Přejít na obsah


Fotka

Zas jeden dotazník - prosím, prosím


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
97 odpovědí na toto téma

#21 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 9:31

 A přitom by stačil 2x denně na půl hoďky strážník MP s plácačkou, třeba místo nasazování botiček a asistence u pirátských odtahů!

To je moc komplikované. Někdy je zima, někdy prší, musel by to dělat v rámci své pracovní doby bez penízků navíc, a kam by se pak odklonily ty miliony z našich kapes, vyhozené za jinak zbytečné úpravy komunikací?

PS: Přesně to zmiňované řešení funguje naprosto bez problémů v mnoha obcích, třeba u nás se to týká dvou přechodů na trase sídliště->škola. Vždy je to o lidech.


  • 4

#22 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 11:39

Denní svícení je blbost obecně. Navíc to žere energii. Rakušáci to už zrušili.

 

Podle mě to blbost není. Když přejedu hranice ze země, kde se svítí, do země, kde se nesvítí, je rozdíl ve viditelnosti aut jasně patrný. A nejhorší je to právě třeba v Rakousku, kde někdo svítí a někdo ne. A nesvítící auto mezi svítícími je skoro neviditelné. A že to žere energii? Někdo spočítal, že to sežere asi čtvrt litru za rok, takže kolem deseti korun.


  • 8

#23 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 11:44

Ohledně dopravy - nesnáším ty všemožné "zklidňovače doparvy" v centrech.

 

V nedávné minulosti jsem navštívil Nový Jíčín - do centra nezajedete, parkovné i v osbotu, náměstí totálně mrtvé - pouze čínská bistra a asia markety, 2 policejní hlídky - každá v jednom rohu náměstí - asi aby se kryly navzájem, herna a jinak tomu chybělo jenom tykové ty chomáče sena ve větru....jak se prohání v pustých westernových městech.

 

Dobrý článek třeba zde

 

Já byl v létě na keškách ve Vysokém Mýtu. Kromě míst několik kilometrů od centra jsem prostě nenašel místo, kde by se dalo zadarmo zaparkovat. Všude automaty a třicet korun za hodinu. Zaplatil jsem si tři hodiny a oběhnul několik keší. Chtěli jsme s manželkou zajít i do místního muzea, večer posedět někde na večeři a tak, ale když jsem si spočítal, kolik by mě to stálo navíc na parkovném, nenechal jsem v té podivné aglomeraci už ani vindru za zmrzlinu.


  • 6

#24 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 11:45

Dneska jsem přecházel silnici. Auto v přímém směru zastavilo a bliklo na mě. Tak jsem vešel do silnice, ale k ní se mezi přechodem a stojícím autem připojovala další silnice. A z ní se vyřítilo auto s dvěma týpky v bejsbolkách a na boku s velikým nápisem Hyunday nezastavíš. A samozřejmě stažená okýnka a uvnitř diskotéku. Takoví by se měli pouště maximálně na vycházku do parku kolem ústavu.


  • 7

#25 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 12:19

to Smrk - mám to úplně stejně - rád prostě dojedu do centra, zaparkuju, muzeum, místní obchody, cukrárna nebu oběd, mrknu na památky.... no v Bruntále jsem se prostě na náměstí ani nedostl - 5 x jednosměrka, 2 x zákaz vjezdu a už jsem byl mimo centrum. Můžou si za to sami.


  • 7

*


#26 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 12:27

Jako řidiče mne dohání k zoufalství několik věcí…

Amen.


  • 0

#27 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 12:40

Já už jsem mnohokrát uvažovala, že si budu na nosiči kola vozit kladivo na vytloukání reflektorů :D autům, co parkujou na čtyřech blinkrech v pruhu pro cyklisty - "jen" si odskočili do trafiky pro cigára apod. Zvláště příjemné je to na úzký silnici, kde v tom vedlejším pruhu "pro auta" jezdí padesátkou auta, náklaďáky a autobusy jeden za druhým. Např. v Praze - Dejvicích z Podbaby na kulaťák je zpravidla tak jeden takovej expert na 30m - občas je to fakt o život. Policajta jsem tam snad v životě neviděla, všichni jsou zřejmě zaměstnáni měřením rychlosti v přilehlých zónách 30 (kde já na kole jezdím občas 45 :D).


  • 9

#28 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 13:14

všichni jsou zřejmě zaměstnáni měřením rychlosti v přilehlých zónách 30 (kde já na kole jezdím občas 45 :D).

… bych ti sebral ventilky!  :P


  • 4

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#29 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 13:16

A že to žere energii? Někdo spočítal, že to sežere asi čtvrt litru za rok, takže kolem deseti korun.

To je otázka na měření. Kdo má v autě comp  a vidí, kolik to žere při volnoběhu a o kolik to naroste, když rozsvítí, tak to ví. Já vím jen to, že když u stojícího geofiátka (900 ccm) rozsvítím, tak je rozdíl v otáčkách slyšet.


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#30 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 13:23

… bych ti sebral ventilky!  :P

Jasně, Jacka je pirátka silnic ! Měla by se stydět !
  • 4

#31 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 13:34

To je otázka na měření. Kdo má v autě comp  a vidí, kolik to žere při volnoběhu a o kolik to naroste, když rozsvítí, tak to ví. Já vím jen to, že když u stojícího geofiátka (900 ccm) rozsvítím, tak je rozdíl v otáčkách slyšet.

Slyšet je i u 2,5 V6. Denní svícení je zlo.


  • 0

#32 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 15:34

...A že to žere energii? Někdo spočítal, že to sežere asi čtvrt litru za rok, takže kolem deseti korun.

to asi počítal hodně špatně, nespletl se o několik řádů?

P.S. ovšem v případě, že najede 12 km za rok by to mohlo odpovídat  :P


  • 3

#33 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 23:05

Jak to tak čtu, on ten dotazník přece jen bude mít smysl. :) Nezaložíme si nové vlákno k dopravě a autům, ať tady nezlobíme?

Třeba ovlivnění spotřeby svícením je docela zajímavá otázka, ale ať počítám jak počítám, tak bych řekla, že jste pánové s výpočty mimo oba. ;)  Nebo mi doktor chce tvrdit, že spotřebu auta mi z cca třetiny dělá svícení? Kdybych přepočítala na 100 km, tak by to tak při čtvrt litru/ 12 ujetých km zhruba dopadlo. Neměl být údaj čtvrt litru vztažený právě na 100 ujetých km? Tomu bych i věřila - pokud mi auto vezme kolem 6 litrů/ 100 km, svícení by z toho mohlo udělat 0,25 l ? Ale jsem ženská a blondýna k tomu, takže to je jen můj odhad, co by asi tak mohlo být reálné. Na druhou stranu že by se svícením spotřebovalo pouhých 0,25 l za rok, když vezmeme v úvahu najetých 8-12 tisíc km.....Není tu někdo z oboru, kdo by uvedl otázku na pravou míru? Rozhodně bych někomu takovému věřila víc než různým údajům z netu.


  • 0

#34 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2014 - 23:39

Našel jsem na webu:

 

Tak si spočítáme, kolik to teda ušetří.

Na mém autě je spotřeba světel 140Wh.

Mám benzínový motor, který má průměrnou účinnost 22%.

V jednom litru benzínu je 8,89 kWh/l.

Při průměrné účinosti 22% je tedy nám vyjde 1,96 . Obyčejný alternátor má průměrnou účinnost 45%.

Takže 1l benzínu nám vyrobí 0,88kwh.

Za 1h spotřebuje tedy motor 0,16l paliva na svícení.

Při průmerné dlouhodobé rychlosti 50km/h vychází spotřeba na svícení 0,32l na 100km.

Najezdím za rok 50tis km. Takže celková spotřeba benzínu na svícení je 160l benzínu za rok.

Při ceně 36Kč za 1l nám vychází 5760Kč za benzím jen za svícení.

Výpočet není přesný. Je udělán pro názornost. Závěry si udělejte sami.
Zdroj: http://www.poradte.c...-osvetleni.html


  • 4

#35 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 5:36

Pro mě je závěr takový, že když je auto zhaslé, je hůř viditelné a když to do něj naperu, nebo on do mě, vyjde mě to mnohem dráž. A když auto přehlédne chodec, je to ještě horší. 


  • 16

#36 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 6:29

Osobně jsem raději, když auta svítí a jsou vidět. Často to tak není (bohužel nové auta s "diodovými" světly vidět stejně moc nejsou, vždy uvažuji, jestli svítí nebo ne).

U toho zastavování na "blikačky" - ono zkuste si bydlet v baráku, a přijet třeba z dovolené a stěhovat něco 100 metrů z nejbližšího parkoviště... To raději zůstanete stát na silnici taky (zvlášť když tam není zákaz zastavení) a pustíte výstražné světla, abyste si vynosili věci.

 

A k těm pirátům silnic, řekl bych, že by pomohla lepší prevence ze stran policie. Když jsme vyjeli na Slovensko, slyšeli jsme v rádiu hlášených tak 3-5x více radarů a policejních hlídek než v ČR a to je Slovensko o třetinu menší!

Sice jsem sám proti sobě - přiznám se, třicítky na různých zbytečných místech občas nedodržuji, stejně jako dojíždím u značky, takže často u značky ještě jedu těch 10 km/h přes limit, takže bych taky mohl být trestaný, ale docela mě zaráží ten nepoměr...


  • 1

#37 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 8:14

Mno, ono jet 30 km/hod....a většinou ještě navíc naprosto zbytečně, co tak vídám, většinou by stačilo omezení na 50 km/hod. Ale podle mě je podstatnější, že PČR by se spíš než na měření rychlosti ( řada úseků silnic je takových, že 90 km/hod je opravdu málo - jednu dobu byl přece návrh povolit na vybraných místech alespoň 110 km/hod ) měla zaměřit na opravdu nebezpečné věci: předjíždění na plné, otáčení na dvojité plné, cyklisty v jednosměrkách v protisměru.....

Podívejte se na kolony, kdy jeden coural trvalou jízdou kolem 60 - 70 km/hod na bezpečné státní vytvoří kolonu, protože proti je buď provoz nebo dlouho plná, potom stačí jeden, co začne předjíždět na plné, vynoří se auto proti a je z toho hromadná......Nechci tu obhajovat rychlou jízdu, když je třeba, zařadím se do kolony a courám se, ale takový úsek Vodňany - ČB, kde už se moc předjíždět nedá, bývá ve špičce opravdu zážitek. Minule jsem sledovala ve zpětném zrcátku dva hodně mladé řidiče s rádoby "bouráky", ale ve skutečnosti hodně starými a mizerně brzdícími auty. Absolutně nedovedli odhadnout - v koloně!!! - na jakou vzdálenost jsou schopni po rozjetí ( místy se přece museli předvést ) bezpečně zabrzdit....několikrát museli "hodit auto bokem", bylo to ještě na úseku před Protivínem, kde se tři auta vejdou a jsou široké krajnice. Když se tímhle stylem  a zbytečně nebezpečným předjížděním "propracovali" až za mě, radši jsem při první příležitosti kolonu na chviliku opustila. Ano, mám něco naježděno, když jedu sama, taky si leccos dovolím, ale tak, abych nikoho neohrožovala. Tady byla otázka, za jak dlouho se jeden z nich do někoho "trefí" a způsobí naprosto zbytečné problémy. Tohle by podle mě PČR měla víc sledovat a mít možnost za skutečné ohrožování podobné experty poslat domů hezky pěšky!

Jednou jsme se při pokusu o krádež našeho auta s policisty bavili, jaké mají problémy s těmi, co jezdí opakovaně bez řidičáku, jak jim nic nemůžou, jak se jim smějí do obličeje, protože pokutu z nich nikdo nedostane a za pár dní je zastaví znova. Nějak tomu nerozumím, myslela jsem si, že v podobných případech nastupuje soud - nebo už bude ze silnic úplná džungle? 


  • 8

#38 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 8:59

Na doplnění... teta dělala řidičák kdysi dávno ve Švajcu, a tam jim vtloukali do hlavy, že nejbezpečnější je jezdit povolenou rychlostí - bezdůvodná nižší skutečně ohrožuje okolí. Něco na tom bude.


  • 3

#39 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 9:16

bezdůvodná nižší skutečně ohrožuje okolí.

§18 čl. 2 odst. a (Řidič nesmí) - omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním

 

Nj, ale kdo dnes zná a dodržuje přepisy, když se furt mění.


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 17 září 2014 - 9:17

  • 0

#40 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 10:07

...Najezdím za rok 50tis km. Takže celková spotřeba benzínu na svícení je 160l benzínu za rok.

Při ceně 36Kč za 1l nám vychází 5760Kč za benzím jen za svícení.

...

a to jsou ty (skoro) tři řády rozdílu ve výpočtu. Prostě je to spotřeba asi o 5% vyšší se svícením než bez.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama