Přejít na obsah


Fotka

Garmin Vista HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#61 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 11:37

ad 1/ Docela mne štve, že Legend uměl 750 bodů, ale nová Vista jen 500 :o Tohle nechápu... Na případné plánování tras se totiž hodí každý bod k dobru...
  • 0

#62 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 11:53

Top nechápe nikdo. Když už z nějakého prapodivného důvodu nelze používat paměťovou kartu pro ukládání waypointů, tak proč není v přístrojích za stovky dolarů implemetována velká flash paměť, jejíž ceny jsou v dneššní době opravdu směšné? U nových HCx je jen 500 bodů prostě proto, že používají stejný firmware (nebo aspoň se tak tváří a má takové vlastnosti) jako GPSMAP 60CSx a i ten to možná zdědil po svých dávných předcích. Nevím, co v tom Garminu dělají. Vždyť jak dlouho jsme čekali na reativně levnou navigaci se sirfem nebo něčím sorvnatelným. Zabít, rozčtvrtit, rozňahňat, zadupat do země.
  • 0

#63 meloun-6296

meloun-6296

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 12:05

takze magneticky kompas mate standartne vypnuty? i pri chuzi? to Abakus> mno rozumna alternativa ke garminum se v cechach hleda tezko.. takze neni otazka zda garmina, ale jakeho..
  • 0

#64 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 12:10

To je jedno, všechny trpí tím stejným. Vybírat podle jiných parametrů než podle počtu waypointů. A já po počátečních zkušenostech u CSx magnetický kompas nepoužívám. Nebaví mě neustále kalibrovat. Zapínám ho jen výjmečně, když chci zorientovat papírovou mapu nebo když mě zajímá, kde je sever.
  • 0

#65 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 12:23

Njn, kde není konkurence, tam nastupuje monopol... Se všemi svými stinnými stránkami :@
  • 0

#66 meloun-6296

meloun-6296

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 12:30

btw. Pro jednoho známého sem sepsal mé a hlavně vaše postřehy k "zajímavé" akci mapa na kartě. Házím je do éteru... http://www.google.co...Q7EQwoQsa2e-M4i
  • 0

#67 Chmelda

Chmelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 17:59

Jarous1 napsal/a:
ad 1/

Docela mne štve, že Legend uměl 750 bodů, ale nová Vista jen 500 :o Tohle nechápu... Na případné plánování tras se totiž hodí každý bod k dobru...


Tomu nerozumím. Legend HCx umí 1000 bodů (waypoint) a 50 tras (route) po 250 bodech. Prošlé trasy (tracks) umí archivovat na kartě v původní kvalitě v nekonečném množství. Dále je možno nahrát na kartu body zájmu (POI) nejspíš také pouze do velikosti karty - 5000 českých keší se tam vejde.
Jaké další body na případné plánování tras by se hodily?
  • 0

#68 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 18:16

Bohužel se Ti to malinko plete dohromady ;) Těch waypontů (bodů) může být až 1000, ale jednotlivě, ne v trase. Pokud budeš chtít na počítači naplánovat trasu, tak těch bodů v jedné trase může být být maximálně sice jen 250, ale dá se to jedním fíglem obejít, takže jich nakonec může být až 500. A právě těch 500 bodů má i Tebou uložená stopa, pokud to uložíš ještě v GPS. Proto jsem psal, že pokud to chceš mít komplet a se všemi údaji (rychlosti, výšky), tak se to před uložením v GPS musí natáhnout do počítače. Buď přes funkci MapSource nebo ten .gpx soubor z karty. Na ten soubor se ale GPS jako taková podívat neumí, ta ho umí jen zaznamenat a smazat, nic víc. Zaznamenaná stopa je omezená, defaultně může mít 3000 bodů, maximum je 10000. Ohlědně POI si nejsem jistý, ještě jsem to nezkoušel, ale podle mne by to mělo být teoreticky neomezené, jen závislé na velikosti karty. EDIT: Tak oprava... Počet bodů v jedné naplánované trase je dokonce jen 125 :(
  • 0

#69 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 18:19

Eh, omlouvám se, jak CSx a HCx mají k dispozici samozřejmě 1000 waypointů. Nicméně pořád je tu ta věc, že by klidně mohli mít kapacitu na 10000.
  • 0

#70 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 15:21

Hm já jsem nikdy do CSx nedostal více než 500 waypointů.
  • 0

#71 Chmelda

Chmelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 17:12

Jarous1 napsal/a:
EDIT: Tak oprava... Počet bodů v jedné naplánované trase je dokonce jen 125 :(


Nemáš pravdu jde tam opravdu nacpat 50 tras po 250 bodech - vyzkoušeno.
Vejpointů tam vlezlo 999.
  • 0

#72 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 17:22

Aha. Nějak jsem si to popletl a napsal údaj podle jednoho nejmenovaného prodejce, ten tam má těch 125... Tím lépe ;)
  • 0

#73 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2007 - 16:37

abakus napsal/a:
Top nechápe nikdo. Když už z nějakého prapodivného důvodu nelze používat paměťovou kartu pro ukládání waypointů, tak proč není v přístrojích za stovky dolarů implemetována velká flash paměť, jejíž ceny jsou v dneššní době opravdu směšné?

U nových HCx je jen 500 bodů prostě proto, že používají stejný firmware (nebo aspoň se tak tváří a má takové vlastnosti) jako GPSMAP 60CSx a i ten to možná zdědil po svých dávných předcích.

Nevím, co v tom Garminu dělají. Vždyť jak dlouho jsme čekali na reativně levnou navigaci se sirfem nebo něčím sorvnatelným. Zabít, rozčtvrtit, rozňahňat, zadupat do země.


Mně to také tak připadá... Že kdysi dávno se jim náhodou povedlo vyrobit jeden fungující FW a ten dodnes cpou všude B) Asi by páni programátoři konečně mohli mrsknout zadkem a trochu to konečně předělat, grrr :@
  • 0

#74 Vodnik60 team

Vodnik60 team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2007 - 20:00

Jarous1 napsal/a:
Aha. Nějak jsem si to popletl a napsal údaj podle jednoho nejmenovaného prodejce, ten tam má těch 125...

Tím lépe ;)

Těch 125 zcela určitě platí pro Legenda, mohu potvrdit.
  • 0

#75 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2007 - 22:04

Proč jenom 1000 waypointů? Protože to nestíhá procesor a máte málo operační paměti ... Podívejte se co dělá ve vektorové mapě 5000 waypointů na PC s 2 GB RAM a Core2Duo procesorem... :) WP se zřejmě chowají jinak než POI a jejich stoupající počet opravdu výrazně zpomaluje práci s mapou.
  • 0

#76 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2007 - 22:29

Hmm, asi na tom něco bude... Včera jsem ale na zkoušku nahrál několik stovek POI do Visty HCx a jak se to zpomalilo radši ani nebudu popisovat... Buď je chyba ve FW, nebo to holt bude její "vlastnost", což mne teda docela štve :o
  • 0

#77 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2007 - 9:16

Omlouvám se všem za mystifikaci a především Garminu za pomluvu ;) Všechno je jinak, nějakým nedopatřením jsem si nastavil větší podrobnost mapy a zpomalilo se to tím. Na to POI nemají žádný vliv...
  • 0

#78 martin-6297

martin-6297

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 19:47

Mám vistu hcx , mapa pouze na kartě . Jak zlepšit mapu ? Jde sehnat ještě podrobnější ?
  • 0

#79 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 21:03

Nevim co znamená "zlepšit" mapu. Pokud chceš radu jak ji používat na PC k plánování tras atd., tak si přečti toto vlákno od začátku edit: podrobnější není - tahle ti nestačí ?
  • 0

#80 havela team

havela team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2007 - 17:23

Leroj napsal/a:
Takže Vista HCx zakoupena, první dojmy jsou velmi příznivý - přechod z Legenda je opravdu velký skok.
Mapa je na kartě /128 MB/ -není problém koupit větší a překopírovat a orig nechat v záloze. Použití v Map Source vyřešeno /domnívám se, že i legálně!/ B)
Kdo můžete, tak kupujte, mám dojem, že to s tou mapou dlouho v nabídce nevydrží.
a ještě trochu reklamy: koupil jsem zde, dodávka okamžitá, mohu doporučit
http://www.it-zone.c...Sti&StiId=31148


Tak jsem to na tomto odkazu koupil. Došlo za tyden, to by nevadilo, ale Vista neodemče mapu na SD kartě. Podle Picodasu došlo k záměně karet. Zuřím - protože musím celou zásilku vracet. :@
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama