Přejít na obsah


Fotka

Mega-event


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
244 odpovědí na toto téma

#161 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 12:35

A že to není outdoor, jak tu taky zaznělo? Myslím, že ME zrovna nemá co do činění s outdoor a extreme, krom teda toho, že tam bude tuna lidí což je samo o sobě extreme. Lépe pošlapat asfalt a šteřkovou plochu, než CHKO Český ráj, nevím jak by dopadlo okolí jednotlivých cache v této oblasti, kdyby jste do její blízkosti pustili takovou hordu lidí. Stačí se podívat na jakýkoliv masovější event jak to vypadá - vyšlapané cestičky, podupaná tráva v místě uložení apod.


Kde to mám podepsat?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#162 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 12:37

Czecho Cowboy napsal/a:
Nebylo by od věci připsat do otázky číslo 6 možnost ubytování v nějaké škole, či jiném vyhrazeném objektu


a taky třeba dát 8 otázku před 6 a zahrnout to, že když nebudu chtít ubytování, tak aby mi nevyskakovala povinná otázka číslo 6. ;)
  • 0

#163 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 12:40

chemic77 napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:
Nebylo by od věci připsat do otázky číslo 6 možnost ubytování v nějaké škole, či jiném vyhrazeném objektu


a taky třeba dát 8 otázku před 6 a zahrnout to, že když nebudu chtít ubytování, tak aby mi nevyskakovala povinná otázka číslo 6. ;)


Ale tak kdyby jsi ho chtěl, tak jaké by jsi preferoval, to se dá taky brát. Lépe více informací a průměr...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#164 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 12:52

[quote]polerok napsal/a:
[quote]A že to není outdoor, jak tu taky zaznělo? Myslím, že ME zrovna nemá co do činění s outdoor a extreme, krom teda toho, že tam bude tuna lidí což je samo o sobě extreme. Lépe pošlapat asfalt a šteřkovou plochu, než CHKO Český ráj, nevím jak by dopadlo okolí jednotlivých cache v této oblasti, kdyby jste do její blízkosti pustili takovou hordu lidí. Stačí se podívat na jakýkoliv masovější event jak to vypadá - vyšlapané cestičky, podupaná tráva v místě uložení apod.[/quote]

Tohle je bohužel pravda a pro mnoho keší znamená takový event smrtelnou ránu. Už jsem se chtěl několikrát do Prahy vydat na event Geopadání a další. Bohužel jsou to limitované eventy a pražáci si to vyzobají do hodiny od zveřejnění a mám strach, že to samé bude i při tom vašem mega. Možné se časem mega povede prostou evolucí, např. Medlov.
  • 0
Kolo jede

#165 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 12:55

[quote]CykloDav napsal/a:
[quote]polerok napsal/a:
[quote]A že to není outdoor, jak tu taky zaznělo? Myslím, že ME zrovna nemá co do činění s outdoor a extreme, krom teda toho, že tam bude tuna lidí což je samo o sobě extreme. Lépe pošlapat asfalt a šteřkovou plochu, než CHKO Český ráj, nevím jak by dopadlo okolí jednotlivých cache v této oblasti, kdyby jste do její blízkosti pustili takovou hordu lidí. Stačí se podívat na jakýkoliv masovější event jak to vypadá - vyšlapané cestičky, podupaná tráva v místě uložení apod.[/quote]

Tohle je bohužel pravda a pro mnoho keší znamená takový event smrtelnou ránu. Už jsem se chtěl několikrát do Prahy vydat na event Geopadání a další. Bohužel jsou to limitované eventy a pražáci si to vyzobají do hodiny od zveřejnění a mám strach, že to samé bude i při tom vašem mega. Možné se časem mega povede prostou evolucí, např. Medlov.[/quote]

Mega nemůže být limitovaný pokud vím, takže můžeš být v klidu :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#166 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 13:08

[quote]polerok napsal/a:
[quote]CykloDav napsal/a:
[quote]polerok napsal/a:
[quote]A že to není outdoor, jak tu taky zaznělo? Myslím, že ME zrovna nemá co do činění s outdoor a extreme, krom teda toho, že tam bude tuna lidí což je samo o sobě extreme. Lépe pošlapat asfalt a šteřkovou plochu, než CHKO Český ráj, nevím jak by dopadlo okolí jednotlivých cache v této oblasti, kdyby jste do její blízkosti pustili takovou hordu lidí. Stačí se podívat na jakýkoliv masovější event jak to vypadá - vyšlapané cestičky, podupaná tráva v místě uložení apod.[/quote]

Tohle je bohužel pravda a pro mnoho keší znamená takový event smrtelnou ránu. Už jsem se chtěl několikrát do Prahy vydat na event Geopadání a další. Bohužel jsou to limitované eventy a pražáci si to vyzobají do hodiny od zveřejnění a mám strach, že to samé bude i při tom vašem mega. Možné se časem mega povede prostou evolucí, např. Medlov.[/quote]

Mega nemůže být limitovaný pokud vím, takže můžeš být v klidu :)[/quote]
Já mluvím o doprovodném programu.
  • 0
Kolo jede

#167 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 13:36

Já mluvím o doprovodném programu.


Omluva, špatně pochopeno.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#168 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 15:44

batocache napsal/a:
Tuto diskuzi se zájmem sleduji už pár dní a ráda bych taky něco namítla :-)

Pořádat ME v Praze mi přijde trošku nevhodné, i když by byla asi nejvyšší účast. Geocaching má pro mě kouzlo outdoor aktivity, kterou si rozhodně užiju víc někde v přírodě než v Praze, na Strahově.. Myslím, že takhle to má i spousta dalších kačerů...
......filmových festivalů. Když budu mít čas, ráda se zapojím.

Chápu, že každý si pod ME představuje něco jiného ale podívej se na listingy ostatních zahraničních ME. V 90% se jedná fakt jen o setkání s občerstvením, odlovem keší v okolí, výměnou TB/GC a zásadnější doplnkový program tam není.

To co píšeš je fajn, ale pro regionální eventy, kam rádi přijedou kačeři daného ražení. ME je hromadná akce pro všechny bez rozdílu věku, vyznání, pohlaví a sexuální orientace, zájmů :) A proč ne Praha? Je tady spousta míst jako je Prokopák, Šárka, Klánovický les.. a při ME stejně moc času na kochání se přírodou nebude. Sedmihorky znám moc a moc dobře, zajímavá lokalita, ale co tam budeš dělat, když bude pršet? Podle průzkumu polovina chce ubytování "pod střechou" což na začátku rekreační sezony asi těžko tam půjde a hotely jsou široko daleko. Polovina lidí chce přijet autem, už máš představu kde tam zaparkuje cca 200 aut a mirkobusů? Kolik je keší v okolí Sedmihorek? Fajn místo, ale pro regionální event, ne český ME.

baron napsal/a:
Tak někdo jen pro zajímavost udělejte anketu s městy a ať každý zaklikne, kde by se mu líbil mega event. :)

To je nereálné, místo pro konání ME musí splňovat spoustu parametrů... Nápor cca 1500 osob, 300 aut na zaparková, 500 a víc lidí ubytovat, nakrmit, hygiena... Na zorganizování takové věci mají fakt jen velká města.

CykloDav napsal/a:
Tohle je bohužel pravda a pro mnoho keší znamená takový event smrtelnou ránu. Už jsem se chtěl několikrát do Prahy vydat na event Geopadání a další. Bohužel jsou to limitované eventy a pražáci si to vyzobají do hodiny od zveřejnění a mám strach, že to samé bude i při tom vašem mega. Možné se časem mega povede prostou evolucí, např. Medlov.

Nebojím se toho, že by byl ME vyzobanej pražákama včetně jeho doplňkového programu. Účast na samotném ME je neomezená, čím víc, tím líp..500 nicků je minimum :D a pokud jde o doplňkové programy (exkurze atd.), pak jejich kapacita musí být taková, aby se dostalo na většinu zájemců, jina nemohou být na program ME zařazeny.


Za nabídku pomoci budou jistě organizátoři rádi ;)
  • 0

#169 koukal

koukal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 19:46

Ahoj, myšlenka na megaikonku je pěkná, osobně od takto masivní akce raději nečekám o moc více. Jen chci upozornit na dopad v mediích. Ať se sjede 800 lidí kdekoli (a v Praze, kde to nebude vypadat tak hrozně, to mají zase novináři po ruce) dají se očekávat reportáže v denním tisku, ve zprávách apod. Ne, že bych viděl GC jako tajnou spikleneckou organizaci, ale naivní komentář v hlavních zprávách na Nově (s návodem na odlov na TN.CZ) může zase posunout strmost exponenciály a navýšit počet vyrabovaných keší... Tak prosím organizátory, i toto zvažte.
  • 0

#170 seiza

seiza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 20:14

koukal napsal/a:
Ahoj, myšlenka na megaikonku je pěkná, osobně od takto masivní akce raději nečekám o moc více.
Jen chci upozornit na dopad v mediích. Ať se sjede 800 lidí kdekoli (a v Praze, kde to nebude vypadat tak hrozně, to mají zase novináři po ruce) dají se očekávat reportáže v denním tisku, ve zprávách apod. Ne, že bych viděl GC jako tajnou spikleneckou organizaci, ale naivní komentář v hlavních zprávách na Nově (s návodem na odlov na TN.CZ) může zase posunout strmost exponenciály a navýšit počet vyrabovaných keší...

Tak prosím organizátory, i toto zvažte.


Bohužel je to u nás s médii velký nešvar, ale pouze v případě, že se to proflákne a nebo se něco stane. Možná by jste se mohli (jak už tu psal Czecho Cowboy) podívat a poučit od organizátorů CVVZ (stačí zadat do vyhledávače) To je akce pro víc jak 1000 lidí, párkrát jsem jí navštívil a organizačně to zvládají na jedničku. Btw každý rok to je v jiném městě a rozhodně to není velikosti Prahy... a média tomu nevěnují pozornost ;) A ještě se můžete inspirovat z posledního mega eventu v Anglii GC17W59 ;)
  • 0

#171 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 21:41

CVVZ je zajímavá akce, ale není až tak úplně podobná ME. Hlavně tam je rozdíl v počtu účastníků 500 - 2000, nejsou tam rodiny s dětma, důchodci, tělesně postižení. Valná většina z nich přijede hromadnou dopravou, ne autem... ale díky za info.
  • 0

#172 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 21:45

Kdo ještě nezaznamenal, zkuste vyplnit první menší dotazník ohledně ME..
http://www.vyplnto.c...ni-cesky-megac/Díky
  • 0

#173 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 22:08

sobikovi napsal/a:
Kdo ještě nezaznamenal, zkuste vyplnit první menší dotazník ohledně ME..
http://www.vyplnto.c...ni-cesky-megac/Díky


DOTAZNÍK SE PRÁVĚ UPRAVUJE

Vámi hledaný dotazník průzkumu na téma "První český megáč" je právě autorem upravován, zkuste odkaz navštívit později.
  • 0

#174 maty

maty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 22:12

Ahoj, s velkym zajmem jsem procetl celou diskuzi a napada me kacirska myslenka - neni zbytecne u ME organizovat doprovodne zavody, souteze, toitoiky, stany, auta.......nestacilo by pro zacatek zamluvit megahospodu (Na Spilce v Plzni?) a proste se tam sejit, najist, pokecat ? Myslim to trochu v nadsazce, ale cim vic organizace a akci, tim vic se to muze zvrtnout pokud organizator selze, pokud bude prset, pokud tam prijede investigativni stab TV nova apod. Samo, ze dalsi ME muzou byt vice a vice sofistikovanejsi. Je to jen uvaha s nadsazkou, jinak ME je super napad, zaslouzime si to za tu geodrinu :).
  • 0

#175 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 22:12

MildaPajda napsal/a:DOTAZNÍK SE PRÁVĚ UPRAVUJE

Vámi hledaný dotazník průzkumu na téma "První český megáč" je právě autorem upravován, zkuste odkaz navštívit později.

Opraveno, ten systém je šílenej B)
  • 0

#176 pitovo

pitovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 22:14

souhlasil bych se sobikem, ze CVVZ je odlisna (ac ne nezajimava) akce. jen bych pridal jeste jednu poznamku. oni nelovi kesky. a napor 500 a vice clovicku si myslim zvladne jen ta spousta kesi, co je v Praze. ty se mezi nimi snadneji roztrousi, nez kdyz bude v okoli ME kesek treba jen 150. jak by asi dopadli. a pripadna priroda by to asi take pekne odnesla...
  • 0

#177 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 22:15

maty napsal/a:
Ahoj,
s velkym zajmem jsem procetl celou diskuzi a napada me kacirska myslenka - neni zbytecne u ME organizovat doprovodne zavody, souteze, toitoiky, stany, auta.......nestacilo by pro zacatek zamluvit megahospodu (Na Spilce v Plzni?) a proste se tam sejit, najist, pokecat ? Myslim to trochu v nadsazce, ale cim vic organizace a akci, tim vic se to muze zvrtnout pokud organizator selze, pokud bude prset, pokud tam prijede investigativni stab TV nova apod. Samo, ze dalsi ME muzou byt vice a vice sofistikovanejsi.

Je to jen uvaha s nadsazkou, jinak ME je super napad, zaslouzime si to za tu geodrinu :).

Máš částečně pravdu, proto tady došlo k "zavržení" příliš komplikovaných a rozsáhlých návrhů.. Asi by to tak nějak šlo udělat, ale myslím si, že si to první český ME nezaslouží. Teda základní program by měl být, ale ne přiliš rozsáhlý...
  • 0

#178 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 22:16

sobikovi napsal/a:

MildaPajda napsal/a:DOTAZNÍK SE PRÁVĚ UPRAVUJE

Vámi hledaný dotazník průzkumu na téma "První český megáč" je právě autorem upravován, zkuste odkaz navštívit později.

Opraveno, ten systém je šílenej B)


Jo jo.. uz to jede... ;)


Jinak vidina Spilky je pro me lakava, ale v top pripade bych prehodnotil odpoved na otazku: prijedou s vami deti? . .;)
  • 0

#179 batocache

batocache

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2008 - 23:14

maty napsal/a:
Ahoj,
s velkym zajmem jsem procetl celou diskuzi a napada me kacirska myslenka - neni zbytecne u ME organizovat doprovodne zavody, souteze, toitoiky, stany, auta.......nestacilo by pro zacatek zamluvit megahospodu (Na Spilce v Plzni?) a proste se tam sejit, najist, pokecat ? Myslim to trochu v nadsazce, ale cim vic organizace a akci, tim vic se to muze zvrtnout pokud organizator selze, pokud bude prset, pokud tam prijede investigativni stab TV nova apod. Samo, ze dalsi ME muzou byt vice a vice sofistikovanejsi.

Je to jen uvaha s nadsazkou, jinak ME je super napad, zaslouzime si to za tu geodrinu :).


Tak nevim, jestli bych jela az do Plzne "jen na pivo" :) Alespon celodenni/dvoudenni akci s nejakym programem by si ten prvni cesky ME zaslouzil... ;)
  • 0

#180 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 7:52

dan-sam napsal/a:
A sorry Cowboyi, jsi jistě zkušený, ale věř, že v 17 na to fakt nemáš. Ani ve 20 mít nebudeš a když budeš dobrej, tak možná v 25, ale spíš ne.

Ber to tak, že tu zatím jen tak teoretizuju...

dan-sam napsal/a:
Dovolil bych si polemizovat o vhodnosti Jižních Čech - jakmile seskupíte řádove stovky lidí na "necivilizovaném" místě, tak je nutné počítat s tím, že se jim musí připravit program. I když přes den budou lovit, tak večer se nespokojí s tím, že někde u smrku si budou moci popovídat s geokolegy.

Mě teda Jižní Čechy nepřijdou moc necivilizované, ale zkus se zeptat na fóru geojih... :D
  • 0
Proud user of GeoGet 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama