Přejít na obsah


Fotka

Online seznam GC a TB z ME Nebílovy - bude?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
161 odpovědí na toto téma

#81 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 13:52

puczmeloun napsal/a:

honny napsal/a:
Spálíme puky!

Spálíme puky!

Roztavit coiny a spálit trackovatelné trička!!! :D

No já mám coiny (tak nějak už pár let neloguju železo z eventů) i tenhle megaevent takříkajíc v pohlavním orgánu, ale ta hysterie je vtipná.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#82 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 13:54

Tak opět opáčko pro ty co si přečetli jen poslední příspěvky.

Nikdo nikomu nezakazuje discoverovat coiny které viděl na megaeventu, ale některým majitelům včetně mě vadí veřejná, nekontrolovatelná distribuce elektronického seznamu trackovacích čísel.
  • 0

#83 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 13:56

Blexa napsal/a:
Proti seznamu, ktery obsahuje cisla mych minci nic nemam.


geo.scorpions napsal/a:
Blexa ... výslovně nepřejeme, aby byl seznam geocoinů veřejně distribuován v el. podobě komukoli, kdo si o seznam řekne.


? Vidim zde drobny rozpor...

S474N, nevim proc to chces tem loguchtivym tak usnadnovat, kdyz uz nekdo chce mit tu hromadu ikonek, tak pro to taky muze neco udelat, ne?
Aspon se, minimalne, pri overeni co mu vylezlo z OCR, podiva, co za zelezo vlastne loguje :)...

Obavy owneru chapu, cim vic lidi bude mit kompletni seznam, tim vic hrozi nebezpeci, ze to nekdo pusti do sveta... Ono staci, ze 1500 coinu x pocet lidi na ME da cca 1M logu, tedy 1M mailu ;). V podstate je to stejne, jako ze nekdo udela nejakou kesku PMO kvuli navstevnosti, tady obdobny filtr je to, ze to bylo jen na papire...
  • 0

#84 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:02

BTW napadlo někoho jak se asi zatváří GS až to dneska večer lidi proženou skrs mašiny? Jejich servery to asi neocení...
  • 0

#85 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:07

Za mě - mirotiro to celkem přesně vystihl. Rád bych se k tomu seznamu od S474Na taky dostal, i když mám všechny kódy nafocené. Pokud se k němu nedostanu, tak se holt naučím s OCRkem co se mi nainstalovalo s tiskárnou, nebo to budu za dlouhých zimních večerů či za dlouhých nudných přednášek opisovat jak trotl. Raději bych šel lovit keše, ale co naděláme, že? Jenom nechápu, proč na sebe u toho musíte tolik plivat, protože "to je hnus, velebnosti!" :-(
  • 0

#86 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:10

Ať dá admin tedy arogantnímu S474Novi ban zde na fóru a je klid... bude mít čas na hledání krabiček a nebude zbytečně prudit lidi
  • 0

#87 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:12

S474N: milý Martinku tvuj seznam nepotřebuju. Fotky mám v dostatecne kvalitě na to aby je abby projelo bez chyb. A jestli někdy budu logovat bude to bez toho abych používal ten tvuj seznam. Pro ostatní: o fotky si nepište a o seznam už vůbec ne.
  • 0

#88 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:22

Tak jsem procházel co jsem dosud zalogoval, od Maxinohy naštěstí jsem nic neviděl, od Blexy dva coiny a SZ se ho ptám na jeho postoj, protože zde na foru je to nejasné. Geo.scorpion mám tři kody, ty odmazat nebude problém. A s Lucecitkou jsem ještě naštyěstí nezačal...
  • 0

#89 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:23

drowned napsal/a:
Ať dá admin tedy arogantnímu S474Novi ban zde na fóru a je klid...


Tak tady bych si dovoli citovat honnyho z jineho vlakna:

honny napsal/a:
... Banování na základě názoru lidu je blbost.


  • 0

#90 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:24

No... místo řešení ničeho zkuste myslet chvilku na pozůstalé... http://hokej.idnes.c...0610_evropa_lge
  • 0

#91 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:33

? Vidim zde drobny rozpor...

Jen spatna a pomala komunikace. geo.scorpions vychazel z puvodniho stavu, kdy se domlouvalo vypujceni minci, kdy jsem odkyval stejne podminky jako Lucecitka a nelibilo se mi prilis nekontrolovane sireni seznamu (jen jsem navrhoval drive zminene reseni). S vyvojem casu jsem upravil nazor, ale opravdu jsem nepovazoval za nutne napsat extra zpravu pro geo.scorpions.
  • 0

#92 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:37

geo.scorpions napsal/a:

Vzhledem k tomu, že tady pořád pár lidí nechápe vo co go, tak to tu píšu ještě jednou.

Já opravdu nechápu vo co go. Z jakého důvodu el.seznam nedostal každý účastník eventu, i když jste o tomto seznamu napřed uvažovali? To, že si zaloguje geocoiny někdo, kdo nebyl na eventu, neberu jako argument. Kdo to bude chtít udělat, udělá to stejně.
S veřejným šířením seznamu kde komu nesouhlasím, ale měl by ho dostat každý účastník eventu, který projeví zájem. Zároveň by si dotyčný měl být vědom toho, že by neměl seznam poskytnout nikomu, kdo na eventu nebyl, nejlépe vůbec nikomu. Pak už záleží na jeho svědomí, jak to bude dodržovat. Samozřejmě toto nelze úplně uhlídat, ale to už bych klidně risknul. Rozhodně by to bylo lepší, než současný stav.
Proto si myslím, že by distribuce seznamu neměla být odmítána a zakazována, ale spíš kontrolována.


bender-king: Na každou minci, která byla na ME mám nastavený filtr v poště, takže mi žádné maily nechodí.
  • 0

#93 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:38

Clovek si na chvilku odskoci na dobry obed a koukam, ze to tady zvladate sami i beze me. Uz jste si roztrhali obcanky? :D:D

[quote]Maxinoha napsal/a:NA PROTEST VYPÍNÁM DATABÁZI CWG[/quote]
Opravdu reseni hodno ditete na piskovisti. Priste rozslapes doma babovicky? Ja si na protest protestu vypl vetrak a ted se tu potim. :D

[quote]Gleep napsal/a:Ale jak říkám, minimálně fotek jsou tisíce a ty se taky můžou šířit svojí cestou.[/quote]
Nic neni 100%, jenom smrt. Proto jsem zde nekolikrat psal, at se bavime o konkretnim zneuziti a ne nejakych obecnych vecech, ktere nekdy nejak mohou nastat.

[quote]pepa.z.pocernic napsal/a:A nemám představu, jak to děláš, ale předpokládám, že ke každému trackovacímu číslu stejně zjišťuješ další informace, protože bez toho budou lidi muset stejně rozkliknout každý coin, aby věděli co logují, takže jim to k ničemu nebude, nebo to budou logovat hromadně aniž budou vědět co bez ohledu zda to vůbec viděli a to se nedivím, že to se některým ownerům zejména s více coiny nelíbí.
To že si do toho věnoval hodně času chápu jako motivaci, proč to chceš dotáhnout za každou cenu, ale to sis měl rozmyslet dřív a na podstatě problému to nic nemění.[/quote]
Ke kodum bylo pouzito jednorazove specialni rozhrani, ktere dotahlo originalni (verejny TB kod) a nazev. Nic vice, nic mene. Motivace byla jedina - neprepisovat nesmyslne rucne ze stovek fotek cisla a zabranit duplicitam. Jakykoliv jiny problem nevidim.

[quote]Fast Hippo napsal/a:
No prima. Pekna kabinetni ukazka arogance na konec[/quote]
Tady nekdo nechape zjevne napsanou ironii (i kdyz jsem to tam jasne zminoval) a smajliky, ze? No nic.

[quote]mikelord napsal/a:
Stejne vetsina zakopaneho psa je forma jakou svou cinnost S474N prezentuje. [/quote]
Dovolim si nesouhlasit. Na prvnich strankach jsem jasne, kratce a vystizne psal duvody. Na vetsinu z nich nebylo reagovano na podstatu, ale primo na me. Ted uz to ani mit zadno formu nemusi, vzdyt co se tu deje, to by jeden zvracel.

[quote]Toniczech napsal/a:
Jak tady ty vaše starosti čtu, to už rovnou můžete požádat GS, ať vám ke každému paketu trackovacích čísel jedno dá stranou do vzorkové databáze a každý rok na Ježíška, třetího května a Jeremyho narozeniny rozešle mamonářům komplet oběžníkem. )[/quote]
Obavam se, ze tu zamenujes nekolik veci. Nejde o pocet ikonek, ale cela vec vznikla na popud nesmyslneho prepisovani kodu ze sesitku ci fotografii, kdy se proste par lidi "seklo" a nechteli to navstevnikum zpristupnit online.

[quote]Raraku napsal/a:Každopádně další zapůjčení si velmi dobře rozmyslí a spíš už žádné nebude...[/quote]
Coz je na jednu stranu mozna dobre, protoze aspon nebudou vznikat takoveto situace. Vzdyt je proboha uplne jedno, jestli si to dotycny zaloguje z notysku nebo ze seznamu. Pokud na eventu byl, tak to videl tak ci tak. Tak co zde resime?

[quote]honny napsal/a:Spálíme puky![/quote]
Ja bych ty puky zakazala! :)

geo.scorpions: ty se misto psani cervenych textu radeji starej o to, aby clovek dostal na eventu alespon to, co mu bylo slibeno. Predtim jsem s tim jidlem delal legraci, ale faktem je, ze za celou dobu na nas zbyly akorat prazdne stoly, predrazena kofola za 35 Kc o dychajici komerci ze vsech stran ani nemluve. Muzu ti slibit, ze priste uz neco takoveho opravdu absolvovat nebudu.

[quote]pepa.z.pocernic napsal/a:
dr.vota: tak on je rozdíl, když někdo dostane discovered logy z toho co si kdo opíše, nebo když někdo pošle několika stum lidí kompletní balík 1500 coinů a dotyční to jen proženou programem. To může být rozdíl několika řádů.[/quote]
A kde je ten rozdil? Ve finale bude stejne zalogovano tak jako tak. A ona realne vznikla nekomu nejaka skoda? Nebo co tu resime?


[quote]mirotiro napsal/a:
Ono málekterej pořadatel měl čas si je opsat, resp. měl čas buď jen opisovat, nebo prohlédnout... sám jsem raději prohlédl a čekal jsem, kdo se vrhne na to druhé... první kdo to převedl přes OCR jsi byl ty, takže rád využiju seznam, když se k němu nedostanu, tak se svět taky nezboří...Ale nenapadej nikoho z pořadatelů, že chtějí seznam, protože neměli čas si kódy vklidu opsat...[/quote]
Psal jsem to jiz nekolikrat a napisu to znova, ja tu hrubou praci pres OCR nedelal, tak aby nedoslo k nejake mylce, ten seznam je vysledkem prace nekolika lidi. Ja to pouze vzal, ocistil, doplnil a publikoval. Nic vice, nic mene. A zadne poradatele nenapadam, ja tu napsal konkretni vytku vuci vuci Maxinohovi, ktery prave ten seznam OSOBNE! zebral, nedostal ho a jako zazrakem je ted tu najednou v pozici proti tomu.

[quote]bender-king napsal/a:
S474N, nevim proc to chces tem loguchtivym tak usnadnovat, kdyz uz nekdo chce mit tu hromadu ikonek, tak pro to taky muze neco udelat, ne? [/quote]
Protoze jsem ten seznam taky ziskal od cloveka, ktery nad OCR stravil celou. On setril muj cas, ja setrim cas jinych.

[quote]bender-king napsal/a:
Obavy owneru chapu, cim vic lidi bude mit kompletni seznam, tim vic hrozi nebezpeci, ze to nekdo pusti do sveta... Ono staci, ze 1500 coinu x pocet lidi na ME da cca 1M logu, tedy 1M mailu ;). V podstate je to stejne, jako ze nekdo udela nejakou kesku PMO kvuli navstevnosti, tady obdobny filtr je to, ze to bylo jen na papire...[/quote]
Ale stejne tak nekdo muze ty kody opsat a hodit na freeweb nebo rovnou uverejnit fotky. To proste neni argument. Resime tu neco, co nenastalo. A i kdyby nastalo, tak zadna skoda nenastane - maximalne u tech, co si to lognou i presto, ze to nevideli, ovsem to je jejich blbost.

[quote]Hedgehog_Family napsal/a:
Rád bych se k tomu seznamu od S474Na taky dostal, i když mám všechny kódy nafocené. Pokud se k němu nedostanu, tak se holt naučím s OCRkem co se mi nainstalovalo s tiskárnou, nebo to budu za dlouhých zimních večerů či za dlouhých nudných přednášek opisovat jak trotl. Raději bych šel lovit keše, ale co naděláme, že? Jenom nechápu, proč na sebe u toho musíte tolik plivat, protože "to je hnus, velebnosti!" :-([/quote]
Osobne to taky nechapu, kde je ten problem. Ze by nekoho stvalo to, ze jsem to udelal zrovna ja? Nebo, ze jsem nekoho predbehl? Jine logicke vysvetleni me bohuzel nenapada. Jo a neboj, dostane se i na tebe, takze se muzes venovat kesim, sobe ci pritelkyni. ;) :D

[quote]Hamerinski napsal/a:
Pro ostatní: o fotky si nepište a o seznam už vůbec ne.[/quote]
Vsak jsem to psal uz driv, proste solovej hrac. Me si klidne naopak napiste :-)

[quote]wabicek napsal/a:
tahle aferka me docela bavi :) jeste v pribehu chybi ivetka bartosova :D[/quote]
Ta je uz objednana a pry na ceste, jen se jeste musi vyspat z opice :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#94 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:39

geo.scorpions napsal/a:

Blexa, Lucecitka, Maxinoha a já za geo.scorpions si výslovně nepřejeme, aby byl seznam geocoinů veřejně distribuován v el. podobě komukoli, kdo si o seznam řekne. Protestujeme proti vystavení všech trackovacích čísek kdekoli než tomu bylo v den konání ME na výstavních stolech s virtínami. Jedná se přibližně o 1400 z 1538 vystavených kódů.


Mě nějak furt nedochází o co jde, v čem je problém? Proč děláte výstavu na které vystavíte mince i s kódama a potom nechcete aby je někdo logoval? To mě fakt hlava nebere. Pokud jste na tom chtěli vydělat, tak jste měli distribuovat seznam za úplatu sami a hned na místě. Nevadí náhodou spíš to, že ten seznam nemáte už jen sami - pro sebe a svoje známý a sami už nemůžete rozhodovat komu ho poskytnete a komu ne. To asi bude ten hlavní důvod že?
  • 0

#95 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:49

Problém je ten, že seznam a přístupové kódy še už teď nekontrolovaně šíří po Facebooku ... nehledě na to, že SATAN dokonce zveřejnil odkaz zde na fóru, kde je zaregistrováno na 20 TISÍC !!! kačerů !!!!!!!!!!!!!!!!! Nicméně tenhle člověk, kterému už podle nicku nemůže být nic svaté zapříčinil, že už málokdo bude ochoten zapůjčit své geocoiny na další výstavu, kterou jsme plánovali za dva roky ... Zničil v podstatě pointu dalšího ročníku, který se měl konnat v roce 2013.
  • 0

#96 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:50

Mě nějak furt nedochází o co jde, v čem je problém? Proč děláte výstavu na které vystavíte mince i s kódama a potom nechcete aby je někdo logoval? To mě fakt hlava nebere. Pokud jste na tom chtěli vydělat, tak jste měli distribuovat seznam za úplatu sami a hned na místě. Nevadí náhodou spíš to, že ten seznam nemáte už jen sami - pro sebe a svoje známý a sami už nemůžete rozhodovat komu ho poskytnete a komu ne. To asi bude ten hlavní důvod že?

Jses vedle jak ta jedle. Nikomu necini problem logovani, ale sireni seznamu. Tohle neni vubec o vydelku, vsechny mince byly zapujceny bezplatne.

Nevadí náhodou spíš to, že ten seznam nemáte už jen sami - pro sebe a svoje známý a sami už nemůžete rozhodovat komu ho poskytnete a komu ne.

Tahle veta mne dostala do kolen. Jako pravdepodbne druhy nejvetsi vystavovatel jsem zadny seznam nedostal. Taktez jsem se nedostal ani k nafoceni, takze jsem nejdrive vyzebral orezane fotky a nasledne seznam od S474Na nad kterym zatim premyslim zda zaloguju neco nebo vsechno...

geo.scorpions> Kde je muj seznam! Ja ho chci!
  • 0

#97 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:53

geo.scorpions napsal/a:
Problém je ten, že seznam a přístupové kódy še už teď nekontrolovaně šíří po Facebooku ... nehledě na to, že SATAN dokonce zveřejnil odkaz zde na fóru, kde je zaregistrováno na 20 TISÍC !!! kačerů !!!!!!!!!!!!!!!!!


PROBOHA CO TO KECAS? :o:o:o:o

Zadne kody jsem na FB nesiril a zadny odkaz jsem ani tady nezverejnoval. Neprijde ti tohle vyvolavani hysterie uz trapne?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#98 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:55

S474N napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
dr.vota: tak on je rozdíl, když někdo dostane discovered logy z toho co si kdo opíše, nebo když někdo pošle několika stum lidí kompletní balík 1500 coinů a dotyční to jen proženou programem. To může být rozdíl několika řádů.

A kde je ten rozdil? Ve finale bude stejne zalogovano tak jako tak. A ona realne vznikla nekomu nejaka skoda? Nebo co tu resime?

jak jsem četl, tak většina coinů je od pár osob, tedy většina notifikačních emailů půjde na ně a pokud se seznam dostane k více lidem najednou, tak třeba půl milionu notifikačních emailů v krátké době škodu způsobit může. Ať již překročením limitů schránek, limitů serverů a podobně a dotyčným mohou být znefunkčněny jejich schránky pro jinou poštu.

S474N napsal/a:

bender-king napsal/a:
Obavy owneru chapu, cim vic lidi bude mit kompletni seznam, tim vic hrozi nebezpeci, ze to nekdo pusti do sveta... Ono staci, ze 1500 coinu x pocet lidi na ME da cca 1M logu, tedy 1M mailu ;). V podstate je to stejne, jako ze nekdo udela nejakou kesku PMO kvuli navstevnosti, tady obdobny filtr je to, ze to bylo jen na papire...

Ale stejne tak nekdo muze ty kody opsat a hodit na freeweb nebo rovnou uverejnit fotky. To proste neni argument. Resime tu neco, co nenastalo.

Omlouvat něco tím, že když to neudělám já, tak to může udělat někdo jiný, taky není žádný argument, ale jen alibismus.
  • 0

#99 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 14:59

pepa.z.pocernic: nikoliv, alibismus je to, co zde predvadi par jedincu. Nepredpokladam, ze by zrovna diky webu GC.cz nejak vyznamne narostl pocet logu. Tech par lidi, co ma ten seznam, by si to stejne samo prohnalo OCR a zbytek na to kasle. Proste pes zastekal a karavana jeden dal...
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#100 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 15:03

bože to je kokot (pardon ko*ot) Jméno si doplňte každý sám dle svého uvážení.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama