Přejít na obsah


Fotka

Baterie best of

garmin doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1337 odpovědí na toto téma

#181 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 20:45

4-5 hodin mi nevadí, nabíjím je stejně přes noc. A to že nabíjí po párech mi taky nevadilo, do doby než jsem si to teď přečetl. Mám vplánu si koupit Sanyo 2700 o kterých byla nedavno řeč, takže aby vydržely co nejlépe je lepší koupit jinou? Co nabíjí články samostatně? A tem úpadek kapacity o kterém jsem mluvil v předchozím článku má na starosti nabíječka?
  • 0

#182 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 20:53

Kvety: nabijecku si kup IPC-1 (tu co vidis u me na fotkach, da se sehnat v plnotucne verzi se vsim vsudy kolem 950 Kc). Vic pro sve akumulatory udelat nemuzes. Ano, praveze za vetsinu problemu s akumulatory ve vetsine pripadu muze prave nevhodne nabijeni.
  • 0

#183 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 21:35

Jelikož vidím jak se tu angažuješ, tak tomu asi rozumíš, takže ji asi nadělím pod stromek. A vlastně podle těch čísílek co tam u každí baterky jsou uvedeny poznám, jak dlouho mi v té navigaci vydrží? (samozřejmě asi záleží jaký mám přístroj, ale bude platit přímá úměra?)


Edit:
IPC-1 má větší vybíjecí a nabíjecí proudy oproti IPC-1L. To je dobře? Baterky se neničí?
  • 0

#184 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 9:32

Podle tech cisel si muzes odecist, kolik nabijecka do daneho akumulatoru nacpala. Nerika to nic o tom, jak to dlouho vydrzi, protoze to je v zavislosti na dalsich vecech (vybijecim proudu, atd). Hlavni devizou teto nabijecky je to, ze si muzes plne programovat nabijeni/vybijeni v kazde sachte zvlast. Pokud chces opravdu to nejlepsi pro sve akumulatory, tak tady rozhodne neprohloupis. IPC-1 ma sice vetsi rozsah nabijecich/vybijecich proudu, ale predevsim ma pomerne bohate prilozene prislusenstvi. Dle meho nazoru vubec neusetris a zbytecne se pripravis o ty veci.
  • 0

#185 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 9:41

Ja mam sice IPC-1 a za celou dobu co ji mam jsem pouzil jen adapter na 230 a nabijecku. Prislusenstvi mam zalozene v puvodni krabici a doposud jsem na nej nesahl. Ale u nekoho jineho by treba nezahalelo :D IMHO ty 2700 Tenergy jsem opravdu rozhybal jen na 2 - 2.3 Ah :( Takze zadna slava, takze prozatim nakup Tenergy NEdoporucuji, leda by nekdo chtel za 500Kc 12x necele 2Ah AA. Zkousel jsem s nimi vse mozne co mi IPC-1 dovoli, takze od 100mA po 1.8A, dodana i zmerena kapacita pri testu je porad kolem 2Ah.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#186 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 9:48

akryx: prislusenstvi jsem myslel i prilozene AA/AAA akumulatory. Ty mas taky zalozene? Ja vcera znova testoval ty BC 3000 mAh a dostal jsem z nich 2680-2690 (prekvapive u vsech), takze taky peknej shit. Kdyz to srovnam s GP, tak tam je to spis naopak (psana vs. skutecna).
  • 0

#187 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 14:24

Já teď trošku odbočím - dá se u té nabíječky nějak navolit velikost delty? - protože jestli ne, tak třeba ukončuje nabíjení těsně po překročení inflexního bodu, tedy dřív než by musela a při vyšším delta peaku by tam ještě pár mA natlačila. Velikost delta peaku je u každého typu článku jiná a bývá uvedená na stránkách výrobců. Takže i baterky, který se můžou jevit jako shit, můžou být celkem v pohodě... Zkoušel někdo z vás nabíjet na čas? (cca C*1,3/In) - je ale potřeba hlídat teplotu, pokud ale delta peak nabíjení ukončí dřív, tak to stejně nepomůže...
  • 0

#188 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 14:57

S474N napsal/a:
akryx: prislusenstvi jsem myslel i prilozene AA/AAA akumulatory. Ty mas taky zalozene?

Ja vcera znova testoval ty BC 3000 mAh a dostal jsem z nich 2680-2690 (prekvapive u vsech), takze taky peknej shit. Kdyz to srovnam s GP, tak tam je to spis naopak (psana vs. skutecna).


Nee, ty jsou porad v zaprahu, az na jeden, ten mi mou vinou umrel :)

Hm, dalsi do sbirky co nic moc, leda by byly cenove jako GP 2500 (2700), nicmene jeste by bylo zajimave zjisteni vnitrniho odporu ci samovybijeciho proudu, aby se daly pouzit bud do neceho co vic zere nebo jen do standartnich veci, ale na to neni vybaveni...
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#189 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 15:10

Na roztrideni podle vnitrni impedance ti staci nejlevnejsi multimetr za dve stovky, co umi merit proud do 10A.
  • 0

#190 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 18:47

S474N napsal/a:
Podle tech cisel si muzes odecist, kolik nabijecka do daneho akumulatoru nacpala. Nerika to nic o tom, jak to dlouho vydrzi, protoze to je v zavislosti na dalsich vecech (vybijecim proudu, atd). Hlavni devizou teto nabijecky je to, ze si muzes plne programovat nabijeni/vybijeni v kazde sachte zvlast. Pokud chces opravdu to nejlepsi pro sve akumulatory, tak tady rozhodne neprohloupis.

IPC-1 ma sice vetsi rozsah nabijecich/vybijecich proudu, ale predevsim ma pomerne bohate prilozene prislusenstvi. Dle meho nazoru vubec neusetris a zbytecne se pripravis o ty veci.


Takže to si budu muset při každém nabíjení jiných baterií přeprogramovat nabíječku? Myslel jsem že vše pozná sama a stačí tam ty baterky vložit a starat se jenom o to, kdy budou nabyté. Nebudu jí totiž používat jenom já a ostatní "netechnické" typy se mi nechce zaučovat. (Z toho vyčteš, že jsem 100% rozhodnutý jí koupit. Jen škoda že těch AAA není 6ks)
  • 0

#191 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 21:23

Nabyte je mas okamzikem koupe :-D Co se nabijeni tyce, tak je to otazka dvou tlacitek. Osobne davam funkci DISCHARGE a pote 350mA. Po vybiti se prepne automaticky na CHARGE a 700mA.
  • 0

#192 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 21:50

Nj, tomu nerozumím, počkám až bude, přečtu manuál a pak se dyžtak pozeptám. Zatím díky.
  • 0

#193 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 22:17

Nemusíš ani nastavovat nic, stačí prostě vložit baterku a nabíječka se už sama postará. Jen bude nabíjet proudem 200ma takže nabití baterek 2700mah bude trvat 13.5 hodiny. Zmačknutím pár tlačítek můžeš nastavit v podstatě to aby nabíječka nabíjela rychleji, popř. první baterky vybila atd.
  • 0

#194 jirak

jirak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 23:36

zajímavé vlákno, přidám bod pro moje oblíbené - Eneloop 2000mAh. Nečetl jsem vlákno celé, ale trošku tu motáte dohromady různé způsoby nabíjení - Pomalé nabíjení - 0,1C, tedy pro Eneloppy 200mAh trvale po dobu 16-ti hodin, bez delta peaku - Zrychlené nabíjení - až 1C - Rychlonabíjení - 1-2C všechny způsoby jsou pro NiMh články platné a použitelné. Zrychlené a rcyhlonabíjení je dobré v případě, kdy používáte pohonné aku (není případ GPS) nebo nemáte dostatek času na nabití. Z pohledu vybíjecí charakteristiky je však nejlepší pomalé nabíjení. Při zrychleném nabíjení by neměla teplota překročit 40°C. Osobně nabíjím Eneloopy proudem 250mAh po dobu 16-ti hodin přes CellPro 4s, pokud spěchám, 2A přes ukončení na delta peak. NiMh jako takové nemá cenu cyklovat, jejich vlastnosti nezlepšíte, pokud měříte zbývající kapacitu, obecně se při cyklu doporučuje ukončit vybíjení prři 1.1V/článek. Zjisteni vnitrniho odporu, tedy hlavního parametru kvality, je komplikované, odpor se pohybuje v jednotkách miliOhmů. Některé nabíječky ho zjištují změnou proudu a reakci napětí při zátěži, nicméně váš test se zkratovým proudem je dostatečně vypovídající :) Na závěr jen poznámku, RC modeláře neberte vážně, jejich hlavním cílem je dostat co největší proud po co nejdelší dobu, o vlastní živostnost aku jim nejde :D
  • 0

#195 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2009 - 1:46

jirak napsal/a:
Na závěr jen poznámku, RC modeláře neberte vážně, jejich hlavním cílem je dostat co největší proud po co nejdelší dobu, o vlastní živostnost aku jim nejde :D

Hmm takže jen asi tak, RC modeláře můžete brát vážně, protože málo z nich má na to, aby si po každým letu, nebo jízdě kupoval nový baterky... Takže skoro každý se snaží po celou jejich životnost se k nim chovat slušně. Málo kdy, totiž něco lítá nebo jezdí jen na dva tužkový články a základní investice je o dooost vyšší,...

PS. jak je to teda s tou deltou u IPC-1? jde nebo nejde nastavit?
  • 0

#196 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2009 - 1:54

hrasek napsal/a:
Nemusíš ani nastavovat nic, stačí prostě vložit baterku a nabíječka se už sama postará. Jen bude nabíjet proudem 200ma takže nabití baterek 2700mah bude trvat 13.5 hodiny. Zmačknutím pár tlačítek můžeš nastavit v podstatě to aby nabíječka nabíjela rychleji, popř. první baterky vybila atd.

¨
No tak to bohužel nebude, ten koeficient je asi tak 1,25-1.35 a záleží na barekách i na nabíječce
  • 0

#197 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2009 - 9:48

hrasek napsal/a:
Nemusíš ani nastavovat nic, stačí prostě vložit baterku a nabíječka se už sama postará. Jen bude nabíjet proudem 200ma takže nabití baterek 2700mah bude trvat 13.5 hodiny. Zmačknutím pár tlačítek můžeš nastavit v podstatě to aby nabíječka nabíjela rychleji, popř. první baterky vybila atd.


Presne tak, osobne ale doporucuju 350/700mA, kdyz jsem zkousel ruzne i nizsi proudy, dochazel jsem ke stejnym hodnotam konecne kapacity. U tohoto mi prijde nejlepsi pomer vykon/cas/kapacita.
  • 0

#198 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2009 - 12:27

No kdybych chtěl pochopit článek od jirak, musel bych si asi přečíst celé vlákno.

Jinak se ještě zeptám, v té mojí nabíječce (viz. obrázek v mém příspěvku na předchozí straně) se mi baterky strašně zahřívají. Jak říkáte, že by neměli překročit teplotu 40 stupňů, tak jsem je sice neměřil, ale jelikož je neudržím v ruce, předpokládám že mají teplotu vyšší. Můžu tomu nějak zabránit?
  • 0

#199 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2009 - 12:31

Zabranit tomu muzes nekolika zpusoby: - snizit nabijeci proud. Baterky se pak budou mene zahrivat. Pokud tvoje nabijecne naumi snizit proud, pomuze jina nabijecna. ;) - baterie chladit. Nektere nabijecky treba ofukuji baterky ventilatorem. Pokud nemas nabijecku s chlazenim, umisti nabijecku do pruvanu, nebo na ne foukej vetrakem. - pouzivat nabijecku, ktera si teplotu hlida, a pokud jsou baterky moc horke, prerusi nabijeni. (toto treba dela zminema IPC-1)
  • 0

#200 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2009 - 12:33

HaLuMa napsal/a:
Zabranit tomu muzes nekolika zpusoby:

- snizit nabijeci proud. Baterky se pak budou mene zahrivat. Pokud tvoje nabijecne naumi snizit proud, pomuze jina nabijecna. ;)

- baterie chladit. Nektere nabijecky treba ofukuji baterky ventilatorem. Pokud nemas nabijecku s chlazenim, umisti nabijecku do pruvanu, nebo na ne foukej vetrakem.

- pouzivat nabijecku, ktera si teplotu hlida, a pokud jsou baterky moc horke, prerusi nabijeni. (toto treba dela zminema IPC-1)


No pod stromek bude jiná nabíječka, tady ta o které mluvím, nic takového neumí, jinak bych se neptal.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama