Přejít na obsah


Fotka

iPhone...používáte někdo na GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#21 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 2:18

no, opravdu nejste odbornikem ... :) je to videt. pres gsm dokaze svou polohu najit lecjaky telefon (i muj, v kombinaci s google maps), ale presnos je vhodna tak na to, zjsitit jestli jsem v praze nebo v hradci kralove - na zaklade toho, jake btsky telefon vidi je mozne s presnosti nekolika set metru az kilometru odhadnout, kde asi tak jste. jinak nevim, me se bezna gpska v zalistene oblasti chyta uplne v pohode (sirf, media tek, atd). a co se tyce podzemi - no je to jednoduche - pokud vidi gsm, tak to prave z tech pozic bets dokaze vypocitat (ale jak rikam, presnost stovky metru). takze vam to neco ukaze, ale jinak --- prani je otcem myslenky .)
  • 0

#22 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 9:41

orbit.cz napsal/a:
V něčem máte pravdu, ale jak vysvětlíte, že jsem schopen určit svou lokaci indoor? Klidně i pod zemí, bez jakékoli možnosti vydět satelit? Stejně tak v hustě zalistěné oblasti, kde se normální GPS nechytne a já tam mám GSM signál .. ?
Ale rozhodně nejsem odborníkem v této oblasti.

Poloha jde samozřejmě určit mnoha způsoby, včetně BTSek sítě GSM. Jenom to nemá nic společného s AGPS a vůbec systémem GPS.

Systém označovaný jako AGPS znamená zkrátka něco jiného, než jsi psal, jeho princip nespočívá v určování polohy podle BTS a potřebuje ke své činnosti signál z družic GPS.
Stejně tak z informace, že zařízení podporuje AGPS, nevyplývá, že bude umět určovat polohu z BTS. Jedná se o dvě různé věci a určování polohy podle BTS je řádově méně přesné.
  • 0

#23 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 11:16

Pokud vím, tak rubberduck team hledá keše iPhonem a jsou spokojeny. Vlastně našly geocaching v návodu k přístroji.
  • 0
Sylvia999

#24 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 23:56

V najblizsich dnoch (mozno uz zajtra) vyjde von nova verzia aplikacie Geocaching 1.2 od Groundspeaku pre iPhone. Ja ju testujem uz niekolko tyzdnov a vyzera zaujimavo. Pribudli hlavne Field notes, teda poznamky ku cache rovno v terene, ktore sa ulozia na server a potom je logovanie jednoduchsie. Tiez pribudli linky z listingov cache a TB priamo na geocaching.com cez Safari. Trocju sa zmenil kompas. V spolupraci so vstavanymi google mapami je to clkom pouzitelny nastroj na hladanie tradicnych skrysi. Na mystery a multi budeme este musiet pockat do dalsej verzie, lebo waypoint sa neda zadat rucne.
  • 0
Igi.

#25 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 15:12

Napisal som recenziu na verziu Geocaching 1.2 aplikacie pre iPhone. Mozete citat http://blog.bilak.sk/?p=377 s povolenim Groundspeaku, kedze sa chysta jej uvedenie uz coskoro a nepredpokladaju sa zmeny voci verzii, ktoru mam ja.
  • 0
Igi.

#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 16:47

Geolens Reviewer napsal/a:
Napisal som recenziu na verziu Geocaching 1.2 aplikacie pre iPhone. Mozete citat http://blog.bilak.sk/?p=377 s povolenim Groundspeaku, kedze sa chysta jej uvedenie uz coskoro a nepredpokladaju sa zmeny voci verzii, ktoru mam ja.


No tohle:

Geolens Reviewer napsal/a:
Minimálna presnosť sa mi podarila 9m, no najčastejšie sa to pohybuje okolo 17m. S trochou skúsenosti ale nie je problém nájsť väčšinu tradičných skrýši.

je z té recenze a je jasné, že díky vlastnostem GPS modulu to nebude na geocaching úplně ono.

Jak je to s citlivostí GPS, se schopností chytit signál v lese a podobně?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 17:11

Hmm trochu divnej je ten obrázek s 9 kilometry. To asi bude něco špatně spíš v SW, který se tu odchylku snaží odhadnout, než v GPS ne?
Zajímavá by byla reálná polohová odchylka... aspoň vzhledem k jiným přístrojům.
  • 0

#28 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2009 - 10:43

alkes napsal/a:
Hmm trochu divnej je ten obrázek s 9 kilometry. To asi bude něco špatně spíš v SW, který se tu odchylku snaží odhadnout, než v GPS ne?
Zajímavá by byla reálná polohová odchylka... aspoň vzhledem k jiným přístrojům.

Aha, neuvedomil som si ze som tam dal taky obrazok. Povodne som mal 17m. Udaj bude v poriadku, aj ked vyzera divne. Ked opustis aplikaciu, napr. do Google maps. Potom sa vracias a si v home screen, zrejme ma vypnute GPS a chvilu mu trva, kym ho zapne, no medzitym sa snazi zistit polohu cez WiFi alebo GSM a tam ma samozrejme tak velku pripustnu odchylku. Je mozne, ze ale niekde pamata poslednu polohu, ktoru predtym zobrazil. Accuracy zvykne dost skakat. No moja realna skusenost z terenu nie je zla.
  • 0
Igi.

#29 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 20:03

Tak to jo. Jenom mě to číslo trošku překvapilo. :) A s jakou přesností to vlastně dokáže ukázat polohu jenom podle GSM? Stačí přibližně, jestli o dva bloky vedle nebo třeba jen na druhou stranu ulice. Spíš ale opravdu v reálném světě, ne podle čísílka na displeji.
  • 0

#30 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 20:43

Kdyz uz jsi v blizsim kontaktu s Jeremym, neplanuje se neco obdobneho i pro Windows Mobile?
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#31 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 21:58

Za par dni pride nova verzia aplikacie Geocaching 2.0 so vstavanymi mapami. Tu je par screenshotov http://blog.bilak.sk/?p=571 . Niekto sa pytal na Windows Mobile, pokial viem, nechysta sa vyvoj v tomto prostredi.
  • 0
Igi.

#32 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 22:06

Je to pořád aplikace, která se neobejde bez internetu? Nebo se do ní dají importovat i GPX PQ?? A ještě jeden dotaz, když si např. přes wifi stáhnu nějaké WP zůstanou uložené v telefonu?
  • 0

#33 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 10:16

Musis mat internet. Bez internetu ti netreba iPhone. Ak mas ale internet, tak si informacie o cache uiozis a potom ich mas pristupne aj lokalne, aby si ich mal dostupne aj v terene, kde napriklad nemas signal alebo mas drahy roaming. Verzia 2.0 je uz v Appstore a informacia od Groundspeaku je, ze za chvilu pride DEMO verzia bezplatne, kde si to budes moct vyskusat. Samozrejme bude mat nejake obmedzenia, ale na to vidiet, ako to funguje, to uplne bude stacit.
  • 0
Igi.

#34 czroyal

czroyal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 12:22

Tak uz jsem dokonce par cachi s iPhonem nasel. neni to takova pohoda jako s necim jinym, ale da se (kdyz ma clovek vycvicenej cuch kde to asi bude). Dokonce jsem nasel i jednu v noci, holt me naved na misto, a hledal jsem parezy v okoli 20 metru a nesel - az jsem se sam divil :-). Nejnovejsi verze (s openstreetmap.org mapama) je opet o neco vic uzitecnejsi. Navic dodelali field notes, na skorozalogovani nalezu v terenu. Zkratka - na geocaching pouzivat jde, ted uz vytahuju PDA jenom na presny dohledani na miste (poslednich 50 metru, nekdy ani to ne) a na multiny, i kdyz nekdy ani to ne :-)
  • 0

#35 balda88

balda88

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 21:44

díky iPhone jsem se dostal k geocachingu, našel jsem už s ním 21kešek a to lovim když mám jen čas. jinak přesnost vedle kešky je tak 10metrů. podle mě je to dobrá GPS na začátek
  • 0

#36 Lukhin

Lukhin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 5:39

Používám teď jedině iPhone, protože druhá alternativa zkolabovala. Nejdřív to bylo hrozný s Google Maps, ale pak přišel Geocaching od Groundspeaku. S verzí Geocaching 2.0 je to úžasná aplikace, která nenahradí turistickou GPS, ale všechny potřebné věci pro hledání, jako mapa, listingy, zobrazení keší na mapě, ... to tam vše je a ja jsem nadmíru spokojenej B)
  • 0

#37 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 19:55

Nevím, jestli víte. Ale jestli nevíte, je venku aktualizace geocachingové aplikace pro iPhone, která podporuje stahování připravených Pocket Queries.
  • 0

#38 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 11:17

Vime :-) ma vic funkci - dobre je rucni vkladani souradnic, takze se daji lovit multi. Ale jestli je lepsi, nez ta predchozi, to jeste pockam s hodnocenim. Napr. vcera to dvakrat samo spadlo. A urcite nabiha delsi dobu. Co se tyce presnosti toho zarizeni celkove - ta neni asi nic moc. Docela bych rad pro srovnani videl v akci nekoho, kdo pouziva nejakou dobrou turistickou navigaci. U iPhonu presnost trochu nahrazuji pomoci satelitni mapy, kterou je tady mozne zobrazit. Casto pak cache hledam spis podle satelitniho snimku nez podle sipky s presnosti +/- 9 m.
  • 0

#39 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2009 - 23:53

Po par dnech pouzivani musim zopakovat stejnou vyhradu - aplikace neni stabilni a opakovane bez zjevneho duvodu "pada". Coz je neprijemne, protoze kazde "spadnuti" znamena i minutove zdrzeni, nez se znovu vse nacte.
  • 0

#40 BakerFT

BakerFT

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 15:58

Mě to například nelze spustit vůbec, spadne při úvodní obrazovce
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama