Přejít na obsah


Fotka

Kritika cache, umíme to?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#101 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 14:05

Mau Loftin napsal/a:
Jo a založit cache není povinnost, ale dobrovolná vůle, a pokud někdo nemá v okolí vhodné místo nebo nemá možnosti jí spravovat, zakládat přeci nemusí, né ? :)

Samozrejme ze to neni povinnost, ale trosku to snizuje vahu toho, co v podobnych diskuzich rikas. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#102 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 14:07

Mau Loftin napsal/a:
Jo a založit cache není povinnost, ale dobrovolná vůle, a pokud někdo nemá v okolí vhodné místo nebo nemá možnosti jí spravovat, zakládat přeci nemusí, né ? :)

Ne, ale když někdo vybízí ostatní ke "kritice", měl by poznat, co chce kritizovat, i na vlastní kůži, jinak to může velice lehce sklouznout od konstruktivní kritiky úplně někam jinam. Mně třeba nedávno dost zarazilo, že po dvou letech kešování nevíš, že existuje CITO, i když to úplně nesouvisí, také to trošku dotváří obrázek.

Že se snažíš krabičku vypiplat je jedině dobře.;) Myslím, že pak nebudeš mít nouzi ani o zajímavé logy.
  • 0

#103 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 14:18

[quote]alkes napsal/a:
[quote]Mau Loftin napsal/a:
...........Mně třeba nedávno dost zarazilo, že po dvou letech kešování nevíš, že existuje CITO, i když to úplně nesouvisí, také to trošku dotváří obrázek.......... [/quote]

Nevím jaký obrázek to dotváří? Prostě jsem na to nikde při hledání cache nenarazil, nevím ani kde jsem měl nebo jak jsem se měl o tom dovědět??? Řekni, kde a jak jsem to měl potkat? Zde na těchto stránkách? Spíš je to obrázek toho, že to nemá dostatek "reklamy". Tak GC zase u mě není, že by to byl můj život, že bych musel pořád procházet weby a hledat, jestli mi někde něco neuniklo...

No ale to je jiné téma :)

A jak říkám, GC není o kritice jako takové, ale o komunikaci mezi účastníky, pak to může přinést radost všem. Víc nevím co k tomu dodat.

btw že na mě někdo vytáhne, že nemám vlastní cache jsem čekal mnohem mnohem dříve než až přesně v jubilejním 100. příspěvku této diskuze :P
  • 0

#104 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 14:27

Mau Loftin napsal/a:
Nevím jaký obrázek to dotváří? Prostě jsem na to nikde při hledání cache nenarazil, nevím ani kde jsem měl nebo jak jsem se měl o tom dovědět??? Řekni, kde a jak jsem to měl potkat? Zde na těchto stránkách? Spíš je to obrázek toho, že to nemá dostatek "reklamy". Tak GC zase u mě není, že by to byl můj život, že bych musel pořád procházet weby a hledat, jestli mi někde něco neuniklo...

Nevim, třeba na wiki? Tady v seznamu eventů, mezi ikonkami na mapě, v seznamu typů keší...
Ani pro mě GC není hlavní životní náplní. :) A hlavně nejde konkrétně o to CITO, ale člověk si pak říká, na kolik takových věcí jsi ještě nenarazil. Pokud si dobře vzpomínám, nedávno jsi měl DragonRiderům za zlé, že nosí na eventy sbírku coinů... rovněž z nevědomosti, jak to funguje, takže se nediv, že mám obavy.
Z dost logů rádobykritiků už mi bylo smutno, ač nešlo ani o moji cache, takže se nediv ani, že k téhle iniciativě mám od začátku spíše negativní postoj, i když chápu, že to nejspíš myslíš dobře.

Mau Loftin napsal/a:
A jak říkám, GC není o kritice jako takové, ale o komunikaci mezi účastníky, pak to může přinést radost všem. Víc nevím co k tomu dodat.

S tímhle souhlas, jenom bohužel už vím, že ne vždy je ta komunikace úplně radostná a pro radost, jak by být měla.

Mau Loftin napsal/a:
btw že na mě někdo vytáhne, že nemám vlastní cache jsem čekal mnohem mnohem dříve než až přesně v jubilejním 100. příspěvku této diskuze :P

Není i tohle určitá forma konstruktivní kritiky, která by mohla být ku prospěchu věci?
  • 0

#105 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 16:35

Mau Loftin napsal/a:
Jo a založit cache není povinnost, ale dobrovolná vůle, a pokud někdo nemá v okolí vhodné místo nebo nemá možnosti jí spravovat, zakládat přeci nemusí, né ? :)


Zrovna tak ovšem není povinnost kritizovat, pranýřovat domnělé i skutečné prohřešky na fórech a požadovat kritické logy.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#106 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 16:58

Mau Loftin napsal/a:

bodlak napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:
Jak stále říkám, dle mě je nehorší log co může snad být: "Díky za bod"

Proč ? Slušně poděkoval za to, že si může připsat bod a dal tím najevo, že nu jinak nestála za více slov.


Já to jako slušné poděkování nevidím :)
a) jestli se mu cache líbila, tak je to dost suchá věta jako díky.

Dyť říkám, že mu nestála za více slov, tak asi nelíbila :)
  • 0

#107 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 17:30

Třeba je pouze málomluvný. :D Často si raději do noci lovím, loguji pak v leže na notu. A často píši logy "díky za pěknou keš i listing", "povedená krabička, děkuji", nebo "potrápila, ale nakonec byla moje, děkuji". Všechny je považuji za kladné hodnocení a poděkování. Sepisovat do logů sloh mne prostě nebaví.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#108 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 22:02

Snažím se nekritizovat, ale vyjadřovat svůj postoj. Např: "Nerada se brodím po pás v kopřivách." Pokud by podobně zalogoval někdo moji vlastní keš, zamyslela bych se: Kopřivy mi vadí nebo nevadí? Pokud vadí, tak bych keš přemístila. Pokud nevadí, tak se pravděpodobně najde pár dalších šílenců, kterým taky vadit nebudou a není třeba nic dělat. :D Rady jak co dělat líp mě s...ou jak od maminky, tak od tchýně i od kohokoliv jiného.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#109 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 6:38

mauricie napsal/a:
Snažím se nekritizovat, ale vyjadřovat svůj postoj. Např: "Nerada se brodím po pás v kopřivách."

Souhlas...

Obecně se dá říct, že kritizovat umíme, ale kritiku neumíme přijímat. To je bolest téměř celé populace...

Keš je v podstatě jako umělecké dílo a co člověk, to jiný názor a pohled na věc. Stejně jako nějaký umělecký styl se někomu líbí a druhý jej zatracuje, jako obraz co se líbí a co ne... i u něj mnohdy pozorovatel nepozná, co tím chtěl autor říct a jiný zcela splyne s jeho duševním pochodem.

Spousta kritiky plyne i z toho, že někteří kačeři nečtou listingy. U jedné velice pěkné keše jsem se setkal velice často s tím, že všichni nadávali na ostružiní, přes které se museli dostat ke keši a že je to hrůza, hnus a hnis... Jenže v listingu bylo jasně popsáno odkud ke keši přistupovat, aby jsi se vyhnul tomu trní. Kdo listing četl, keš vychvaloval jak je supr. Kdo nečetl, nadával. Je ta keš dobrá nebo špatná?
  • 0

#110 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 17:38

sobikovi napsal/a:
Spousta kritiky plyne i z toho, že někteří kačeři nečtou listingy. U jedné velice pěkné keše jsem se setkal velice často s tím, že všichni nadávali na ostružiní, přes které se museli dostat ke keši a že je to hrůza, hnus a hnis... Jenže v listingu bylo jasně popsáno odkud ke keši přistupovat, aby jsi se vyhnul tomu trní. Kdo listing četl, keš vychvaloval jak je supr. Kdo nečetl, nadával. Je ta keš dobrá nebo špatná?


Hledání a nalezení přístupové cesty považuju za součást geocachingu a pokud při odchodu od cache naleznu lepší cestičku, můžu nadávat jenom sám sobě. Také jsem jednou uvízl v malinách a byla za tím jenom moje snaha brát to přímo za šipkou. Na jedné mé cachi zase dost lidí nadává na kopřivy, já tam byl uprostřed vegetačního období v kraťasech a žádný problém :).
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#111 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 7:17

mauricie napsal/a:
Snažím se nekritizovat, ale vyjadřovat svůj postoj.....


Tak tohle se mi líbí :)
- ano, vyjadřovat svůj postoj! Pořád jsem nějak nevěděl jak to přesně vyjádřit a pod slovem "kritika" si asi většina představí něco více drsnějšího.... ale toto je asi tak, jak si myslím, že by to mělo být

vyjádřit svůj postoj!
  • 0

#112 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 7:22

Zegga napsal/a:
Třeba je pouze málomluvný. :D

Často si raději do noci lovím, loguji pak v leže na notu. A často píši logy "díky za pěknou keš i listing", "povedená krabička, děkuji", nebo "potrápila, ale nakonec byla moje, děkuji". Všechny je považuji za kladné hodnocení a poděkování. Sepisovat do logů sloh mne prostě nebaví.


Samozřejmě je to tvoje volba. Otázka je, zda chceš nebo nechceš potěšit autora. On si s cache dal také práci, tak si myslím, že odměnou by měl být i dobrý kvalitní log - a nemusí to být přeci sloh, dvě víceslovné věty můžou postačit.

Co je a není "dobrý a kvalitní log" je už subjektivní záležitost, a zda k tomu kačer chce nebo nechce přistupovat zodpovědně a v rámci hry...
  • 0

#113 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 21:58

Když už je tu toto téma, zdá se Vám můj log pod dále uvedeným odkazem zlý a příliš kritický?

http://www.geocachin...ab-b8ee34c2b0b0

Chvíli po jeho napsání jsem obdržel od autora naštvaný e-mail, že už se mu 2x ztratila, tak tam nechce dávat lepší krabici. Ať prý nejdřív přemýšlím, než něco napíšu. Tak jsem mu slušně odpověděl, že mě mrzí, že si to bere osobně, neboť jsem mu chtěl dát konkrétní zpětnou vazbu. Jinak bych klidně napsal jen pouhé TFTC či "díky za bod". Ptal jsem se, zda přemýšlel nad tím, proč se mu keška opakovaně ztrácí. A ještě jsem ho poprosil, ať přehodnotí terén, protože při dvojce neočekávám, že se budu muset plazit po čtyřech, navíc ještě v klouzajícím svahu.

Odpovědí bylo, že osobně si to bere, protože kritizovat umí každý. A to si myslím, že se mýlí. Spíš by měl být rád, pokud napíšu, co se mí líbí a co nelíbí. Já jsem za konkrétní připomínky rád. Ale komu není rady tomu není pomoci... B)

Pikantní na tom je, že k připomínce k terénu napsal, že mám pravdu, vozíčkář se tam nedostane. Změnil tedy na 1,5. :P

P.S. Autora této keše jsem už před dvěma měsíci naštval taky tím, že jsem si ho dovolil pošťouchnout k aktivitě napsáním logu "needs archived", když už se mu tam čtyři měsíce hromadily žádosti o obnovení keše bez jakékoliv odpovědi.
  • 0

#114 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 1:22

Pajast napsal/a:
Když už je tu toto téma, zdá se Vám můj log pod dále uvedeným odkazem zlý a příliš kritický?


Log je napsan, myslim, uspokojive, nic vazne kritickeho na nem nevidim az na ten pytlik s odpaky. Ale vypadal-li tak, tak proc ne. :-) Na druhou stranu chapu autora, ze cloveka nebavi kupovat stale nove krabicky, aby je nekdo kradl. A je-li misto pekne, jak pises, tak si kesku urcite zaslouzi. Kazdopadne stoji za to, aby se autor porozhledl v danem miste po lepsi skrysi.
  • 0

#115 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 7:06

Pajast napsal/a:
Když už je tu toto téma, zdá se Vám můj log pod dále uvedeným odkazem zlý a příliš kritický?


Ano, kritický je :) Ale to nevadí, myslím, že jsi vyjádřil slušně svůj postoj a přijde mi, že je dobře, pokud to někdo takto napíše, než jen "díky za bod". Jen ta poslední věta je taková už moc asi ostrá, tu bych já asi vynechal ;) - na vlastníka musíte vždy opatrně, čím "drsněji" tím se efekt požadavku na zlepšení zhoršuje ;)
  • 0

#116 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 7:50

Pratele, kdo tu kesku videl, pochopi, ze toto je VELICE SLUSNY log. Jedna se o krabici do zmrzliny, pohozenou v igelitce pod mostem. Fascinuje me, ze autora prekvapuje, ze se ztraci, kdyz ji umisti do brutalne premudleneho mista, navic na dohled z oken prilehleho sidliste. Pro kesku se navic musi lezt po ctyrech, coz cini jiz tak nenapadny odlov jeste nenapadnejsim.
  • 0

#117 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 8:39

schmar napsal/a:
Pratele, kdo tu kesku videl, pochopi, ze toto je VELICE SLUSNY log.
Jedna se o krabici do zmrzliny, pohozenou v igelitce pod mostem.
Fascinuje me, ze autora prekvapuje, ze se ztraci, kdyz ji umisti do brutalne premudleneho mista, navic na dohled z oken prilehleho sidliste. Pro kesku se navic musi lezt po ctyrech, coz cini jiz tak nenapadny odlov jeste nenapadnejsim.


No vidíte, a to je to, o co mi jde. Pokud se bude stále psát jen "díky" apod., nikdy se cache asi nezmění a vlastník bude žít v mylném domnění, že je vše OK..... Proto prosím, piště své postoje vždy v logu, ať má autor zpětnou vazbu.
  • 1

#118 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 13:03

http://www.geocachin...6e-22f73a5a7839 Logy jako tento nejdriv nastvou, ale nakonec pobavi hlouposti pisatele, ktery si neprecetl listing, ani se nerozhledl kolem, ale vi vsechno nejlip. I kdyz... Vlastne ma pravdu! Tak vysoko nebyla, byla jeste vys. ;)
  • 0

#119 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 21:42

Ahoj, já osobně se snažím  o konstruktivní kritiku. Nemám rád pohozené a neoznačené krabičky v haldě kamenů atd. Taky už se mi stalo, že owner nevydržel kritiku typu "pokud by byla keš označená a byl v ní normální logbook, bude to hezká keš na hezkém místě"  a keš disabloval a pak následovala výměna několika ostrých mailů.  Nakonec provedl údržbu keše, ale chybu nepřiznal.  Za chvilku bude v každé dutině nebo díře vhozená PETka  :(


  • 0

#120 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 12:43

ještě bys nám měl vysvětlit, čo také si predstavuješ pod pojmem "keš označená", jako že bude zvenku na nano, na falešné větvi nebo na falešném kameni velké barevné logo a nápis "KEŠ"? A co je to "normální logbook"?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama