Přejít na obsah


Fotka

Ztrácející se GC a TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
224 odpovědí na toto téma

#61 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 10:33

Chryseis napsal/a:

Pajast napsal/a:
...

Už jste taky měli v ruce něco takového? Jaký pocit z toho máte Vy?


A proč se namáhat s laminováním fotky, nestačilo by napsat trackovací číslo na papírek? :P
Nepotkala jsem se zatím s ničím takovým…

Potkal, předal dál, ale štvalo mě to.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#62 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 10:36

Chryseis napsal/a:

Pajast napsal/a:
...

Už jste taky měli v ruce něco takového? Jaký pocit z toho máte Vy?


...... Nechápu ani mince "na ukazování". Mince, která necestuje, má pro mě stejnou hodnotu, jako libovolný hrneček s obrázkem doma v kredenci. Momentálně mám "venku" jednu minci a je dost možná ztracená (i když ještě neplaším), doma dvě neposlané, ale půjdou. Doma jsou k ničemu.


Jsem z toho taková nerozhodnutá. Dle stesků zde a minimálních zpráv potěšujících, sjem usoudila, že se drtivá většina ztratí velmi rychle.

Také je ráda potkávám a naštěstí docela často a vážím si té odvahy. Pustila jse tři TB a zatím víceméně cestují. Mám doma pár nádherných kousků z rukou zdejších mistrů a nadšenců. A nejsem typ, co by je oprašoval na poličce, měly by cestovat. Pak si ale řeknu, proč dotovat hajzlíky, když sama obracím každý peníz.
Vím, že těmito písmenky nic nevyřeším .. snad jen malý ventil, fňuknutí si.
  • 0

#63 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 10:40

Pajast napsal/a:
Už jste taky měli v ruce něco takového? Jaký pocit z toho máte Vy?


V ruce jsem to uz mel a pocit z toho byl velmi nedobry. Osobne se nic takoveho delat nechystam.
  • 0

#64 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 10:40

Já to beru tak, že ty peníze už jsem utratila v okamžiku, kdy jsem ten coin koupila, ty už prostě nemám. A buď jsem je utratila za něco, co bude mít nějakou dobu nějaký smysl, nebo za blbost, která leží doma a práší se na ni.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#65 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 10:45

Chryseis napsal/a:
Nechápu ani mince "na ukazování". Mince, která necestuje, má pro mě stejnou hodnotu, jako libovolný hrneček s obrázkem doma v kredenci. Momentálně mám "venku" jednu minci a je dost možná ztracená (i když ještě neplaším), doma dvě neposlané, ale půjdou. Doma jsou k ničemu.


Já mám dvě takové. Jednou jsem si udělal sám radost, když jsem ji koupil na eventu. Používám ji jako počítadlo. Druhou jsem dostal jako dárek k narozeninám a 1000 nálezů. Nerad bych o ni přišel, takže ji mám z inventáře přesunutou v kolekci. (A třetí mám ještě neaktivovanou. Tu jsem původně chtěl darovat kamarádovi, který se taky stal kačerem, ale brzy toho nechal, takže nic nedostal. Asi ji někdy dostane někdo jiný.)

Do světa jsem poslal dvě mince a obě už jsou bohužel dlouhou dobu nezvěstné (jednu by měl mít nějaký stálý začátečník, který ovšem nereaguje na mé výzvy). Moje zkušenost je prostě špatná. Možná ještě udělám kopie štítků od ztracených "brouků" a něco na ně pověsím, ale mince do světa už zřejmě posílat nebudu. Když se k nim lidé neumějí chovat, je mi líto... :(
  • 0

#66 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 10:54

Pajast napsal/a:

Už jste taky měli v ruce něco takového? Jaký pocit z toho máte Vy?


Zalaminovanou kartičku místo mince jsem už v ruce měla, poponesu, ale nadšená z toho nejsem.

Jsem toho názoru, že pokud chceme v keších cestovatele potkávat, tak taky musíme nějaké vypouštět. Ja pustila už 22, 8 z nich se už ztratilo (jak hezké mince tak i takové ty obyč plíšky se zvířátky), ostatní více či méně cestují, dělají mi radost. Např. mince 500 a 1000 nálezů vesele cestují (jedna navštívila závodiště velbloudů a druhá teď míří do Anglie), doma by mi k ničemu nebyly, navíc mi zůstal odznáček na batoh :) a snad je nikdo nešlohne, zas taková nádhera to není a je na nich vyryté moje jméno. :) Mám v plánu pustit i další cestovatele.
  • 0

#67 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 11:23

Chryseis napsal/a:
Nechápu ani mince "na ukazování". Mince, která necestuje, má pro mě stejnou hodnotu, jako libovolný hrneček s obrázkem doma v kredenci.


Já mince na ukazování chápu. Je to stejné jako např. se známkami. Taky jsou určené k lepení na dopisy a spousta lidí je sbírá a dává si je do alba. Stejně tak mince - prostě sbírka jako každá jiná.;)
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#68 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 11:25

Pajast napsal/a:
Už jste taky měli v ruce něco takového? Jaký pocit z toho máte Vy?


Měla jsem už zalaminovanou kartičku v ruce a poslala jí dál. Pocit z toho mám podobný, jako u mince. Mám prostě radost, že cestovatele pošlu dál ať už je v jakékoli podobě a že to majiteli udělá radost. :)
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#69 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 12:09

Chryseis napsal/a:
Já to beru tak, že ty peníze už jsem utratila v okamžiku, kdy jsem ten coin koupila, ty už prostě nemám. A buď jsem je utratila za něco, co bude mít nějakou dobu nějaký smysl, nebo za blbost, která leží doma a práší se na ni.

Hezky napsáno, naprosto přesně to vystihuje i můj přístup ke GC a TB.
Pokud se zalaminovaných kopií týká: Ano, našel jsem několikrát a vždy jsem je ignoroval.
A asi se opakuju, ale: Není pravda, že drtivá většina cestovatelů se okamžitě ztratí. Asi dvě třetiny těch mých žijí a cestují, pravda, někteří pomaleji a jiní rychleji. Mám jich pár na cestě už déle než dva roky.
  • 0

#70 Fridolini

Fridolini

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 16:43

Máme ve světě myslím 5 kousků a zatím žijí. No někteří letargicky, ale žijí. Naposledy jsme pouštěli poníkův 5years cwg a tady jsme zvědaví jak dopadne :) Ale kopie se mi nelíbí, když zmizí tak holt bude zmizelej....a třeba se časem najde. A posunujeme jich hodně a zatím zmizel jen jeden....to je asi jeden ze sta.
  • 0

#71 hrabenka73

hrabenka73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 20:28

Alf Gang napsal/a:

Pajast napsal/a:
Už jste taky měli v ruce něco takového? Jaký pocit z toho máte Vy?


Měla jsem už zalaminovanou kartičku v ruce a poslala jí dál. Pocit z toho mám podobný, jako u mince. Mám prostě radost, že cestovatele pošlu dál ať už je v jakékoli podobě a že to majiteli udělá radost. :)


Taky to tak mám,nevím proč bych je měla ignorovat,myslím,že majitel uvítá posun,a mě u toho ruce neupadnou,a ani estetické cítění neutrpí:D
  • 0

#72 hrabenka73

hrabenka73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 20:30

Mě cestuje zhruba 30 cestovatelů,někteří méně,někteří rychleji.Některé jsou již "missing" ale beru to sportovně a už mám připravené další na vypuštění:)
  • 0

#73 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 21:43

Já vypustil osm coinů a zatím se ztratil jeden (zůstal u kačera, který přestal). I kdyby se coin měl ztratit hned z druhé keše, tak ta radost, kterou mám, když ho někdo najde, mi to několikanásobně vynahradí. Představuju si toho kačera, jak otevírá krabici.... a tam leží krásný, těžký coin... zastavuje se mu pumpa... coin pomalu vyndavá z pouzdra.... prohlíží z obou stran... potěžkává... pumpa pomalu začíná fungovat... No není to paráda? Za dvě stovky?
  • 0

#74 Pistafista

Pistafista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 22:05

Trackables se ztrácejí zřejmě k velké radosti GS. Před pár dny mi přišel automatický mail, že byla archivována keška s jedním mým cestovatelem, ať si přečtu poslední logy a když to k ničemu nepovede, že si to jako mohu označit jako ztracené. Dovětek "a kup si novej" tam nebyl, ale vyznělo to tak. Keška však nebyla archivovaná, to bych ji snad ještě našel, ale rovnou odpublikovaná, takže bez možnosti dozvědět se cokoliv. Tomu říkám rána pod pás. Novej si v takovém případě asi určitě nekoupím, pokud mne to dostatečně neotráví, vyrobím další plnohodnotnou plechovou kopii a tradá s ní do světa.
  • 0

#75 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 23:29

NAŠE BILANCE 9 vypuštěných, z toho - 4 ukradené, 1 už 3,5 roku u kačera ve Španělsku (ale tvrdí, že jej nechce ukrást:D), 1 ztracený, 1 leží už rok v keši v Chilských horách, 1 se vrátil domů a ten poslední už 4 měsíce trčí u kačera v USA. Neradostná bilance, což?! Mám vyslat do světa další?
  • 0
1.

#76 Vea

Vea

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 7:58

Alf Gang napsal/a:

Pajast napsal/a:
Už jste taky měli v ruce něco takového? Jaký pocit z toho máte Vy?


Měla jsem už zalaminovanou kartičku v ruce a poslala jí dál. Pocit z toho mám podobný, jako u mince. Mám prostě radost, že cestovatele pošlu dál ať už je v jakékoli podobě a že to majiteli udělá radost. :)


V ruce sem zatim nemela, ale pokud bych na karticku narazila, tak poslu taky dal. Nic mi to neudela, majitel bude mit radost a ja treba dalsi ikonku. :)

V zasade ale ty, kteri posilaji zvlaste drazsi kousky, docela obdivuji za odvahu vyslat je do sveta.

Ja vyslala zatim jen jeden kousek, obycejnej mikro kompas, kus plechu z jedne strany pomalovany a k tomu pro jistotu i karticku, oc se jedna. No, ztratil se tak po cca pul roce, ani toho moc nenabehal. A to sem si jeste naivne myslela, ze kdyz tam bude karticka, co s nim, tak bude mit vetsi sanci.
  • 0

#77 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 14:24

Ivank napsal/a:
NAŠE BILANCE
9 vypuštěných, z toho - 4 ukradené, 1 už 3,5 roku u kačera ve Španělsku (ale tvrdí, že jej nechce ukrást:D), 1 ztracený, 1 leží už rok v keši v Chilských horách, 1 se vrátil domů a ten poslední už 4 měsíce trčí u kačera v USA.
Neradostná bilance, což?! Mám vyslat do světa další?


Určitě poslat další :-) Já považuju pouštěče za jakousi "kačeří šlechtu", protože tomu něco dávají i pro ostatní.

Plánuju koupit takový ten velikánský kompas asi za tisícovku, ať má někdo oooobrovskou radost z nálezu.
  • 0

#78 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 14:26

Já našel plastovou náhradu jednou, byl to můj první coin :-) Putoval z Prahy, našel jsem ho v Polsku a vzal zase do Prahy. Našel jsem keš, ale byly tam zalogované tři coiny a uvnitř ani jeden. Tak jsem ho dal do keše o pár set metrů vedle a zmizel i tak. Pak jsem jednou našel fotku coinu v takovém tom igelitovém obalu, co se do něj dávají papíry do šanonu. Bylo to složené v keši do čtverečku a vypadalo to docela hodně hnusně. Odvezl jsem to na Slovensko a tam našel ten samý, ale originál:-) A u toho šíleného papíru se od té doby mockrát objevilo: Nice coin, thx :-) :-) :-)
  • 0

#79 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 21:30

tak nikdo se nechytá s uživatelem "farmus" ... sakra...jak mám omladině vysvětlovat že jejich úplně první GC zůstal viset hned po prvním logu?
  • 0
DittmannCZ

#80 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 22:24

Ruvit napsal/a:
Opravdu se někdy zázraky stávají, tento coin TB2286Z byl do keše vložen dnes a to po 13 měsících i když jej zalogovali se zpětným datumem. Pokud to ovšem nebylo jen maskování jeho ztráty.


A asi bylo, protože se ihned z keše kam jej vložili ztratil a vůbec se tito kačeři k TB, či GC chovají zajímavě. Další měli 1 rok, jiný 1/2 roku. A dva, jeden za 14 měsíců a druhý za 2 měsíce nebyli schopni vložit do žádné keše.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama