Přejít na obsah


Fotka

Premium Member - být či nebýt?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
261 odpovědí na toto téma

#81 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 09 říjen 2015 - 19:04

Teď mě ještě napadlo, že by měli lépe vyřešit datum publikace - aby se ve filtrech bralo datum publikačního logu a né nesmyslné datum, které vzniklo při založení listingu (třeba by se mohlo při publikaci toto datum přepsat), už jsem narazil na kešku, kde ten rozdíl je víc než rok
  • 8
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#82 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 21:23

PM jsem kdysi dostal k reviewerstvi, dozivotni clenstvi odmitl, pak si ho par let platil/neplatil, momentalne je vyprsele.

Proti:

- notifikace jsem nikdy nepouzival

- hodnoceni a statistiky jdou snadno ozelet

- databazi v GSAK nebo GG jsem si nikdy nedrzel, abych stahoval pravidelne PQ

- PQ jsem pouzival jen tak, ze jsem si na mape naklikal bookmark list, vygeneroval z nej PQ a stahl GPX. Totez zvladam jednoduseji jinymi nastroji.

- mala zavislost na GC: kdyby GS zpoplatnil veskery pristup, tak spis prestanu kesovat, nez abych z donuceni platil

Pro:

- PMO kese, tady jsou v nekterych mistech popularni

- kdyby bylo videt, ze jsou prijmy k necemu dobre, vylepseni aplikace treba (novy zakladaci formular a Search za takove nepovazuju), nebo infrastruktury (vlastni AS misto vymlouvani se, ze routing mezi ISP Groundspeaku a velkym evropskym koncovym ISP drhne)

- nedavno GS odstranil par letitych bugu na waymarking.com, to me dojalo, az jsem uvazoval o obnove.

 

OT: vyse zminovane oceneni prace revieweru za nas bylo, mestsky batuzek se zabou mi porad dobre slouzi. Navrhovane prvky prime demokracie me pobavily.


  • 3

#83 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 21:51

prispevek od haggaeus me postouchnul - pm si platim a vzhledem k castkam venovanym vyletum je temer zanedbatelna, pm vyuzivam k poznamkam o lusteni kesi, ke zobrazeni pmo kesi na pc. jinak pq, zobrazeni pmo zvladaji drojdi apky v poho, byt v tomto smeru nelegalne. jen bych nerad, aby se na strance kese jednou neobjevil vedle fp taky palec dolu
  • 0

#84 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 22:26

Vícejazyčné listingy - to by byl problém. Často by si cizinci automaticky stáhli anglickou verzi a v ní by bylo "Sorry, listing is in Czech only". Stačí si najít něco ve wikipedii a pak přepnout jazyk a z celé stránky je najednou jen jedna věta.

Ale pochopitelně by to být mohlo - owner by si definoval jazykové verze a když by požadovaná nebyla, stáhnul by se základ v primárním jazyce. Radši louskám holandštinu, než nic. A keše jen v holandštině máme i tady na jihu. Ale pochopitelně by to muselo být zpětně kompatibilní, tj. všechny současné by se musely brát jako že jsou v primárním jazyce, i když třeba mají i anglickou část.

Ale myslím, že tohle Američany trápit nebude, aby to považovali za nutnost zavést. Každý přece mluví anglicky, tak na co jiný jazyk.

Live API mě přijde vyhovující ve verzi Summary. Pokud byl takový problém stahovat listingy i logy, tak logy klidně oželím. A příjemně mě to překvapilo, když to zavedli.

Počet FI logů x počet nalezených keší - to se mi zdá jako zbytečnost. Spíš kdyby prostě k nalezené keši už nešlo dát druhý FI. Nováčci to občas dělají z neznalosti, odešlou to i třikrát se stejným textem.

A že by se měl s logem ukládat do databáze příslušného nálezce i aktuální stav, to tvrdím už dávno. D/T, owner, možná i něco dalšího. Takhle když něco najdu a pak to adoptuju, mám najednou FI log na vlastní keši. A změny T5-T2-T5, to už jsem tu psal, jak jsem našel stromovku, která aktuálně byla ukryta pod stromem a teď mám v oficiální statistice T5.

A za finanční příspěvek schvalovačům bych určitě byl, dobrovolnická práce má svoje meze.

 

No a názor do pranice - což nedělat web stále složitější, ale posvětit externí aplikace, které už existují a které kvůli API už museli vzít na vědomí. Ale asi ne, jak by se začali vměšovat do funkčnosti Geogetu, šel by do kytek. on je trend dnes přesně opačný, i typické lokální věci přesouvat do cloudu.


  • 3

#85 netvor

netvor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 23:24

Vždycky jsem byl BM hráčem a o PM zatím neuvažuju. Z jediného důvodu. Výhody PM bych nijak nevyužil. S aplikacemi dělat neumím (to mě mrzí), místo FP se klidně rozplývám v logu, FTF mě nezajímají a PMO cache? Když někdo nechce, abych právě jeho cache hledal, tak ji prostě nehledám  :) .

 

Sečteno a podtrženo... I kdyby PM členství bylo za korunu, tak bych si ho nekoupil. Na druhou stranu kdyby nějaká moudrá hlava přišla s tím, že od zítřka bude muset platit každý hráč, nezaváhám ani minutu (o tom ale groundspeak vědět nemusí  ;) ). Geocaching mám totiž rád, považuju ho za skvělou zábavu a jeho současná podoba mi i přes drobné výhrady vyhovuje.


  • 2

#86 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2015 - 12:51

PM mám kvůli API a notifikacím. Zvažuju, zda tentokrát prodloužím - za ty peníze očekávám funkční stránky, což ani zdaleka nejsou. Dobře to shrnul Taxoft. Nejdřív odstranit tyto nedostatky, pak lze teprve uvažovat o nových věcech. Navíc se mi vůbec nelíbí pozice laboratorní myši - z ničeho nic, bez jakéhokoliv upozornění, se změní hlavičky e-mailů, profilová stránka, message-centrum atd.

(A co se týká toho nápadu na obnovení webek a virtuálek, tak jsem pro, ale jedině s (byť menšíma) kolizema, jinak by to pro mne byl důvod k úplnému konci s geocachingem.)

 

EDIT: trackovací číslo jako bonus u mne nemá žádný vliv


Tento příspěvek byl upraven od Joe Tramp: 12 říjen 2015 - 13:59

  • 0

#87 Millanu

Millanu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2015 - 15:08

PM - rozhodně za ty peníze NEE. Na zkoušku jsem měl měsíc.Že jsem objevil pár PM keší které byly klasické nevyfouklé petky a nevím proč byly PM,když většina BM keší byla hezčí a propracovanější?Na lov používám C:GEO takže typ keší si nastavím v telefonu.Další nabídku PM jsem nevyužil.Ještě nejsem tak postižen abych se honil za FTF a kolik jsem čeho našel najdu ve svém profilu.Kdyby z těchto peněz byli podporovani rewievři a zakladatelé skutečně fajnových kešek tak snad.Jinak absolutně NEE


  • 0

#88 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2015 - 16:38

Za mě ano. PM si platím kvůli snadnějšímu získávání dat do GPS (tedy především PQ a Live API). Šetří mi to spousty času, který jsem předtím promrhal skrýšotlačem, geojarrym a podobnými ne-úplně-košér záležitostmi.

Další featury PM zas až tak podstatné nejsou, i když notifikace jsou na přehled co se děje s kešemi v okolí šikovné.


  • 0

#89 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 17:37

Od roku 2006, kdy jsem začal, jsem BM. Říkal jsem si, že si PM zaplatím, pokud se ukáže, že mi to přinese něco, co mi hodně chybí ale nic takového se nenašlo. A od té doby, co je v Geogetu zcela legální stahování cachí přes Geocaching Live mi naprosto nic nechybí. Možná trochu udělování favorite points.


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#90 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 19:41

BM jsme byli zhruba půl roku, když jsme s keškami začali, a pak jsme si k Vánocům nadělili prémiové členství. Hlavním důvodem pro PM byla možnost zobrazení prémiových keší, udělování favoritních bodíků a notifikace.

 

Proč nemají někteří lidé zájem o prémiové členství? Myslím si, že spousta z nich zůstává u BM z toho důvodu, že jim základní členství svým rozsahem vyhovuje a plně postačuje. Je tu ale ještě početná druhá skupina, která některé jeho výhody čerpá a využívá, ale tak trošku ilegálně za pomoci jiných aplikací. Nemají tak proto vůbec žádný důvod na PM přecházet. Alarmující mi to přijde hlavně u notifikací nových keší, kde se člověk velice často setkává s tím, že FTF bez problémů loví BM, kteří se ještě v logu nezapomenou pochlubit tím, že jim zrovna na mobilu pípla nová keška. Pokud by vše bylo, tak jak má být, tak jim nemá co pípnout. Dost dobře v tomhle případě nechápu postoj Groundspeaku, který se nesnaží zalátat díry, které v systému má a kterých využívá spousta tvůrců neoficiálních aplikací. Ale to by bylo na dlouhou debatu.

 

  • Určitě bychom přivítali, pokud by se rozšířily možnosti zadávání upravených souřadnic k jednotlivým keškám o jednotlivé zjištěné waypointy. Po zadání zjištěných finálních souřadnic by se pak ikonka kešky měla na mapě zobrazovat na těchto finálních souřadnicích, což by určitě pomohlo při plánování cest (dost často si pro tyto účely mapu tiskneme).
  • Špatné by nebylo ani možnost použít jako základní mapu Mapy.cz.
  • Přimlouvali bychom se za opětovné navrácení virtuálních a webcam keší. Bylo by to obohacení celé hry.
  • Ideální není ani současný systém získávání FP. 1 bod za 10 keší je opravdu málo.
  • Ocenění revírníků (finanční nebo materiální) za jejich práci by také nebylo na škodu. Je to funkce velice důležitá, zároveň mnohdy nevděčná a časově náročná.
  • Uvítali bychom větší podporu oficiálních aplikací a wherigo keší.
  • Současná cena za PM nám přijde přijatelná, určitě by ale nebylo od věci motivovat dlouhodobé předplatitele např. nějakým dárkem (trackovatelný kód není špatný nápad), aby u PM setrvali i nadále.
  • Nebylo by špatné také přehodnotit cenovou politiku u trackovatelných předmětů. Jejich výše je v mnoha případech přemrštěná, což se negativně odráží i v jejich počtu, které člověk nachází (v poslední době spíše nenachází) v keších. Při snížení jejich ceny a zvýšení počtu v keších by možná částečně došlo i k tomu, že by pro některé nenechavce nebyly tak atraktivní.
  •  
  • Toť asi v kostce vše. Uvidíme, zda se vývoj někam pohne.

Tento příspěvek byl upraven od Sykype: 11 říjen 2015 - 19:42

  • 3

#91 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2015 - 11:18

My jsme byli neplatící členové asi pět let, poslední tři roky jsme PM. Nejvíc využíváme PQ, občas jdeme na prémiovou keš a ráda dávám favoritní body. Máme notifikaci na eventy.

Co by se mi jako platícímu členovi líbilo?
1) možnost filtrovat na mapě podle názvu, abych mohla nechat zmizet třeba powertrail
2) ihned na hlavní stránce seznam keší dle data založení, jak tomu bylo dříve
3) zase probudit k životu virtuálky, webcam keše a starý typ challenge –všechny mi docela chybí
4) podpora wherigo
5) mapy.cz přímo na geocaching.com
6) aby byly nějak oceněni autoři parádních keší: třeba za získání 100 favoritních bodů na svých keších celkem>PM členství zdarma (nebo nějaká finanční částka, aby měli peníze a motivaci na výrobu dalších keší)
7) placení revírníků, mohla by to klidně být částka větší než symbolická:)
8) ráda bych oceňovala favoritníma bodama i eventy, které třeba daly strašnou práci a byla z nich celá rodina nadšená (nebo aby se daly ohodnotit třeba procentama)
9) trochu povolit pravidla (povolování keší, obtížnost eventů) a používat spíše zdravý rozum, posouzení revírníka.
proč by nemohly být eventy s darováním krve, putovní po vlakové dráze atd.?


  • 2

#92 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2015 - 18:42

Me by prislo fajn, kdyby se ty funkce rozpitvaly a za kazdou se platila treba stovka rocne (respektive 4$). V tom pripade bych si zaplatil PMO kese, moznost davat favority, notifikace a pokud by to bylo dohromady tak mozna bookmarky + ignore list. Prvni tri jmenovane vyhody mi prijdou fajn, bookmarky + ignore bych rozmyslel a zbytek nepotrebuju.
  • -1

#93 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2015 - 20:21

Počítej s tím, že kdyby to "rozpitvali", tak pod $10.- za funkci to nebude.


  • 0

#94 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2015 - 20:43

Ještě by se to dalo vylepšit tak, že PQ by se dalo platit jen za některé typy keší.

 

Tenhle brainstorming bych tedy nechtěl vyhodnocovat ....


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#95 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2015 - 23:21

My jsme byli neplatící členové asi pět let, poslední tři roky jsme PM. Nejvíc využíváme PQ, občas jdeme na prémiovou keš a ráda dávám favoritní body. Máme notifikaci na eventy.

Co by se mi jako platícímu členovi líbilo?
1) možnost filtrovat na mapě podle názvu, abych mohla nechat zmizet třeba powertrail
2) ihned na hlavní stránce seznam keší dle data založení, jak tomu bylo dříve
3) zase probudit k životu virtuálky, webcam keše a starý typ challenge –všechny mi docela chybí
4) podpora wherigo
5) mapy.cz přímo na geocaching.com
6) aby byly nějak oceněni autoři parádních keší: třeba za získání 100 favoritních bodů na svých keších celkem>PM členství zdarma (nebo nějaká finanční částka, aby měli peníze a motivaci na výrobu dalších keší)
7) placení revírníků, mohla by to klidně být částka větší než symbolická :)
8) ráda bych oceňovala favoritníma bodama i eventy, které třeba daly strašnou práci a byla z nich celá rodina nadšená (nebo aby se daly ohodnotit třeba procentama)
9) trochu povolit pravidla (povolování keší, obtížnost eventů) a používat spíše zdravý rozum, posouzení revírníka.
proč by nemohly být eventy s darováním krve, putovní po vlakové dráze atd.?

3 - to je mrtvé a mrtvoly se nemají oživovat. Myslím, že bohatě stačí to dožití. BTW, které challenge, já vím o rozdílných 3 typech v průběhu doby ;)

4 - de facto viz bod 3 ;) GS ani Garmin s nimi nepočítají a jak zde byla před časem anketa, tak i hráči se pomalu připravují na "migraci" (třeba to dopadne jako loc. -> wm)

5 - LOL, když Seznam dal keše na mapy.cz to bylo povyku, ale jejich mapy to jo :)

6 - jen to NE

7 - dtto

s ostatním se dá souhlasit (debatovat o nuancích nebo zde rozvádět proč ano/ne, na to není místo) a "krevní" eventy pokud vím nejsou zakázané.

 

Ona je vůbec otázka, až z tohohle Rico udělá nějaký solidní kompilát, jak se k tomu postaví GS. Protože možná podobná anketa jede i v jiných zemích. A z vlastních zkušeností bych řekl, že nás zbytek světa přehlasuje. Ono pojetí GC v cze x svět je docela odlišné ;)


  • 3

#96 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2015 - 5:07

...  Ono pojetí GC v cze x svět je docela odlišné ;)

 

Tohle by časem chtělo vlastní vlákno. Taky mám takovou zkušenost.


  • 1

#97 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 14 říjen 2015 - 10:21

Teď mě tak ještě napadlo, proč být PM - kvůli statistikám, to mám dojem tu nikdo nezmínil, ty BM nevidí a proto vznikají jakési náhražky, které statistiky generují do profilu.


  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#98 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2015 - 10:26

Tohle tu zaznělo mnohokrát. Navíc v dnešní době, kdy jsou k dispozici zdarma velice dobře zpracované statistiky na project-gc, je skoro zbytečné si dělat někde nějaké vlastní. Sice to původně taky byla moje deviza pro to být PM, ale nějak jsem ji vypustil.


  • 0

#99 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2015 - 11:01

Jinak při dělání statistik do sousedního vlákna mě docela překvapilo, kolik kačerů je v ČR na 1 kešku oproti ostatním státům.

Připadá mi, že v keškování se rozmáhá zvyk si jen brát. Spousta lidí si možná myslí, že když si zaplatili PM, zaplatili si za zábavu a teď se mohou bavit... Proto mi přijde koncept, kdy GS využívá k výdělku práce spousty dobrovolníků, bez odměn jejich zvýhodnění špatný. Může také nastat situace, kdy všichni budou chtít jen brát.

V ČR je průměr 1,7 kačera na 1 keš.  Přitom prvních 30 kačerů s největším počtem založených má celkem skoro 10% vlastněných keší (přes 4000).

 

Toto uvádím jako argument, proč si myslím, že něco jako sleva za práci pro komunitu by měla být zdůvodnitelná, i když s tím někteří nesouhlasí.


  • 2

#100 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2015 - 11:11

Romane, tohle by nefungovalo, protože by to inspirovalo ownery k zakládání dalších nesmyslných PWT. Kdyby měli být kvůli tomu ještě nějak finančně ohodnocení, tak PWT bude 10x tolik ve stonásobně horší kvalitě, jen aby slevychtiví owneři na mapu nacpali co nejvíc bodů. Včera jsem strávil hodinu tím, že jsem dával ty dva šílené PWT na východ od Prahy do ignore listu.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 14 říjen 2015 - 11:12

  • 7




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama