Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
102 odpovědí na toto téma

#61 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 11:16

Ta anketa zněla: "Jaký je váš názor na hodnocení kešek?" a ne "Jaký má být realizovaný způsob hodnocení" :) Záměr složitějšího hodnocení byl, jenže by to stálo víc času a aby mělo smysl ten čas do toho investovat, tak by bylo nutné to opravdu dobře vymyslet a navíc by všichni hodnotící museli respektovat nějaká pravidla pro hodnocení a necpat tam co je napadne. Což mi vzhledem k převažujícím tendencím na jakákoliv pravidla kašlat a dělat si vlastní přijde jako nereálné. Pro zajímavost nějaká čísla: Počet vložených hodnocení: 59 418 Počet hodnotících: 611 Počet ohodnocený keší: 15666 Průměrné hodnocení: 64% tabulka rozložení hodnocení: 0 487 12 558 25 2494 37 3576 50 15316 62 10972 75 14827 87 5806 100 5382 Co jsem se díval na statistiku podle ownerů, tak jeden má průměrné hodnocení 92% ze 137 hlasů.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#62 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 11:30

No já bych o tom záměru nic nepsal, kdybys mi to takhle kdysi nevysvětlil ty sám.:) A aby to nebylo špatně pochopeno, neměl jsem v úmyslu rozpoutat na tohle téma další dohady. Je to ve finále stejně hlavně na tobě jako tvůrci. Sice jsem se nikdy netajil, že o hodnocení nestojím a že s ním můžou být problémy, ale spoustě lidí asi pomáhá, problémy nejsou, takže proti němu už taky nic nemám a mít nebudu... pokud mě s ním teda někdo nezačne vyloženě otravovat.:) Jenom ho asi nebudu moc používat.
  • 0

#63 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 11:41

však v odpovědi jsou dvě nezávislá vyjádření, jedno je k anketě a druhé je vysvětlení, jak dopadl záměr :)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#64 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 11:57

Mau Loftin 17.09.2009 11:49 Tak plánuj: - hnusná krabka, hnusné okolí - vymakaná krabka, hnusné okolí - hnusná krabka, krásné okolí - vymakaná krabka, krásné okolí Půjdeš na tyhle keše? Tipnu si, že většina odpoví 4x ano, nebo ne-ano-ano-ano. Což odpovídá i na otázku, jak hodnotit. :)
  • 0

#65 kikonan

kikonan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 17:00

pepa.z.pocernic napsal/a:

Pro zajímavost nějaká čísla:
Počet vložených hodnocení: 59 418
Počet hodnotících: 611
Počet ohodnocený keší: 15666
Průměrné hodnocení: 64%

tabulka rozložení hodnocení:
0 487
12 558
25 2494
37 3576
50 15316
62 10972
75 14827
87 5806
100 5382

Co jsem se díval na statistiku podle ownerů, tak jeden má průměrné hodnocení 92% ze 137 hlasů.


Par cisiel pre GCVote:
Pocet vlozenych hodnoteni: 883 984
Pocet hodnotiacich: 3705
Pocet ohodnotenych kesi : 213 165

Kiko
  • 0

#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 17:13

kikonan napsal/a:
Par cisiel pre GCVote:
Pocet vlozenych hodnoteni: 883 984
Pocet hodnotiacich: 3705
Pocet ohodnotenych kesi : 213 165


Jenze jaksi ne u nas...
  • 0

#67 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 18:26

Pláčem nad malým počtem ohodnocených cachí nic nezmůžeme - kdyby např. HaLuMa ohodnotil všechny cache, co našel, tak je jich hned o tisíc víc. A jde to - já včera hodnotil svých 500 asi jen půl hodiny. Mě se GCVote velmi zalíbil a budu hodnotit i dál B)
  • 0

#68 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 18:42

Ono je taky rozdíl, jestli ohodnotím nebo naklikám B)
  • 0

#69 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 18:51

dan-sam napsal/a:
Pláčem nad malým počtem ohodnocených cachí nic nezmůžeme - kdyby např. HaLuMa ohodnotil všechny cache, co našel, tak je jich hned o tisíc víc. A jde to - já včera hodnotil svých 500 asi jen půl hodiny. Mě se GCVote velmi zalíbil a budu hodnotit i dál B)


Proc bych mel pouzivat hodnoceni, ktere tu u nas skoro nikdo nepouziva, takze nema skoro zadnou vypovidaci hodnotu, kdyz tu funguje hodnoceni, pres ktere je ohodnoceno vice jak 80% vsech tuzemskych kesi?

Vis, me je uplne jedno, co sis zamiloval. Pouzivam to hodnoceni, ktere je mi schopno poskytnout lepsi udaje. Ze neco vypada hezky na webu, to je mi jedno, protoze s keskami pracuji v Geogetu a tak web gc.com navstevuji jen v nejmensi nutne mire. Takze integrace do webu je mi sumak, zajima mne integrace do programu, kde ma tuzemsky system navrch jak v Geogetu, tak i v GSAKu.
  • 0

#70 kikonan

kikonan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 19:17

HaLuMa napsal/a:

kikonan napsal/a:
Par cisiel pre GCVote:
Pocet vlozenych hodnoteni: 883 984
Pocet hodnotiacich: 3705
Pocet ohodnotenych kesi : 213 165


Jenze jaksi ne u nas...


No, same sa neohodnotia. Ak budete cakat, kym ich ohodnotia zahranicni, tak to bude asi dlho trvat. U nas maju 2/3 kesi aspon 1 hodnotenie a stale sa to zlepsuje. V Rakusku ma vyse 90% kesi hodnotenie.
  • 0

#71 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 19:19

HaLuMa napsal/a:

dan-sam napsal/a:
Pláčem nad malým počtem ohodnocených cachí nic nezmůžeme - kdyby např. HaLuMa ohodnotil všechny cache, co našel, tak je jich hned o tisíc víc. A jde to - já včera hodnotil svých 500 asi jen půl hodiny. Mě se GCVote velmi zalíbil a budu hodnotit i dál B)


Proc bych mel pouzivat hodnoceni, ktere tu u nas skoro nikdo nepouziva, takze nema skoro zadnou vypovidaci hodnotu, kdyz tu funguje hodnoceni, pres ktere je ohodnoceno vice jak 80% vsech tuzemskych kesi?

Vis, me je uplne jedno, co sis zamiloval. Pouzivam to hodnoceni, ktere je mi schopno poskytnout lepsi udaje. Ze neco vypada hezky na webu, to je mi jedno, protoze s keskami pracuji v Geogetu a tak web gc.com navstevuji jen v nejmensi nutne mire. Takze integrace do webu je mi sumak, zajima mne integrace do programu, kde ma tuzemsky system navrch jak v Geogetu, tak i v GSAKu.

Jen jsem se snažil vyjádřit myšlenku, že když si tohle řekne každý, tak se s tím nehne ani o kousek a ty si tu můžeš stěžovat, že to nikdo nepouží dál - je to podobné jako s tříděním odpadu. Skoro bych řekl, že to je takový český rys - nadávat na něco (a teď nic osobního, hovořím v čistě obecné rovině), ale ochota udělat něco pro změnu je nulová.
A věř, že mě je taky jedno, jestli víš co jsem si zamiloval nebo ne :)

edit: Drobné opravy překlepů.
  • 0

#72 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 20:17

dan-sam napsal/a:
Jen jsem se snažil vyjádřit myšlenku, že když si tohle řekne každý, tak se s tím nehne ani o kousek a ty si tu můžeš stěžovat, že to nikdo nepouží dál - je to podobné jako s tříděním odpadu. Skoro bych řekl, že to je takový český rys - nadávat na něco (a teď nic osobního, hovořím v čistě obecné rovině), ale ochota udělat něco pro změnu je nulová.
A věř, že mě je taky jedno, jestli víš co jsem si zamiloval nebo ne :)


Nechapu logiku tve argumentace. Jo, kdyby tady zadne hodnoceni neexistovalo, pak by tvoje argumentace smysl mela. Jenze oni tady lidi davno hodnoti, jen do jineho systemu, nez bys chtel ty. B)

Vis, ja nenadavam. Ja pouzivam ten system, ktery mi prinese vetsi uzitek. A GCvote to, bohuzel, neni. Smula. Podivej se poradne, kdo si tu stezuje, ze jeho oblibeny system u nas nikdo nepouziva...
  • 0

#73 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 20:27

HaLuMa napsal/a:

dan-sam napsal/a:
Jen jsem se snažil vyjádřit myšlenku, že když si tohle řekne každý, tak se s tím nehne ani o kousek a ty si tu můžeš stěžovat, že to nikdo nepouží dál - je to podobné jako s tříděním odpadu. Skoro bych řekl, že to je takový český rys - nadávat na něco (a teď nic osobního, hovořím v čistě obecné rovině), ale ochota udělat něco pro změnu je nulová.
A věř, že mě je taky jedno, jestli víš co jsem si zamiloval nebo ne :)


Nechapu logiku tve argumentace. Jo, kdyby tady zadne hodnoceni neexistovalo, pak by tvoje argumentace smysl mela. Jenze oni tady lidi davno hodnoti, jen do jineho systemu, nez bys chtel ty. B)

Vis, ja nenadavam. Ja pouzivam ten system, ktery mi prinese vetsi uzitek. A GCvote to, bohuzel, neni. Smula. Podivej se poradne, kdo si tu stezuje, ze jeho oblibeny system u nas nikdo nepouziva...

Kdepak, pouze se snažím vysvětlit nesmyslnost tvé argumentace. Ale myslím, že kikonan to vyjádřil mnohem elegantněji. Jako bych tedy nic neřekl - nemusíš se hned čertit a hádat.
  • 0

#74 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 20:31

kikonan napsal/a:
No, same sa neohodnotia. Ak budete cakat, kym ich ohodnotia zahranicni, tak to bude asi dlho trvat. U nas maju 2/3 kesi aspon 1 hodnotenie a stale sa to zlepsuje. V Rakusku ma vyse 90% kesi hodnotenie.


No a co? Drtiva vetsina zdejsich kaceru lovi kese jinde nez na Slovensku nebo v rakousku. A lidi nejvice zajima ten system, ktery je pozivanejsi na tech keskach, ktere nejvice lovi.

Lide tu hodnoti docela hodne, jen do jineho systemu nez ty. Svobodne si zvolili ten system, ktery jim prijde pro ne same vyhodnejsi. Az jiny system bude pro ne natolik vyhodny, ze se jim vyplati prejit, tak to lide udelaji a nikdo jim v tom nemuze zabranit.

Takze proc si tu hrajete na mesiase?
  • 0

#75 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 20:39

dan-sam napsal/a:
Kdepak, pouze se snažím vysvětlit nesmyslnost tvé argumentace. Ale myslím, že kikonan to vyjádřil mnohem elegantněji. Jako bych tedy nic neřekl - nemusíš se hned čertit a hádat.


Prosim, vysvetli mi, chudackovi natvrdlemu, co je na me argumentaci nesmyslneho? Pro zopakovani - tvrdim, ze lide pouzivaji ten system, ktery je pro ne vyhodnejsi. A GCvote to na nasem uzemi stale neni. Co je na tom nesmyslneho, prosim?

A kdyz uz chces delat mesiase, tak jeste vsem ostatnim pripomen, proc by meli prejit na Gcvote. To jiste bude zajimat mnoho lidi. A zacni temi praktickymi vecmi pro uzivatele, jako proc maji zacit pouzivat system, ve kterem je, oproti tuzemskemu systemu, mizive procento zdejsich kesi? A proc maji prejit na hodnoceni s mnohem hrubsi hodnotici stupnici i s mnohem hrubsim prezentovanim vysledku? Verim, ze vsechny hrave presvedcis! :P
  • 0

#76 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 20:44

Pro dan-sam a HaLuMa

No tak se nehádejte :)

Já používám jak "české" hodnocení i GCVote. Jsou to dva hlasy, je to otázka pár vteřin. Podpořím tím obě "hlasovací zařízení".

Nepoužívat žádné hodnocení, protože je málo hodnotitelů je samozřejmě nesmysl, to by nikdy žádné hodnocení nevzniklo.

Proto dělám reklamu oběma hodnotícím systémům.


Pochopil jsem tedy správně, že autor českého hodnocení je pepa.z.pocernic ? Děkuji mu! Jen škoda, že by to chtělo rozdělit na více položek, alespoň na dvě: hodnocení cache jako takové a hodnocení místa, kde cache je. Což by neměla snad být o tolik náročnější hlasovací operace než teď......

A hlavně: Mějte se rádi a veselte se ze života, nejlépe v přírodě a s GC ;):)

  • 0

#77 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2009 - 20:50

HaLuMa napsal/a:

dan-sam napsal/a:
Kdepak, pouze se snažím vysvětlit nesmyslnost tvé argumentace. Ale myslím, že kikonan to vyjádřil mnohem elegantněji. Jako bych tedy nic neřekl - nemusíš se hned čertit a hádat.


Prosim, vysvetli mi, chudackovi natvrdlemu, co je na me argumentaci nesmyslneho? Pro zopakovani - tvrdim, ze lide pouzivaji ten system, ktery je pro ne vyhodnejsi. A GCvote to na nasem uzemi stale neni. Co je na tom nesmyslneho, prosim?

A kdyz uz chces delat mesiase, tak jeste vsem ostatnim pripomen, proc by meli prejit na Gcvote. To jiste bude zajimat mnoho lidi. A zacni temi praktickymi vecmi pro uzivatele, jako proc maji zacit pouzivat system, ve kterem je, oproti tuzemskemu systemu, mizive procento zdejsich kesi? A proc maji prejit na hodnoceni s mnohem hrubsi hodnotici stupnici i s mnohem hrubsim prezentovanim vysledku? Verim, ze vsechny hrave presvedcis! :P

Ach jo, tady aby se člověk bál něco napsat... Ani v jedné chvíli jsem nepropagoval GCVote a nevnucoval jsem ti ani jeden ze způsobů hodnocení, ani to, jestli hodnotit vůbec, všimnul sis? Nemá smysl pokračovat, stejně tě nepřesvědčím že jsem (ne)napsal jen to a to, protože máš stejně svou pravdu. Nechme toho, stojí nás to oba akorát nervy. A jestli jsem se tě nějak dotknul, tak se omlouvám.
  • 0

#78 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 6:49

Tak hodnocení už funguje drahnou dobu (za chvíli to bude rok), co říkáte na jeho využití v praxi?
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#79 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 9:18

Czecho Cowboy napsal/a:
Tak hodnocení už funguje drahnou dobu (za chvíli to bude rok), co říkáte na jeho využití v praxi?

Nj. Bohužel mám doje, že minimální. Každou nalezenou keš osobně ohodnotím, nicméně nevyhledávám keše podle hodnocení na další lov... takže já to osobně nevyužívám.

Smysl hodnocení měl být dle mého v tom, že bude např. přehled Best of CZ, Praha, Brno, Ostrava, Kraje, Okresy... atd. Myslím, že by nebylo až tak složité zde generovat např. týdenní či měsíční statistiky...

O možnosti filtrovat si keše v mapě podle hodnocení téměř nikdo neví...
  • 0

#80 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 9:52

sobikovi napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:
Tak hodnocení už funguje drahnou dobu (za chvíli to bude rok), co říkáte na jeho využití v praxi?

Každou nalezenou keš osobně ohodnotím, nicméně nevyhledávám keše podle hodnocení na další lov... takže já to osobně nevyužívám.

O možnosti filtrovat si keše v mapě podle hodnocení téměř nikdo neví...


No to je zajímavej aspekt, kterej mě nikdy nenapad. Z mého pohledu mi přijde nepochopitelné, že někdo hodnotí, ale hodnocením se neřídí. Nicméně za to děkuju, kdyby to aspoň takhle dělala většina... ;)

Zjednodušeně řečeno, kačeři s hodně nálezy toho spoustu viděli, můžou tedy "kvalifikovaně" srovnávat a pokud by se jim chtělo udělat něco pro ostatní, mohli by toho spoustu zpětně ohodnotit (stačili by jen ty nejlepší kešky na které si pamatují). Je ale pochopitelné, že pokud toho takoví kačeři mají spoustu nalezeno, mají zároveň i vysbíráno a prostě musí lovit ve své lokalitě téměř cokoliv, takže se na nějaký výběr podle hodnocení můžou vyprdnout...

Ti kterým by se hodnocení hodilo, jsou naopak nováčci (jako já - ještě nemám 113 :D ), kteří ještě kupodivu nestačili upadnout do naprosté závislosti na lovení keší (narozdíl od psaní příspěvků ;) ). Ti ale zaprvé mají často problém vůbec se zorientovat na GC.com, na lov vyrazí jednou za 14 dní a GC.cz jim je ukradené nebo o něm nevědí, natož aby se tu dopátrali, že nějaké hodnocení existuje, no a za druhé toho mají málo odloveno, takže jejich příspěvek k ohodnoceným keším není tak velký...

No a to je zjednodušená teorie...

Praxe ale vypadá tak, že keší je ohodnoceno habakuk, řídit se podle hodnocení dá téměř na 100 %, má už zrovna tak vypovídající hodnotu jako bookmarky, ve spoustě případů i mnohem lepší, prostě pokud si vyberete keš na 60%, pravděpodobně nebudete v logu nadávat ... i kdyby se hodnocení nedej bože zastavilo, už je ohodnocena taková spousta krásných pixel, že to naprosto stačí k tomu, abych po hnusných pixlách chodil jen když se opravdu hodně nudím a jedu zrovna kolem. Prostě kdo to chce využívat, dávno to k největší spokojenosti využívá ... kdo potřebuje každý bod, pochopitelně mu hodnocení k ničemu není ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama