Přejít na obsah


Fotka

Baterie best of

garmin doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1337 odpovědí na toto téma

#221 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 18:25

S474N: Teď moc nevím na co je to ANO.
  • 0

#222 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 18:31

Kvety: na ten prispevek co jsi predtim psal, bohuzel si mezitim stacil napsat jeste jeden. Nicmene obecne to nicemu nevadi, protoze jsem sam nezaznamenal, ze by nekdy muselo nabijeni opravdu vypnout z duvodu teploty.
  • 0

#223 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 18:35

Takže bych vložil nabíjet do slotu 1 a 3? Což by mi nevadilo, ještě jsem baterky do navigace snad po 4 nenabíjel, protože nemám 4 stejné baterky.

Edit: což vlastně pokud hlídá každou baterku zvlášť, nemělo by u IPC-1 vadit nabíjet třeba každou ze 4 baterek jinou? I jiné kapacity? (to jen ze zvědavosti)

Budu s tou nabíječkou umět dřív než jí budu mít? :D Takže děkuji za rady
  • 0

#224 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 19:23

Kvety: nevadi, protoze rozhodujici je teplota.
  • 0

#225 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 19:57

Kvety napsal/a:
Takže bych vložil nabíjet do slotu 1 a 3? Což by mi nevadilo, ještě jsem baterky do navigace snad po 4 nenabíjel, protože nemám 4 stejné baterky.

Edit: což vlastně pokud hlídá každou baterku zvlášť, nemělo by u IPC-1 vadit nabíjet třeba každou ze 4 baterek jinou? I jiné kapacity? (to jen ze zvědavosti)

Budu s tou nabíječkou umět dřív než jí budu mít? :D Takže děkuji za rady


Kdyz davas nabijet jen dve baterky, tak je je muzes strcit do jakehokoliv slotu. Pokud je ale strcis prave do slotu 1 a 4, muzes pouzit nejvyssi nabijeci proudy. Ty totiz funguji jen pokud nabijis max. dve baterky najednou.

Nabijecka nabiji kazdy clanek zvlast, kazdy zvlast hlida. Takze tam muzes nastrkat ctyri uplne odlisne baterky a nabijet je najednou. Navic muzes kazdou baterku nabijet uplne jinym proudem.

Zadrhel je jen v tom teplotnim cidlu, ktere jsou jen dve, takze hlidaji vzdy dvojici slotu najednou. Takze kdyz nabijis rozdilne baterky (a navic treba rozdilnymi proudy), muze nastat situace, kdy se jedna baterka prehriva a druha je uplne studena. V tu chvili je spolecne cidlo z jedne strany zahrivano a z druhe chlazeno. ;)

Ja tedy od Satana uz zazil mnohokrate, ze teplotni cidlo zabralo. Asi to bude tim, ze nabijim celou skalu baterek velmi rozdilneho stari, ne jen prave porizene clanky. :D Navic, jakmile potrebujes pouzit rychlonabijeni, je prehrivani velmi pravdepodobne.
  • 0

#226 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 20:02

HaLuMa: to je vysoce pravdepodobne, me akumulatory jsou vetsinou bud vetsinou nove nebo stejne stare a nabijim vzdy spolecne cele dane sady a tim padem k tebou popisovanemu efektu nemuselo dojit.
  • 0

#227 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 20:19

Také nabíjím pouze po dvojicích stejné články (jak kapacitně tak stařím apod.) takže myslím, že tato nabíječka je ideál. Děkuji za rady.
  • 0

#228 Chaotic

Chaotic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2009 - 11:02

Velice zajímavá je i nabíječka Maha MH-C9000 nabíjí každý článek zvlášť, nabíjecí proud od 0,2 do 2 A v každém slotu. Pro každý nabíjený akumulátor je samostatné teplotní čidlo.
http://www.ledshop.c...9000~z8982.html
  • 0

#229 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2009 - 11:07

Chaotic: o tu jsem se take zajimal, ovsem cena vyrazne prevysujici IPC-1 hovori naprosto proti ni.
  • 0

#230 jirak

jirak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2009 - 20:24

Kvety napsal/a:
No kdybych chtěl pochopit článek od jirak, musel bych si asi přečíst celé vlákno.


asi jsem to špatně napsal :( Prošel jsem v rychlosti celé vlákno a na některé části zareagoval.

Poznámku k RC ignorujte, jenom pokus o vtip, sám jsem dlouholetý modelář, i když poslední rok spíše rekreační.
  • 0

#231 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 10:04

2 Chaotic: Hmm, no tak to je povedenej kousek. Sice nevím, na co je u tužek nabíjecí proud 2A a max. podporovaná kapacita 20Ah, ale to nevadí, alespoň je připravená na baterky co se teprve budou vyrábět. Začínam o téhle nabíječce vážně přemýšlet, už jsem se díval i na ebayi, ale nějak výrazně levnější není ani ve státech - s poštou cca 70 baků, takže se to asi nevyplatí, možná bude moje česká premiéra na poli internetových obchodů s elektronikou...

2 jirak: a tu o té potrefené huse znáš?
  • 0

#232 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 10:46

REVIZ: obavam se, ze takove akumulatory se vyrabet nebudou. Jinak ta nabijecka je na svete uz docela dlouho a proti IPC-1 ma i nevyhody - hlavne ten displej, kterej zobrazuje udaje pouze pro jeden akumulator. Navic pokud opravdu clovek srovna cenu s IPC-1, tak je uplne nekde jinde a nic navic neprinasi.
  • 0

#233 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 11:44

2 S474N:To klidně být může, jen já jsem ji nějak přehlédl. O IPC-1 se psalo i v modelářských časopisech, takže jsem ji stačil zaregistrovat, tuhle vidím prvně. Osobně mě listování v menu nevadí, je to běžné u modelářských nabíječek i vysílačů. Oproti tomu, zobrazení právě u IPC mě připadá takový hračkovitý, tohle je víc TECH a to se mi líbí. Samozřejmě nabíječku nepotřebuju, mám MUCHMORE a to je (hlavně u RC autíčkářů) legenda, ve které se dá nastavit úplně všecko, včetně teploty článku pro vypnutí, velikosti delta peaku,... ale stejně si asi koupím MH-C9000, zbožňuju totiž HI-TECH hračky ;) a cenovej rozdíl - to je v dnešní době max 25 dobrých piv, no a ty si teda odepřu :(
  • 0

#234 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 12:31

REVIZ: zkus si precist tohle forum, nekteri uz to tam maji:
http://forum.fotonma...indpost&p=12020

V kazdem pripade nic zasadniho navic nema. Bohuzel osobne na piva nic neprepocitavam, na to pouzivam jednotky "Kc" a je opravdu rozdil utratit v realu o vice nez 50% vic, nez za IPC-1.
  • 0

#235 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 21:16

Satane, tak jsem dnes měl nakupovací den, a mimo jiné jsem se zaměřil i na IPC-1. Nikde jsem jí nesehnal, zkusil jsem snad všechny elektra v Č. Budějovicích. Jeden prodavač mi řekl, že jí prodávají jenom ve dvou obchodech v ČR. Jiný dokonce, že jinde než na netu jí neseženu. Tak nevím. Dáš mi nějaký tip? Nebo aspoň internetový obdchod, kde je nějaká šance se s nimi domluvit, že by mi zkusila přijít ještě pod stromek? Hold jsem si měl vzpomenout dřív, jako obvykle vše nechávám na poslední chvíli. Děkuji
  • 0

#236 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 21:22

Pokud ji das na Seznamu vyhledavat najdes obchodu spoustu. Ja ji kupoval na jare hned v tom prvnim a objednal jsem kolem poledne a druhy den byla doma... Tenkrat byli nejlevnejsi a to i diky postovnemu zdarma
  • 0

#237 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 21:31

Bobrb: a to jsi asi platil na dobírku že?
  • 0

#238 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 21:37

Kvety napsal/a:
Bobrb: a to jsi asi platil na dobírku že?

Ne, PayPalem
  • 0

#239 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 21:41

A nevíš náhodou, jestli když to zaplatím přes net kartou, jestli je to stejně rychlé? Děkuji ti
  • 0

#240 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 22:07

REVIZ napsal/a:
2 S474N:To klidně být může, jen já jsem ji nějak přehlédl. O IPC-1 se psalo i v modelářských časopisech, takže jsem ji stačil zaregistrovat, tuhle vidím prvně. Osobně mě listování v menu nevadí, je to běžné u modelářských nabíječek i vysílačů. Oproti tomu, zobrazení právě u IPC mě připadá takový hračkovitý, tohle je víc TECH a to se mi líbí. Samozřejmě nabíječku nepotřebuju, mám MUCHMORE a to je (hlavně u RC autíčkářů) legenda, ve které se dá nastavit úplně všecko, včetně teploty článku pro vypnutí, velikosti delta peaku,... ale stejně si asi koupím MH-C9000, zbožňuju totiž HI-TECH hračky ;) a cenovej rozdíl - to je v dnešní době max 25 dobrých piv, no a ty si teda odepřu :(

Také jsem se před koupí nabíječky rozhodoval mezi IPC a Maha a vyhrála to Maha MH-C9000. Sice o malý kousek, ale vyhrála. Není to zrovna nabíječka na cesty, je trochu větší než by člověk chtěl tahat v kufru, ale jinak je výborná. Určitě je lepší než IPC.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, doporučení

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama