Přejít na obsah


Fotka

jak jste se dostali ke geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
146 odpovědí na toto téma

#121 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 10:58

S474N napsal/a:
Loschuanos: jenom pro zajimavost, v cem je ta hra jina, kdyz o ni ted vi vic lidi? Ja napriklad zadne zmeny ve zpusobu odlovu nezpozoroval a proto se ptam.

Tak to se divím :D:D:D
Tobě třeba nepřijde jiná v tom, že lovíš přijde k tobě mudla a řekne ti:"ta keška je támhle" nebo když malá holčička na zastávce vykřikne: "mami podívej geokečeři"? To se dřív nestávalo.
Také ti nepřijde jiné, že dřív bylo sice méně, ale zato víc kvalitních keší na místech která stála za to udělat tam keš. Teď je spousta hůře zpracovaných keší na každém rohu.
Nezdá se ti, že dřív ty kešky vydrželi déle funkční, než je někdo vykradl či rozbil?

A to je jenom výřez toho, co je podle mě jiné za posledních skoro 5let.

Jestli ti to nepřijde, či si tuto skutečnost jen nepřipouštíš, tak musíš být šťastný cacher;) A docela bych ti to záviděl :D
  • 0

#122 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 11:15

Loschuanos: no z mych vice nez 1600 nalezu se mi to opravdu stalo, ale ty pripady bych napocital na prstech jedne ruky.

Loschuanos napsal/a:
A to je jenom výřez toho, co je podle mě jiné za posledních skoro 5let.

Ty to posuzujes uz za 5 let? Myslel jsem, ze jsi registrovany 2 roky. Ja jsem mimo jine registrovany opravdu tech pet let a jedine co pozoruji, ze se vice "zaplnuje" okoli keskama, nez ze by nejak drasticky vzrostl pocet tech, kteri me v terenu upozornuji na schranku.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#123 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2841 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 11:18

Loschuanos napsal/a:
Také ti nepřijde jiné, že dřív bylo sice méně, ale zato víc kvalitních keší na místech která stála za to udělat tam keš. Teď je spousta hůře zpracovaných keší na každém rohu. Nezdá se ti, že dřív ty kešky vydržely déle funkční, než je někdo vykradl či rozbil?


Ani ne. Spíš přežily ty lepší. Když se trochu do té archeologie ponoříš, najdeš tam taky spostu dreku.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#124 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 11:18

Loschuanos napsal/a:

S474N napsal/a:
Loschuanos: jenom pro zajimavost, v cem je ta hra jina, kdyz o ni ted vi vic lidi? Ja napriklad zadne zmeny ve zpusobu odlovu nezpozoroval a proto se ptam.

Tak to se divím :D:D:D
Tobě třeba nepřijde jiná v tom, že lovíš přijde k tobě mudla a řekne ti:"ta keška je támhle" nebo když malá holčička na zastávce vykřikne: "mami podívej geokečeři"? To se dřív nestávalo.
Také ti nepřijde jiné, že dřív bylo sice méně, ale zato víc kvalitních keší na místech která stála za to udělat tam keš. Teď je spousta hůře zpracovaných keší na každém rohu.
Nezdá se ti, že dřív ty kešky vydrželi déle funkční, než je někdo vykradl či rozbil?

A to je jenom výřez toho, co je podle mě jiné za posledních skoro 5let.

Jestli ti to nepřijde, či si tuto skutečnost jen nepřipouštíš, tak musíš být šťastný cacher;) A docela bych ti to záviděl :D


Hele, čtu toto forum od 2005 a ta diskuse v roce 2006, když měl Mountfield tu akci s Legendem byla nachlup stejná, taky se tam řešili "náplavy" a nováčkové. A ano, už v roce 06-07 se mi stávalo, že mi mudla radil, kde keš je.
Ano - keší bylo méně, byl větší zážitek vůbec někam dojet a něco odlovit, na druhou stranu teď máš zase možnost většího výběru - městský mikra lovit nemusíš a kvalitní keše (aspoň tady u nás) stále ještě vznikají.
Jestli jsou keše méně funkční netuším, já za ty čtyři roky nahrazoval jen jednu ukradenou finálku.
Když je holt blbě založená, tak zákonitě nevydrží, to je obecný postulát, co platí vždycky. A jestli je takto blbě založených keší více, tak mě to netrápí, anžto na ně nechodím. Čili v tomto ohledu jsem vcelku šťastný cacher a můžeš mi docela závidět ;)
  • 0
Retired slowcacher

#125 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2841 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 11:19

Jinak je pravda, že krajina se keškami zahušťuje, Milešovka, Říp a jiné dominanty mají své keše už dlouhé roky, ale zato teď může dojít na lokální zajímavosti o kterých by ses jinak nedověděl.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#126 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 11:31

Ovšem, kdyby se geocachingu věnovala stále jenom ta "stará garda",co před x lety, vše by bylo krásné a dokonalé. Keše by byly jenom na těch starých místech, která za to stojí, nové by nevznikaly, protože holt zajímavá místa jsou obsazená, všichni by měli všechno odlovené a žili šťastně až do smrtí :D Ale já do toho nemám co kecat, já jsem naplavenina z roku 2009. Spíš mi přijde, že každý má tak nějak úctu ke keši, která byla na místě už před jeho kačerským začátkem, zatímco ty nově vznikající se všichni snaží nějak hodnotit z pohledu zkušeností. No, já taky, mnohdy, ono to svádí. Ale to se nemění geocaching, měníte se vy (my). Máme svoje okolí vylovené a čekáme na každou novinku, abychom po ní mohli skočit, a ona ne každá je holt kvalitní. Ty kvalitní se udrží, ty nekvalitní zaniknou, takže to později vypadá, že dříve vznikaly dobré keše a teď vzniká kde co. Dřív taky vznikaly mysterky s krásnýma šiframa, že jo? Člověk nad tím večer poseděl, něco nového se přiučil, a pak na to s velkou slávou přišel, zatímco dneska? Dneska má "člověk" odlovených pár stovek mysterek a šifry dělí na ty, co už viděl, takže na ně koukne a ví, a na ty, které si autor právě vymyslel, takže se luští obtížně, ztěžka, a mnohdy víc naštvou, než potěší.
  • 0

#127 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 11:40

S tou hustotou keší i kvalitou je to relativní. Taky nám připadá, že velká města už jsou přeplněná, a to i mikrovkami na nezajímavých místech, protože v nich holt bydlí většina kačerů a nechce se jim kvůli založení a kontrole keše cestovat daleko. Ale to nás osobně nijak netrápí. Ve městě lovíme jen výjimečně, vesměs vyrážíme do přírody a tam těch krásných místeček, která by si keš zasloužila, je pořád dost a dost. A pořád je dost i takových, kde se kačer s kačerem nepotká, jak jsou málo navštěvovaná, natož aby na nich mudlové nahrazovali GPSku ;).
  • 0

#128 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 11:56

Chryseis napsal/a:
Ale to se nemění geocaching, měníte se vy (my).


Vidím to také tak. Nedávno jsem si prohlížel své nejstarší nálezy a vzpomínal, jakou radost jsem měl z prvního úžasného pokladu v lese. Neřešil jsem, že krabička špatně těsní, logbook je jen cár papírů, umístění jen tak v porostu a listing takřka žádný.
Stejně jsem se radoval z prvních zaokapových blešek, mysterek (i těch googlicích), multinky s počítáním kostek v chodníku atd.
Dneska by mě taková nová krabička moc nenadchla - protože už jsem to tolikrát viděl.
Přesto mě to baví.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#129 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 13:23

S474N napsal/a:
Loschuanos: no z mych vice nez 1600 nalezu se mi to opravdu stalo, ale ty pripady bych napocital na prstech jedne ruky.

Loschuanos napsal/a:
A to je jenom výřez toho, co je podle mě jiné za posledních skoro 5let.

Ty to posuzujes uz za 5 let? Myslel jsem, ze jsi registrovany 2 roky. Ja jsem mimo jine registrovany opravdu tech pet let a jedine co pozoruji, ze se vice "zaplnuje" okoli keskama, nez ze by nejak drasticky vzrostl pocet tech, kteri me v terenu upozornuji na schranku.


Tak vidíš, že se přeci jen změny konaly :D
Jinak Ti závidím a samozřejmě přeji, že těch změn tolik nepotkáváš ;)
A jinak ano, posuzuji to za posledních zhruba pět let, protože tak dlouho geocaching hraji ;) To že za nějáký ten měsíc to budou tři roky co jsem se teprve zaregistroval, tak podle toho to nemůžeš soudit :D
  • 0

#130 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 14:56

Smogeo napsal/a:
To jsi teda první roky hrál docela hardcore stylem B) Místo tradiček jsi měl extrémní mysterky jejichž místo výskytu bylo omezeno krajskou hranicí, multiny začínal někde od prostředka, a mysterky sis dával jako pohádky na odpočinutí B) Musí bejt silně na morál, hledat tradičku, odolat pokušení a nezobrazit si souřadnice B)


Nesuď, když o minulosti nic nevíš.

Mohl lovit s někým jiným.
Mohl získávat domácí keše z mapy na gc.cz (ano, kdysi míval server kompletní data).
Mohl souřadnice tradiček získávat jako POI.

Těch cest byla spousta.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#131 Loschuanos

Loschuanos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 258 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 15:22

PaWcz: děkuji ;) Smogeo: Ať je to třeba neuvěřitelné, tak jsem se jako mudla přidával k přátelům, kteří geocaching již tehdy hráli a chodil na kešky s nimi:D A až po dlouhých dvou letech jsem začal aktivně (pod nickem) hrát i já ;)
  • 0

#132 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 20:17

Tak to uz mi prijde, ze se ta debata strhava k tomu, kdo drive zacal. :D:D Nakonec vsichni vime o gc drive (v radech roku) nez jsme se zaregistrovali. Mozna nekteri o tom vi jiz od dubna 2000. :D:D
  • 0

#133 engys

engys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 21:14

No já jsem kdysi dostal od šéfa BT modul Nokia LD3W s tím že nefunguje a mám ho zahodit, neboť již má jiný. Vzal jsem ho domů a rozebral. Opravil kontakt baterie a on fungoval. Spároval jsem ho se svým PDA a začal přemýšlet, co s tím. Při procházení CE4YOU jsem narazil na aplikaci compas a zmínku o geocachingu. Zadal jsem do vyhledávače slovo geocaching a pídil se po informacích. Nejbližší keška byla 300m ode mne, ale já jako první našel tu, co byla po cestě od lékaře, neboď jsem byl zrovna nemocen se zákeřnou chřipkou. Vyléčil jsem se při hodinovém běhání po lese v dešti a byl šťastný. A taky nakažený nejen chřipkou, ale také nemocí zvanou geo, jenž je mnohem horší, neboť napadá celý organizmus a jen několik vybraných jedinců na ni zná lék. Naštěstí (nebo naneštěstí) se léčit nechci a raději budu nakažený bacilonosič. Už jsem dokázal nakazit manželku i dvouletou dceru. Jen můj dvanáctiletý syn začal nějak odolávat, ale snad se zase poddá.:D
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + nokia E51

#134 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2841 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 22:23

Dostal jsem se k tomuhle koníčku náhodou, na základě náznaků vytahaných z kamarádů na Nový rok 2008. Do týdne jsem pak měl první odlovy. Ani jsem o nich netušil, že loví již několik let, nic mi neřekli, měli mě za mudlu a drželi se zkrátka vontských hesel NEVYZRAĎME NIC, CO VÍME a MLČENLIVOST CHRÁNÍ NÁS. Mám jim to trochu za zlé, protože vím, že by mě právě tahle hra ihned chytla už v počátcích, protože kombinace pohybu v přírodě a technických hraček mi byla vždycky blízká (fotografování, expedice s dalekohledy, CB radio). Na rozdíl od nich jsem se stal jakýmsi apoštolem geocachingu a získal pro něj docela dost následovníků a ani jeden nedělá českému kešobraní ostudu! :D O vlastních dětech a ženě nemluvě. :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#135 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 23:29

Loschuanos napsal/a:
...
Do tajů geocachingu mě zasvětil geocacher, tak jak to dřív bývalo a ne žádná média. Osobně zastávám názor, že ta široká naplavenina, která kolem roku 2008/2009 začla hrát v masivním množství tuto hru to pochytili právě z médií...


Tak to já se klidně přiznám, že jsem se o geocachingu dozvěděl právě z těch médií. Bylo to v roce 2005, viz článek na idnes "Mladík zemřel kvůli internetové hře", teď jsem si to vyhledal a vyšel 20.12.2005. Další dva roky ale trvalo, než jsem se zaregistroval na gc.com, následně koupil autonavigaci a poté co jsem zjistil že jo, tak GPS modul k telefonu.
  • 0

#136 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2010 - 23:36

syselpolni napsal/a:

Loschuanos napsal/a:
...
Do tajů geocachingu mě zasvětil geocacher, tak jak to dřív bývalo a ne žádná média. Osobně zastávám názor, že ta široká naplavenina, která kolem roku 2008/2009 začla hrát v masivním množství tuto hru to pochytili právě z médií...


Tak to já se klidně přiznám, že jsem se o geocachingu dozvěděl právě z těch médií. Bylo to v roce 2005, viz článek na idnes "Mladík zemřel kvůli internetové hře", teď jsem si to vyhledal a vyšel 20.12.2005. Další dva roky ale trvalo, než jsem se zaregistroval na gc.com, následně koupil autonavigaci a poté co jsem zjistil že jo, tak GPS modul k telefonu.


Tenhle článek + "Lovci porcelánových kočiček" byla i moje iniciace :D:D
Jenže jsem nikoho v okolí, kdo by gc dělal neznal, nic jako wiki nebylo, tak jsem holt docela dlouho jenom pročítal to nostalgický "zavařeninový" fórum, abych jako věděl, do čeho vlastně jdu.;)
  • 0
Retired slowcacher

#137 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 0:11

wmh napsal/a:
Tenhle článek + "Lovci porcelánových kočiček" byla i moje iniciace


Tak to mě zajímalo, takový významný článek. A jaké to byly časy?

Např: "Geocaching nabývá na popularitě. Svět je prošpikovaný tisíci nejrůznějších úkrytů a jejich hledačů. Jen v Česku existuje téměř 500 skrýší, nejvíc v Praze a okolí. Připadají na ně stovky tuzemských hledačů, z nichž nejúspěšnější, Dorcadion, má na kontě téměř 300 odhalených."

Nebo: "Jednoduchý GPS přístroj koupíte za 5000 korun, s mapami za 25 000 korun."

;)
  • 0

#138 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 1:53

kdeze dorci, nejvetsi "luxer" byl po navratu z usa haggaeus :D
  • 0

#139 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 2:08

kdeze dorci, nejvetsi "luxer" byl po navratu z usa haggaeus :D
  • 0

#140 LuLaMO

LuLaMO

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 6:03

My jsme se o geocachingu dozvedeli nahodou kdyz se surfovalo po netu. Jelikoz jsme zadnou GPS nemeli tak jsme prvnih par kesek ulovili jen s vytisklou mapu s seznamu. Ale meli jsme radost s kazde takto ulovene kesky. Ted uz decka nejak moc geocaching nebere ale presto na kesky chodime. Jelikoz delame geocaching taprv letos od jara tak mame naloveno zatim 64 kesek. Ale pokud jsem uprimni tak s tech 64 kesek nas opravdo potesilo s svim ukrytem a provedenim mozna 5 kesek. Ale kazdopadne nemoc geocachingu se nas drzi a doufam ze peknych kesek bude vic. ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama