Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

logování earthkeše


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
85 odpovědí na toto téma

#41 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 19:55

Kdo ještě někdy na tomto fóru bude reagovat na shamana, označím ho za jeho bratra.
  • 0

#42 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 19:58

martinracek26 napsal/a:

Novom napsal/a:
A já si možná i dám práci a napíšu všem autorům earth keší s odkazem na tohle fórum, aby si s chlapcem popovídali o tom, jak se mají dodržovat pravidla. Když už se tu veřejně přiznal k porušování pravidel, což není poprvé, měl by si to pořádně užít. :D

No potom co si to tu už přečetl Alke jsou ty keše už jen 4 tak to nebude taková práce obeslat ;)


Já bych mu ten log i nechal a neřešil bych to. Mě je šumák, jestli má ten bod nebo ne. Ale napsat to do fóra, kde se začínající hráč ptá, jak se to má dělat, mě příjde na pováženou.
  • 0

#43 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:01

Jo Alke naprosto souhlasím.
  • 0

#44 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:01

Novom napsal/a:
A já si možná i dám práci a napíšu všem autorům earth keší s odkazem na tohle fórum, aby si s chlapcem popovídali o tom, jak se mají dodržovat pravidla. Když už se tu veřejně přiznal k porušování pravidel, což není poprvé, měl by si to pořádně užít. :D Tak ono to tak hrozné nebude, to je jenom 5 autorů, přičemž se už jeden o zaslání odpovědí přihlásil.


Já myslím, že většina z ownerů těhle keší už ani není aktivní, ty keše žijí jen proto, že se nemusí nijak udržovat, nejsou tam krabičky a logbooky, většina ownerů ti na ten tvůj teplý bonz ani neodpoví. Nikdo z nich si sám od sebe nestěžoval, že jsem jim žádné odpovědi nezaslal. :D
  • 0

#45 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:03

shaman3 napsal/a:

martinracek26 napsal/a:
Odpovědi na otázky, protože to jsou povinné věci pro uznání logu, stejně tak jako fyzický zápis v logbooku.

Opravdu jsou odpovědi povinné?

Citace z pravidel...

Earthcache plní vzdělávací účel. Autor musí vymyslet úkoly a vyžadovat jejich splnění jako podmínku uznání logu. Úkoly musí být splnitelné přímo na místě a musí se vztahovat ke geologii daného místa. Nelze požadovat odpovědi na otázky, které návštěvníci musejí hledat na internetu. Úkolem může být např. nějaké měření či odhad, případně zjištění nějakých údajů z informačních tabulí. Návštěvník úkoly obvykle splní zasláním e-mailu s odpovědmi autorovi earthcache. Autor může vymyslet i netradiční úkoly i jiný způsob prokázání jejich splnění. Musí to však vyhovovat níže uvedeným pravidlům zakládání. Odpovědi na otázky rovněž napište odesláním listingu ke schválení do poznámky pro reviewera.
  • 0

#46 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:04

Alke04 napsal/a:
Já bych mu ten log i nechal a neřešil bych to. Mě je šumák, jestli má ten bod nebo ne. Ale napsat to do fóra, kde se začínající hráč ptá, jak se to má dělat, mě příjde na pováženou.


No a co když ti ty odpovědi ještě zašlu? Pak bys ani neměl oprávnění mě ten log smazat co?
  • 0

#47 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:06

No to chci vidět jak ty odpovědi budeš hádat, ty odpovědi musí být správné a pochybuju že tyhle si z prstu jen tak vycucáš nebo vygooglíš.
  • 0

#48 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:07

Tak, zprávy odeslány, doufám, že autoři budou velmi pružní. Vzhledem k tomu, že se všichni až na jednoho přihlásili na gc.com dnes a ten pátý 29. prosince, mohla by to být rychlá práce. Mimochodem, já bych to nebral jako teplý bonz, jen takové pošťouchnutí k tomu, aby zareagovali, když už se tu to individuum k porušování veřejně přiznalo. :D A vlastně, ony se fotology už ani u earth keší nepočítají, co? Proto rada pro toho nováčka, logovat zpětně earthky je sice možné a dokonce ani nemusíš posílat žádné fotky, ale co z toho budeš mít? Leda tak nacestovanou větší vzdálenost, pokud byly někde daleko. Já osobně bych si třeba takhle zalogoval asi jenom keše, které jsou někde v zahraničí, kam se dlouho nemám šanci dostat a datum bych vybral nějaké, které bylo až po publikaci, nikoliv před ní, ale do logu bych třeba napsal, že jsem tam byl tehdy a tehdy. Dokonce by mohly být i fotky zajímavé, jestli to je nějaký ten rok zpět, jak se místo za ten čas změnilo.
  • 0

#49 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:08

shaman3 napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Já bych mu ten log i nechal a neřešil bych to. Mě je šumák, jestli má ten bod nebo ne. Ale napsat to do fóra, kde se začínající hráč ptá, jak se to má dělat, mě příjde na pováženou.


No a co když ti ty odpovědi ještě zašlu? Pak bys ani neměl oprávnění mě ten log smazat co?


Ach jo. Z mých úst (z mé klávesnice) nepadlo zatím ani slovo o smazání. Moje původní zpráva, když si jí přečteš zněla: "Pošli mi prosím odpovědi na..." . Jelikož vidím, že si to nepochopil, tak to zkusím ještě jednou a pomalu.... POŠLI.... MI.... SPRÁVNĚ.... ODPOVĚDI.... NA.... MOU...... EARTH-CACHE......
Jak ti to jen říct jinak???
  • 0

#50 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:09

martinracek26 napsal/a:

shaman3 napsal/a:

martinracek26 napsal/a:
Odpovědi na otázky, protože to jsou povinné věci pro uznání logu, stejně tak jako fyzický zápis v logbooku.

Opravdu jsou odpovědi povinné?

Citace z pravidel...

Earthcache plní vzdělávací účel. Autor musí vymyslet úkoly a vyžadovat jejich splnění jako podmínku uznání logu. Úkoly musí být splnitelné přímo na místě a musí se vztahovat ke geologii daného místa. Nelze požadovat odpovědi na otázky, které návštěvníci musejí hledat na internetu. Úkolem může být např. nějaké měření či odhad, případně zjištění nějakých údajů z informačních tabulí. Návštěvník úkoly obvykle splní zasláním e-mailu s odpovědmi autorovi earthcache. Autor může vymyslet i netradiční úkoly i jiný způsob prokázání jejich splnění. Musí to však vyhovovat níže uvedeným pravidlům zakládání. Odpovědi na otázky rovněž napište odesláním listingu ke schválení do poznámky pro reviewera.


Díky za pravidla, takže je to tak, správně bych měl zaslat nějaké odpovědi. Tak to bych mohl ještě i dodatečně splnit ne? Koukám, že pravidla ani nevyžadují, aby byly ty odpovědi správné. B)
  • 0

#51 Mukina

Mukina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:11

Mně to přijde stejný, jak když někdo zaloguje na netu tradičku, aniž by jí fyzicky našel a zalogoval se do papírovýho logbooku :o. A záleží na každém jedinci, pokud má shaman3 z takového bodíku radost - nechť jí má. Já mám taky uloveno pár earth keší, všechny jsem navštívila, odfotila, našla indicie, vyhledala odpovědi a pak celkově jsem měla z toho dobrý pocit a radost při logování. Prostě dobrý pocit, né že "podvádím" - to by mi prostě netěšilo!!! A jak se tu píše - je tu hra a hra má být pro radost, no ne? :D
  • 0

Garmin Dakota 10
Samsung S7710 Galaxy Xcover 2


#52 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:11

Alke, klídek, nemá smysl se rozčilovat. ;) Rád si doplňuje to, co tam není a ještě raději ignoruje jakoukoliv rozumnou diskuzi, ono to vzhledem k jeho inteligenci ani moc jinak nejde. Můžeš to napsat 100x a po 101. napíše stejnou volovinu jako teď. Tohle bude zase spamovací vlákno, stejně jako jedno zamčené ve vedlejším threatu, tam se dostal na poměr asi 15 stejných odpovědí otázky, na kterou se nikdo neptal, ku 7 spamovacím nesmyslům.
  • 0

#53 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:12

shaman3 napsal/a:

martinracek26 napsal/a:

shaman3 napsal/a:

martinracek26 napsal/a:
Odpovědi na otázky, protože to jsou povinné věci pro uznání logu, stejně tak jako fyzický zápis v logbooku.

Opravdu jsou odpovědi povinné?

Citace z pravidel...

Earthcache plní vzdělávací účel. Autor musí vymyslet úkoly a vyžadovat jejich splnění jako podmínku uznání logu. Úkoly musí být splnitelné přímo na místě a musí se vztahovat ke geologii daného místa. Nelze požadovat odpovědi na otázky, které návštěvníci musejí hledat na internetu. Úkolem může být např. nějaké měření či odhad, případně zjištění nějakých údajů z informačních tabulí. Návštěvník úkoly obvykle splní zasláním e-mailu s odpovědmi autorovi earthcache. Autor může vymyslet i netradiční úkoly i jiný způsob prokázání jejich splnění. Musí to však vyhovovat níže uvedeným pravidlům zakládání. Odpovědi na otázky rovněž napište odesláním listingu ke schválení do poznámky pro reviewera.


Díky za pravidla, takže je to tak, správně bych měl zaslat nějaké odpovědi. Tak to bych mohl ještě i dodatečně splnit ne? Koukám, že pravidla ani nevyžadují, aby byly ty odpovědi správné. B)

Buď seš tak tupej nebo nevím. Pokud je tam napsáno musí splnit daný úkol tak to znamená správně odpovědět. Už si třeba ve škole splnil nějakej úkol tím že si odpověděl špatně a jen sis něco vymyslel?
  • 0

#54 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:15

Alke04 napsal/a:
Ach jo. Z mých úst (z mé klávesnice) nepadlo zatím ani slovo o smazání. Moje původní zpráva, když si jí přečteš zněla: "Pošli mi prosím odpovědi na..." . Jelikož vidím, že si to nepochopil, tak to zkusím ještě jednou a pomalu.... POŠLI.... MI.... SPRÁVNĚ.... ODPOVĚDI.... NA.... MOU...... EARTH-CACHE......
Jak ti to jen říct jinak???


No a do kdy? Dáš nějakou lhůtu? Protože s tou podmínkou "SPRÁVNĚ" mám zatím trochu větší problém. :(
  • 0

#55 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:17

shaman3 napsal/a:

martinracek26 napsal/a:

shaman3 napsal/a:

martinracek26 napsal/a:
Odpovědi na otázky, protože to jsou povinné věci pro uznání logu, stejně tak jako fyzický zápis v logbooku.

Opravdu jsou odpovědi povinné?

Citace z pravidel...

Earthcache plní vzdělávací účel. Autor musí vymyslet úkoly a vyžadovat jejich splnění jako podmínku uznání logu. Úkoly musí být splnitelné přímo na místě a musí se vztahovat ke geologii daného místa. Nelze požadovat odpovědi na otázky, které návštěvníci musejí hledat na internetu. Úkolem může být např. nějaké měření či odhad, případně zjištění nějakých údajů z informačních tabulí. Návštěvník úkoly obvykle splní zasláním e-mailu s odpovědmi autorovi earthcache. Autor může vymyslet i netradiční úkoly i jiný způsob prokázání jejich splnění. Musí to však vyhovovat níže uvedeným pravidlům zakládání. Odpovědi na otázky rovněž napište odesláním listingu ke schválení do poznámky pro reviewera.


Díky za pravidla, takže je to tak, správně bych měl zaslat nějaké odpovědi. Tak to bych mohl ještě i dodatečně splnit ne? Koukám, že pravidla ani nevyžadují, aby byly ty odpovědi správné. B)


Ty seš ale trubka. Kdybys mi napsal soukromej mail: "Hele, sorry, já ty odpovědi nevím" - mávnul bych rukou, ale ty se v tom chceš pitvat, tak tedy dobře:

Pravidla jednoznačně říkají, že je požadováno nikoliv odpovědi na otázky, ale splnění úkolu. V listingu mých earth-cache vysloveně jako úkol píši, že požaduji SPRÁVNÉ odpovědi na níže uvedené otázky... budeš se divít, ale i s tímhle jsem počítal. Zlom vas.
  • 0

#56 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:19

Novom napsal/a:
Alke, klídek, nemá smysl se rozčilovat. ;) Rád si doplňuje to, co tam není a ještě raději ignoruje jakoukoliv rozumnou diskuzi, ono to vzhledem k jeho inteligenci ani moc jinak nejde. Můžeš to napsat 100x a po 101. napíše stejnou volovinu jako teď. Tohle bude zase spamovací vlákno, stejně jako jedno zamčené ve vedlejším threatu, tam se dostal na poměr asi 15 stejných odpovědí otázky, na kterou se nikdo neptal, ku 7 spamovacím nesmyslům.


Já jsem v poho... Asi to nevyznělo, ale když jsem to psal byl jsem dvojtečka pomlčka velké d.
  • 0

#57 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:22

Alke04 napsal/a:
Já jsem v poho... Asi to nevyznělo, ale když jsem to psal byl jsem dvojtečka pomlčka velké d.

No ty sice v klidu jsi, ale některé jedince to asi dost rozzuřilo, že se snížili i k teplému nabonzování ostatním ownerům. :D
  • 0

#58 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:23

shaman3 napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Já jsem v poho... Asi to nevyznělo, ale když jsem to psal byl jsem dvojtečka pomlčka velké d.

No ty sice v klidu jsi, ale některé jedince to asi dost rozzuřilo, že se snížili i k teplému nabonzování ostatním ownerům. :D


A divíš se, když dráždíš hada bosou hadicí.
  • 0

#59 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:26

Horáku, protože tak hezky provokuješ, nedalo mi to a také jsem jednomu z majitelů EC, kterou jsi neoprávněně zalogoval napsal. S klidem se k tomu přiznám, protože mám rád férové lidi a ty mezi ně určitě nepatříš.
  • 0

#60 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2013 - 20:31

Alke04: Tak to je ale jejich problém, že jsou dost takoví netolerantní, přitom by jim to mohlo být jedno, když nejsou owneři těch keší. Mě už život naučil, takže mi to ani nevadí, odpouštím jim to. Kdyby ses zlobil ty jako owner, tak se nedívím, tyx jediný na to máš právo, ale když i ty dokážeš být "nad věcí", tak co si mám o nich myslet? B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka