Přejít na obsah


Fotka

1.GEOKLADENSKÝ ZÁVOD TRACKABLES


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#81 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 15:22

see.bee napsal/a:

vavros napsal/a:

TwiceRaP napsal/a:

vavros napsal/a:
To můj závodník má asi do jara volno, protože ho někdo odnesl na stromovku kam i v létě chodí tak 3 návštěvníci za měsíc. Snad se po tom zimním spánku zase rozjede.

[tb]TB48Z8J[/tb]


Já bych to hned tak nevzdával.;) Co takhle oslovit kladenské lovce TéPětek? Jsou to nadšenci, třeba se chytí. :DZkus to v diskuzi zde:http://geokladno.cz/diskuze/ Co by kačer pro turboveverku neudělal.:P


Dík za pomoc na geokladno a zkusil jsem navnadit i tady, tak uvidíme :)


pekne umisteni, .... velka pravdepodobnost, ze ti jen tak nezmizi..... o viklendu jsem lovil stromolezeckou a nasel fakt nadherny kousek. kdyby jsi chtel pomoct, dej vedet


Tomu se říká slovo KAČERA!;) Lze jen chválit a děkovat!:P
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#82 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 15:25

TwiceRaP napsal/a:

see.bee napsal/a:

vavros napsal/a:

TwiceRaP napsal/a:

vavros napsal/a:
To můj závodník má asi do jara volno, protože ho někdo odnesl na stromovku kam i v létě chodí tak 3 návštěvníci za měsíc. Snad se po tom zimním spánku zase rozjede.

[tb]TB48Z8J[/tb]


Já bych to hned tak nevzdával.;) Co takhle oslovit kladenské lovce TéPětek? Jsou to nadšenci, třeba se chytí. :DZkus to v diskuzi zde:http://geokladno.cz/diskuze/ Co by kačer pro turboveverku neudělal.:P


Dík za pomoc na geokladno a zkusil jsem navnadit i tady, tak uvidíme :)


pekne umisteni, .... velka pravdepodobnost, ze ti jen tak nezmizi..... o viklendu jsem lovil stromolezeckou a nasel fakt nadherny kousek. kdyby jsi chtel pomoct, dej vedet


Tomu se říká slovo KAČERA!;) Lze jen chválit a děkovat!:P


postouchl jsem to i na geokladnu, jestli by nestalo za uvahu udelat vypravu, takovy maly eventik.
  • 0

#83 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 18:29

Jo kdyby byl nějaký závodník v okolí Liberce, tak ať mě může kontaktovat, v pátek vyrážím na nejvýchodnější keš, tak by mohly být km a bonus.:) Nebo předat před půlnocí na hlaváku v Praze.
  • 0

#84 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2012 - 21:17

Pomoc je určitě vítána. Normálně jsem neměl záměr pomáhat mému závodníkovi skrze fóra, ale je mi jí líto, tak brzy se zaseknout na hezkém, ale málo navštěvovaném místě. Pokud by se povedlo třeba o nějakém víkendu zorganizovat pokus o záchranu, , snad neporuším pravidla závodu, když vezmu děti na výlet.



TwiceRaP napsal/a:

see.bee napsal/a:

vavros napsal/a:

TwiceRaP napsal/a:

vavros napsal/a:
To můj závodník má asi do jara volno, protože ho někdo odnesl na stromovku kam i v létě chodí tak 3 návštěvníci za měsíc. Snad se po tom zimním spánku zase rozjede.

[tb]TB48Z8J[/tb]


Já bych to hned tak nevzdával.;) Co takhle oslovit kladenské lovce TéPětek? Jsou to nadšenci, třeba se chytí. :DZkus to v diskuzi zde:http://geokladno.cz/diskuze/ Co by kačer pro turboveverku neudělal.:P


Dík za pomoc na geokladno a zkusil jsem navnadit i tady, tak uvidíme :)


pekne umisteni, .... velka pravdepodobnost, ze ti jen tak nezmizi..... o viklendu jsem lovil stromolezeckou a nasel fakt nadherny kousek. kdyby jsi chtel pomoct, dej vedet


Tomu se říká slovo KAČERA!;) Lze jen chválit a děkovat!:P


  • 0

#85 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 6:50

LudaL napsal/a:
Jo kdyby byl nějaký závodník v okolí Liberce, tak ať mě může kontaktovat, v pátek vyrážím na nejvýchodnější keš, tak by mohly být km a bonus.:) Nebo předat před půlnocí na hlaváku v Praze.


vem to přes Hřensko :) tam je můj.....
  • 0

#86 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 8:31

kstavk napsal/a:
vem to přes Hřensko :) tam je můj.....

Škoda, to už je moc daleko...
  • 0

#87 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2012 - 8:41

vavros napsal/a:
Pomoc je určitě vítána. Normálně jsem neměl záměr pomáhat mému závodníkovi skrze fóra, ale je mi jí líto, tak brzy se zaseknout na hezkém, ale málo navštěvovaném místě. Pokud by se povedlo třeba o nějakém víkendu zorganizovat pokus o záchranu, , snad neporuším pravidla závodu, když vezmu děti na výlet.


V pravidlech je napsáno, že owner si posouvá svého závodníka po startu a pak až po zveřejnění konce závodu, při závěrečném finiši do cíle. Pobídnutí jiného kačera k odlovu svého závodníka patří mezi regulérní možnosti závodu. Pobídky zveřejněné na fóru i v e-mailech jsou jistě oživením závodu.:P
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#88 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 25 listopad 2012 - 17:14

tak bohužel hlásim, že moje závodní kolo TB521W8 právě opustilo naší matičku vlast... Chtělo by se mi říct, že základem všeho vědění je umět číst, ale to už by nebylo nic platné. To jsem zvědav, kdy (a zda vůbec) se dostanu zpět na hřiště... :-)
  • 0

#89 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2012 - 21:32

Paprikasi napsal/a:
tak bohužel hlásim, že moje závodní kolo TB521W8 právě opustilo naší matičku vlast...

Chtělo by se mi říct, že základem všeho vědění je umět číst, ale to už by nebylo nic platné.

To jsem zvědav, kdy (a zda vůbec) se dostanu zpět na hřiště... :-)


Také jsme to zjistili. Právě pracujeme na vyhodnocení. Pokusíme se vypočítat km jen na území ČR. ;) Přejeme Ti, ať se ti brzy závodník vrátí domů.. Nic si z toho ale nedělej, jeden závodník byl až ve Španělsku a je už zase doma. :D
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#90 Kometa

Kometa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 15:45

Hlásím návštěvu bonusové keše Nejvychodnejsi bod CR dne 23.11.12 naším CWG závodníkem. ;)
  • 0

#91 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 20:29

Kometa napsal/a:
Hlásím návštěvu bonusové keše Nejvychodnejsi bod CR dne 23.11.12 naším CWG závodníkem. ;)


Dosažení bonusu jsme zaregistrovali.;) Prosíme o hlášení bonusů na web Geokladna zde. http://geokladno.cz/zavod-tb-a-gc/
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#92 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 20:58

Zveřejňujeme průběžné výsledky závodníků po prvním měsíci závodu.B)

Na 1.místě se drží se 1086,8 km CWG Závodník Komety, na 2.místě se 892 km je NoKyho Závodník a na 3.místě se 770,4 km se drží 07-Závodní kulečníková koule od gresaci ;) SKVĚLÉ VÝKONY, všem BLAHOPŘEJEME!:)

Výsledky ostatních závodníků naleznete na webu GEOKLADNA zde: http://geokladno.cz/startovni-listina/

Po vyhodnocení 1.měsíce závodu jsme rozeslali celkem 7 upozornění věnujících se problematice "protahování". V pravidlech není protahování zmíněno, ale v duchu bodu č.9 pravidel o fair play jsme požádali ownery závodních trackables i současné držitele závodníků o omezení protahování. Prosíme o vzetí této skutečnosti na vědomí. Ukázku upozornění závodních komisařů si můžete přečíst zde:
http://www.geocachin...c4-9e3d7739456d:o

Udělili jsme taktéž jednu písemnou pochvalu zde:http://www.geocachin...?tracker=TGKR04 ;)

U třech závodníků jsme museli odečíst najeté km mimo území ČR včetně km, které závodníci ujeli z keše v ČR ve směru do zahraničí. :(

Věříme, že všechny naše kroky přivítáte. :) Těšíme se na další průběh závodu. NEZAPOMEŇTE prosím hlásit dosažené bonusové mety na této webové stránce: http://geokladno.cz/zavod-tb-a-gc/:)

Přejeme všem stále přibývající km bez nehody.:P
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#93 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 21:21

TwiceRaP napsal/a:
Po vyhodnocení 1.měsíce závodu jsme rozeslali celkem 7 upozornění věnujících se problematice "protahování". V pravidlech není protahování zmíněno, ale v duchu bodu č.9 pravidel o fair play jsme požádali ownery závodních trackables i současné držitele závodníků o omezení protahování. Prosíme o vzetí této skutečnosti na vědomí. Ukázku upozornění závodních komisařů si můžete přečíst zde:
http://www.geocachin...c4-9e3d7739456d:o


Vzhledem k tomu, že jedno z upozornění na protahování pomocí logu visited dorazilo i na můj mail, tak bych si dovolil namítnout, že pravidla se vyhlašují před závodem, ne v jeho průběhu.

Pouze pokud by GC nebo TB keš míjel jen fiktivně a ne doopravdy, tak by bylo možné proti tomuto typu logu něco namítat.

Pokud obecná pravidla pro TB a GC log visited umožňují a pravidla závodu se o ničem takovém nezmiňují, tak pro další ročník závodu klidně pravidla upravte, před závodem.

Mimochodem, CWG závodník je momentálně v Liberci, myslím že několik protažení při pěším přechodu hor nemůže podstatně ovlivnit vzdálenost po skoro celé délce republiky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#94 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 22:00

kolombo napsal/a:

Vzhledem k tomu, že jedno z upozornění na protahování pomocí logu visited dorazilo i na můj mail, tak bych si dovolil namítnout, že pravidla se vyhlašují před závodem, ne v jeho průběhu.

Pouze pokud by GC nebo TB keš míjel jen fiktivně a ne doopravdy, tak by bylo možné proti tomuto typu logu něco namítat.

Pokud obecná pravidla pro TB a GC log visited umožňují a pravidla závodu se o ničem takovém nezmiňují, tak pro další ročník závodu klidně pravidla upravte, před závodem.


Je to prosté kolombo.;) Nejsme dokonalí.:| Ačkoliv jsme se hodně snažili, aby závod běžel naprosto bez problémů, protahování nás doběhlo. :oSnažíme se to korigovat na gc.cz, na webu GEOKLADNA a když je to málo, tak posíláme upozornění závodních komisařů. Je to slušné upozornění i s poděkováním za pochopení. Příští ročník to již zvládneme snad lépe. Věř nám, kolombo. Díky.;)
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#95 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2012 - 22:22

Myslím, že každý kdo chce závodit, tak to pochopí a bude se snažit protahování vyvarovat. A jinak dobrá zpráva a děkuji za radu TwiceRap, TurboVeverka už slezla ze skály a vypadá to, že je zpět na trati :):):).
  • 0

#96 Kometa

Kometa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 0:00

K problematice protahování závodníků kešemi. Myslím, že toto je opravdu problém. Jednak to opravdu není v pravidlech nijak ošetřeno a jednak to často majitel TB nemusí vůbec zjistit, neb mu tyto logy vůbec nechodí. Chápu, že by asi nebylo úpně fair play, kdyby někdo jezdil třeba s TB kamaráda několik měsíců po celé republice. Ale asi je hodně těžké určit, kde je ta hranice. Například náš závodník na cestě k jednomu ze svých cílů ke keši Nejvýchodnější bod ČR urazil z Plzně za necelý týden 720 km a navštívil přitom pouhých 5 keší. Nynější držitel TB kolombo navštívil po vyzvednutí TB v okolí 9 keší a urazil přitom pouhých 10 km a po přesunu do blízké Karviné (41 km) navštívil dalších 7 keší a urazil pouhé 3 km a to vše za jediný den. Myslím si, že na tom není nic nefér, aby mu to bylo vyčítáno a mě dokonce vyhrožováno penalizací závodníka. Já bych si rozhodně nedovolila po jednom dnu cestování někomu vyčítat, že má u sebe TB příliš dlouho a protáhl ho mnoha kešemi a žádat ho o brzké umístění do nějaké keše a to nejen kolomba, ale ani nikoho jiného, kdo v budoucnu bude s naším závodníkem cestovat. Navíc má kolombo v úmyslu dopravit (nebo domluvit dopravu) závodníka do dalšího z cílů závodu, za což jsem samozřejmě moc ráda. Takže pokud mají v úmyslu organizátoři závodu (závodní komisaři) nějakým způsobem penalizovat protahování závodníků kešemi, měli by dát vědět, kde je ta hranice, aby si jí každý vlastník TB mohl pokusit ohlídat, případně upozornit aktuálního držitele TB a v nejhorším případě smazat nevyhovující logy, aby jeho závodník nebyl penalizován. A asi by bylo taky vhodné nějakým mailem upozornit o této skutečnosti všechny účastníky závodu, protože pokud to v pravidlech na začátku nebylo uvedené, nemusí se o tom vůbec dozvědět. Já rozhodně nechci, aby náš závodník nějak porušoval pravidla závodu, nebo se organizátoři domnívali, že nynějšího umístění na špici závodu, z kterého máme opravdu radost, dosáhl TB nějakým nefér způsobem. Na druhé straně jsem ale stejně jako ostatní závodníci ráda za najeté km. Takže bych opravdu uvítala dodatečné upřesnění, co je a co není povoleno (fér).
  • 0

#97 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 7:19

Kometa napsal/a:
K problematice protahování závodníků kešemi. Myslím, že toto je opravdu problém. Jednak to opravdu není v pravidlech nijak ošetřeno....


Vyjádření k Vašim připomínkám. Problém s "protahováním" kešemi skutečně nastal.:( Proto jsme zareagovali rozeslanými upozorněními. Nalezení hranice, kdy se jedná o cílené protahování a kdy ještě ne, je velmi těžké. Kometa to na případu geokolegy kolomba demonstrovala. Její obhajoba se nám líbí a lze ji přijmout. ;) Detailně jsme nesledovali časový rozsah i dosažené vzdálenosti u protahovaných keší. Příště si dáme více záležet. Dívali jsme se, jestli majitel závodníka na "cílené protahování" v historii poutě svého závodníka sám nereagoval, případně, jestli již nedošlo po "protahovačce" k uložení závodníka do keše. Tyto korekce jsme u několika závodníků zaregistrovali. :) Lze to jen ocenit. Pravdou je, že je nutné se opřít o pravidla a ne o články v diskusních fórech. Problém o "cíleném protahování" bude do pravidel závodu dodatečně vložen. Nebudeme stanovovat ani počet keší ani časový úsek, který by "cílené protahování" přesně specifikoval. I nadále budeme cesty závodníků bedlivě sledovat a vyhodnocovat a případně se ozveme. B)O doplnění pravidel budou všichni majitelé závodníků informováni vloženými WN u svých závodníků. ;)
Děkujeme všem za názory, jsou jistě důležité pro další bezproblémový průběh závodu. Přejeme všem radosti z 1.geokladenského závodu trackables.:P
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#98 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 8:12

Organizátoři závodu, styďte se za Vaše pravidla a chování !!!!!!!

S TB a GC se dají udělat jen tři logy, které ovlivňují trasu. Takže pokud v pravidlech neošetříte běžné způsoby nakládání s TB a GC, je to především Vaše chyba.

Jak píše Kometa, GC jsem vyndal z keše a protáhl jsem ho všemi dalšími kešemi, které jsme na tom pěším a vlakovém výletu, navštívili. Vzhledem k následné cestě do Liberce je to opravdu nepodstatné a dělám to se všemi TB a GC, takže i tím dalším, co jsem sebou nesl a cestou vyměnil. Nejedná se rozhodně o nějaké účelové protahování kešemi, jen aby se nahonily km.

Představte si, že by komise na OH v Helsinkách 1952, v průběhu maratonu, rozhodla, že ten, kdo nikdy maraton neběžel, ho nesmí vyhrát. Kdo by tak asi přišel o 1. místo ??

Pokud něco nemáte v pravidlech před startem, těžko to tam lze přidávat v průběhu závodu.

Dodržujte Vámi zveřejněná pravidla a dodržujte zásady férového chování, na které se sami odvoláváte.

A pro příští ročník si pravidla změňte jak chcete, pokud ovšem seženete někoho, komu se bude chtít odstartovat.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#99 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 8:38

kolombo napsal/a:
Organizátoři závodu, styďte se za Vaše pravidla a chování !!!!!!!

A pro příští ročník si pravidla změňte jak chcete, pokud ovšem seženete někoho, komu se bude chtít odstartovat.


hmm neberete lidi vy ten život až moc vážně? stejně z něj nevyvázneme živí

nějak tady nerozumím tomu všemu humbuku
1. myslím že to měla být zábava a cesta jak dostat do kešoprovozu v ČR více cestovatelů ... což se povedlo víc než obstojně...

2. myslím že pokud se někomu nelíbí jak se chovají pořadatelé závodu může svého závodníka ze závodu odhlásit určitě mu v tom nikdo bránit nebude (ostatně tento názor se tu razí dost často u návětěvy keší...)

3. taky se může stát že žádný závod příště nebude, protože pořád poslouchat místo díků jak jsem něco udělal špatně by mne vážně nebavilo a příště už bych to radši nedělal vůbec... (tím neříkám že někdo musí pořadatelům líbat ruce atd, ale přece jen to dá asi taky nějakou práci)

btw.. odvoláváš se tu na Helsinky 52, ale nemusíš kolombo chodit moc daleko... kauza s odebranými tituly TdF Lance Armstronga mluví za vše, tehdy bylo vše ok ale po x letech se přišlo na to že nebylo... tak kde je tedy pravda... zasahovat či nechat být?
a vypadá to že u volby prezidenta se taky pravidla upravují během hry, prej že dvojí výklad :-))

já ani moc nekoukám co závodník dělá, spíš jen koukám jestli ještě žije nebo už někde odcestoval kdo ví kam :-)

jaký smysl bude mít závod kde si založím geoaletrego a protáhnu si závodníka po celé čr bonus kešemi sám za pár dní?
  • 0

#100 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2012 - 9:11

jakouback napsal/a:
btw.. odvoláváš se tu na Helsinky 52, ale nemusíš kolombo chodit moc daleko... kauza s odebranými tituly TdF Lance Armstronga mluví za vše, tehdy bylo vše ok ale po x letech se přišlo na to že nebylo... tak kde je tedy pravda... zasahovat či nechat být?


Pravidlo o dopingu snad platilo i před závodem, ne ?

Tady v sobotu vyzvednu GC, normálně loguji, jako každý jiný, a v pondělí tu mám mail od organizátorů, co jsem si to dovolil ....

jakouback napsal/a:
jaký smysl bude mít závod kde si založím geoaletrego a protáhnu si závodníka po celé čr bonus kešemi sám za pár dní?


To ale není tenhle případ, stačí se podívat o co opravdu jde, nebo si alespoň přečíst, co sem napsala Kometa !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama