Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#181 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 8:10

reidy napsal/a:
By mě zajímalo, jak se Colorado přichytí na kolo?

Třeba takhle : https://buy.garmin.c...op.do?pID=11411.
Až se rozjede prodej v Picodasu určitě to bude k dostání i u nás.

Jde to i jinak, já jsem si nechal poslat společně s Coloradem Auto Navigation Kit https://buy.garmin.c...op.do?pID=11408 a v něm je dvoudílný držák s takovým kulovým čepem.
U nás se dá koupit objímka na řidítka, která vypadá takhle http://navigovat.mob....asp?ARI=113630 a na ní se to dá nasadit, takže držák místo přísavky má objímku na řidítka.
  • 0

#182 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 8:30

mlog napsal/a:

reidy napsal/a:
By mě zajímalo, jak se Colorado přichytí na kolo?

Třeba takhle : https://buy.garmin.c...op.do?pID=11411.


no fuj, to si delaji srandu, ne? :D stahovaci elektropasky misto objimky :|
  • 0

#183 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 8:51

Dain & Olik napsal/a:

mlog napsal/a:

reidy napsal/a:
By mě zajímalo, jak se Colorado přichytí na kolo?

Třeba takhle : https://buy.garmin.c...op.do?pID=11411.


no fuj, to si delaji srandu, ne? :D stahovaci elektropasky misto objimky :|


No a proč ne? Mám pocit, že některý tachometry jsou taky takhle dělaný a určitě jsem viděl pár lidí, co takhle měli přichycenýho HAC4.
Takhle se to dá uchytit kamkoliv, bez ohledu na průměr řidítek, třeba i na představec, kde to nebude vůbec překážet. Jiná věc je ovšem cena. Ideální cenu bych viděl tak do 200 korun, ale bojím se, že to tady bude stát tak 590.:(
  • 0

#184 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 8:56

HaLuMa napsal/a:
Ja ty jejich limity proste nechapu. Pameti na to ma, jen si proste ve firmwaru nekde nekdo rekne, ze nastavi limit treba...treba... na 2000, to je takove hezke cislo! :o


To určitě není jen o marketingové strategii, ale taky o rychlosti. Je asi cekem rozdíl, jestli to vyhledává z 5000 nebo 1000 záznamů. Řešitelné to je aplikací výkonějšího hardwaru, ale to zase znamená vyšší spotřebu. Když dali větší displej, nemůžou dát výkonější komponenty - už i tak lidi prskají, že to má malou výdrž.
  • 0

#185 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 9:09

no prumer riditek je plus minus podobny - to normalne objimka na 99% zvladne. cyklopocitadla jsou celkem malinky, tam me jedna pasecka neprekvapi. u takhle velke gpsky bych se trochu bal, ze nejsem schopny i stahnutim klestema vytvorit dostatecne pritazeni, aby se mi pri otresech vahou nepootacela. (stranovy klic a objimka to proste jisti). ale to hlavni co mi vadi - proste na takhle veliky pristroj je to takovy zbastleny. :) drateckama jsem veci prichycoval, kdyz mi bylo 10. ted davam prednost fortelnejsi praci ;) jinak osobne budu mit na riditkach porad legendaC, o colorado bych se furt strachoval, at by bylo pridelany jakkoliv. :)
  • 0

#186 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 9:17

abakus napsal/a:
To určitě není jen o marketingové strategii, ale taky o rychlosti. Je asi cekem rozdíl, jestli to vyhledává z 5000 nebo 1000 záznamů. Řešitelné to je aplikací výkonějšího hardwaru, ale to zase znamená vyšší spotřebu. Když dali větší displej, nemůžou dát výkonější komponenty - už i tak lidi prskají, že to má malou výdrž.


Rozdil rychlosti pri takovyhle poctech zaznamu je ciste jen o efektivne napsanem softwaru. Neni treba nejaky vykonejsi hardware, je potreba firmware napsany nekym kdo premysli. Nebo mas snad pocit, ze se neda napsat treba vyhledavani v peti tisicich zaznamu tak, aby to bylo rychle? I kdyby by si meli udelat nejaky index, pameti tam na to maji prece dost!

Jenze proste pred mnoha lety, kdy v GPS bojovali kazdy bajtik pameti, tak napsali spravu bodu vcetne vyhledavani, ale neslo to udelat tak, aby to bylo rychle i pri vetsim poctu bodu. A od te doby tenhle kus programu proste kopiruji a kopiruji... aniz by venovali trosku energie na to, jestli to v dnesnich HW podminkach nejde napsat mnohem lepe.

Vsadim se, ze odtud vitr vane. :|
  • 0

#187 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 9:44

Těžko říct. Všichni o tom víme kulový, takže to nemá smysl rozebírat. Chtěl jsem jen podotknout, že zdaleka to nemusí být problém jen marketingový, ale i technický (ať už je důvodem cokoli).
  • 0

#188 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 10:27

Bojim se, ze HaLuMa bude stran rychlosti blizko k pravde. Kolikrat to pozoruji sam na sobe, kdyz si myslim proc vrtat do neceho co funguje a kolikrat vim, ze by to mohlo fungovat i lepe. Ale zatim je videt, ze Garminu jde hodne o to aby byli uspesni, tak treba se dockamei toho predelani. Myslim, ze maji dost problemy zaspali na zacatku s autonavigacemi, ted pritvrzuje i Magelan. TomTom koupil TeleAtlas nokia kupuje Navteq, tak to budou mit hosi tezsi a tezsi. Zatim k zadne GPS ani auto nebyly reakce garminu ve vydavani noveho FW tak rychle a caste. Jiste je to i produkt toho, ze spechali s uvedenim, ale take to znamena, ze nechteji ztratit tvar. Myslim, ze to je i urcitym duvodem, zatim brzdeneho prodeje.
  • 0

#189 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 10:41

mlog napsal/a:

reidy napsal/a:
By mě zajímalo, jak se Colorado přichytí na kolo?

Třeba takhle : https://buy.garmin.c...op.do?pID=11411.
....


jsem s uchycenim 60-ky taky skoncil na paskach:D
ta objimka na riditka je sice stejne pevna jako ta vanicka, v ktere je 60-ka uchycena, ale jejich vzajemne spojeni neodpovida vaze a silam, ktere jsou na tuto cast vyvijeny jizdou v terenu:|
a tak mam tu vanicku pripaskovanou na predstavci a drzi to naramne;)
  • 0

#190 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 11:06

Ahoj, všem. Zjišťuji jaký je rozdíl mezi 300 a 400 dodatky u 400 jako t c či i mi jsou jasné. Někde jsem dočetl že 400 má větší mapěť, to je celé? Případně jě ro důležité? Nemáte někdo bližší podrobnosti? Jsem v situaci kdy jsem chtěl koupit 60CSx. Jenže mě informace o coloradu zastavila.
  • 0

#191 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 14:06

zda se, ze s novym firmwarem Colorada doslo ke zmene i v pravem sidebaru v MyAccounts na gc.com "Field Notes Access My Field Notes For Trimble's Geocache Navigator and the Garmin Colorado."
  • 0

#192 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 14:35

AgentJ napsal/a:
zda se, ze s novym firmwarem Colorada doslo ke zmene i v pravem sidebaru v MyAccounts na gc.com

"Field Notes
Access My Field Notes For Trimble's Geocache Navigator and the Garmin Colorado."

Taky jsem si toho všimnul a protože jsem zvědavý tvor, tak včera (no vlastně už dneska nad ránem) jsem to vyzkoušel.
Jde o to, že ty máš v Coloradu uložené kešky i s listingem. Na to je tam zvláštní funkce. U těchto keší si pak označíš Found, Did Not Found nebo Needs repair a Colorado to uloží jako textový soubor. Když najedeš na tu stránku Field Notes, máš tam možnost Upload Field Notes from your Garmin Colorado. Spojíš Colorado kabelem a zadáš cestu k tomu souboru. Na GC.com ti to pak z toho souboru udělá seznam keší, kterým jsi zadal nějaký atribut a rovnou z této stránky se kliknutím dostaneš na formulář u kešky, kde můžeš napsat log.
Určitě skvělá vychytávka pro "geokombajnéry" nebo lidi, který jsou několik dní bez počítače a mají tak zpětně rychlý přehled toho, co nalezli.
  • 0

#193 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 14:40

Jak vypadá obsah toho souboru?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#194 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 15:08

pepa.z.pocernic napsal/a:
Jak vypadá obsah toho souboru?


Zhruba takhle :
GCZRJH ,2008-02-20T20:39Z,Found it,""
GC195QG,2008-02-20T23:31Z,Found it,""
GC18N42,2008-02-20T23:31Z,Found it,""
GCT1Q8 ,2008-02-20T23:53Z,Found it,""
GC12FH2,2008-02-21T00:03Z,Found it,""
GC128Z6,2008-02-21T00:16Z,Found it,""
GCQQ4B ,2008-02-21T00:32Z,Found it,""
GC185Q7,2008-02-21T00:53Z,Found it,""
GC197QJ,2008-02-21T01:10Z,Found it,""


Soubor se jmenuje geocache_visits.txt a je v adresáři Garmin v přístroji.

Ještě poznámka: Uvedený čas odpovídá tomu, kdy uděláš status keše, jo a čas je posunutý o hodinu pozadu, ale nevím proč. V Coloradu ho mám nastavený dobře.
  • 0

#195 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 15:33

Nechce mně to zežrat. Můžeš sem pls nahrát ten soubor? To zas jednou bude užitečné makro do GSAKu :)
  • 0

#196 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 15:43

mlog napsal/a:
Ještě poznámka: Uvedený čas odpovídá tomu, kdy uděláš status keše, jo a čas je posunutý o hodinu pozadu, ale nevím proč. V Coloradu ho mám nastavený dobře.


Nebude to korekce casoveho pasma? (tvoje pasmo vs. UTC)
  • 0

#197 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 15:49

abakus napsal/a:
Nechce mně to zežrat. Můžeš sem pls nahrát ten soubor?

To zas jednou bude užitečné makro do GSAKu :)


Tak jsem mysle, že se mi to povedlo, mělo to být přílohou, ale není.

Kde musí být soubor, aby ho to načetlo jako přílohu. Stačí v PC na disku nebo někde na netu?
Každopádně musím běžet na vlak, tak až přijedu domů, zkusím to znova.

To HaLuMa : Asi jo, jen nevím proč nebere čas, který je v přístroji.
  • 0

#198 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 16:03

Nesmíš použít formulář "Rychlá odpověď" dole, ale klikni na NEW REPLY a tam budeš mít možnost zvolit si z vlastního disku soubor, který se pak uploadne k tvému logu.
  • 0

#199 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 16:41

abakus napsal/a:
Nesmíš použít formulář "Rychlá odpověď" dole, ale klikni na NEW REPLY a tam budeš mít možnost zvolit si z vlastního disku soubor, který se pak uploadne k tvému logu.

Já tu rychlou odověď nepoužívám, většinou na něco odpovídám, takže používám citovat a tam ta volba přílohy je.
Do toho řádku jsem to i zadal, jenže teď jsem si všiml jedný věci "Povolené typy souborů: .gif .jpg .png .zip .rar .tar" a já to posílal přímo jak *.txt.
Takže zazipuju a pošlu. Jen to musím znova stáhnout z Colorada, ten posílanej soubor zůstal v PC v práci.
  • 0

#200 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 17:18

mlog napsal/a:
Do toho řádku jsem to i zadal, jenže teď jsem si všiml jedný věci "Povolené typy souborů: .gif .jpg .png .zip .rar .tar" a já to posílal přímo jak *.txt.
Takže zazipuju a pošlu. Jen to musím znova stáhnout z Colorada, ten posílanej soubor zůstal v PC v práci.

txt už by snad mělo býti povoleno (+ pár dalších co mě ještě napadlo)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama