Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#161 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 8:38

mlog napsal/a:
... Pak je výborná možnost profilů....


mnooo, tak tema profilama si Garminaci hodne splhli pac pri viceucelovem pouzivani gipiny je celkem opruz to porad prenastavovat.

osobne jsem gipinu porizoval pro MTB tracking. a je fakt, ze data, ktera jsou potreba ziskavat, se diametralne lisi prave treba pro kolo, rodinnej vylet, hledani pokladu, zamerovani pokladu ci autonavigaci. tohle je fakt dobra ficura:p

kolik lze tech profilu vytvorit ?
  • 0

#162 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 8:51

Chapu to dobre, ze za pet let vyvoje dospel Garmin od 1000 bodu ke 2000 bodu? :o
  • 0

#163 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 8:51

AgentJ napsal/a:

mlog napsal/a:
... Pak je výborná možnost profilů....


mnooo, tak tema profilama si Garminaci hodne splhli pac pri viceucelovem pouzivani gipiny je celkem opruz to porad prenastavovat.

osobne jsem gipinu porizoval pro MTB tracking. a je fakt, ze data, ktera jsou potreba ziskavat, se diametralne lisi prave treba pro kolo, rodinnej vylet, hledani pokladu, zamerovani pokladu ci autonavigaci. tohle je fakt dobra ficura:p

kolik lze tech profilu vytvorit ?


Já mám pocit, že to není omezené, ale dají se editovat i ty co už tam jsou. Je jich tam 5 a po pravdě používám jen 2 - Auto v autě a Geocaching (zatím) na vše ostatní.
Jinak jako příslušenství se dá dokoupit Speed/Cadence bike sensor a Heart Rate monitor. Ale určitě zatím ne u nás.
  • 0

#164 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 8:52

Mikecood napsal/a:
Dovolím si zopakovat svůj dotaz:
Omlouvám se, pokud to už zde zaznělo a přehlédl jsem to... jak je to vlastně s rastrovými mapami v Coloradu? I z toho co psal M.L. mi není 100% jasné zda a jak v Coloradu fungují.. Díky!

Já to neumím, nenašel jsem to, už jsem to tu někde v textu zmiňoval.
Jediné co jsem dokázal bylo, že jsem nahrál do Colorada naskenovaný list z Atlasu od Shocartu jako obrázek.

Jinak na stránkách
http://garmincolorado.wikispaces.com/
je taková neoficiální encyklopedie pro Colorado. Zkus se podívat tam, je to dost podrobný zdroj informací. Já jsem to tam nenašel, ale vyloženě tuhle informaci jsem nehledal.

Možná to celé vzniklo z toho, že na některém z prezentačních obrázků Colorada byl na displeji obrázek mapy, jako to mám já.

Asi budeš muset počkat, až se Marek vrátí z dovolené, určitě si Colorado přiveze.;)
  • 0

#165 Mikecood

Mikecood

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 8:55

to mlog: moc díky, budu pátrat (a čekat na M.L.) dál...
  • 0

#166 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 9:06

HaLuMa napsal/a:
Chapu to dobre, ze za pet let vyvoje dospel Garmin od 1000 bodu ke 2000 bodu? :o

Já bych nebyl takovým optimistou...:)
2000 bodů zmíněných ve změnách firmwaru se podle mě týká kompletně uložených keší ve formátu GPX, tzn. i s listingem.
POI bodů (Custom POIs) lze neomezeně, já jich tam mám z POI.cz nahráno cca přes 30000. Od restaurací, přes muzea až třeba po přehrady nebo Wi-Fi spoty.
Trasových bodů (Waypoints) ale asi bude pořád jen 1000, s novým firmwarem jsem ještě nezkoušel.
  • 0

#167 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 11:17

POI bodu tam mam take desitky tisic i na starem Legendovi.... Me slo o ty trasove body...
  • 0

#168 36

36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 11:30

Jeslti je nejaky duvod proc bych chtel Colorado, tak je to podpora rastrovych dat. Pokud se tedy podari ziskat nejake prakticke zkusenosti napiste prosim....
  • 0

#169 radek74

radek74

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 11:39

K rastrovým mapám v Coloradu. Nejsem si úplně jistý, klidně mě vyveďte z omylu, ale v Coloradu 400c a 400i by měla být base mapa ze satelitních snímků,tzn.rastrové snímky,ale v 300 a 400t umožňuje base mapa 3D zobrazení,ale není ze satalitních snímků je to "klasická" Garmin base map. Tím pádem si myslím že do 300 rastrový mapy nepůjdou, ale stoprocentně to netvrdím.
  • 0

#170 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 14:37

mlog napsal/a:
2000 bodů zmíněných ve změnách firmwaru se podle mě týká kompletně uložených keší ve formátu GPX, tzn. i s listingem....


to si nemyslim. uz kdysi na foru gc.com nekdo psal, ze ve forme PQ nahral do colorada 5000 kesi s listingem.
  • 0

#171 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 14:59

To je pravda, ale zase s tím obyčejným zvukovým pípákem, kde ani nejde měnit hlasitost, docela zaspali :-(
Očekával jsem, že už půjde aspoň nastavit ta hlasitost a nejlíp přehrávat krátké wavy nebo mp3...

AgentJ napsal/a:
mnooo, tak tema profilama si Garminaci hodne splhli pac pri viceucelovem pouzivani gipiny je celkem opruz to porad prenastavovat.


  • 0

#172 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 15:31

Dain & Olik napsal/a:

mlog napsal/a:
2000 bodů zmíněných ve změnách firmwaru se podle mě týká kompletně uložených keší ve formátu GPX, tzn. i s listingem....


to si nemyslim. uz kdysi na foru gc.com nekdo psal, ze ve forme PQ nahral do colorada 5000 kesi s listingem.


Já jsem to zkoušel to samý už před 14 dny a dnes po tvém příspěvku znovu a taky jsem si myslel, že jsem nahrál všechny mnou nenalezené, což je u mě cca 5900. Možná, že tam nahraný někde byly, ale rozhodně se všechny nezobrazovaly. Když jsem nahodile zkoušel zobrazit tak tam prostě nebyly i když tam být měly. Bohužel nijak nezjistím, kolik se jich nahrálo, ale například ze série Alta Vista jsou jen 3, Antiflood jen 2. Tak to jich tam asi těžko bude těch 5000, spíš ty 2000, jak uvádí Garmin ve změnách firmwaru.
  • 0

#173 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 15:40

Ja ty jejich limity proste nechapu. Pameti na to ma, jen si proste ve firmwaru nekde nekdo rekne, ze nastavi limit treba...treba... na 2000, to je takove hezke cislo! :o
  • 0

#174 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 16:06

HaLuMa napsal/a:
Ja ty jejich limity proste nechapu. Pameti na to ma, jen si proste ve firmwaru nekde nekdo rekne, ze nastavi limit treba...treba... na 2000, to je takove hezke cislo! :o

Já to také nechápu. Přitom tohle prudí skoro všechny... :(
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#175 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 16:20

HaLuMa napsal/a:
Ja ty jejich limity proste nechapu. Pameti na to ma, jen si proste ve firmwaru nekde nekdo rekne, ze nastavi limit treba...treba... na 2000, to je takove hezke cislo! :o


To je naprosto jednoduché - je to součást marketingové strategie. V příští verzi jich bude 3000 nebo 4000 a mají zajištěno, že si stávající uživatelé koupí nový model. Pak předělají a příhází ikonky, vymění obal a posunou limit na 10000 a je tu další důvod koupit si uplně nový supermoderní kousek ;o)
Bohužel takto to dnes chodí.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#176 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 16:34

mlog napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:

mlog napsal/a:
2000 bodů zmíněných ve změnách firmwaru se podle mě týká kompletně uložených keší ve formátu GPX, tzn. i s listingem....


to si nemyslim. uz kdysi na foru gc.com nekdo psal, ze ve forme PQ nahral do colorada 5000 kesi s listingem.


Já jsem to zkoušel to samý už před 14 dny a dnes po tvém příspěvku znovu a taky jsem si myslel, že jsem nahrál všechny mnou nenalezené, což je u mě cca 5900. Možná, že tam nahraný někde byly, ale rozhodně se všechny nezobrazovaly. Když jsem nahodile zkoušel zobrazit tak tam prostě nebyly i když tam být měly. Bohužel nijak nezjistím, kolik se jich nahrálo, ale například ze série Alta Vista jsou jen 3, Antiflood jen 2. Tak to jich tam asi těžko bude těch 5000, spíš ty 2000, jak uvádí Garmin ve změnách firmwaru.


Ještě upřesním, co už jsem napsal. S tím počtem keší (cca 5900), co jsem tam nahrál, to startovalo skoro 15 minut !!!
A ověřil jsem počet waypointů, opravdu i v novém firmware jich je jen 1000. Metodu jsem použil takovou, že jsem z Mapsource nahrál asi 4000 bodů, odpojil, znovu zapojil, pustil znovu Mapsource a z Colorada se nahrálo už jen bodů 996 - přesně.

P.S. omlouvám se za překlepy, píšu ve vlaku...
  • 0

#177 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 17:21

javla napsal/a:
To je naprosto jednoduché - je to součást marketingové strategie. V příští verzi jich bude 3000 nebo 4000 a mají zajištěno, že si stávající uživatelé koupí nový model.


No jo, marketing :(. Třeba takové přepínání profilů je tak triviální funkce, že by se dala implementovat v každém modelu GPS (a v relativně nových "x" modelech jako 60CSx a HCx by to mělo i smysl), ale pochybuji že se jí někdy dočkám.
  • 0

#178 m@těj

m@těj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 18:51

Tak už je to tady, colorado v oficiálním prodeji a jak se předpokládalo cena- kolem 16-ti tisíc se vyplnila. To už za to asi nedám no:(... Nevíte někdo, jakej je rozdíl( jestli nějakej) mezi tím oficiálním pro čr a tím z USA?;)
  • 0

#179 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 20 February 2008 - 19:04

Jenže to je cena i s TOPO CZECH mapou v ceně cca 2000,-, takže vlastní GPS je v ceně cca 14tis. Což je myslím míň, než stávala na začátku prodeje 60CSx.

m@těj napsal/a:
Tak už je to tady, colorado v oficiálním prodeji a jak se předpokládalo cena- kolem 16-ti tisíc se vyplnila. To už za to asi nedám no:(...


  • 0

#180 reidy

reidy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 21 February 2008 - 7:52

By mě zajímalo, jak se Colorado přichytí na kolo?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama