Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vyplatí se prémiové členství (2014)

groundspeak premium

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
277 odpovědí na toto téma

#201 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 7:13

V globálu asi souhlasím. Jen se osobně domnívám, že je potřeba hovořit i o krádeži malé. Můj názor je, že u ní problém začiná, protože kdo si zvykne, že malá krádež je v pořádku, tomu pak činí menší potíže rozjet to ve velkém.

 

Naprostý souhlas, většina šmejdů, co dnes kradou ve velkém začínala stejně - začínali v malém a na "malé krádeži" jim nepřišlo nic špatnýho, jen se ta laťka postupně posouvala. Jestli fakt něco nesnáším, tak je to omluva stylem:

 

"Já krást můžu, jelikož kradu málo, takže je to v pohodě, protože Pepa Vomáčka krade mnohem víc".

 

A pro zajímavost - zkuste si někdy zajít k soudu, úplně stejnou logikou se totiž vymlouvají třeba kriminální zloději - co na tom, že jsem tu babičku v podchodu přepadl a okradl, vždyť jsou lidi, kteří kradou mnohem víc jak já ....  :unsure:


  • 6
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#202 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 8:31

Čas si tu opět trochu snížit popularitu :-) S touhle racionálně vyargumentovanou universální etikou je potíž, že skvěle funguje na papíře a v ideálním světě, ale v praxi se sráží s nedokonalostí a komplikovaností reálného světa. Takže ano, krást se nemá, ale v konečném důsledku to může také skončit tak, že se dotyčný vmanévruje do posice „dokonalého spotřebitele“, který bude platit umělou cenu za každý prd. A to by se např. velkým filmovým a nahrávacím studiím (a nejen jim) náramně líbilo. Co na tom, že cena se obvykle odvíjí od vzácnosti daného statku. Krást se přece nemá, tak plať, plať a plať.


  • 1

#203 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 8:38

Ne vždy co je zákonné je taky mravné a co je mravné je taky zákonné. Nemravností podporovaných zákonem je docela dost.


  • 4

#204 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 9:21

Co videopůjčovny, ale Music World aneb klub spoluvlastníků CD :-D Devadesátky byly prostě boží :-)


  • 0

#205 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 9:45

Já ty videopujčovny smazal, sem to neměl ještě domyšlené.

Ale jinak jo :-)


  • 0

*


#206 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 10:37

Já myslím, že aplikovat sem problematiku autorského práva je chybné.

 

U BM a PM jde o něco jiného.

 

Přesnější je aplikace lítačky na MHD.

 

Zkuste revizorovi vysvětlit, že tím, že jedete na černo, bojujete proti světovému kapitalismu :-D


  • 5

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#207 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 10:50

Ono je to i videt o par vlaken vedle:

 

- pro nekoho se PM vyplati, protoze si muze udelat PQ kdykoliv bude nejake potrebovat.

- pro nekoho se PM nevyplati, protoze kdyz kdykoliv bude potrebovat nejake PQ, tak si o nej rekne, a on se vzdycky nejaky dobrak najde. :huh:


  • 0

#208 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 11:19

Takže ano, krást se nemá, ale v konečném důsledku to může také skončit tak, že se dotyčný vmanévruje do posice „dokonalého spotřebitele“, který bude platit umělou cenu za každý prd. A to by se např. velkým filmovým a nahrávacím studiím (a nejen jim) náramně líbilo. Co na tom, že cena se obvykle odvíjí od vzácnosti daného statku. Krást se přece nemá, tak plať, plať a plať.


Problém tvé argumentace je v tom, že máš pocit, že když s cenou služby / produktu nesouhlasíš, máš právo si to ukrást. To je ta chyba. Ty máš právo cenu nezaplatit a produkt / službu nevyužívat. To nemá s "dokonalým spotřebitelem", který bezmyšlenkovitě platí nesmyslné ceny, nic společného.
  • 12

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#209 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 11:29

Já myslím, že aplikovat sem problematiku autorského práva je chybné.

 

U BM a PM jde o něco jiného.

 

Přesnější je aplikace lítačky na MHD.

 

Zkuste revizorovi vysvětlit, že tím, že jedete na černo, bojujete proti světovému kapitalismu :-D

Akorát že v geocachingu můžeš jet legálně načerno, jen jedeš pomalejším spojem, což některé natolik drásá, že jedou načerno tím rychlejším.


  • 4

#210 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 11:31

Ono je to i videt o par vlaken vedle:

 

- pro nekoho se PM vyplati, protoze si muze udelat PQ kdykoliv bude nejake potrebovat.

- pro nekoho se PM nevyplati, protoze kdyz kdykoliv bude potrebovat nejake PQ, tak si o nej rekne, a on se vzdycky nejaky dobrak najde. :huh:

Já bych to upravil, protože věnování PQ někomu jinému mi nijak zvlášť nevadí. 

 

- pro nekoho se PM vyplati, protoze si muze udelat PQ kdykoliv bude nejake potrebovat.

- pro nekoho se PM nevyplati, protoze kdyz kdykoliv bude potrebovat nejake PQ, tak zná aplikace, které ho pro něj ukradnou.


  • 0

#211 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 11:33

Jsem PM a pokud budu hledat kešky budu si PM platit. Né že bych neuměl obejít různé restrikce, ale prostě proto, že hraju jejich hru a těch pár korun mě opravdu nepoloží. To, že amíci občas něco podělaji, to je normální, jsou to prostě mantinelové, ale na druhou stranu jim ta hra jede. Nikdo jiný, kdo se po nich opičil, prakticky nefunguje. Nejde o to, co mi to PM členství dá, ale spíš o to aby GS tak nějak v pohodě vydržel i v dalších letech. Všichni BM hráči s Cgeo můžou být rádi, že na to GS prdí a nekontroluje nepovolené přístupy. Jak asi dlouho trvá napsat skript na vyhledání specifického přístupu do databáze? A přímo u toho je i nick toho "stahovače".


  • 4
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#212 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 12:06

mh.mail: Problém je podle mne ve snaze po jednoduché, racionální a universální etice, která, aplikována do důsledku, selže. Proto se to opakovaně snaží různí myslitelé v různých kulturách definovat a redefinovat a pořád to nefunguje, nebo přinejlepším dočasně. V daném případě, o kterém je řeč, budeš „morálně čistý“, ale nutně se ochudíš o podněty, které Tě mohly obohatit a kterých si většina kolem Tebe prostě užívá a neřeší to. A pak tu máme samozřejmě otázku míry… Podle mne etiku racionálně zkonstruovat nelze, protože se do ní nikdy nevejde celý svět.


  • -2

#213 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 12:12

@Iabbervox: Tolik slov k obhajobě jednoduchého principu: „Chci čerpat výhody, ale nechci za ně platit. Protože to spousta jiných lidí bezostyšně krade, tak když já to taky tak neudělám, budu před nimi za vola.“

Klidně tak čiň, nevím, proč se snažíš mermomocí obhajovat.


  • 2

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#214 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 12:24

Taky nevím. Většinou proto, že něco čtu, myslím si něco jiného a mám pocit, že bych to mohl říci. Kdo si z toho co vezme, už je jeho věc.


  • 0

#215 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 12:32

Jak tak tak koukám tak vas to spis jenom sere ze nekdo plati a jiny nemusi. Ted si budu objednavat PM na mesic zdarma a to jen proto abych mohl nasazet FP kesim ktere za to stoji. A jelikož je tahle debata už skutečně o ničem a jen tu jeden druhého obviňujete z krádeže tak prosim moderatora o zamčení. Ď.


  • 0

#216 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 12:43

Problém je podle mne ve snaze po jednoduché, racionální a universální etice, která, aplikována do důsledku, selže. Proto se to opakovaně snaží různí myslitelé v různých kulturách definovat a redefinovat a pořád to nefunguje, nebo přinejlepším dočasně. V daném případě, o kterém je řeč, budeš „morálně čistý“, ale nutně se ochudíš o podněty, které Tě mohly obohatit a kterých si většina kolem Tebe prostě užívá a neřeší to. A pak tu máme samozřejmě otázku míry… Podle mne etiku racionálně zkonstruovat nelze, protože se do ní nikdy nevejde celý svět.

Universální etika ale neselhává - chci hrát jako běžný hráč? Hraju bez určitých výhod. Chci legálně využívat výhody? Zaplatím si je. Chci využívat výhody a nechci je platit? Pak musím buď z tohoto požadavku slevit, nebo začít krást. Nevidím na tom nic složitého. Pro velkou spoustu uživatelů je ale nemyslitelné, že by měli za nějakou výhodu platit nebo ji nedejbože nemít. A pak hledají jakékoli omluvy a "morální ospravedlnění" pro krádež.

Dále argumentuješ, že: "S touhle racionálně vyargumentovanou universální etikou je potíž, že skvěle funguje na papíře a v ideálním světě, ale v praxi se sráží s nedokonalostí a komplikovaností reálného světa." I s tím si dovolím nesouhlasit. Problémem není nedokonalost světa (což je častá výmluva), ale neochota lidí začít sám u sebe. Je snadné říct: "Na tohle se vykašlu, stejně to 'všichni' obcházejí.", ale už těžší: "Toto si odepřu, protože za to nechci platit." Otázka je, která cesta je ta správná.


  • 1

#217 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 12:45

Jak tak tak koukám tak vas to spis jenom sere ze nekdo plati a jiny nemusi. Ted si budu objednavat PM na mesic zdarma a to jen proto abych mohl nasazet FP kesim ktere za to stoji. A jelikož je tahle debata už skutečně o ničem a jen tu jeden druhého obviňujete z krádeže tak prosim moderatora o zamčení. Ď.

Nevšiml jsem si, že by někdo někoho z něčeho obvinil. Tahle debata je podle mě o jednoduchých principech etiky a myslím, že je dobré ji vést. Nicméně rozumím tomu, že někdo mohl zjistit, že jeho konání je jinými považováno za krádež.

 

Já bych si naopak dovolil požádat moderátory o shovívavost ohledně off topic a ponechání této diskuze v aktivním stavu. Přijde mi plodná.


Tento příspěvek byl upraven od sadmanwholikesblues: 09 září 2014 - 12:47

  • 3

#218 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 12:50

Včera jsem si stáhl z Torrentu CD mojí oblibené zpěvačky i když jsem si ho mohl koupit.


  • -6

#219 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 12:56

A jelikož je tahle debata už skutečně o ničem a jen tu jeden druhého obviňujete z krádeže tak prosim moderatora o zamčení. Ď.

 

Aneb: „Zakažte už konečně ostatním říkat názory, které se mi nelíbí!“


  • 3

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#220 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 13:12

mam to samé zboží,jen z jinak ziskane

Takže když ti někdo ukradne auto, nebo počítač, tak ani nezavoláš policisty, protože dotyčný to jenom získal jiným způsobem a jste oba spokojeni.  Snad nechceš, abych ti to věřil.  :D  :D


Tento příspěvek byl upraven od Ruvit: 09 září 2014 - 13:12

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, premium

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama