Přejít na obsah


Fotka

Ztrácející se GC a TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
224 odpovědí na toto téma

#41 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 10:54

taky si postesknu ...

TBT312 3.7. vlozen do kese a zda se hned poté kes i s GC vymudlili

TB3GQMW 26.3. ho z Cesta 16 vyzvedl naty-n a i pres nějakou komunikaci "Napravím můj prohřešek. Naty-n" na další dotazy nereaguje a má minci už přes 4 měsice ...

TB3BHC7 4.6. docestoval na event In WWFM VIII - Pyeongtaek v Jižní Koreii a tam zůstal viset ... :(
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#42 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 12:12

Já měl dlouhou dobu jeden nezvěstný coin, ale najedou se objevil v keši. Pak mám jeden, který má u sebe nějaký Polák. Dlouho jsem ho bombardoval maily, až mi odpověďěl, že jede na dovolenou do Španělska, tak ho tam chce nechat. No nevím, léto se chýlí ke konci...
  • 0

#43 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 15:41

Tak mě se po velice dlouhé době, konkrétněji po 8 měsících, vrátila do hry jedna mince. Více TB3CZPW . Tak mám aspoň malou radost. Jsem ji už označila za zmizelou a tak to potěší. Doufám, že bude cestovat hodně dlouho a bude dělat radost mě i ostatním kačerům, co ji najdou.
  • 0

#44 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 19:49

Nezná někdo "farmus" ? Odlovil jako první mého "TB42P3M" a od té doby mrtvola...
  • 0
DittmannCZ

#45 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 20:08

Předpokládám, že mail už si mu posílal. Tu serii lovil s Brzozinem family a Sdh marklovice, zkusil bych to ještě přes ně.....
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#46 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 20:47

To zase můj geocoin TB3H99G hned po jeho skoku do keše GC1K7G4 v Maďarsku sebral 20.6.2011 nějaký expert, co si tam v té době nadělal na konto konečných 9 nálezů a říká si Riedelcsalad (http://www.geocachin...8d-3e79c4255a25). Předtím jeden TB posunul, tak by nemusel být úplný pakůň, ale stejně mě to trochu znervózňuje... Myslíte už psát a nahánět, (vidím to asi jedině na angličtinu) nebo ještě počkat?
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#47 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 21:11

Nám se taky ztratil geocoin... Už jsme ho oplakali. Myslím, že by jsme se divili, kolik se jich ztratí měsíčně... S tím těžko něco naděláme :@
  • 0
Garmin eTrex30

#48 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 21:19

psat a psat a psat ... na todle se jaksi "hodi" : lina huba holy nestesti ze zacatku jednoduse a zdvorile, kdyz nereaguji pres gc.com, skusit najit jiny kontakt, googlit prezdivku, predstavivosti se meze nekladou ... a pokud nic tak se snad jen smirit s tim ze se snad mince nekdy nekde objevi :o( cestuje mi 17 minci 3 uz sem oznacila za missing :( dalsi dve ted skousim vykomunikavat kde skoncili ... (TBcko mi visi ve finsku a teda myslela sem si ze prekladac blbe preklada nemcinu, ale co dela s finstinou ...)
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#49 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 5:34

Já mám jeden coin už půl roku u Poláka, který má jediný nález. Odpověděl mi až na pátý mail s tím, že ho chce dát v červenci do keše ve Španělsku. No ale neřekl, který rok. Tak jsem coin označil za ztracený a napsal jsem k coinu i jemu do mailu, že je zloděj a dělá ostudu celému Polsku. Alespoň jsem si ulevil.
  • 0

#50 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 6:18

No a jak postupujete, když je jako v keši? Já obepsala všechny kdo v dobu od "vložení" po potvrzení, že tam není. Polovina se neobtěžuje ani odepsat a zbytek tvrdí, že tam už nebyl.... a včil babo raď :(
  • 0

#51 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 7:30

TB a GC se ztrácejí podle mě nejvíc díky nezkušeným a nepořádným geocacherům. Buď TB ztratí, nebo si geocaching jen vyzkouší na krátkou dobu a během toho jim bohužel uvízne za nehty váš cestovatel. Na druhé místo bych dal případy, kdy se ztratí nebo zničí celá keš, a až na třetí úmyslné krádeže TB. Prvnímu případu ztrát lze částečně předejít připojením letáčku nebo visačky k vašemu cestovateli, který poskytne základní informace o tom, co ten předmět je a jak s ním naložit. Mám vypuštěno něco přes 60 TB a GC, z toho 20+ jsem už odepsal, a dalších několik visí 6-14 měsíců u lidí, kteří si odlovili jen pár keší a nechali toho. Někteří na maily reagují, jiní ne... Beru to jako svůj příspěvek ke hře, mám radost, že mají radost ti, kdo cestovatele najdou a poponesou. Nemám čas ani energii frustrovat se a vyšetřovat detektivním způsobem každý opožděný TB. Pohyb cestovatelů samozřejmě občas sleduji. Moje metoda je celkem jednoduchá: 1) Vůbec neřeším situace, kdy je TB u jednoho geocachera méně než 2 měsíce. Spousta lidí prostě kešuje velmi pozvolným způsobem, a vůbec nechápou proč jim píšu. 2) Jednou za čas obešlu všechny ty, kdo drží mé cestovatele 3 a víc měsíců. Zhruba polovina zareaguje a TB skutečně do měsíce někam uloží. 3) Zbytek zkouším dohledat pokud na to mám čas a chuť metodami zde popsanými - opakované e-maily, kontaktování lidí, kteří s daným jedincem kešovali, pokud onen člověk vlastní keš tak pomáhá i Write Note na jeho keše s výzvou, atd. U TB zmizelých v Česku překvapivě dobře funguje tohle fórum. Většinou se najde někdo, kdo dotyčného zná a promluví s ním. Tímto způsobem se mi podaří vydolovat dalších cca 10% 4) Cestovatelé zmizelí z keší bez logu se hledají hůř. Zkusím Write Note na danou keš, podívám se na logy, jestli tam nějaký začátečník nenapsal, že TB bere. Po měsíci TB odepisuji. 5) TB z vymudlených keší odepisuju taky po měsíci. 6) Překvapivě často se stane, že i odepsaný TB se zničehonic objeví. Obvykle proto, že nějaký hříšník najde TB někde v dětském pokoji, autě nebo batohu, zastydí se a nenapápdně cestovatele znovu pošle do oběhu.
  • 0

#52 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 8:46

kulhal popsal si to velmi pekne a presne, resim to vpodstate stejne jen pridam jeste jeden postrech vlastne trochu mimo : prijde mi ze dost kaceru loguje cestu mince az kdyz ji umistuji, takze ji nevyzvednou z kese v den kdy ji nasli, ale kes si zaloguji, ale vyzvednou ji z kese ve stejny den kdy ji umisti do dalsi ...
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#53 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 16:29

Díky za nápady a připomínky, přátelé.:) Ten dotyčný z Maďarska má 9 nálezů od té doby, co lovil a vzal si můj geocoin. Od té doby nic. Jestli nebude odepisovat, asi tady rozsekám pár maďarských klobás na hadry;-)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#54 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 17:39

Teď trochu pozitivně. Měl jsem teď o prázdninách potíže s coinem a tak jsem je chtěl prověřit všechny. Zase tolik jich nemáme, ale zrovna nám někde visely skoro všechny, asi 5ks. Ale nijak tragicky, přibližně měsíc bez pohybu.Popudem byl jeden, který mi owner keše označil jako ztracený a vyřadil z inventáře keše. Výsledek : až na 2 vyjímky se ozvali všichni obeslaní -většina se snažila pomoct - upřesnění obsahu keše, fotky, přesný čas, kdo s kým lovil, kdo koho zná atd... -držitelé coinu se ozvali bez vyjímky, s vysvětlením a buď již napravili, nebo došlo k dohodě(pojedu k cíli do toho a toho termínu apod.) -ozval se i nováček ze Slovenska, netušil, že něco jako TB existuje, měl ho doma, nabídl že TB odveze do keše, kde ho grabnul, po vysvětlení nastudoval Wiki a vložil jinam - jeden byl předtím nalezen nečekaně nezalogovaný a pohozený v jiné keši, zase - nálezce mě informoval a uvedl vše do pořádku -z jednoho byl ukraden přívěšek (to chápu, byl pěkný), kompas byl nenápadný, zapadlý v regulárce, nálezce po dohodě zapojil dokonce i rodinu, aby TB dopravil přes půl republiky majiteli k opravě :):P:) -ozvali se i kačeři, kteří si coin dávají do watchlistu, aby viděli, že putuje dál, i to potěší Tak nevím, možná to byla klika, ale říkal jsem si, že ty kačeři nejsou tak špatná parta. Jo, a díky všem a šipka nechť vede tou nejhezčí cestou ty, kdož logují Discowered it :D zdeziz
  • 0

#55 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 21:10

To me TB37FHK kacer rengo ukradl! Skoro rok ho mel u sebe. Poslal jsem mu odhadem 20 emailu. Pak ho vlozil do kese, ale bez original stitku. Jen ciste CD a zalogoval ho tam. A tvrdi, ze plisek nema a nemel. Ale jak ho zalogoval k sobe a jak ho po roce zalogoval do kese vysvetlit neumi. Je to zlodej a nic s nim nezmuzu. Asi ten privesek nosi na krku. Snad mu dat na budku. To by mozna pomohlo.
  • 0

#56 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 21:22

TB2VQQB dalsi problem, kacer becoun ma odloveno jen 51 kesi
TB37DTJ dalsi problem, kacer the-keans ma odloveno jen 24 kesi
atd....
Ale na 100% krade rengo!
  • 0

#57 Stepanci

Stepanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 9:24

Mám otázku. Pro úvod: náš první tb byl vložen do keše, kterou po měsíci někdo ukradl a tb nikdo nelognul. Čekal jsem půl roku a nic. Můžu si vyrobit nálepku se stejným trackovacím čísle a změnit úkol předmětu a předělat ho na car decal tb? Nejde mi o ušetření peněz, ale náš tb nenacestoval ani 1km tak mi to přijde jako hezké využití. Co vy na to?
  • 0

#58 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 9:39

S tím by žádný problém být neměl. Přemýšlím o něčem podobném. Můj TB má jeden španěl už strašně dlouho, má pod 50 keší a tři měsíce nebyl na gc.com, takže se asi budu muset s tb rozloučit. Hold to je asi úděl většiny tb - někde se ztratit. Ve Španělsku se nám ztratil druhej ze dvou co se tam dostal, asi nechám napsat na misi k dalším, ať je nevozej do Španělska. Je to staršné.
  • 0

#59 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 10:07

Já jsem na začátku své kačerské kariéry vypustil nadšeně do světa 7 poutníků, ale mé nadšení rychle ochladno poté, co se většina z nich v krátké době ztratila. Takže teď už do světa nic nepouštím a mince, které mám, si nechávám jen na ukazování. Na druhou stranu si říkám, že to je škoda, protože mně osobně vždycky udělá radost, když objevím v nějaké kešce pěkný kousek, se kterým se potěším, a můžu ho poponést někam dál. Pokud budeme všichni takhle opatrní, nebudeme za chvíli v keškách nacházet nic... B) Ale proč to sem vůbec píšu: v uplynulém měsíci jsem našel v keškách několik kopií mincí. Prostě někdo vytisknul a zalaminoval fotku putovní mince a poslal ji do světa. Jedna byla ze Španělska, jedna z Kataru a jedna z Německa. Říkám si, že to je praktické řešení. Trochu jsem i uvažoval o tom, že to udělám taky, ale mám z toho divný pocit. Ztrácí se z toho ta radost. Už jste taky měli v ruce něco takového? Jaký pocit z toho máte Vy?
  • 0

#60 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 10:17

Pajast napsal/a:
...

Už jste taky měli v ruce něco takového? Jaký pocit z toho máte Vy?


A proč se namáhat s laminováním fotky, nestačilo by napsat trackovací číslo na papírek? :P
Nepotkala jsem se zatím s ničím takovým (a naštěstí se dost často potkávám s mincemi, které se lidi nebáli poslat do světa) a kdyby, ignorovala bych to. Nechápu ani mince "na ukazování". Mince, která necestuje, má pro mě stejnou hodnotu, jako libovolný hrneček s obrázkem doma v kredenci. Momentálně mám "venku" jednu minci a je dost možná ztracená (i když ještě neplaším), doma dvě neposlané, ale půjdou. Doma jsou k ničemu.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama