Přejít na obsah


Fotka

Czech geocoin 2007 - verejna sutaz o navrhy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#41 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 16:25

Nie nebude to narocne urobit, ono je to prozaickejsie, zlozitejsie motivy sa najprv ryju rukou do linoritu, az potom sa z toho robi raznica - aspon takyto postup bol aplikovany pri Slovak geocoin.

  • 0

#42 ok1in

ok1in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 23:27

Saman: Nie nebude to narocne urobit, ono je to prozaickejsie, zlozitejsie motivy sa najprv ryju rukou do linoritu, az potom sa z toho robi raznica - aspon takyto postup bol aplikovany pri Slovak geocoin.

:-) jen doufám, že to nebude stejné fopa jako na stránkách nejmenovaného shopu "gc shop eu" (:o)), kde je pod nabídkou 2007 Slovak Geocoin ruda mince s orlici a napisem Polska - Poland.... HAHAHAHAHA
 


  • 0

#43 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 7:17

Pod zprávu o předregistraci  "Slovak Geocoin" jsme přidali pod foto "Poland Geocoin" název i druhého geocoinu. Nevím jak je to možné, ale cca 150 zájemců o "Slovak Geocoin" i o "Poland Geocoin" tuto zapeklitou šifru rozluštily. Tímto se omlouváme všem, kteří měli špatné informace.

  • 0

#44 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 11:50

Teprve teď jsem si přečetl celé vlákno měl bych tyto návrhy / připomínky

- návrh Švejka naráží na autorská práva Ladových dědiců.

- byl bych pro plný text DEI GRATIA GEOGROSSI BOEMIE a pro militantní křesťany mám přísloví - Koho svrbí, ať se drbe

- také je mi líto, že tam nebude ještěrka, ale jsem pro čistotu historického vzoru (s úpravami textu)

- čísla GC by se měla razit do čelenky koruny na lícní straně - tam IMHO by překážely nejmíň
 


  • 0

#45 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 22:08

A co takhle razit trackovací číslo z boku?

Je to hodně netradiční, ale nevadilo by to designu coinu. 


  • 0

#46 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2007 - 22:21

Jasne, a ke kazdymu coinu by byla privazana lupa, aby se to cislo nechalo precist ;)
  • 0

#47 ok1in

ok1in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2007 - 2:55

Colonel74: Jasne, a ke kazdymu coinu by byla privazana lupa, aby se to cislo nechalo precist ;)

Navrhuji přidat lupu jako základní výbavu cache. To kdyby se tam ten GC náhodou objevil.....

mno a v neposlední řadě i proto, že když nechám doma brýle, tak si v logu nic moc nepočtu :-)) 


  • 0

#48 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2007 - 10:28

Czecho Cowboy:

A co takhle razit trackovací číslo z boku?

Je to hodně netradiční, ale nevadilo by to designu coinu. 

uz som videl zboku vyrazeny napis This coin is trackable at geocaching.com. Viditelny je dost, btw samotne trackovacie cislo byva vacsinou dost male, skor by som mal obavy, aby si to kazdy hned vsimol.

  • 0

#49 El Carlos

El Carlos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2007 - 11:00

Jestli se můžu taky přidat...

 napadá mě, že GC nemusí být historického rázu a z jedný strany by mohla být např. nějaká stavba v ČR.
Co by to bylo už nechávám na zdejších profících. Jestli Tančící dům v Resslově ulici, nebo most v  Ústí nad Labem, či z Brna...

   ...co je vlastně v Brně? [8-)] [:D]
 


  • 0

#50 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2007 - 11:11

uz som videl zboku vyrazeny napis This coin is trackable at geocaching.com. Viditelny je dost, btw samotne trackovacie cislo byva vacsinou dost male, skor by som mal obavy, aby si to kazdy hned vsimol.


no to by se samozrejme muselo na lic napsat: POZOR, TRACKOVACI CISLO NECHYBI - JE JEN NAPSANO VELMI MALYM PISMEM NA BOKU [:D]


  • 0

#51 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2007 - 15:17

Medcin: - byl bych pro plný text DEI GRATIA GEOGROSSI BOEMIE

Nebo GROUNDSPEAK GRATIA TRACKABLE ON GEOCACHING.COM [:)]

Medcin: - také je mi líto, že tam nebude ještěrka, ale jsem pro čistotu historického vzoru (s úpravami textu)

Další mince s ještěrkou by se mi taky líbila.
Kdyby se třeba podařilo ztvárnit nějakým takovýmhle způsobem:

nějaký motiv podobný třeba tomuto:


Czech coins by mohly pokračovat s tradiční ještěrkou a geogroš by se dal vydat v rámci jiné série, následován třeba geotolarem, geodukátem, geodenárem, bójským geostatérem...

Medcin: - čísla GC by se měla razit do čelenky koruny na lícní straně - tam IMHO by překážely nejmíň

To by asi šlo, je to skoro obdélníková ploška vhodné velikosti.


  • 0

#52 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2007 - 15:49

Já se připojuji k tomuto návrhu. Moc se líbí stylizovaná česká vlajka. Moderní design, který vyjadřuje český patriotismus. Naopak rub mince mi k tomu líci nesedí. Není k licí stylově sladěn a nemá žádnou vypovídající hodnotu. Představoval bych si třeba lva s korunkou v podobném designu jako je líc. Lucecitko zkus na tom zapracovat :-)
  • 0

#53 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2007 - 17:06

Maly navrh... 

CR GC

 


  • 0

#54 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2007 - 17:41

Plně stojím za názorem Lemurka, pražský groš byl ve své době doslova nejtvrdší měnou a byl skutečně používán po celé Evropě. Ztvárnění  geocoinu do  podoby podobné  groši mne napadlo taky, jsem rád, že se to tak líbí i ostatním. Ještě dočtu další příspěvky a  doplním své poznatky ale jinak bych se přikláněl k variantě na jedné straně v podstatě zachovat podobu líce pražského groše, na rubu pak ponechat korunku a potřebné nápisy vymodelovat podobným písmem okolo korunky.

  • 0

#55 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2007 - 18:04

No tak jsem prošel všechny návrhy dosud představené nebo navržené a pokud mohu něco říci, tak bych se skutečně  stavil za dva z nich. Jeden, a tomu dávám prioritu je geogroš, kde na líci by byl motiv českého lva, možná z nějakou úpravou textu např. DEI GRATIA GEOGROSSI BOEMIE místo *GROSSI:PRAGENSES*, (ale klidně bych hlasoval i pro variantu ponechat celý dle původního groše, na rubu bych nechal korunku, trackovací číslo tak jak bylo navrženo v té korunce  a okolo potřebné nápisy (trackable on....). Pokud by se vedle lva dopředu vešel někam rok AD 2007 (možno i v latinském tvaru ), tak jenom dobře. Vše vyvedené ve stejném druhu písma jako originální ne groši.Ale čím více se dívám na návrhy i na původní minci, možná by nemuselo být ošklivé dopředu před nohy (nebo částečně i do přední) nohy  tomu lvu dát tu plošku pro trackovací číslo. I za cenu toho, že přední noha bude kus chybět.  Nevím, grafik nejsem, možná byste to někdo mohl zkusit namalovat a dát k posouzení. 

Jako druhý návrh bych viděl geominci ve tvaru mapy republiky, ale tam nevím ještě konkrétní návrh, určitě na líci mapa republiky s barevně proloženou vlajkou, možná i trackovací číslo, ale rub bych nechal bez barvy, jen kromě povinných textů bych navrhoval vymyslet nějaký motiv, třeba nějakou známou stavbu, Pražský hrad nebo tak něco.

Toť za mne, omlouvám se, pokud má někdo jiný názor.  [:)]


  • 0

#56 helixik

helixik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 1:45

Zdravím, tak jsem se nudil a také sesmolil svůj nápad... abych vám trošku zamotal hlavu... :-)

barva mince matná stříbrná...
použité barvy: tmavě šedá, modrá, bílá, červená...
to co je na obrázcích světle šedé je čistý kov...

přední strana s Karlštejnem by měla být plastická...
s pozadím bílým nebo v barvě čistého kovu...

Tak toto byla myšlenka... ještě si to musím zítra zkusit vytisknout 1:1... (doma nemám tiskárnu :-)
  • 0

#57 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 9:30

TO helixik - moc se mi to líbí a myslím si, že je to první návrh schopný konkurovat replice groše[:)].

 


  • 0

#58 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 9:52

Karlštejn vypadá dobře, ale ta vlajka! Brrr! 1. Měla by vlát zleva doprava.  2. Klín by měl zasahovat do poloviny vlajky. 3. Klín by měl taky "vlát"

Vím, je to jen jakási skica, takže po opravě těchto drobností, by se mi líbila. Přesto u mě stále vyhrává groš.


  • 0

#59 helixik

helixik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 9:57

PLAJ family:

Karlštejn vypadá dobře, ale ta vlajka! Brrr! 1. Měla by vlát zleva doprava.  2. Klín by měl zasahovat do poloviny vlajky. 3. Klín by měl taky "vlát"

Vím, je to jen jakási skica, takže po opravě těchto drobností, by se mi líbila. Přesto u mě stále vyhrává groš.

ok ok... :-)
rychlovka v jednu v noci... :-)

  • 0

#60 helixik

helixik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2007 - 10:32

ok ok ... :-) uznávám... byla to trošku rychlovka...
nyní druhá "rychlá" oprava... :-))

barva mince matná stříbrná...
použité barvy: tmavě šedá, modrá, bílá, červená...
to co je na obrázcích světle šedé je čistý kov...

přední strana s Karlštejnem by měla být plastická...
s pozadím bílým nebo v barvě čistého kovu...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama