Přejít na obsah


Fotka

Co znamenají přeškrtuté kešky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
133 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2006 - 2:03

No tak koukám, že už značně prořídly odkazy v horní liště :-(
Docela mě štve, že už nemáme kešomapu, osobně jsem ji hodně využíval. Mapa co je na gc.com je skoro nepoužitelná. Buďto je dosti nekvalitní nebo zase když je aspoň trochu kvalitní, tak z ní nejdou vyházet nalezené keše :-( Doufám, že se to rychle vyřeší, protože todle je problém kterej nezávisí na technice, ale na lidech. Budu doufat, že se vše co nejdřív vyřídí.

Ale na GC.com jde z GC google maps vyhazet nalezene cache jako nic-jen je treba splnit jeden detail-byt PM :-). Pak to jde krasne pres PQ-ne jejich zaslanim na mail, ale previewem vytvoreneho PQ do GC google maps-vyhazis tak pekne nejen nalezene, ale i dalsi dle mnoha parametru PQ, a navic muzes mit dobry pocit, ze jsi za tutu hru aspon neco Groundspeaku coby hlavnimu provozovateli a ukladateli dat prispel :-)
Sam GC google maps od zaplaceni PM velmi rad vyuzivam diky peknemu seskupeni pekne na jedne webstrance-vlevo mapa, ktera je na uzemi CR srovnatelna s mapy.cz (s podobnymi moznostmi-ulice/satelitni a peknou presnosti satelitnich map), vpravo nejblizsi cache a nahore pruh s informacemi o vybrane cachi, po kliku primo otevreni listingu, zadne preklikavani nekolika webstranek navic a prechod z cz na com jako na mistni cachemape. I kdyz uznavam, ze po nonPM byla mistni cachemapa velmi slusna alternativa.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2006 - 10:43

A mohl by mi někdo z Vás říct kde seženu a co to vlastně je nebo zaslat GSAK a to potřebné makro? Děkuji předem.

A co se třeba podívat sem

  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2006 - 19:15

Ahoj, ty víš o co jde?? POděl se, pls...

treba tady? http://www.geocachin...o.aspx?id=26819, nebo i jinde.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2006 - 22:11

[quote]
Ceskej web je nejlepsi, porovnani s nemeckym, francouzskym a slovenskym naprasto nesnese...
[/quote]
[/quote]
TAKZE: Najde se dost zajmcu o to, zby to fachcilo, kteri by byli ochotni neco dat? A co na to Webmastr? JAky je jeho honorar? A co na to Jan Tleskac?
[/quote]
.............MOJE SLOVA!!! Ač určitě nepatřím mezi oldkačery (na stránkách jsem se registroval na konci roku 2005 a první kešku jsem si dovolil ulovit až začátkem června 06), stal se ze mě ale za těch pár měsíců ortodoxní lovec tak trochu trpící geofílií. Dovoluji si i proto požádat webmastera, aby práce, kterou vložil do výstavby a provozování tak skvělého webu nepřišla nazmar z důvodu některých současných problémů!!! Tedy (jak jsem již psal v jiném vláknu), nejsem počítačový génius, jen prostý uživatel, ale jestli to pomůže dobré věci jsem ochoten pomoct jakkoli, to znamená i rozumným poplatkem za registraci.
PS: Hlavně ať Jan Tleskač nedá "JEŽKA" Mažňákovi!!!
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2006 - 12:30

Ceskej web je nejlepsi, porovnani s nemeckym, francouzskym a slovenskym naprasto nesnese...


Neviem kedy si bol naposledy na slovenskom webe, myslim ze taketo prirovnanie si jeho autori nezasluzia. Odviedlo sa tam tohto roku kus dobrej roboty a stranky sa neustale vylepsuju.
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2006 - 17:55

No tak koukám, že už značně prořídly odkazy v horní liště :-(

Ahoj všichni! Je to jenom můj problém, nebo i vy ostatní jste na tom stejně? Ve Firefoxu se upravená horní lišta (fóra, kredit a album) nezobrazuje, v IE ano..........

Není to jen Tvůj problém, ale stačí dát obnovit a ten řádek se tam objeví znovu.

  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2006 - 10:13

Když už nám ty odkazy prořídly, říkám si, zda by nebylo dobré k těm zbývajícím přihodit link na WIKI. Sice je už na hlavní straně, ale cest vedoucích k informacím není nikdy dost, není-liž pravda? Choze
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 22:50

A co se třeba podívat sem

A to výše zmiňované makro?
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2006 - 19:18

treba tady? http://www.geocachin...o.aspx?id=26819, nebo i jinde.



tak čtu, ale je tam toho hafo a nechce se mi to číst všechno... Dám panáka za stručné vysvětlení
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2006 - 20:41

treba tady? http://www.geocachin...o.aspx?id=26819, nebo i jinde.

ja jsem se konecne dostal k tomu, abych si to precet, takze ( ... aha, tady mi jeste chybelo "diky, jarry" ... ) ... web vznikal v dobe, kdy se vsechno delalo podle souradnic verejne pristupnych na strankach. jediny zpusob, jak se dozvedet, kde priblizne ktera cache je, bylo opsat si souradnice a zkusit, kde se objevi (= proste tu nebyly mapy.cz, google earth ani gpx a my jsme potrebovali vedet, kde to je). taky pocet lidi, ktere to vubec zajimalo se dohromady dal spocitat na prstech rukou a nohou.

kdyz jsme u detailu vztahu s gc.com, spoluprace neni nijak oficialni. snazime se nezatezovat server, nikdy nepublikujeme detailnejsi popisy kesi, pod vsechny zobrazeni souradnic davame upozorneni na to, odkud data jsou a kam se ma clovek jit podivat, pokud kes chce hledat. pristupy pro necleny jsme zarazili hned po zavedeni stejnych opatreni na gc.com (= pouze pokud na ne ma clovek narok). snazime se s gc.com spolupracovat v ramci nasich moznosti a podporovat akce jako cito nebo pm party a delat jim velkou a barevnou reklamu. znamena to, ze se o nas diky tomu vi a doufame, ze to diky tomu neni ten druh pocitu, ze se mi v lese za chalupou schovavaji partyzani. negenerujeme z toho jen zadny zisk, takze necitime potrebu zakladat kvuli tomu sdruzeni a oficializovat se vic, nez je potreba. nevim, jestli to bylo vycerpavajici, ale urcite ted chybi to hlavni.

takze technicky: pocet kesi se od zacatku zvysil snad vic nez stonasobne a roste a roste. pokud nechceme server gc.com fyzicky zatezovat, neni mozne posilat jeden dotaz za druhym, v horsim pripade i paralelne (= kdyz se podivam na vsechnu praci kolem gc.com, na zvlastnim rozhrani pro data ani nemyslim). a ted si zkuste vynasobit par vterin na stranku poctem kesi u nas. proto s kazdym dnem roste i pravdepodobnost, ze se behem te doby stane i neco, diky cemu se to proste nepovede (timeout na siti a podobne), nebo ze se komunikace aspon poradne zpomali.

momentalne se nad tim pokousim ziskat trochu nadhled, protoze ladit podobnou vec je na dny, takze spis optimisticky doufam, ze to jednou zase dobehne kompletni a napada mne, ze bych nejradsi celou mapu vymazal z mapy. urcite ted ale nebudu mit cas hledat reseni toho problemu nejakym zbesilym programovanim. jakekoliv genialni napady jsou samozrejme vzdycky vitane.

jen k tem polamanym kesim - nechtejte po mne prosim, aby se tam objevovaly normalni ikonky, protoze behem nekolika hodin nebo dni nekdo zapomene, ze to tak je a vybehne ven na zrusenou GCXYZŽ a az se vrati, bude hrozne nadavat, jakkoliv ted muze tvrdit, ze se tohle stat nemuze. dik za pochopeni.

-honza, gc.cz
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2006 - 0:10

[quote]
[/quote]
TAKZE: Najde se dost zajmcu o to, zby to fachcilo, kteri by byli ochotni neco dat? A co na to Webmastr? JAky je jeho honorar? A co na to Jan Tleskac?
[/quote]
.............MOJE SLOVA!!! Ač určitě nepatřím mezi oldkačery (na stránkách jsem se registroval na konci roku 2005 a první kešku jsem si dovolil ulovit až začátkem června 06), stal se ze mě ale za těch pár měsíců ortodoxní lovec tak trochu trpící geofílií. Dovoluji si i proto požádat webmastera, aby práce, kterou vložil do výstavby a provozování tak skvělého webu nepřišla nazmar z důvodu některých současných problémů!!! Tedy (jak jsem již psal v jiném vláknu), nejsem počítačový génius, jen prostý uživatel, ale jestli to pomůže dobré věci jsem ochoten pomoct jakkoli, to znamená i rozumným poplatkem za registraci.


PS: Hlavně ať Jan Tleskač nedá "JEŽKA" Mažňákovi!!!
[/quote]









Souhlasim, taky pridam honorar nez furt koukat na ty pershingy! Smrt imperialistum!
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2006 - 12:41

Neviem kedy si bol naposledy na slovenskom webe, myslim ze taketo prirovnanie si jeho autori nezasluzia. Odviedlo sa tam tohto roku kus dobrej roboty a stranky sa neustale vylepsuju.

Jojo slovensky web vypada posledni dobou moc hezky. Momentalne je na tom asi i lepe, protoze zatim funguje. Tak at mu to vydrzi.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2006 - 18:26

Není to jen Tvůj problém, ale stačí dát obnovit a ten řádek se tam objeví znovu.

Děkuji za pomoc, samospasitelná klávesa F5 funguje na 100%...
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2006 - 13:55

Když už nám ty odkazy prořídly, říkám si, zda by nebylo dobré k těm zbývajícím přihodit link na WIKI. Sice je už na hlavní straně, ale cest vedoucích k informacím není nikdy dost, není-liž pravda? Choze

dobry napad :)
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2007 - 12:05

Existuje nějaké makro do GSAKu, které by načetlo z gc.com všechny aktivní kešky z ČR? Nebo máte jiný nápad jak dostat do GSAKu komplet kešky?
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2006 - 19:55

tak čtu, ale je tam toho hafo a nechce se mi to číst všechno... Dám panáka za stručné vysvětlení

Me se to zase nechce psat podesaty.
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2006 - 22:09

Vazeny Honzo, at uz to nekomu bude znit otrepane nebo nevim jak, ja (a nejsem sam) velice ocenuju to, ze jsi tenhle web uplacal, a naprosto chapu, ze neni mozne, abyses v nem porad dokola vrtal a spravoval a vylepsoval, reagoval okamzite na zmeny na gc.com atd. Myslim, ze vetsina ostatnich, aspon trochu 'normalnich' uzivatelu je schopna to pochopit a akceptovat taky.

Troufnu si doporucit - netrap se resenim situace s geomapou, jen k ni placni disclaimer, ze je zalozena na datech z gc.com, kde si je v pripade nejasnosti kazdy muze overit, ze jeji aktualnost atd neni zarucena, podleha urcitym technickym problemum atd atd... zkratka a dobre, bylo by hezke, kdyby hned vedle geomapy bylo vysvetleni, jak se cela vec ma, aby se dvakrat denne neobjevoval porad ten stejny dotaz, jen v jinak pojmenovanych vlaknech. Z meho pohledu by tohle bylo naprosto dostatecne reseni. A kdovi, treba casem nekdo chytry prijde s resenim opravdovym ... myslim ale, ze to rozhodne nemusis povazovat za svou odpovednost ci snad dokonce povinnost - lhostejno, ze to obcas nekdo zkousi naznacovat az vyzadovat...
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2006 - 8:26

TAKZE: Najde se dost zajmcu o to, zby to fachcilo, kteri by byli ochotni neco dat? A co na to Webmastr? JAky je jeho honorar? A co na to Jan Tleskac?
........

Nevím, ale z náznakových informací usuzuji, že problém nebude v rovině programátorské, ale spíše v rovině autorsko-právní a tam se to asi několika korunkami uplatit nedá :-(
Takže si raději počkejte a se začněte připravovat na vlastní přípravu dat pro geocaching.

  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2006 - 10:12

ale jestli to pomůže dobré věci jsem ochoten pomoct jakkoli, to znamená i rozumným poplatkem za registraci.
Souhlasim, taky pridam honorar nez furt koukat na ty pershingy! Smrt imperialistum!

A nebyla by primejsi cesta pridat ten honorar imperialistum na GC.COM, poridit si premium membership a mit svoje data se zarukou?
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2006 - 15:11

Igi uz ma spravu od Groundspeaku, podrobnosti neviem a 3 dni budem offline, tak sledujte bud slovenske fora alebo hodi Igi spravu sem
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama