platí proto, aby hra měla co nejvíc rozměrů.


  • 10

#109 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 6:23

A že by tedy dali možnost. platit 3Kč denně? Se slevou při předplatném? Jen by museli mít banku, co nepočítá poplatky za transakce.


  • 0

#110 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 9:10

Smrku, tos napsal vyborne, tohle by si urcite mel GS uvedomit... (ale asi neuvedomi, protoze mam pocit, ze pro ne existuje proste jen americke, nikoliv evropske pojeti GC)
  • 0

#111 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 10:02

Ten argument o mizivém množství PMO keší je platný pouze lokálně, když se podívám pár kilometrů od Brna, tak z letos založených keší ve spolkové zemi Niederösterreich je jich PMO více jak 16%. A to už není zanedbatelné číslo.


  • 0

#112 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 10:45

A že by tedy dali možnost. platit 3Kč denně? Se slevou při předplatném? Jen by museli mít banku, co nepočítá poplatky za transakce.

 

Fajn. Takže rok by vyšel na 1095 Kč, příští na 1098 Kč. I když nelovím, tak na web přistupuji, třeba kvůli přípravě.

Ačkoli reaguji, pevně doufám, že ten citovaný a související příspěvek byl jen špatný vtip...


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#113 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 11:31

PM jsem téměř od počátku mého kešování. První důvod byl, že v místě, kam jsem se chystal byla většina keší PM (dánský ostrov Bornholm). Takže mé důvody proč platím PM v bodech jsou:

- přístup k PM only keším

- přispívám na existenci a provoz Groundspeeku

- možnost PQ (jedu do ciziny a nevím přesně kde budu, tak si stáhnu větší oblast)

- možnost tvorby PQ podél trasy

 

Jediné co mi na PM vadí je, že 30 EUR = 30 USD :)


  • 0

#114 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 11:45

Fajn. Takže rok by vyšel na 1095 Kč, příští na 1098 Kč. I když nelovím, tak na web přistupuji, třeba kvůli přípravě.

Ačkoli reaguji, pevně doufám, že ten citovaný a související příspěvek byl jen špatný vtip...

No, kdyby si mohl člověk zaplatit jen na den, kdy to chce použít, nebylo by to tak drahé. Ale pochopitelně to vtip byl. Ale logiku by to mělo. T-mobile mi taky napsal, že místo 6hal/kB budu platit 24Kč na den a jak prý je to výhodné. Poslal jsem je s tím někam, protože pak by jedno zjištění, kdy mi jede autobus (a k ničemu jinému to pro mě není) vyšlo pěkně draho.


  • 0

#115 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 12:18

...

 

Jediné co mi na PM vadí je, že 30 EUR = 30 USD :)

 

O toto jsem se samozřejmě zajímal a odpověď byla, že je to kvůli nějaké dani v EU (což říkali i při zavedení té eurové platby). Není tu někdo, kdo takovým věcem rozumí? Vím i částku kolik se mělo z těch 30USD platit na dani a je to podle mě jaksi hrozně moc. Psát to tu nechci, je to interní GS informace, každopádně zkusím zjistit něco víc a také další informace ke zveřejnění.


  • 0

#116 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 12:20

No, kdyby si mohl člověk zaplatit jen na den, kdy to chce použít, nebylo by to tak drahé. Ale pochopitelně to vtip byl. Ale logiku by to mělo. T-mobile mi taky napsal, že místo 6hal/kB budu platit 24Kč na den a jak prý je to výhodné. Poslal jsem je s tím někam, protože pak by jedno zjištění, kdy mi jede autobus (a k ničemu jinému to pro mě není) vyšlo pěkně draho.

 

Myslím, že se dostáváme do dost absurdních rovin. Někam musím náhle služebně jet a po skončení práce mám dvě hodiny volna. Přípravu jsem nestihl, chci se tedy podívat na web - jo, já nemám na dnešek zaplaceno. Tak nic, jdu na jedno. Skutečně skvělá představa - dražší a nešikovnější. Nechme ji zase zapadnout.


  • 2

Klidně se rozčilujte.


#117 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 12:28

Naopak to se bude uctovat az pak. :D Třeba na konci roku. Byl jsi na strankach 100 dni zaplatíš 300,- :). A bude se účtovat jakejkoliv pristup. I přes C:geo atd. 


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 15 říjen 2015 - 12:29

  • 0

#118 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 12:37

Myslím, že se dostáváme do dost absurdních rovin. Někam musím náhle služebně jet a po skončení práce mám dvě hodiny volna. Přípravu jsem nestihl, chci se tedy podívat na web - jo, já nemám na dnešek zaplaceno. Tak nic, jdu na jedno. Skutečně skvělá představa - dražší a nešikovnější. Nechme ji zase zapadnout.

Právě naopak. Dostaneš se někam, kam jsi nepočítal, že pojedeš, zaplatíš si z mobilu a hned si stáhneš data. Jen musíš v době, kdy v Americe i u nás fungují banky, s časovým posunem je problém.
 Ale třeba by to šlo přes čínské banky, tím by se vykryl mrtvý čas.


  • 1

#119 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 12:41

Nekomplikujte to, na jednotlivých poplatcích zaplatíte víc než na jednom za rok, taxoft má pravdu.


  • 0

#120 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2015 - 13:14

O toto jsem se samozřejmě zajímal a odpověď byla, že je to kvůli nějaké dani v EU (což říkali i při zavedení té eurové platby). Není tu někdo, kdo takovým věcem rozumí? Vím i částku kolik se mělo z těch 30USD platit na dani a je to podle mě jaksi hrozně moc. Psát to tu nechci, je to interní GS informace, každopádně zkusím zjistit něco víc a také další informace ke zveřejnění.

 

Podle oficiálního stanoviska vyšší cena pro Evropany (a další) odráží fakt, že v Evropě musí GS platit vyšší DPH. Pokud bych si koupil třeba košili za $30 bez DPH v Seattlu, tak si stát Washington (a místní samosprávy) k ceně přirazí cca 9%, celkem tedy zaplatím $32.7. Česká vláda ale spotřebuje víc peněz, proto si připočítá 21% a já v Praze tedy zaplatím $36.3. Pro zjednodušení GS nasadil pro většinu evropských zemí stejnou cenu €30, což bylo zvýšení větší než byl rozdíl v DPH – zvlášť v roce 2013 kdy dolar byl vůči euru nízko. Tehdy GS naštval spoustu lidí, hlavně proto, že tohle zdražení neuměl včas a rozumně vysvětlit. V dnešní době kdy je kurz dolaru vysoko je ten rozdíl daleko menší.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama