Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#221 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2008 - 22:48

V te TOPO 2 mape to vypadalo o neco lepe, ale zadny extra zazrak se taky nekonal, ale PICODAS by teprve mel ziskat nejake nastroje pro upravu svych map pro 3D. Zatim je to jen to co prepocte GPS. Popredi je problematicke i u TOPO 2. Line to bylo to uz jsem psal drive.
  • 0

#222 Eyesight

Eyesight

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2008 - 13:41

HaLuMa napsal/a:
koukam, ze je to usite pekne horkou jehlou. :( Asi bude lepsi si pockat na nejaky 'Colorado Vista', kde uz snad bude spousta veci vychytana.


Já si nemohu pomoci, ale po upgradeu FW už toho Coloradu moc nechybí - mé největší výtky (výdrž baterií a sloučení vrstev POI s GPX) tenhle patch vyřešil!
  • 0

#223 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2008 - 15:17

Ahoj již jsme se ptal, ale zůstalo to bez reakcí. Chtěl jsem každým dnem koupit 60CSx, jenže pak padla zmíkna o coloradu. Sleduji tuto diskuzi od začátku. ale pořádně pořad něvím rozdíly mezi 300 a 400 na webu garmina je sice sorvnání, ale tam jsem nějak nic nevyčetl? prosím poradíte někdo?
  • 0

#224 Eyesight

Eyesight

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2008 - 15:20

Luckyn napsal/a:
Ahoj již jsme se ptal, ale zůstalo to bez reakcí. Chtěl jsem každým dnem koupit 60CSx, jenže pak padla zmíkna o coloradu. Sleduji tuto diskuzi od začátku. ale pořádně pořad něvím rozdíly mezi 300 a 400 na webu garmina je sice sorvnání, ale tam jsem nějak nic nevyčetl? prosím poradíte někdo?


Podle mého bude pro ČR k dispozici jen model 300 a pokud jsem nepřehlédl nějaký detail, tak hlavní rozdíl mezi modely 300 a 400 (těmi prodávanými v USA) jsou mapy, se kterými modely k zákazníkům chodí (jeden z modelů je dodáván s "vodáckými mapami" a druhý s klasikou). Pokud se mýlím, tak mne prosím opravte...
  • 0

#225 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2008 - 15:41

Eyesight napsal/a:

Luckyn napsal/a:
Ahoj již jsme se ptal, ale zůstalo to bez reakcí. Chtěl jsem každým dnem koupit 60CSx, jenže pak padla zmíkna o coloradu. Sleduji tuto diskuzi od začátku. ale pořádně pořad něvím rozdíly mezi 300 a 400 na webu garmina je sice sorvnání, ale tam jsem nějak nic nevyčetl? prosím poradíte někdo?


Podle mého bude pro ČR k dispozici jen model 300 a pokud jsem nepřehlédl nějaký detail, tak hlavní rozdíl mezi modely 300 a 400 (těmi prodávanými v USA) jsou mapy, se kterými modely k zákazníkům chodí (jeden z modelů je dodáván s "vodáckými mapami" a druhý s klasikou). Pokud se mýlím, tak mne prosím opravte...

Ano mělo by to tak být. A navíc má 400ka větší interní paměť (mluví se až o 4 giga), ve které jsou uloženy mapy, podle typů 400ky. Topo nebo vodácká nebo námořní.
To všechno už jsem tu zmiňoval. Mluvil jsem o tom v souvislosti s tím, že Colorado podporuje karty SDHC a že tam mám s redukcí 4 gigovou mikro. (Zkoušel jsem i 8 giga a taky šlapala, ale tu potřebuju v telefonu :))
Myslím, že jsem sem dával i odkaz na stránky : http://garmincolorado.wikispaces.com/. Tam najdeš hodně odpovědí.
Ohledně dalších rozdílů u 400ky, těžko dál spekulovat, ale už to, že i návod je společný pro oba typy, tak to asi opravdu bude vše. Možná, kdyby ji už tady někdo měl, mohl by porovnat, ale je pravděpodobnější, že jí ještě ani v Česku nikdo nemá. Přeci jen 100$ navíc jen za mapu USA? Kdo se tam vyloženě nechystá, je mu to nanic.

Mimochodem, nenašel jste někdo funkci průměrování? FW mám nejnovější, a i když jsem si myslel, že by ji mohli přidat, mám pocit, že tam pořád není.
  • 0

#226 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2008 - 18:01

Po provedenem nedelnim odlovu spolecne s 60kou i coloradem v pazourech bych rekl, ze vim, proc colorado prumerovani zatim nema - pokud se s nim nehejbe, nebo se s nim mota v okruhu 2-3 metru, sipka se skoro nehne. Coz jsem overil asi trikrat ne zcela ruznych mistech. Zatimco sipka na 60CSx reagovala na sebemensi zmenu - staci s ni pohnout o pul metru a sipka na mape se poctive vydala tim smerem. Mam nasnimane tracklogy ze soucasne doby a ten tracklog z colorada je uz jakoby filtrovany. Navic cely den (coz nechapu, druzicemi to byt tedy nemohlo) pri ustaleni nebo pri pomale rychlosti se souradnice colorada posunuly vzdy o cca 7 m jizneji, nez souradnice 60CSxka. Coz jsem finalne overil i dohledanim pokladu - Zatimco jsem jeste stal uprostred cesty a schranka byla mimo cestu, colorado tvrdilo, ze uz na cache stojim, zatimco 60CSx ukazovala, ze je ode mne na jih cca 6-8 metru. Je zajimave, ze pri rychlejsi jizde autem diference zmizela a objevila se zase az po chvili po zastaveni.
  • 0

#227 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2008 - 19:48

Mion napsal/a:
Mam nasnimane tracklogy ze soucasne doby a ten tracklog z colorada je uz jakoby filtrovany. Navic cely den (coz nechapu, druzicemi to byt tedy nemohlo) pri ustaleni nebo pri pomale rychlosti se souradnice colorada posunuly vzdy o cca 7 m jizneji,

U mě právě naopak, Colorado při vzájemném porovnání tracklogů cca 4-5 metrů, ale severně.
Tracklog od Colorada mi hlavně při jízdě autem přijde takový plynulejší, vykresluje poctivě zatáčky, 60Csx si zatáčky "zkracuje".
  • 0

#228 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 7:33

Je zajímavý, že Colorado zanáší nejvíc severojižním směrem. Odchylku do jiných směrů jsem zatím nepozoroval. Že by nějaká chybka ve fw ve výpočtu? No spíš v dodatečných korekcích; při rychlejším pohybu (víc jak 10km/h) se ta odchylka ztratí. Taky jsem si všiml, že v zatáčkách colorado přesněji kopíruje trasu, zatímco 60ka háže body cik cak.
  • 0

#229 Pekos

Pekos

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 11:27

U té 400tovky bych nepodceňoval tu 2GB interní paměť - co když ta pomalost 3D zobrazení souvisí s pomalostí externí paměťové karty ? Je to jen teorie, protože jsem nikde nenašel přenosovu rychlost interní paměti ....

mlog napsal/a:

Eyesight napsal/a:

Luckyn napsal/a:
Ahoj již jsme se ptal, ale zůstalo to bez reakcí. Chtěl jsem každým dnem koupit 60CSx, jenže pak padla zmíkna o coloradu. Sleduji tuto diskuzi od začátku. ale pořádně pořad něvím rozdíly mezi 300 a 400 na webu garmina je sice sorvnání, ale tam jsem nějak nic nevyčetl? prosím poradíte někdo?


Podle mého bude pro ČR k dispozici jen model 300 a pokud jsem nepřehlédl nějaký detail, tak hlavní rozdíl mezi modely 300 a 400 (těmi prodávanými v USA) jsou mapy, se kterými modely k zákazníkům chodí (jeden z modelů je dodáván s "vodáckými mapami" a druhý s klasikou). Pokud se mýlím, tak mne prosím opravte...

Ano mělo by to tak být. A navíc má 400ka větší interní paměť (mluví se až o 2 giga), ve které jsou uloženy mapy, podle typů 400ky. Topo nebo vodácká nebo námořní.
To všechno už jsem tu zmiňoval. Mluvil jsem o tom v souvislosti s tím, že Colorado podporuje karty SDHC a že tam mám s redukcí 4 gigovou mikro. (Zkoušel jsem i 8 giga a taky šlapala, ale tu potřebuju v telefonu :))
Myslím, že jsem sem dával i odkaz na stránky : http://garmincolorado.wikispaces.com/. Tam najdeš hodně odpovědí.
Ohledně dalších rozdílů u 400ky, těžko dál spekulovat, ale už to, že i návod je společný pro oba typy, tak to asi opravdu bude vše. Možná, kdyby ji už tady někdo měl, mohl by porovnat, ale je pravděpodobnější, že jí ještě ani v Česku nikdo nemá. Přeci jen 100$ navíc jen za mapu USA? Kdo se tam vyloženě nechystá, je mu to nanic.

Mimochodem, nenašel jste někdo funkci průměrování? FW mám nejnovější, a i když jsem si myslel, že by ji mohli přidat, mám pocit, že tam pořád není.


  • 0

#230 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 12:02

Zkoušel jsem provozovat TOPO CZECH jak z interní paměti, tak z pomalé i rychlé SD karty. Změna se nijak pozorovatelně neprojevila, možná vyjma startu GPS po přenosu map z Mapsource. Po tomhle jsem ale nepídil, takže jsem neměřil přesné časy.
Jinak v coloradu stále není USB ve verzi 2, takže přenosy z/do PC jsou pomalé stejně jako u 60CSx.

Pekos napsal/a:
...co když ta pomalost 3D zobrazení souvisí s pomalostí externí paměťové karty ? ...


  • 0

#231 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 15:03

Mohu potvrdit ze pomalost je uz vsech map co jsem zkousel pokud clovek pouziva nejvetsi priblizeni. Pak nastava cukani pri vykresleni. Staci vsak o jeden ci dva kroky a je vse naprosto plynule a bez trhani. Je to zrejme dano zpusobem vykresleni. Vykresluje se podle me cela obrazovka naraz a ne jenom ta cast ktera se posouva. Jinak sem na COLORADU zadnou dalsi chybu nenasel ba naopak. Mrzelo me ze nektere veci v cz jsou neprelozeny, ale stacilo zabrouzdat do gps a razem si clovek vse napravi. Ted uz i s dokonalou cestinou ... Prekladal to asi nejakej barbar :)
  • 0

#232 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 16:46

warps napsal/a:
Prekladal to asi nejakej barbar :)


Jo to mi rikali v Picodasu taky. Prekladal to primo nekdo v Americe v Garminu.
  • 0

#233 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 7:55

tak po jednom veceru hrani si, mam jeden zasadni dotaz. je nekde v nastaveni ta obvykla volba - pod odpojeni od zdroje pristroj nevypinat? :)
  • 0

#234 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 8:17

Další beta tester colorada :D V profilu autonavigace se to po odpojení externího napájení ptá, zda GPS vypnout nebo ne a běží tam 30s timer na automatické vypnutí. Ale kde se to dá zapnout i v jiném profilu, jsem zatím nenašel. Možná by to šlo najít nastavit přímo editací XML konfiguráku v coloradu, ale tak hluboko jsem zatím nepátral. Jo, jinak ani to automatické oddálení vypnutí po 30sec v profilu autonavigace nefunguje vždy - někdy se to vypne ihned bez počítání...
  • 0

#235 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 8:17

Taxem měl včera Dainovo Colorado na chvilku v ruce a musím říci, že moje původní nadšení pro výměnu 60CSx za Colorado hooodně ochladlo. Myslel jsem si, že: 1) Displej je větší a bude pro navigaci autě mnohem lepší. Omyl. Displej je pouze vyšší a jeho jemnejší rozlišení nijak zvlášť nenapomáhá při orientaci. Kostrbatější písmenka u 60ky jsou při letmém pohledu při řízení stejně blbě čitelná jako u Colorada. Prostě jsou na vzdálenost 3/4 metru malá. 2) Rock'n'roller umožní lepší pohyb v menu. Velký omyl. Kromě rychlého zoomování mapy, které se u 60ky musí dělat několika stisky jednoho či druhého tlačítka, je pohyb v menu pomocí rock'n'rolleru spíš k vzteku. Animace všechno zdržují a dezorientují. Napsat text pomocí rolleru je porod. Zapamatované, zautomatizované pohyby "naslepo" jsou při ovládání 60ky rychlejší než vyčkávání na najetí příslušné ikony k výběru. 3) Několikasměrné tlačítko uvnitř rock'n'rolleru bude stejně citlivé. Omyl. Tlačítko 60ky má větší výkyv a umožňuje přesnější pohyb v mapě. Další raději nebudu komentovat, protože tak dlouho jsem ji v ruce neměl, aby mé poznatky byly objektivní. Pozorně toto vlákno sleduju včetně postřehů Mionových a dalších. Když čtu o problémech navigace při pomalém pohybu, absenci průměrování bodu, pomalosti procesoru činící 3D mapu nepoužitelnou, tak mi jako jediné výhody zůstávají profily, listingy v GPS a podpora WherIGo. Nerad bych tu dělal kazišuka, ale pro majitele šedesátek (CSx/Cx), kteří mají listingy kešek v telefonu/PDA, pro výpočty používají Excel v telefonu/PDA, neomezený počet kešek mají ve formě POI a z přívalu WherIGo zatím nemají obavy, IMHO není kam spěchat. Na druhou stranu chápu každého, kdo si Colarado vybere, aby na něj přešel z některého z přístrojů s horší citlivostí antény, menším displejem a omezenou vnitřní pamětí bez možnosti rozšíření pomocí micro/SD karet. Pro ně to bude velký pokrok ;) Možná svůj názor změním, až Garmin vyrukuje s podstatnými upgrady firmwaru, které by proti 60CSx odstranily mnoho much a nedostatků B)
  • 0

#236 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 8:29

dandra napsal/a:

.... nerad bych tu dělal kazišuka, ale pro majitele šedesátek (CSx/Cx), kteří mají listingy kešek v telefonu/PDA, pro výpočty používají Excel v telefonu/PDA a z přívalu WherIGo zatím nemají obavy, IMHO není kam spěchat. Na druhou stranu chápu každého, kdo si Colarado vybere, aby na něj přešel z některého z přístrojů s horší citlivostí antény, menším displejem a omezenou vnitřní pamětí bez možnosti rozšíření pomocí micro/SD karet. Pro ně to bude velký pokrok ;)


no ja to tvrdim jeste nez se zacal prodavat, ze 60CSXkari nebudou mit vymenu za colorado na programu dne. ;)

ale treba to, ze jsem narval celou mapu CR a SR do pristroje i bez karty mi po legenduC prijde jako naprosto uchvatne :D

jako nejvetsi problem vidim zatim po jednom veceru v ovladani, aneb vsechno je jinak :)
  • 0

#237 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 8:57

Jako majitel 60CSx jsem take zvayoval vymenu za Colorado, ale po precteni http://garmincolorad...com/Issues List
vidim ze si jeste hooodne dlouho pockam...

Akorat se obavam toho, ze se jiz zadneho zlepseni (inovace) fw u 60CSx jiz nedockame...
  • 0

#238 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 8:58

K Dandrovým postřehum bych jen připsal svůj názor (připomínám - je čistě subjektivní) :) ad 1) - v autě je dle mého názoru colorado lepší a přehlednější, než 60CSx a to docela podstatně. Což mám z osobní zkušenosti za poslední týden, kdy denně jezdím a porovnávám oba přístroje mezi sebou. Hodně pomáhá profil autonavigace, kdy se náhled do mapy naklopí a lehce změní způsob zobrazení. To mají vymyšleno velmi dobře. Navíc lze datová pole přesunout na spodní část displeje pod šipku, což je velmi dobré - neomezuje to pohled na cestu před sebou. Jinak TOPOczech mapa je v 60ce pro autonavigaci hrozně nepřehledná (musel jsem používat raději uliční ATLAS v6), zatímco v coloradu je výborná a přehledná. Jen má možná zbytečně široké ulice. A mám dost silný pocit, že Colorado s uliční mapou ALTAS v6 se dobře vyrovná běžným autonavigacím, tedy kromě absence hlasového výstupu. A orientace na výšku u colorada je v tomto případě také výhodou. Jinak velké plus colorada je možnost velmi rychle přepínat mapy, u 60ky je to dost kostrbaté. ad 2) s pohybem pomocí rolleru v menu jsem měl prvních několik dnů značné problémy. Je to ale zřejmě hodně věc zvyku, protože nyní už mi to jde rychle a celkem bez problémů. Pokud někdo měl předtím 60ku, bude hodně vyšokován zdánlivou nepoužitelností. Ale je to věc zvyku. Nicméně nic to nemění na tom, že složitější to určitě je. Psaní textu porod je. Doufám, že v některém budoucím fw přidají i možnost zadávání textu pomocí tabulky jako v 60ce. Vidím tu nevýhody při návratu z podmenu zpět na původní okno - chybí mi tu něco jako Quit tlačítko na 60ce. na Coloradu je nutné se vrátit na původní okno znovu výběrem z menu rolleru. ad 3) křížový ovladač je o dost tužší, než u 60ky. Mohl by být jemnější. Ale zase i tady je to věc zvyku. Zpočátku jsem nadával, nyní se pomocí něj v mapě pohybuji bez problémů. Cca po týdnu používání colorada vidím největší nevýhodu v tom, že zřejmě díky častým výtkám uživatelů ohledně přílišného lítání šipky na 60ce při horším signálu a kvůli správné navigaci za rychlejšího pohybu (kolo, auto) odfiltrovali rychlé změny polohy šipky a zavedli (pravděpodobně! - je to jen můj dohad na základě chování GPSky) jakousi částečnou "časovou" filtraci. Což se negativně projeví jedině u (a bohužel zrovna upřednostňovaného) geocachingu a při potřebě přesného zaměření bodu. Zatímco 60ka reguje do vteřiny na změnu pohybu, Colorado chvíli nereaguje a až když pohyb pokračuje daným směrem, provede váhavě aktualizaci. Včera jsem třeba přeměřoval finálovku Zbraslav, pro porovnání opět oběma přístroji. 60ka bez problémů, ale Colorado 3 minuty v kuse tvrdilo, že je 7m mimo. A to včetně funkční WAAS/EGNOS korekce a ohlášené přesnosti 2-3m. Po krátkém kolečku po okolí a znovupřiblížení najednou ukazovalo správné souřadnice. To je asi to, co mi nejvíc na coloradu pro použití v geocachingu vadí. Musím počítat s tím, že může i při velmi dobrých příjmových podmínkách ukazovat cca 7m mimo (už mi to udělalo vícekrát).
  • 0

#239 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 9:18

Prechod z 60CSx na COLORADO je opravdu slozity. Tezko se prechazi z neceho co je opravdu dokonale po strance ergonometrie. Sam musim rict, ze 60CSx je asi pro samotne cachovani to nejlepsi, rychlost, odolnost, bytelnost atd. nahravaji tomuto modelu. Na druhou stranu musim rict ze pokud clovek nechce GPS pouze pro odlov pokladu, ale i pro turistiku a auto. Tak je urcite postatne lepsi COLORADO. Jelikoz jsem drzitelem obou dvou tak mohu porovnat. Ikdyz bych nejak nejradeji zkrizil oba dva pristroje dohromady, tak to nejde. Cenova relace je skoro stejna, takze je to opravdu na kazdem z Vas co mu sedne. COLORADO ma vyhodu v tom, ze je modernejsi a to je v dnesni dobe hodne velke plus. Kdy technologie uz nejdou, ale primo leti kupredu.
  • 0

#240 Winchester

Winchester

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 12:14

Uff, tak jsem se rozhoupal a objednal colorado v Americe. Za 450$. V současnosti žádný GPS přístroj nevlastním, Eten M700 (PDA s GPS) jsem včera (počtvrté) odeslal do reklamace, a do budoucna s ním nepočítám. Už aby tu colorado bylo ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama