Přejít na obsah


Fotka

Rekord v geocachingu - 0 km


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
79 odpovědí na toto téma

#21 friedlata

friedlata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 22:39

Citecka: Moc krasne napsano. Uz jsem se trochu vzpamatovala a budu vypoustet dal, neco se snad povede. A pokud ne, beru jako svoje poslani ochranovat vsechny trackable items ostatnich, co najdu a ze jsem ted mela urodne lovy. Zadny z nich se neztrati, alespon co budou u nas. Takze znovu do boje :-).
  • 0

#22 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 23:25

klid... ted mi jeden smejd co ma muj coin od kvetna napsal, ze nema cas aby ho nekam dal.. .:(

tohle je ten coin
  • 0

#23 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 0:04

MildaPajda napsal/a:
klid... ted mi jeden smejd co ma muj coin od kvetna napsal, ze nema cas aby ho nekam dal.. .:(

tohle je ten coin

To je mi líto..
To je ale debil ten Rumun.. :o
Mě se taky ztratilo TB na hradě Adršpachu, ale měl najeto alespoň nějakej ten kilometr..
  • 0

#24 LeeHill

LeeHill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 1:30

MArtinPP69cz napsal/a:
Koukám, že Travel Slug je oblíbený - taky jednoho mám, byl to můj první. Je to právě ten, co se ztratil z rozkradené keše a pak se našel. Momentálně ho mám u sebe, přesně jak jsem si přál, na novou pouť ho vyšlu během pár dní.

Zajimave, jsem rada ze je na Vanoce v Ostrave. V lete jsem ho posunula z Moravy do zapadnich Cech, na Mastnik, a tam se mu libilo tak, ze se tam jeste jednou vratil. Ani jsem netusila, ze se pak ztratil a znova nasel.
  • 0
Podpis

#25 DieselJoe

DieselJoe

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 18:59

Mám ještě smutnější bilanci, ze tří coinů se nám dva ztratili hned ve startovacích keškách :-(. Někteří lidé to sbírají či co, pěkně mě to naštvalo a už žádný coin do světa nepustím. Je to hodně o štěstí, protože třetí coin bez problému procestoval 1826 km a je již přes rok ve světě - žádný problém. Ze dvou TB je jeden v Mexiku (celkem 12604 km) a druhý v Norsku (celkem 4363 km). Dělají nám oba radost, ale coiny už raději nekupuji :-)
  • 0

#26 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 20:32

Pokud zmizí, nezbývá nic, než čekat na zázrak a ten se někdy stane viz můj TL Klíč-Švihov http://www.geocachin...aspx?id=1671482 .
  • 0

#27 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 21:42

Je to tak, bohužel. Coiny jsou krásná věc... jinými slovy, bylo jen otázkou času, než se rozmůže kšeftování a sbírání. Lidi jsou to tací, že je jim úplně jedno, že tu sbírku nikomu nemůžou ukázat - nikomu zasvěcenýmu - jejich pokroucený ego je uspokojený vlastnictvím těch věcí. Prostě je "sklízejí" a kačeři jsou ti blbci, co jim je nosí (a nad kterými dominují). Vlastně si udělali takovou parazitní hru "nad" geocachingem. Stačí jim kontrolovat keše v okolí ve výpisu "nearest..." a jezdit sklízet. Obávám se, že s tímhle nejde naprosto nic dělat. Coiny za pár chvil budou patřit ke vzpomínkám "jak to bylo, když byl kešink ještě..." (doplňte libovolně). Je to samosebou škoda, a samosebou to zákonitě muselo přijít. Žádné iluze. Blbý je, aby to neudělalo ksicht českým kačerům :( - černá díra vprostřed Evropy. Dokážu si to představit - máme tuhle náturu ("a já sám, vždycky sám, svý koníčky vokšíruju,..."). Jiná možnost pak je, že se to naučily vybírat děti z okolí. Travel Bugy nejsou tak atraktivní, takže službu vykonají asi líp.
  • 0

#28 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 1:13

LeeHill napsal/a:

MArtinPP69cz napsal/a:
Koukám, že Travel Slug je oblíbený - taky jednoho mám, byl to můj první. Je to právě ten, co se ztratil z rozkradené keše a pak se našel. Momentálně ho mám u sebe, přesně jak jsem si přál, na novou pouť ho vyšlu během pár dní.

Zajimave, jsem rada ze je na Vanoce v Ostrave. V lete jsem ho posunula z Moravy do zapadnich Cech, na Mastnik, a tam se mu libilo tak, ze se tam jeste jednou vratil. Ani jsem netusila, ze se pak ztratil a znova nasel.

Díky za pošoupnutí šnečka. Dneska (vlastně včera a loni) jsem ho vypustil v Polsku, kousek za hranicemi, na novou cestu
  • 0

#29 basurazi

basurazi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2009 - 4:12

friedlata napsal/a:
: Moc krasne napsano. Uz jsem se trochu vzpamatovala a budu vypoustet dal, neco se snad povede. A pokud ne, beru jako svoje poslani ochranovat vsechny trackable items ostatnich, co najdu a ze jsem ted mela urodne lovy. Zadny z nich se neztrati, alespon co budou u nas. Takze znovu do boje :-).



Ahoj, mrzí mě, že se ztratilo něco zrovna tobě:-((((!!!! Pro ostatní kačery: Friedlata jako jediná z mála komunikovala pomocí mailu, protože chtěla splnit úkol mého coinu do puntíku!!!! Za to jí jsme vděční a byly jsme moc štastné, že se ozvala. prostě pocit, že někdo je rád, že našel coin/TB a má z něj radost jako ,kdyby byl jeho....
friedlata- nic si z toho nedělej drž se a řid se slovy, co napsalCitecka mimochodem moc krásná to byla slova, že jsem se rozplývala, že jsou lidé, kteří ještě cítí....... mám pocit, že svět se řítí... no ani nechci přemýšlet kam... a už je ta zloba, zmatek, prostě negace i v geocachingu. Už to nejní jen o přírodě, zábavě, poznání, luštění........,ale už je to o ošklivých lidech, o lidech, který si myslí, že všechno vědí a ani nejsou schopni si přečíst pravidla, a v neposlední době je to bohužel i o penězích, což mě mrzí také hodně ! Byla jsem rozhodnutá, že PM si nezaplatím už jen kvuli principu, byla jsem ráda, že taková krásná "hra" je jen o přírodě, poznání, zábavě..jak už bylo řečeno,ale bohužel není, zase jsou nahoře lidé, kteří schrabávají peníze od kačerů........... Jak říkám nechtěla jsem si PM založit,ale dožralo mě, že nějaké keše jsou jen pro "vyvolené".... ¨proč si bez Pm nemůžu odlovit palác Lucerna, když k němu mám ...nějaký vztah????? No trochu jsem odbočila. Trochu dost:-)))) No nic tolik negace v mých řádcích fuj.... Přeji všem hezký Nový Rok:-) (doufám, že jsem to,alespoň trochu odčinila:-)));)
  • 0

#30 juramara

juramara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 9:32

Musím si taky postěžovat.Můj první coin Brno Mafia přežil 4 chace a urazil 7,2 km. Vložil jsem jej do cache 3.listopadu a 2.1. záhadně z krabky zmizel.A to ho ještě poslední Kačer měl plných 34 dnů u sebe. A až na mou žádost jej vložil této krabky.GCZ6KN a z té se za 4 dny záhadně vypařil.Tak pozor na ni. Docela mne to štve,ale nemůže mi překazit moji radost z geochachingu. Ježišek mi pod stromek naložil další coin,už je taky v terénu a doufám,že bude mít delší život než Mafia. Co kdybych vyrobil kopii toho vypařeného coinu a do té keše jej vložil? Že by cestoval duch toho orginálu co má nějaký nenechavec doma. To je asi blbost? Ale nevím jestli ji neprovedu. Jaký je náš názor na tu kopii? A ještě mám dotaz. Ještě pár dnů počkám a pak jej musím jako vyzvednout z krabky kde není a straší tam jeho ikonka.Je to tak? A co dál? Pak mi i když je fuč bude stále strašit v mém profilu? Nebo se to dá zrušit? Díky
  • 0

#31 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 11:37

juramara: Tohle uz nekdo resil taky, protoze jednu takovou kopii mam ted u sebe - Highlandduos Mallorca Geocoin 2007. Je to ofoceny coin zataveny ve folii. Neni to nijak zvlast krasny ale zase se to asi neukradne ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#32 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 11:54

juramara napsal/a:
(...) Ještě pár dnů počkám a pak jej musím jako vyzvednout z krabky kde není a straší tam jeho ikonka.Je to tak?
A co dál? Pak mi i když je fuč bude stále strašit v mém profilu? Nebo se to dá zrušit? Díky


Jako majitel GC máš možnost označit jej za ztracený. Nebude ti strašit v inventáři a jeho pozice v seznamu TB a GC se bude vypisovat jako "unknown" (neznámá).

Provedeš to jednoduše - na stránce konkrétního GC (či TB ) máš v menu "Trackable Item Options" (rámeček vpravo nahoře) navíc pod trackovacím číslem roletku s možností označit položku za ztracenou("Mark item missing" ) a za ní potvrzovací tlačítko ("go" )

Další možnost je vyzvednout GC a přemístit jej do cache, která slouží jako TB hřbitov. A nebo vypustit tu kopii - pár jsem jich již poktal a vesele cestují. Jediná komplikace by nastala, kdyby ke kopii náhle odkudsi vyplaval i originál;)
  • 0

#33 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 12:41

U6 jsem potkal několik kopii - zalisované foto - od ztracených coinů. A vím o majiteli, který si coiny necháva doma a pouští rovnou jejich kopie. Já bych do světa coin asi nepustil, maximálně TB a spol
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#34 juramara

juramara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 12:53

Děkuji moc za radu.Ještě zvážím jestli tu kopii či ne.Láká mne to,ale mám obavu,že to nikdo nebude přemisťovat neb to není tak atraktivní jako orginál.Ještě jednou díky.
  • 0

#35 WI-SE

WI-SE

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 17:28

Mám taky stejný problém. Můj travel bug zavítal do Zlína a už jeden a půl měsíce ho néni. :( Našel jsem už nějakou stopu a doufám že ho najdu. Ale už začínám přemýšlet o kopii.:| Chtěl bych se také zároven zeptat zkušenějších kačerů, zda bych nemohl vypustit předmět bez šítku ale jen s napsaným kódem?
  • 0

#36 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 18:14

WI-SE napsal/a:
Chtěl bych se také zároven zeptat zkušenějších kačerů, zda bych nemohl vypustit předmět bez šítku ale jen s napsaným kódem?


Nejsem nijak extra zkušený kačer, ale TB bez štítku jsem již potkal. Nepamatuji se, který to byl, ale šlo o dřevěného koníka s vypáleným číslem a nápisem "track on geocaching.com" - takže hlavní úskalí tkví v tom, aby bylo z tvého TB dostatečně patrné, že jde o trackable item.
  • 0

#37 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 18:39

Přesně, track číslo by muselo být pořádně vidět, aby si toho kačer při tradu všimnul. Přemysťovat se to bude, ikonka je ikonka a každýž rád nějaký ten kilometr přidá ;)
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#38 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 19:51

Já bych se těch "kopií" se stejným trackovým číslem docela bál... z různých, hlavně systémových důvodů. Kdyby se někde z hlubin opencachingu najednou vynořil ten track originální, co by s tím udělal systém? Ony i pohřbené tracky jsou součástí hry, mají historii a o něčem vypovídají. Klidně posílej kopie, klidně to k nim i přivěš na zalaminovaným štítku, ale s novou psí známkou.
  • 0

#39 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2009 - 22:45

Citecka napsal/a:
Já bych se těch "kopií" se stejným trackovým číslem docela bál...(...)


Máš pravdu, že to může vnést do trackování trochu chaos (i když zdaleka ne takový, jako známá kačenka ;) ), ale když si pořídíš oficiální známku na TB, dostaneš taky náhradní přívěšek s totožným trackovacím číslem a nápisem COPY.
Není přece problém napsat v případě znovuobjevení originálu aktuálnímu držiteli kopie, a poprosit jej, aby kopii stáhl z oběhu.
  • 0

#40 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2009 - 0:20

Tak se zdá že smutek nad ztraceným TB byl nezodpovědně předčasný. ;) Dnes večer ho Lonos po 13 dnech normálně zalogoval. To že někdo neviděl zápis v logbooku, ještě neznamená, že tam není.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama