Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#261 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 10:12

já v doufám v následující vylepšení: - přidání symbolů waypointů do zobrazovaného seznamu bodů - zatím je vidět jen název, vzdálenost a azimut. Ten typ bodu zatraceně chybí a také nemožnost omezení výpisu a hledání v seznamu podle symbolu. - zobrazení celkového počtu waypointů v seznamu, nebo počtu waypointů ve výběru (např. při vyhledávání postupným zadáváním hledaného textu). - možnost zadávání textu výběrem znaku z tabulky jako u 60CSx (i když už mi to po týdnu tréninku jde i pomocí rolleru docela rychle ;)).
  • 0

#262 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 10:24

Mion napsal/a:
já v doufám v následující vylepšení:

- přidání symbolů waypointů do zobrazovaného seznamu bodů - zatím je vidět jen název, vzdálenost a azimut. Ten typ bodu zatraceně chybí a také nemožnost omezení výpisu a hledání v seznamu podle symbolu.


neslo by tohle udelat pres gsak, ktery by dodal pred nazev waypointu tu klasickou dvouzkratku TR, MS ..... ?


jinak co mne hodne vadi, je nemoznost vyhledavani bodu pote, co na mape kurzorem najedu na vzdalenou oblast.
  • 0

#263 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 10:57

neslo by tohle udelat pres gsak, ktery by dodal pred nazev waypointu tu klasickou dvouzkratku TR, MS ..... ?

Tahle metoda lze použít jen pro POI seznamy a pro seznamy waypointů.
Pokud se použije ten výhodý export do GPX souboru včetně listingu, Colorado upravené jméno cache ignoruje a zobrazí originální název. Možná by se nějaká fíčura na to našla, ale muselo by se to provést jinak, než jak to dosud export v GSAK umožňuje. A já bych raději ten grafický symbol :)

jinak co mne hodne vadi, je nemoznost vyhledavani bodu pote, co na mape kurzorem najedu na vzdalenou oblast.

To je nectnost asi všech garminů - minimálně 60CSx-ka se chová podobně. Lze jen kurzorem najet na konkrétní jednu cache a zobrazit k ní info. Jakmile se přesunu na nějaké misto mapy pomocí zobrazení waypointu vybrané cache, není pak možné jednoduše přejít přímo na další cache, co vidím na mapě v okolí té vyhledané cache. Vždy je potřeba vrátit se zpět, což "vrhne" mapu zpět na naposled zaměřenou pozici šipky - a je nutné vyhledávat znovu, nebo si pamatovat to jméno sousední cache... :(
  • 0

#264 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 11:12

Pokud se použije ten výhodý export do GPX souboru včetně listingu,

Jen malou otázečku, pokud se použije export včetně listingů musím mít Premium Membership?
  • 0

#265 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 11:28

Záleží na tom, zda se dá nějak k GPX souboru s listingem legálně dostat bez PM - popravdě tohle nevím, protože jsem už tak dlouho PM, že to vážně netuším. Možná skrýšotlač? Kdysi to snad uměl i GeoGet...
  • 0

#266 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 12:24

Mion napsal/a:

jinak co mne hodne vadi, je nemoznost vyhledavani bodu pote, co na mape kurzorem najedu na vzdalenou oblast.

To je nectnost asi všech garminů - minimálně 60CSx-ka se chová podobně. Lze jen kurzorem najet na konkrétní jednu cache a zobrazit k ní info....


S tím nesouhlasím. Když v 60CSx najedeš šipkou kamkoli v mapě a zmáčkneš tlačítko find, tak ti to zobrazí seznam nejbližších bodů u šipky a ne u aktuální pozice.
Pokud toto Coloradu neumí, tak už to je třetí vážný důvod, proč na něj z CSx nepřecházet.
První je to, že se nedá hromadně pracovat s waypointy jednoho typu. Často tak po lovu mažu nalezené kešky. Neodkážu si představit, že by mě časem nevytáčelo otrocky mazat 30+ waypointů.
Druhý je nemožnost měnit název a souřadnice kešky načtené z GPX. To je vyloženě průser, takže bych do Colorady musel nahrávat waypointy stejně jako teď měl bych tam jen "hloupý" seznam listingů - tzn. to, co mám teď jako offline html v mobilu.
  • 0

#267 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 13:16

abakus napsal/a: s tím nesouhlasím. Když v 60CSx najedeš šipkou kamkoli v mapě a zmáčkneš tlačítko find, tak ti to zobrazí seznam nejbližších bodů u šipky a ne u aktuální pozice.

si nerozumíme - já psal o jiné situaci - ten konkrétní případ jsem rozebral pod tou částí, co jsi mne citoval. Při běžném přejíždění šipkou po mapě to samozřejmě jde u obou přístrojů. Colorado zatím nemá implementované to "Find". Ale obhlédnout keše na mapě jde. Já psal o situaci, kdy se již vybere nějaký waypoint ze seznamu, vybere se volba zobrazit jej na mapě - a poté nejde rovnou prohlédnout waypointy v okolí z toho náhledu na předchozí wpt - je nutné vrátit se zpět.


První je to, že se nedá hromadně pracovat s waypointy jednoho typu. Často tak po lovu mažu nalezené kešky. Neodkážu si představit, že by mě časem nevytáčelo otrocky mazat 30+ waypointů.

Tohle běžně zvládnu v MapSource během chvilky po návratu z terénu, klidně i po týdnu kešování. Tahle nevýhoda se tak dá velmi snadno obejít a nijak to neomezuje.

Druhý je nemožnost měnit název a souřadnice kešky načtené z GPX. To je vyloženě průser,...

Není nutné měnit název u GPX geocachí v Coloradu. Odpadá tu již problém s diakritikou i délkou názvu, tak moc důvodů k manipulaci se jménem cache není. Jak jsem psal, chybí jen to zobrazení symbolu u názvu v seznamu. Na jeden klik se další údaje o keši zjistí.
Jinak "GPX Geocache" se v Coloradu zobrazují buď jménem, nebo se dají jména přepnout na GC waypointy. Zřejmě se ten název cache nebere z místa, které GSAK dokáže exportem pozměnit, ale odjinud. Určitě nebude problém upravit soubor z GPX exportu tak, aby k přejmenování došlo - jen jsem se tomu zatím nevěnoval - neměl jsem důvod a přijde mi to už v tomto případě trochu nesystémové. Ale můžu se na to podívat. Jen GSAK zatím na to nebude mít vhodné prvky a bude se to muset řešit nějakým bypassem, dokud Clyde nedodělá podporu (tedy, pokud to má vážně smysl).
  • 0

#268 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 13:22

Jo ještě jedna věc - odlovené keše se v Coloradu nemažou - díky tomu, že jsou v jednom velkém GPX "read only" souboru, který obsahuje i listingy. Ale je možné je přestat nabízet v seznamu při vyhledávání dosud neodlovených keší. Aktualizace toho GPX listingu by byl zřejmě dost složitou a časově náročnou operací. Je to zkrátka jakási speciální obdoba POI databáze. Pokud to někomu přijde omezující, může si generovat keše jako waypointy podobně jako u 60CSx.
  • 0

#269 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 13:37

Mion napsal/a:
Já psal o situaci, kdy se již vybere nějaký waypoint ze seznamu, vybere se volba zobrazit jej na mapě - a poté nejde rovnou prohlédnout waypointy v okolí z toho náhledu na předchozí wpt - je nutné vrátit se zpět.

Teď to zkouším v CSx. dám find, vyberu si nějaký waypoint (enter), u něja najedu na Map, zobrazí se mi v mapě s šipečkou ukazující na waypoint a když dám v této chvíli Find, tak se mi zobrazí body v okolí tohoto waypointu. Což je přesně to, co očekávám. Asi tomu nerozumím. Kdybych chtěl okolní body z předchozího výběru, tam mně připadne logické, že musím couvnout.

Tohle běžně zvládnu v MapSource během chvilky po návratu z terénu, klidně i po týdnu kešování. Tahle nevýhoda se tak dá velmi snadno obejít a nijak to neomezuje.

Aha, já používám MS jednosměrně. Přenést z GPSky, upravit a vrátit zpátky je samozřejmě plně funkční řešení.

Není nutné měnit název u GPX geocachí v Coloradu. Odpadá tu již problém s diakritikou i délkou názvu, tak moc důvodů k manipulaci se jménem cache není. Jak jsem psal, chybí jen to zobrazení symbolu u názvu v seznamu. Na jeden klik se další údaje o keši zjistí.
Jinak "GPX Geocache" se v Coloradu zobrazují buď jménem, nebo se dají jména přepnout na GC waypointy. Zřejmě se ten název cache nebere z místa, které GSAK dokáže exportem pozměnit, ale odjinud. Určitě nebude problém upravit soubor z GPX exportu tak, aby k přejmenování došlo - jen jsem se tomu zatím nevěnoval - neměl jsem důvod a přijde mi to už v tomto případě trochu nesystémové. Ale můžu se na to podívat. Jen GSAK zatím na to nebude mít vhodné prvky a bude se to muset řešit nějakým bypassem, dokud Clyde nedodělá podporu (tedy, pokud to má vážně smysl).

Jo, to se jménem byl jen takový dodatek, spíš mi vadí nemožnost změny souřadnic. Po multině chodím tak, že si upravuju souřadnice waypointu, je to jednodušší (hlavně odpadává to příšerné zadávání znaků). Taky se stává, že vyrazíme ve více lidech a nemám nějaké souřadnice, tak si je tam přidám. Pokud to dobře chápu, tak u Colorada to znamená, že pak mám kešky ve dvou seznamech.
  • 0

#270 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 14:03

abakus napsal/a:
...Pokud to dobře chápu, tak u Colorada to znamená, že pak mám kešky ve dvou seznamech.


Zkusím to popsat.
Waypointy v GPS je jeden seznam. GPX listing je druhý seznam, který je read only ohledně výchozích souřadnic keší a veškerých dalších atributů - kromě statusu "found/not found" a child waypointů. Aditional child waypointy (pokud v GPX souboru nějaké jsou) se po přenesení GPX listingu do GPS a po zapnutí Colorada zkonvertují a převedou do toho prvního WPT seznamu GPSky. Tam je lze libovolně editovat, mazat. Proto lze u child waypointů i u Colorada pomocí makra měnit jejich symboly.

Jnak mně se osvědčilo si archivovat z GPS do mapsource a pak na disk po výletu trasu multiny včetně všech waypointů jednotlivých vypočítaných a do té doby neznámých stagí a i proto nepřesouvám jeden bod po trase, ale vytvořím na každou další stage nový. Je to pro mne přehlednější i v samotném terénu a v případě chyby se můžu vrátit k předchozímu a zkontrolovat správnost jeho souřadnic.
  • 0

#271 Petr&Petra

Petr&Petra

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 15:27

mozna budu opakovat znamou vec ale v GC se mi objevila polozka "Access My Field Notes" takze dalsi plus pro Colorado :)
  • 0

#272 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 18:07

abakus napsal/a:

Mion napsal/a:
Já psal o situaci, kdy se již vybere nějaký waypoint ze seznamu, vybere se volba zobrazit jej na mapě - a poté nejde rovnou prohlédnout waypointy v okolí z toho náhledu na předchozí wpt - je nutné vrátit se zpět.

Teď to zkouším v CSx. dám find, vyberu si nějaký waypoint (enter), u něja najedu na Map, zobrazí se mi v mapě s šipečkou ukazující na waypoint a když dám v této chvíli Find, tak se mi zobrazí body v okolí tohoto waypointu. Což je přesně to, co očekávám. Asi tomu nerozumím.



Taky nemam pocit, ze by to u 60 neslo hledat v okoli v vzdaleneho mista na mape. Funguje to dokud nepreskocim na jine okno. Dokonce mi to nekdy i vadi ze mi zustane ta sipka nekde a dokud neprepnu okno jinam a zpet na mapu je uplne jedno kde se pohybuji. A mohu bez problemu i vyhledavat dalsi body
  • 0

#273 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 18:10

tak chvilka hrani si s POI a na svete je zjisteni, ze jde zvlast vypnout zobrazovani vlastnich a pristrojovych POI. pokud tedy nahrajete kese do pristroje jako POI, muzete vypnout ostatni, aby byly na mape pouze kese. no pokud jsem zase objevil obecne znamou vec, tak si me nevsimejte a nechte me radovat se :D :D
  • 0

#274 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 19:29

Petr&Petra napsal/a:
mozna budu opakovat znamou vec ale v GC se mi objevila polozka "Access My Field Notes" takze dalsi plus pro Colorado :)


Kde to je a co to dělá?
  • 0

#275 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 21:46

marekl napsal/a:

Petr&Petra napsal/a:
mozna budu opakovat znamou vec ale v GC se mi objevila polozka "Access My Field Notes" takze dalsi plus pro Colorado :)


Kde to je a co to dělá?


Jo, tak to je super vychytavka (zejmena pro sklerotiky:D).klikne se na ten odkaz ("Access My Field Notes") a da se nacist soubor z Colorada (jmenuje se nejak Found Caches ci tak nejak-momentalne tam nemam zadnou nalezenou a tak presne zneni nevim:( ) a vyplivne to nalezene kesky ulozene v Coloradu, tak ze clovek nemusi pri vecernim logovani pracne vyhledavat, co vlastne ten den ci vikend ulovil. Cas nalezu se da pohodlne odecist z tracklogu.
Jestli jsem to napsala nesrozumitelne, Mion mne jiste rad opravi;)
  • 0

#276 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 22:00

malahavranice napsal/a:

marekl napsal/a:

Petr&Petra napsal/a:
mozna budu opakovat znamou vec ale v GC se mi objevila polozka "Access My Field Notes" takze dalsi plus pro Colorado :)


Kde to je a co to dělá?


Jo, tak to je super vychytavka (zejmena pro sklerotiky:D).klikne se na ten odkaz ("Access My Field Notes") a da se nacist soubor z Colorada (jmenuje se nejak Found Caches ci tak nejak-momentalne tam nemam zadnou nalezenou a tak presne zneni nevim:( ) a vyplivne to nalezene kesky ulozene v Coloradu, tak ze clovek nemusi pri vecernim logovani pracne vyhledavat, co vlastne ten den ci vikend ulovil. Cas nalezu se da pohodlne odecist z tracklogu.
Jestli jsem to napsala nesrozumitelne, Mion mne jiste rad opravi;)

No vzhledem k tomu, že o téhle "novince" psal Marekl na Navigovat už před několika dny a tady se to probíralo někdy kolem 21.2., tak si myslím, že už to je všeobecně známá věc. Mimochodem ten soubor se jmenuje geocache_visits.txt.
Ono z toho jak to psali Petr&Petra to spíš vyznělo, že je to nějaká nová nabídka přímo v Coloradu.
  • 0

#277 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 22:05

marekl napsal/a:

Petr&Petra napsal/a:
mozna budu opakovat znamou vec ale v GC se mi objevila polozka "Access My Field Notes" takze dalsi plus pro Colorado :)


Kde to je a co to dělá?


Tak proc se na to ptal?:D
  • 0

#278 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 22:07

Já jsem psal o tom, že v Coloradu je soubor. O něm vím. Tady z příspěvku jsem pochopil, že to je nějaká funkce na GC.com. Tak jak to je? Edit: už to na stránkách vidím. O této možnosti jsem nevěděl.
  • 0

#279 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 22:12

marekl napsal/a:
Já jsem psal o tom, že v Coloradu je soubor. O něm vím. Tady z příspěvku jsem pochopil, že to je nějaká funkce na GC.com. Tak jak to je?

Tak to jsem nějak špatně pochopil ten článek. Měl jsem za to, že je tam popsáno i nahrání na GC.com.
V pravém sloupci na My Account je nová položka. Field Notes. Když najedeš na tu stránku, máš tam možnost Upload Field Notes from your Garmin Colorado. Spojíš Colorado kabelem a zadáš cestu k tomu souboru. Na GC.com ti to pak z toho souboru udělá seznam keší, kterým jsi zadal nějaký atribut a rovnou z této stránky se kliknutím dostaneš na formulář u kešky, kde můžeš napsat log. Pokud to stáhneš nejdřív do počítače a mezi koncové uvozovky napíšeš text, bude rovnou předepsaný v logu.
  • 0

#280 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 0:12

Nahrál do Colorada větší množství keší. Vseznamu se ale nabízí jen něco přes 100 - těch nejbližších. Ostatní jsou v adresáři GPX, ale nedaří se mě je nijak najít a zobrazit. Tento adresář má podadresář current (nejsou tam ty aktuální zobrazitelné kešky?) To musím dojet do blízkosti aby se dostali do přístroje a daly zobrazit? Nebo dělám nco špatně? Poradí mě někdo?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama