Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
102 odpovědí na toto téma

#21 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2009 - 23:05

Je tam sklenice a nic mokreho neni. Ale popravde i kdyby to mokre bylo, porad by to byla moc pekna kes, v Praze rozhodne nadprumerna. Ale to je asi tim, ze pro me je dulezitejsi misto nez ta krabice :) A tlejici listi? to tak nejak patri do lesa :D
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#22 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2009 - 23:50

Každý hodnotí podle sebe, každý to má nastavený trochu jinak. Třeba já když hodnotím tak ve většině případů snižuju průměr. Hodnotím bez předchozího zjištění jak na tom keš je, abych nebyl ovlivněn. Pravda je, že mi keše připadají nadhodnocené, černá filmovka na bílém okapu, v listingu prostý text, bez formátování, bez obrázků a má 75%... Já bych jí dal v případě zajimavých informací nebo místa 50, v případě tuctovky, bych se nebál jít níž. Takových případů bych našel spoustu.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#23 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 7:23

Hodnocení keší by dle mého názoru mělo být primárně o hodnocení keší. Tedy o tom, co mi daná keš dala a pak až o tom, jak je provedená schránka nebo na jakém místě je krabička uložená. Z řady reakcí mám ale dojem, že kačeři spíš hodnotí ty dvě poslední hodnoty a ne tu hlavní... ... na Břízách jsem nebyl, ale pokud mne keš přivede na pěkné místo (což asi jo), tak má minimálně 75% a jako majitel několika keší dokážu pochopit, že po zimě atd. může být v keši mokro atd. - nelze zajistit maintenance okamžitě, pokud nemám keš na zahradě :) Je jasné, že pražské a velkoměstské keše mají víc nálezů a tudíž i hodnoty jsou trochu více vypovídající. Zároveň si myslím, že hodnocení městských keší má trochu jiné limity než ty lesní... Představu o tom, jak je hodnocení vypovídající mám i podle svých keší... vidím kolik mají % a mám představu jak vypadají.
  • 0

#24 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 9:46

Když to je těžké. Pokud nemáme dvojí hodnocení (jedno na místo, jedno na provedení), tak moje hodnocení musí odrážet celkový dojem z keše. A hrabání v humusu, orezlá plechovka a salátový logbook mi zkazí dojem ze sebehezčího místa...
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 9:51

Kdyby slo jen o mista, tak nehrajeme geocaching, ale jen waymarking. Takze vcelku logicky jde i o tu kesku, ne? Takze hodnoceni provedeni samotne skryse i samotne kesky do onoho souhrnneho hodnoceni patri. Zkratka, na stovkove hodnoceni ma narok keska s perfektnim listingem na perfektnim miste, perfektne vymyslena a perfektne schovana.
  • 0

#26 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 10:18

Nejde o nějaké objektivní bodování, ale o subjektivní hodnocení. Původně jsem tam měl jen slovní hodnocení (mizerná, nicmoc,průměr, dobrá, vynikající) a čísla měla být jen interní reprezentace. A hodnocení, alespoň když se zdůvodňoval požadavek jeho zavedení, mělo mít doporučující charakter. Tedy 100 jsou za kešku, ze které si sednu na zadek a pošlu tam všechny co znám, protože její nalezení považuji za smysl života. Tedy hodnocení jsem považoval spíš za odpověď na otázku, jaký mám z kešky dojem a jak bych kešku doporučil někomu jinému, než jako součet bodů za krabičku a listing.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#27 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 13:11

Nechtějte z toho udělat žádné složitosti. Upřímě, mě by moc nebavilo ještě k logování extra klikat a hodnotit místo, pak listing, pak krabičku, její obsah, logbook.... Je to jednoduché - subjektivně ohodnotím celkový dojem z keše. Až se těch subjektivních názorů nasbírá hodně, bude to průměrné čísílko docela objektivní.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#28 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 15:02

HaLuMa napsal/a:
Zkratka, na stovkove hodnoceni ma narok keska s perfektnim listingem na perfektnim miste, perfektne vymyslena a perfektne schovana.


vidis, ja to tak materialisticky neberu. mi staci, kdyz jen to perfektni misto, pripadne cesta k nemu.

ale z poslednich prispevku je krasne videt, jak se autori samotneho hodnoceni lisi v (subjektivnim) posouzeni kriterii pro hodnoceni :D
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 15:08

Kde jsi sebral, ze se i samotni autori v posuzovani lisi? Ja tam naopak vidim shodu.
  • 0

#30 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 22:36

Osobně jsem míval jedenáctibodovou stupnici (0/10-10/10), podle které jsem hodnocení psal do logů (sice to asi nikdo, kromě mě nechápal, ale mě to přišlo zajímavý) a spolu s tímto hodnocením jsem ji modifikoval očištěním o 0/10 ("zralá na lynč autora") a 10/10 ("lepší než život - nedostižný ideál") a perfektně mi pasuje i sem: 0% "needs archived" (řekněme keš ve feťáckém doupěti s listingem "fagt toprí mysto") 12% "ignore list" (třeba nějaká komerční keš bez jiného smyslu) 25% mizerná keš se spoustou much 37% nic moc keš ("bodovka") 50% keš neurazí ani nenadchne 62% docela prima keš 75% keš, která vyloženě udělá radost 87% těžko co vytknout, téměř dokonalá (téměř perfektní keš, která nadchne) 100% i kdybych si nějakou vadu chtěl vymyslet, nedokážu to ("nic lepšího jsem snad ani nenašel") Vždycky hodnotím keš jako celek a není to vždycky lehké; určitě ale řeším, jak se mi líbilo místo, úkryt, listing a samozřejmě i co mi keš dala - jak mě obohatila... Ale k věci - opravdu to každý vnímáme jinak a je složité to nějak průměrovat, ale mě osobně se tohle hodnocení moc líbí právě tím, že velmi často skutečné hodnocení neni moc vzdálené tomu, které bych přidělil dřív (vzhledem k tomu, že 0/10 a 10/10 jsem v soukromém hodnocení nikdy žádné keši nedal, po očištění o ně jsou úplně stejné. Máte i Vy nějaký slovně daný žebříček hodnocení?
  • 0
Hczech

#31 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 23:40

kaote napsal/a:
Je tam sklenice a nic mokreho neni. Ale popravde i kdyby to mokre bylo, porad by to byla moc pekna kes, v Praze rozhodne nadprumerna. Ale to je asi tim, ze pro me je dulezitejsi misto nez ta krabice :) A tlejici listi? to tak nejak patri do lesa :D

No, byl jsem tam dneska a nic nadprůměrného jsem na ní neviděl. Sklenice a salátující logbook (suchý). Zasypáno klackama. 40 procent je odpovídajících. Solidní, ale nic extra.
  • 0

#32 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 0:25

No, byl jsem tam dneska a nic nadprůměrného jsem na ní neviděl. Sklenice a salátující logbook (suchý). Zasypáno klackama. 40 procent je odpovídajících. Solidní, ale nic extra.


no to je ten problem, o kterem se tu uz hovorilo - mne je v podstate uplne jhedno, zda je logbook salatujici ci ne, na me hodnoceni to ma nulovy vliv
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 6:49

hczech napsal/a:
......

0% "needs archived" (řekněme keš ve feťáckém doupěti s listingem "fagt toprí mysto")
12% "ignore list" (třeba nějaká komerční keš bez jiného smyslu)
25% mizerná keš se spoustou much
37% nic moc keš ("bodovka")
50% keš neurazí ani nenadchne
62% docela prima keš
75% keš, která vyloženě udělá radost
87% těžko co vytknout, téměř dokonalá (téměř perfektní keš, která nadchne)
100% i kdybych si nějakou vadu chtěl vymyslet, nedokážu to ("nic lepšího jsem snad ani nenašel")

......


Asi tak, 50% je prostě průměrná keš a mít na keši většinu hodnocení 50% by neměl být důvod k zoufalství.

Pokud někdo hodnotí i průměrné městské keše výrazně jinak, než 50%, jen tím mate ostatní ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 7:19

kaote napsal/a:
no to je ten problem, o kterem se tu uz hovorilo - mne je v podstate uplne jhedno, zda je logbook salatujici ci ne, na me hodnoceni to ma nulovy vliv


Vidíš, tak to já třeba udržovanost keše hodnotím taky - keš přecpaná mokrejma papírama, na který se dá těžko zalogovat neni přeci OK a na hodnocení by se to mělo nějak projevit. Je fakt, že tak se hodnocení na jedné keši může v čase měnit (tim spíš, že vim, jak se obvykle vzhled keše i logbooku mění s používáním), ale to se nedá nic dělat. Máš pravdu v tom, že to neni ta nejdůležitější věc! Prostě jde i o to oceni, že na keš autor nekašle. Jinak řešit ještě "pořádek" v keši by bylo už opravdu moc.
  • 0
Hczech

#35 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 7:53

To je teda pekna ptakovina hodnotit i to jak je suchej obsah nebo zda je krabicka vykradena ci zabordelena. Proste treba zrovna prselo a nekdo to lovil a naprselo dovnitr. Autor nemuze chodit kazdej tyden kontrolovat tyto prkotiny. Nevim, ale prijde mi slusne ikdyz jsem na cizi kesi, udelat v ni poradek, kdyz je zaneradena, vyhazet binec nebo ji vysusit. A kdyz praskne pixle tak je na to log need maitenance. No to asi ocenis az zalozis vic nez jednu krabicku.;) Jinak s tvym zebrickem hodnoceni naprosto souhlasim. Take hodnotime, ale jsme tolerantnejsi. 100%=Best of list
  • 0
XDA Flame + Itek339 + OziExplorerCE + ConvertGPX.wz.cz

#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 7:58

hczech napsal/a:

kaote napsal/a:
no to je ten problem, o kterem se tu uz hovorilo - mne je v podstate uplne jhedno, zda je logbook salatujici ci ne, na me hodnoceni to ma nulovy vliv


Vidíš, tak to já třeba udržovanost keše hodnotím taky - keš přecpaná mokrejma papírama, na který se dá těžko zalogovat neni přeci OK a na hodnocení by se to mělo nějak projevit. Je fakt, že tak se hodnocení na jedné keši může v čase měnit (tim spíš, že vim, jak se obvykle vzhled keše i logbooku mění s používáním), ale to se nedá nic dělat. Máš pravdu v tom, že to neni ta nejdůležitější věc! Prostě jde i o to oceni, že na keš autor nekašle. Jinak řešit ještě "pořádek" v keši by bylo už opravdu moc.


Jenže právě tohle nemá autor moc šanci ovlivnit a je to něco, co se velmi snadno mění ...

Stačí když někdo špatně zavře keš a je vymalováno. A může to být klidně i týden po kontrolní návštěvě autora.

Já tedy nevím jak ty, ale já chodím na ty keše, co nemám u baráku, cca 2x ročně a nebo mimořádně, když je hlášený nějaký problém.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 8:10

Všechno samozřejmě s rozumem! Já mam na mysli hlavně stav, kdy autor na keš evidentně kašle a je to na ní vidět, to se myslim do hodnocení má projevit. Rozhodně nestrhávám 10% za vlhkej logbook, to by opravdu byla ptákovina! Ale hezkou krabičku ocenim a zrovna tady je to závislé na jejím stáří a opotřebovaností, proto myslím, že hodnocení může obecně mírně (!) kolísat v čase.
  • 0
Hczech

#38 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 11:31

U hodnoceni je jeden zasadni problem a to pocet hodnoceni. Kazdej ma jinej nazor, ale statisticky se to uz po 20 hodnocenich moc neprojevi. Takze prosim hodnotte, hodnotte, delate to nejen pro ostatni, ale i pro sebe ;)
  • 0
XDA Flame + Itek339 + OziExplorerCE + ConvertGPX.wz.cz

#39 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 11:52

Já bych na kvantitu moc neskuhral - ono to myslim dobře funguje už od nějakých třech "kvalifikovaných" hlasujících. A onou (zdá se dostačující) kvalifikací je to, že si vůbec dané hodnocení dokázali najít a začít používat. Podívej se na GCZ2M8 a ono "barevnější hodnocení" z geo.komurka.cz Ač bych rád, ta keš si opravdu 80% zdaleka nezaslouží! Podle mě je v současnosti reálně tak 50 a snad až 60%, i když nejsem ten pravý, kdo by ji měl honotit. Aktuálních 42% akceptuju i vzhledem k historii, myslim, že to tak má logiku a odpovídá to. A máš tam 20 hlasujícíchc proti 22 (nepletu-li se). Zkrátka - to veřejné hlasování svádí mnoho lidí k nadhodnocování - nehledě na trochu jinou stupnici. Jak se píše vlastně už výše, velká část populace považuje 50% či 60% za nemilosrdnou kritiku...
  • 0
Hczech

#40 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2009 - 12:10

prosím vás, nemohl by někdo napsat, jak přesně má vypadat v html ten link dohromady s obrázkem do listingu (za pomoci toho a href)? Tvorba stránek v html mi ještě moc nejde, zatím mám v listingu jen odkaz na stránky s hodnocením, ale raději bych to měla i s tím obrázkem (jako to má např. semik75) díky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama