Přejít na obsah


Fotka

Garmin Topo Czech 3 :-)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
226 odpovědí na toto téma

#141 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 17:18

a kam vlastne zmizel Dandraland? :D
  • 0

#142 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 17:25

dandra napsal/a:
...A ten popis pozadí vyhodím možná i s pozadím celým, když to někomu tak trhá oči :P ...


To bych nedělal B) Už jsem to zkusil a Oregon mi tam (při zapnutém stínování) plácnul svoje vlastní... Ovšem takový zelenošedý hnus, který pak celou mapu udělá hodně nevýraznou a pak to vypadá, že všude jsou nějaké louky a tak...
  • 0

#143 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 18:13

dandra napsal/a: ...

HuntBehinde, kdybych Tě chtěl nas*at, použiju oblíbené asertivní: "díky za zpětnou vazbu", ale protože si až moc cením, kolik toho s mapami umíš, tak napíšu jen "díky" ;)

Ty kostely se v mapách od Topo 2 zobrazují dvojmo, protože minimálně někde jsou dvojitě v mapě zadány. Jednou jako POI "manmade feature" a jednou jako "attractions". Kdyby se týpkem zakázalo jedny z nich zobrazovat, pak by se na mnoha místech, kde v mapě nejsou zadány dvojitě, nezobrazovaly vůbec. A na rozebírání a znovukompilování mapy nemám ani energii a s ohledem na právní otázky ani patřičný povoir B)

není zač .. B)

Možná že jsou body někde zadány dvojitě, ale tohle rozhodně není ten případ, stačí použít pomůcku pro NT mapy v editoru...a pochybuju, že by pikodasí hoši dávali poi přesně na sebe (což by vylučovalo i to, že v MapSource se zobrazují JEN ikonky z TYPku, zatímco v gps pak oboje). Prostě můj laický názor pozorovatele (o tom jak funguje editor nemám potuchy) je, že chybka je v editoru, který špatně co já vím, přiřazuje poi bodům prioritu?? Ten můj dotaz se netýkal kostelů, ale například kostelů. Tohle mi dělá jakýkoliv poi definovaný v TYPku (parkoviště, lékárna, hotel ... ) a nechtěl jsem, abys to "opravoval" ty, ale aby kdokoliv ověřil, že to nedělá jenom mě (což se potvrdilo) ... a aby s tím Misch mohl případně v editoru něco udělat, jinak nemá cenu patlat do TYPku vlastní poi :|
  • 0

#144 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 19:45

HuntBehind napsal/a:
Možná že jsou body někde zadány dvojitě, ale tohle rozhodně není ten případ, stačí použít pomůcku pro NT mapy v editoru...a pochybuju, že by pikodasí hoši dávali poi přesně na sebe (což by vylučovalo i to, že v MapSource se zobrazují JEN ikonky z TYPku, zatímco v gps pak oboje). Prostě můj laický názor pozorovatele (o tom jak funguje editor nemám potuchy) je, že chybka je v editoru, který špatně co já vím, přiřazuje poi bodům prioritu?? Ten můj dotaz se netýkal kostelů, ale například kostelů. Tohle mi dělá jakýkoliv poi definovaný v TYPku (parkoviště, lékárna, hotel ... ) a nechtěl jsem, abys to "opravoval" ty, ale aby kdokoliv ověřil, že to nedělá jenom mě (což se potvrdilo) ... a aby s tím Misch mohl případně v editoru něco udělat, jinak nemá cenu patlat do TYPku vlastní poi :|


Já teď bohužel nemám GPS (půjčil jsem ji minulý týden kamarádovi na cestu do Norska), takže nemám jak vyzkoušet chování TYPů v GPS. Proto jsem ani zatím neměl co rozumného napsat na ten mail s ukázkami problémů :(.

Ale napadá mě triviální test: vzít libovolnou mapu kde TYP přímo od výrobce předefinovává vzhled POI. To je myslí třeba zrovna Topo SK (a spousta dalších). A pak zkusit:

1) Jak se tyhle POI z originálního TYPu chovají v GPS?
2) Když v mém editoru vyrobíš nový TYP který některý z těch POI předefinovává, jak se to chová v GPS?

Tím by se snadno zjistili jestli za chybu může editor, nebo je to překrývání bodů chyba GPS/MapSource která se projevuje i v oficiálních verzích map.

Jinak, kromě pořadí ploch už v TYP souborech žádné priority nejsou. U každého objektu se tam dá sice předefinovat vzhled, ale už nejde upřesnit v jakém pořadí se bude vykreslovat. Ani u POI.
  • 0

#145 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 20:28

HuntBehind napsal/a:
A teta Kateřina by zase řekla: "práce kvapná, málo platná" B)

- les, park, křoví má stejnou barvu ... ?

Polepšeno ;)

- všechny silnice jsou žluté

Nejsou úplně všechny žluté, ale než najdu lepší barevnou kombinaci na nevýrazném pozadí, zatím to nechám.

- oproti dandrově tvrzení v mapě vinice jsou

Do Grébovky chodím na degustace skoro každé pondělí a když mám sedět ve Viničním altánu mezi mapovým podkladem místo révy... Mimochodem, Dorcadion taky neobluzoval děvy v Mělníku mezi prázdnými vrstevnicemi B) Koukám, že na Moravě vinice vidět v mapě jsou. Je čas změnit lokál nebo mapu :D

- když kliknu na pole, pokaždé si místo prostého "cz" musím přečíst, že se jedná o Dandrův HiRes Typ B)

Lepší pohádka mě nenapadla ;) Jinak by tam bylo "unknown".

- nejednotná velikost písma pojmenování linií a polygonů

Snad už srovnáno.

ponechány nesmysly jako "kůlna" namísto "hala"

Pokud se v mapovém podkladu nijak nejmenuje, bude to ode dneška "skladiste / bouda". Jinak se musí jmenovat tak, jak chtěli autoři mapového podkladu, tj. "kůlna", i když je to ve skutečnosti hangár.

- chybí definované linie 0x16 (stezka) a 0x07 (pruchod /pasaz)

Ooops! Doděláno. Opraveno ;)

Sám už mám týpek v podstatě hotový, ale nevydám ho, dokud se nepoperu s poi...

Implement now, perfect later B)
  • 0

#146 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 20:39

Mimon_team napsal/a:

1) Jak se tyhle POI z originálního TYPu chovají v GPS?
2) Když v mém editoru vyrobíš nový TYP který některý z těch POI předefinovává, jak se to chová v GPS?


Original TYP mapy Slovenska se chová úplně stejně, ale vzhledem k tomu, že používá asi z větší části původní ikonky Garminu, tak jsem na popisovaný problém narazil jen u kostela (0x64, Podtyp 0x04 - stejná ikonka, ale asi trosku posunutá) a u hrad, zámek (0x64, Podtyp 0x15). Díval jsem se na Bratislavu. Kromě výše zmíněných se ostatní městské zdály být v pohodě...změnil jsem tedy parkoviště a udělalo to to samé, tzn. v MapSource jen nová, v gps obě ikonky, původní navrchu.

Úplně nový TYP, opět to samé...
  • 0

#147 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 12:58

Ještě dodatek... Podle mne je celý problém buď v Oregonu/Coloradu, nebo už v nástroji, který pro tvorbu TYP souborů používá Picodas. Už TOPO 2 a TOPO 2Pro totiž měly některé ikonky přidělávané pomocí TYP soboru a nechovaly se korektně. Byly zdvojené tak jako nyní v TOPO 3... Kde není ikona přímo součástí mapy, tak tam mi konkrétně Oregon kromě té ikony přes ní zobrazí ještě takový pěkný zelený puntík... U větších ikon to tolik nevadí, ale když je nějaká malá (např. pramen, v TOPO 2 i osamělý kámen, skála, atd.), tak na první pohled není vůbec vidět co je to zač, protože ta zelená tečka ji kompletně zakryje... Grrr
  • 0

#148 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 13:11

Jen jeden dotaz:
Podarilo se nekomu uz ziskat uprgrade z TOPO Czech 2PRO na TOPO Czech 3PRO?
A pokud ano tak kde?
Zatim mam pocit ze je mouzne ziskat jen:
TOPO Czech 3
TOPO Czech 3PRO
uprade z TOPO Czech2 na TOPO Czech 3.

Tez avizovane zvyhodnene uprade z TOPO Czech 2 na TOPO Czech 3PRO jsem nenasel.

Tak jak jste na tom Vy.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#149 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 13:15

pred nekolika minutami jsem volal Navisat, pravili ze CD maji, ale kdyz doslo na zminovane upgradovaci z topo 2 PRO na Topo 3 PRO, naaahle po mohutnem prohrabavani zbozi zjistili, ze nic takoveho nemaji ;) byl jsem vsaq ujisten, ze dalsi zbozi bude za par dni. predchozi dotaz tedy vyresil presne to, na co jsem se chtel v tomhle vlaaakne zrovna zeptat ;)
  • 0

#150 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 13:25

To je ale dobrá pitomost... Jak nemají ? Stejně pro tyhle účely budou muset z regálu vytáhnout komplet instalačku TOPO 3Pro, které by na krámech už měly být... Jen za to nezaplatíš 4990, ale 690,- Kč... Registrace/update pak proběhne klasicky přes web českého Garmina...
  • 0

#151 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 13:37

2 jarous: prosiim, bud tak hodny a vysvetli to distributoruum ;)
  • 0

#152 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 13:42

Jarous1 napsal/a:
To je ale dobrá pitomost... Jak nemají ? Stejně pro tyhle účely budou muset z regálu vytáhnout komplet instalačku TOPO 3Pro, které by na krámech už měly být... Jen za to nezaplatíš 4990, ale 690,- Kč... Registrace/update pak proběhne klasicky přes web českého Garmina...


Ja bych rekl ze to CD neni stejne. Jak by pak rozlisili pri registraci lidi co zaplatili 690,- od tech co zaplatili 4990,- Kc. To by pak stacilo koupit jen to upgrade a mel bych plnou verzi. Nemam pravdu?? ;)
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#153 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 13:58

Solim napsal/a:

Jarous1 napsal/a:
To je ale dobrá pitomost... Jak nemají ? Stejně pro tyhle účely budou muset z regálu vytáhnout komplet instalačku TOPO 3Pro, které by na krámech už měly být... Jen za to nezaplatíš 4990, ale 690,- Kč... Registrace/update pak proběhne klasicky přes web českého Garmina...


Ja bych rekl ze to CD neni stejne. Jak by pak rozlisili pri registraci lidi co zaplatili 690,- od tech co zaplatili 4990,- Kc. To by pak stacilo koupit jen to upgrade a mel bych plnou verzi. Nemam pravdu?? ;)

No, já bych řekl, že CD je v každém případě stejné. Alespoň jsem si instaloval kompletní TOPO 2 PRO z CD, které jsem koupil jako upgrade (znovu na ten samý přístroj). Generování kodu ale probíhá u upgradu v závislosti na tom, jaké mapy už mám registrované na Id přístroje. Pokud nemám předchozí verzi, tak se mi kod nevygeneruje.
Jediné co mě napadá je to, že by prodejce musel evidovat podle kodu na CD, jestli ho prodal jako upgrade nebo novou mapu, aby nevykazoval distributorovi všechno za 690,-Kč. ;)
Pak bych chápal, že to eviduje Garmin už před distribucí, aby tomu zamezil.
  • 0

#154 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 14:05

Aha, tak on možná bude problém s rozlišením CD na "plnou" verzi a na upgrade... Podle toho by na nich pak měla být nálepka s kódem, který se pak zadává na Garmin.cz. Takže nejdříve to musí projít rukama Garmina, ti to nějak od sebe odliší, a hlavně ty kódy zavedou do svojí databáze, na kterou se pak obrací ta jejich stránka při registraci nebo upgrade... Takže CD budou tak jako tak datově úplně stejná, jen se podle přiloženého kódu určí jestli jde o novou licenci nebo jen o upgrade... Vlastně ani nevím jak jinak by se upgrade prováděl, nikdy nešly do map jen nějak do-přihrát nová data, vždy se musela instalovat celá plná verze, do jiného adresáře než byla ta původní... Kombinovat to mezi sebou nejde, data nejsou vzájemně kompatibilní.
  • 0

#155 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 22 červen 2009 - 15:02

A co tady?
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#156 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 16:34

XiXi_team napsal/a:
A co tady?

Uvedený odkaz je nefunkční, po vyplnění formuláře a odeslání se objeví hláška
Error 404: Nenalezeno

Je nám líto, ale požadovaná stránka nebyla na serverech ONEbit.cz nalezena.

Pokud jste zadali URL ručně, překontrolujte prosím, zda jste zadali URL adresu správně.

Jestli jste byli na tuto stránku odkázámi z webové prezentace, kontaktujte webmastera příslušného webu.
  • 0

#157 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 9:33

Solim napsal/a:
Jen jeden dotaz:
Podarilo se nekomu uz ziskat uprgrade z TOPO Czech 2PRO na TOPO Czech 3PRO?
A pokud ano tak kde?
Zatim mam pocit ze je mouzne ziskat jen:
TOPO Czech 3
TOPO Czech 3PRO
uprade z TOPO Czech2 na TOPO Czech 3.

Tez avizovane zvyhodnene uprade z TOPO Czech 2 na TOPO Czech 3PRO jsem nenasel.

Tak jak jste na tom Vy.


Tak uz ho ma garmin (picodas) ve webshopu. Mam objednano, jsem zvedav kdy dorazi. Zvyhodnene Topo2 -> Topo3PRO je na druhe strance.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#158 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 10:25

XiXi_team napsal/a:
A co tady?


Tak jsem skusil ten odkaz, vydada funkcne, ale po odeslani objednavky jsem dostal hlasku error 404 :( . No vypada to ze si z nas nekdo dela p..... :@ a k te mape se asi legalne nedostaneme.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#159 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 10:44

Tak uz to maji na www.garmin.cz http://shop.garmin.c...eska-republika/. Alespon jsem provedl objednavku a system to sezral a dostal jsem odpoved na e-mail. Tak se odpoledne zastavim ve vzorkove prodejne a vecer budu vedet, zda jsem poridil spravne.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#160 Lupp

Lupp

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 11:43

V Praze v Dejvicích jsou všechny k mání...(Stačí zacvakat)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama