Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vyplatí se prémiové členství (2014)

groundspeak premium

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
277 odpovědí na toto téma

#181 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2014 - 12:48

Asi trochu OT, ale zakládat kvůli tomu nové téma nemá smysl. V posledních příspěvcích se hovořilo o GC Live a mám k němu a k aplikací obecně jeden dotaz: která z aplikací pro GC má nejmenší datové přenosy? Konkrétně mi jde o situaci, kdy se ocitnu v cizině na místě, které nemám dopředu připravené v navigaci a chci si odlovit nějakou keš poblíž, takže do aplikace zadat souřadnice a získat x nejbližších keší se základními údaji (název, terén, obtížnost, souřadnice, hint). Dříve mi toto poskytl wap.geocaching.com v prohlížeči, tato adresa ale nyní už směřuje na plnohodnotný gc, kde vyhledání jedné keše sebere cca 1 MB přenosů. Podle příspěvků to vypadá, že GC Live by mi toto mohl splnit?

To ti splni JAKAKOLIV aplikace, ktera gc.live pouziva. Takze namatkou treba aDrake, locus s addonem, ofiko aplikace (ktera mi prijde neskutecne hnusna a nedodelana)....


  • 0

#182 Macik74

Macik74

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2014 - 18:47

já děkuji to bude určitě ono... co potřebuju! 


  • 0

#183 bosor

bosor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 13:43

Ahoj. Jsem línej a výdělečně činnej. Proto PM v kombinaci s GG a Oregon v kombinaci s Lumií. Já vím, že 800,- je dost, ale za různé formy zábavy každý vydává násobně více, ať jde o kultiru, sport či hospodu. Prostě PM a nemusím řešit, že dělám něco nelegálního. PM - beru to jako příspěvek na provoz., někdo a nějak to zaplatit musí, nebo nám to jednoho dně skončí. I opencaching bude muset z něčeho žít.


  • 4

#184 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 15:01

Možná jsi zapomněl na variantu, že až to přestane sypat peníze, že to zavřou a můžeš se jít klouzat :-)

Jinak se mi líbí, jak dost lidí brojí proti PM a na druhou stranu se snaží obejít omezení BM a mít ty samé "vymoženosti" jako PM.

 

Naprostý souhlas, jen bych to řekl maličko přesněji a tvrději - jak tito vyčuránci, kteří se to neustále snaží nějak ochcat parazitují na platících hráčích, okrádají provozovatele hry a ještě navíc jsou i natolik drzí, že jim to ani nepřijde sprostý.

 

Důsledkem je pak mimo jiné i to, že provozovatel musí investovat do neustálého "lepení děr", místo aby řešil to, jak to celé dále nějak vylepšit. Paraziti proto škodí hned dvakrát .... 


  • 6
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#185 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 15:11

By mně zajímalo kolik z Vás nikdy nekoukalo na nekošér získaný film. Nebo nehrálo stáhnutou hru. Když už někdo mravokáže, měl by ve všem  :D


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 08 září 2014 - 15:11

  • -2

#186 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 15:46

nekošér film, jakože hambatý ?
Ale dobře, například Nezbedné kačenky 3 je už dost za hranou, nicméně třebas Uvnitř a bez signálu celkem šlo.
Ale máš pravdu, serie bavorských PowerTrailů není můj šalek čaje.
  • 6

*


#187 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 16:24

By mně zajímalo kolik z Vás nikdy nekoukalo na nekošér získaný film. Nebo nehrálo stáhnutou hru. Když už někdo mravokáže, měl by ve všem  :D

Podle mě opět typicky český přístup. :(  A zcela upřímně - ano, když jsem byl o dost mladší, tak jsem koukal na pirátské filmy a hrál kradené hry. Postupem času mi došlo, že je to špatně a už to pěknou řádku let nedělám. Zároveň se snažím vyjadřovat se proti jakýmkoli krádežím a doufám, že třeba někoho dovedu ke zmoudření v časnějším věku, než jsem k tomu dospěl já. Protože krást je podle mě špatné.


  • 11

#188 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 17:30

Podle mě opět typicky český přístup. :(  A zcela upřímně - ano, když jsem byl o dost mladší, tak jsem koukal na pirátské filmy a hrál kradené hry. Postupem času mi došlo, že je to špatně a už to pěknou řádku let nedělám. Zároveň se snažím vyjadřovat se proti jakýmkoli krádežím a doufám, že třeba někoho dovedu ke zmoudření v časnějším věku, než jsem k tomu dospěl já. Protože krást je podle mě špatné.

Proč kupovat jabka když si je můžu natrhat někde v aleji


  • -4

#189 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 17:31

Proč kupovat jabka když si je můžu natrhat někde v aleji

mam to samé zboží,jen z jinak ziskane


  • -4

#190 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 17:52

Citovat sám sebe, to dělal Hitler.
  • 2

*


#191 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 18:27

mam to samé zboží,jen z jinak ziskane


Protože pokud ta alej někomu patří a ten někdo nesouhlasil se samosběrem, tak je tam kradeš.
  • 2

#192 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 19:19

Podle mě opět typicky český přístup. :(  A zcela upřímně - ano, když jsem byl o dost mladší, tak jsem koukal na pirátské filmy a hrál kradené hry. Postupem času mi došlo, že je to špatně a už to pěknou řádku let nedělám. Zároveň se snažím vyjadřovat se proti jakýmkoli krádežím a doufám, že třeba někoho dovedu ke zmoudření v časnějším věku, než jsem k tomu dospěl já. Protože krást je podle mě špatné.

 Uz jsme tedy krapert OT.

Ja s timhle souhlasim, krast se nema. Ale geokesing proste delaji lidi pro lidi a GS tedy zivy servery a veze se na reklamach, predmetech, atd. proste nezivori... to je muj nazor. Nikomu ho nevnucuji. A moralizovat kvuli tomu ze nekdo obejde PQ nebudu. Myslim, ze v nasi typicky ceske spolecnosti, kdyz uz na ni prisla rec, by se mely resit trochu vetsi kradeze a zpronevery. Ty ktere opravdu maji dopad na spolecnost a ktere se v nasem state uspesne zahrabaji pod koberec.....


  • -1

#193 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 19:27

Citovat sám sebe, to dělal Hitler.

Díky!
  • -1

#194 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 19:29

A neděkujte pořád !
Už jste byl na svačině ?
  • 0

*


#195 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 20:14

Protože pokud ta alej někomu patří a ten někdo nesouhlasil se samosběrem, tak je tam kradeš.

Jelikož do hry přispívám tím že jsem owner několika desítek keší tak sem přesvědčený že tak i přispívám Grounspeaku. Ze svého platím provoz keší plus náklady s tím spojené a když díky někomu jako jsi ty musím o tomto přemýšlet tak mě napadá že tím že "kradu" data z jejich webu si beru zpět jen to co jsem do hry vložil. Každou svou keš si cením cca na pět set korun (náklady na pořízení, projetý benzín, elektřina kterou spálím,duševní vlastnictví apod) Takže jsem dospěl k názoru že Grounspeak mi dluží cca 7500,- korun. A to odečítám z dluhu za každý rok co kešuju částku za PM.
  • 0

#196 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 20:23

Jelikož do hry přispívám tím že jsem owner několika desítek keší tak sem přesvědčený že tak i přispívám Grounspeaku. ...

Napsal jsem pár článků do novin, tak jsem vykradl trafiku. Beztak jich mají po světě miliony, tak jednu ani nepocítí.


  • 6

#197 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 20:30

Provenator: Nevím jak ty, ale já keše nezakládám pro Groundspeak, ale pro ostatní lidi, a vložené peníze nepočítám. Vrací se mi to tím, že mám radost z keší, které pro mě založili jiní hráči. Groundspeak mi poskytuje jen prostředí, které mi umožňuje hrát si. I když mi to prostředí poskytuje zadarmo, tak mi vůbec nevadí přispět pár korunami na provoz. Ale chápu, že každý to máme nastaveno jinak, a je naprosto v pořádku, když někdo platit za PM nechce nebo nepotřebuje. Ten model je od začátku nastaven nastaven tak, že platí jen ten kdo chce a ostatní se vezou. 


  • 9

#198 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 20:57

Provenator: hlavně se nesnaž dělat blbce z těch co si platí PM. Možná si přijdeš jako hrdina, ale nejsi.
  • 4

#199 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 22:33

Jelikož do hry přispívám tím že jsem owner několika desítek keší tak sem přesvědčený že tak i přispívám Grounspeaku. Ze svého platím provoz keší plus náklady s tím spojené a když díky někomu jako jsi ty musím o tomto přemýšlet tak mě napadá že tím že "kradu" data z jejich webu si beru zpět jen to co jsem do hry vložil. Každou svou keš si cením cca na pět set korun (náklady na pořízení, projetý benzín, elektřina kterou spálím,duševní vlastnictví apod) Takže jsem dospěl k názoru že Grounspeak mi dluží cca 7500,- korun. A to odečítám z dluhu za každý rok co kešuju částku za PM.


Ale tobě GS nic nedluží. Ty jsi totiž nezaložil ani jednu cache pro ně. GS je normální komerční firma, která poskytuje prostředí, kde pokud chceš, můžeš své výtvory zveřejnit. Pokud nechceš, můžeš využít služeb jiného projektu / firmy. Spíš můžeš být rád, že ti tato firma obrovskou část svého produktu poskytuje zdarma.
  • 0

#200 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 22:36

Uz jsme tedy krapert OT.
Ja s timhle souhlasim, krast se nema. Ale geokesing proste delaji lidi pro lidi a GS tedy zivy servery a veze se na reklamach, predmetech, atd. proste nezivori... to je muj nazor. Nikomu ho nevnucuji. A moralizovat kvuli tomu ze nekdo obejde PQ nebudu. Myslim, ze v nasi typicky ceske spolecnosti, kdyz uz na ni prisla rec, by se mely resit trochu vetsi kradeze a zpronevery. Ty ktere opravdu maji dopad na spolecnost a ktere se v nasem state uspesne zahrabaji pod koberec.....

V globálu asi souhlasím. Jen se osobně domnívám, že je potřeba hovořit i o krádeži malé. Můj názor je, že u ní problém začiná, protože kdo si zvykne, že malá krádež je v pořádku, tomu pak činí menší potíže rozjet to ve velkém.
  • 7





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, premium

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama