Přejít na obsah


Fotka

Baterie best of

garmin doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1337 odpovědí na toto téma

#201 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2009 - 13:35

Kvety: no a prave proto je vysoka pravdepodobnost, ze ti proste stavajici nabijecka "ku*vi" ty akumulatory. Proste do to nich cpe a akulumator uz vic nepojme a proto premenuje energii na teplo a tim se nevratne poskozuje. Navic jak psal HaLuMa, ta nabijec nabiji po parech, takze se ti to vlastne ridi jednim akumulatorem i pro druhy - to taky neni zrovna stastne reseni, zvlaste, kdyz jeden akumulator muze byt uz vadny, starsi atd. Resume zni, kup IPC-1 a budes spokojen jako my vsichni :D
  • 0

#202 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2009 - 14:08

S474N:
asi tomu nebudeš věřit, ale okolo mě je asi 5 těchto nabíječek a taky jsme všichni spokojený B)
no a když odečteš cenu baterií, tak stojí asi 200 Kč. Jasně, pere to tam vcelku pod tlakem /nabito za 2-3 hod./, ale co na tom záleží? Až baterky zničí, tak se koupí nové - teď skoro po třech letech obmněňuju svých 6 kousků, protože už moc dlouho nevydrží. Pokud bych měl nějaký supr stroj a o ty baterie se řádně staral, tak bych je vyhodil třeba až za půl roku :)
Otázka je, jestli při dnešních cenách má význam si s tím hrát.
Takže závěr:
IPC-1 /a jí podobné/ je určitě supr stroj, např. pro ty modeláře a pak taky pro hračičky, které baví si s tím hrát. Pro ostatní stačí něco jednoduššího /levnějšího/.
a ještě k názvu vlákna:
objevil jsem tyto Ansmanny a překvapuje mě těch 2500mAh (min. 2400mAh) - to jsem ještě u "nevybíjecích" neviděl.
Neměřil někdo kolik opravdu mají ?
  • 0

#203 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2009 - 14:47

Leroj: diky za tip, asi do nich pujdu, tak potom podam reference. Ovsem az po svatcich klidu a miru, protoze navstivit v techto dnech prodejnu spotrebni elektroniky je ciry masochismus ;)
  • 0

#204 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2009 - 15:01

Leroj: samozrejme, pokud te zajima stav nabito/vybito a nechces nic resit, muze byt. Jinak presne s timhle modelem mel uz znamej 2 reklamace a ted ma treti doma, akumulatory se mu v ni pekne prehrivaji a dost mu vypadava i ten displej. A co jsem koukal na reference na netu, tak evidentne neni sam. IPC-1 ma velkou vyhodu, ze si tyto zakladni veci hlida automaticky a navic, ze si clovek muze odecist kapacitu a podle toho se rozhodnout na pouziti toho clanku (zda ho vyuzije v GPS, ve fotaku nebo treba nekde uplne jinde, apod.). A mimochodem, v cene 500 Kc mi to neprijde vubec jako nejaka hitparada, ale budiz.
  • 0

#205 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2009 - 16:39

No myslím že jsem rozhoduntý, a i přesto že žádný modelář nejsem, koupím jí.
  • 0

#206 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2009 - 17:32

Mám úplně stejnou nabíječku jako Kvety a baterky se při nabíjení mění v malé radiátory:D:D. Měl jsem možnost zkusit jeden nabíjecí cyklus v IPC-1 dokonce větším proudem než dává Pavexim a kupodivu se baterky zahřívaly mnohem méně a byly nabyté rychleji. Nabíječka už je nějaká divná když se nabíjí 4 články občas to v ní divně "škrčí". Jsem zvědavý co naměříte u Ansmannu taky mám dva kousky.
  • 0

#207 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2009 - 17:47

Leroj napsal/a:
S474N:
asi tomu nebudeš věřit, ale okolo mě je asi 5 těchto nabíječek a taky jsme všichni spokojený B)

Dík za tip. Už jsem objednal a myslím že budou fajn do nové Dakoty od Ježíška ;)
  • 0

#208 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2009 - 20:40

sobikovi: a co te k tomu vedlo? Usetreni? Cetl si vubec realne zkusenosti lidi na netu?
  • 0

#209 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 10:25

leroj: objevil jsem tyto Ansmanny a překvapuje mě těch 2500mAh (min. 2400mAh) - to jsem ještě u "nevybíjecích" neviděl.
Neměřil někdo kolik opravdu mají ?


Přednabité baterie Ansmann maxE 2500 mAh se mi podařilo rozcyklovat a vykazují průměrnou kapacitu 2490 mAh. Takže spokojenost.:)
  • 0

#210 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 14:11

bertlak napsal/a:
Přednabité baterie Ansmann maxE 2500 mAh se mi podařilo rozcyklovat a vykazují průměrnou kapacitu 2490 mAh. Takže spokojenost.:)

díky - až bude příležitost, tak je koupím.
rozcyklováním myslíš vybít-nabít ? kolikrát ? nebo s tím provádíš ještě něco ?
já nový baterie rovnou používám a vybití dávám až někdy časem...

S474N:
já ten příspěvek nepsal konfrontačně, ale jako alternativu. Porouchat se může cokoliv. Jasně že baterie ohřívá, ale 2 roky vydržely.
prostě nabíječka pro ty, co chtějí "nabít a jít" a ne se s tím s**t B)
  • 0

#211 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 15:22

Uvedené hodnoty jsem měřil u Ansmannů po dvou vybitích a nabitích.
  • 0

#212 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 17:00

Leroj: no ta veta "asi tomu nebudes verit" mi spis prislo jako docela ironicke popichnuti. Kdybych necetl tolik negativnich prispevku, tak bych proti ni nic nemel. BTW to, ze se ti zda, ze akumulatory vydrzely nic neznamena, protoze neznas jejich realnou kapacitu ani pred, ani po. Docela by bylo zajimave ty akumulatory dostat do ruky a prohnat je pres IPC-1, co by pekneho ukazala :D BTW ja si IPC-1 koupil hlavne kvuli tomu, ze mi nabije tak, jak potrebuji. Pokud potrebuji rychle, nemam problem nastavit 1,8A, pokud klasicky, tak jedu 0,7A. A ver mi, zadny srani to neni ;)
  • 0

#213 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 17:57

Leroj napsal/a:
Jasně že baterie ohřívá, ale 2 roky vydržely.


Realna zivotnost akumulatoru byva kolem ctyr let. Uz si presne nepamatuji, jak se ta hranice 'konce zivotnosti' brala, mam dojem, ze to bylo cosi jako pokles kapacity o 30%. A kazde osklive zachazeni zivotnosti baterky neprospiva.

Na druhou stranu je treba vzit v uvahu, ze dnesni ceny akumulatoru (vcetne spickovych znackovych) uz nejsou nijak desive. Takze chapu, ze kvuli nejakym dvou stovkam rocne se s tim nevyplati moc parat.

ja to spise vidim tak, ze potrebuje-li nekdo nabijet jen nekolik baterek do GPSky ci fotaku, tak staci jednoducha nabijecka. Odvede dostatecnou praci, a i kdyz se tim treba baterky vic nici, nevadi to, protoze koupoit si par novych baterek za dva roky cloveka nezruinuje.

Slozitejsi nabijecka se vyplati hlavne tem, kteri nabiji mnoho ruznych baterek na ruzne pouziti, nebo potrebuji mit baterky ve spickove kondici.
  • 0

#214 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 18:05

HaLuMa napsal/a:

Leroj napsal/a:
Jasně že baterie ohřívá, ale 2 roky vydržely.


Realna zivotnost akumulatoru byva kolem ctyr let. Uz si presne nepamatuji, jak se ta hranice 'konce zivotnosti' brala, mam dojem, ze to bylo cosi jako pokles kapacity o 30%. A kazde osklive zachazeni zivotnosti baterky neprospiva.

Na druhou stranu je treba vzit v uvahu, ze dnesni ceny akumulatoru (vcetne spickovych znackovych) uz nejsou nijak desive. Takze chapu, ze kvuli nejakym dvou stovkam rocne se s tim nevyplati moc parat.

ja to spise vidim tak, ze potrebuje-li nekdo nabijet jen nekolik baterek do GPSky ci fotaku, tak staci jednoducha nabijecka. Odvede dostatecnou praci, a i kdyz se tim treba baterky vic nici, nevadi to, protoze koupoit si par novych baterek za dva roky cloveka nezruinuje.

Slozitejsi nabijecka se vyplati hlavne tem, kteri nabiji mnoho ruznych baterek na ruzne pouziti, nebo potrebuji mit baterky ve spickove kondici.


Na druhou stranu, ta "lepší" nabíječka ti vydrží mnohem déle (většinou), takže v celkové porovnání ti ušetří penízky, a asi i nějaké komplikace, že si nabiješ baterky, počítáš s nimi a najednou v přírodě poznáš že jsi namydlený. U té "lepší" nabíječky přeci jenom vidíš, že kolik baterka má kapacitu, a časem si tedy i odhadneš, jak dlouho ti vydrží.To bude asi co člověk to názor. Ale toto mě nejspíš přesvědčilo že si jí pořídím (konkrétně tu IPC-1)
  • 0

#215 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 18:06

HaLuMa: nebo jsou proste hracickove (jak nekdo psal vyse) :D Sam jsem mel doma asi 3-4 ruzne nejake nabijecky a rozhodl jsem se to vsechno vyhazet a koupit jednu a poradnou.
  • 0

#216 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 18:10

no, ja ji uz dlouho mam, v praci mame dalsi tri exemplare a docela se zapoti. O neduzich teto nabijecky jsem psal nekde ze zacatku tohoto vlakna. ;) Jinak dneska uz je na trhu vice nabijecek s podobnymi vlastnostmi. Existuji treba nabijecky, co umi nastavit jeste vetsi nabijeci proudy, co hlidaji teplotu kazdeho clanku zvlast (A ne po dvojicich, jako u IPC-1), atd. Clovek ma z ceho vybirat. Ja jen aby to tu nevypadalo jako reklama na konkretni nabijecku. ;)
  • 0

#217 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 18:12

HaLuMa napsal/a:
no, ja ji uz dlouho mam, v praci mame dalsi tri exemplare a docela se zapoti. O neduzich teto nabijecky jsem psal nekde ze zacatku tohoto vlakna. ;)

Jinak dneska uz je na trhu vice nabijecek s podobnymi vlastnostmi. Existuji treba nabijecky, co umi nastavit jeste vetsi nabijeci proudy, co hlidaji teplotu kazdeho clanku zvlast (A ne po dvojicich, jako u IPC-1), atd. Clovek ma z ceho vybirat. Ja jen aby to tu nevypadalo jako reklama na konkretni nabijecku. ;)


Mám pocit že se tu píše, že IPC-1 hlídá baterky po jedné. Né po dvojicích.
  • 0

#218 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 18:14

Mas spatny pocit. Nabiji je po jedne, ale teplotu hlida po dvojicich. Takze kdyz se ti jeden clanek z te dvojice prehreje, zastavi se nabijeni obou dvou clanku vedle sebe.
  • 0

#219 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 18:18

Dobře zeptám se jestli to vadí? Po vychladnutí se v nabíjení pokračuje že?
  • 0

#220 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2009 - 18:23

Kvety: pokud vlozis nabijet 2 akumulatory, tak ano, hlida jednotlive :D Jinak cidla ma dve.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama