Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#281 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 6:44

Jak jsi je tam nahrál? Napiš postup, pls. Mně funguje všechno OK, limit WPT seznamu je kolem tisícovky bodů (myslím že 994 nebo 997), limit GPX listingů s geocache jsem ještě netestoval. Pozor na aditional waypointy v GPX geocache listingu - po inicializaci colorada se přesunou (přidají) do WPT seznamu.
  • 0

#282 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 7:38

[quote]Mion napsal/a:
Jak jsi je tam nahrál? Napiš postup, pls. Mně funguje všechno OK,

Narál jsem je přímo z GC.com on-line, tedy po jedné tlačítkem send to Garmin
  • 0

#283 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 7:40

V současné verzi fw 2.40 není stále dořešen GPX listing u geocachí. Pokud je popis delší jak cca 4.5kB až 5kB, tak se ořízne a zbytek chybí. Takže v tomto ohledu se zatím s aktuální verzí fw na Coloradu bez listingu v PDA nebo na papíře (nebo online přístupu na mobilu na inet) neobejdete.
  • 0

#284 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 7:53

Aha. Do Colorada lze nahrát GPX listingy více keší hromadně v jednom nebo více GPX souborech. Zřejmě to vypadá, že je nějaký limit a Colorado zpracuje max. 100 samostatných GPX souborů. Já zatím cache nahrával z GSAK v jednom jediném velkém GPX souboru.

alicek napsal/a:
Narál jsem je přímo z GC.com on-line, tedy po jedné tlačítkem send to Garmin


  • 0

#285 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 8:00

Díky, asi to tak budu muset udělat. Jenže v GSAKu nemusí být všechno zcela aktuální jako na netu. Vše tedy vymažu a zkusím nazrát jeden velký GPX.
[quote]Mion napsal/a:
Aha. Do Colorada lze nahrát GPX listingy více keší hromadně v jednom nebo více GPX souborech. Zřejmě to vypadá, že je nějaký limit a Colorado zpracuje max. 100 samostatných GPX souborů. Já zatím cache nahrával z GSAK v jednom jediném velkém GPX souboru.
  • 0

#286 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 16:42

:oTakže kykoliv chci do Colorada přidat jedinou keš (nebo některou z něj vymazat), musím znovu zpracovat soubor všech keší a nahrát jej tam. To mi nepříjde moc praktické, ale musím si zvyknout.

Mion napsal/a:
Aha. Do Colorada lze nahrát GPX listingy více keší hromadně v jednom nebo více GPX souborech. Zřejmě to vypadá, že je nějaký limit a Colorado zpracuje max. 100 samostatných GPX souborů. Já zatím cache nahrával z GSAK v jednom jediném velkém GPX souboru.

alicek napsal/a:
Narál jsem je přímo z GC.com on-line, tedy po jedné tlačítkem send to Garmin


  • 0

#287 kuzysk

kuzysk

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 16:51

Už ste niekto skúšal do Colorada natiahnuť viac ako 8 máp? Myslím na SD karte. Stale mi ho potom pri výbere máp vypne. 8 ešte zváda.
  • 0

#288 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 17:29

Nene, tak to není. Klidně můžeš přidat keš (nebo keše) přidáním dalšího (nebo dalších) GPX souborů, obsahujících listing jednoho nebo více keší. Nějaké limity tam samozřejmě asi budou (dle tvé předchozí zkušenosti zřejmě max 100 GPX souborů) a ještě nevím, jak se zpracuje duplicitní záznam o geocache (Přepíše? Ignoruje?).
Colorado IMO každým novým zapnutím kontroluje všechny uložené GPX soubory a pokud nějaký přibude, nebo se změní jeho obsah (nebo stačí i změnit datum GPX souboru), znovu ho načte, nové cache přidá do geocache seznamu a případné child waypointy přidá do WPT seznamu.

alicek napsal/a:
:oTakže kykoliv chci do Colorada přidat jedinou keš (nebo některou z něj vymazat), musím znovu zpracovat soubor všech keší a nahrát jej tam. To mi nepříjde moc praktické, ale musím si zvyknout.


  • 0

#289 Mikecood

Mikecood

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 20:13

kuzysk napsal/a:
Už ste niekto skúšal do Colorada natiahnuť viac ako 8 máp? Myslím na SD karte. Stale mi ho potom pri výbere máp vypne. 8 ešte zváda.

A ja myslel, že tam (na karte) muze byt jen jedna v adresáři Garmin a s názvem gmapsupp.img. Ostatni mi to nechce vidět. Poradíte prosím?
  • 0

#290 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 20:38

Prohlédnutím GarminDevice.XML předpisu lze zjistit, že Colorado hledá jediný soubor "SupplementalMaps" pod konkrétním jménem "gmapsupp.img". Takže set map musí být uložen v jediném tomto souboru. Taky MapSource provádí celkem složitou kompilaci vybraných map do tohoto jednoho souboru, i z důvodu zajištění správného routingu po silnicích.
Nicméně zkoušel jsem z testovacích důvodů Coloradu podstrčit dva gmapsupp.img, jeden na interním disku, druhý na externím SD disku - a dalo to přednost tomu image na interním. Druhý to ignorovalo.

Mikecood napsal/a:
A ja myslel, že tam (na karte) muze byt jen jedna v adresáři Garmin a s názvem gmapsupp.img. Ostatni mi to nechce vidět. Poradíte prosím?


  • 0

#291 Mikecood

Mikecood

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 20:44

no, mně to tu mapu z karty vidí, ale fakt že na Slovensku, kde nezasahuje ta z přístroje...takze těch 8 jak píše kuzysk je v jednom souboru?
  • 0

#292 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 20:55

Měl jsem to tak zasekané, se mě dokonce zobrazoval HTML kod! No když jsem vymazal celý obsah direktoriáře GPX včetně toho poddirektoriaře current a pak nahrál z GSAKu keše znovu, tak už to šlape.
Holt jsem se musel ponořit do GSAKu a naučit se filtry, stejně zadávám týdenní aktualizace celého okolí.
Jediné, mě štve je skutečnost, který zde již byla zmiňována. Když je listin dlouhý, tak se celý nezobrazí (a např vzorec pro výpočet finálky je uříznut). Snad to napraví nová verze FW??
[quote]Mion napsal/a:
Nene, tak to není. Klidně můžeš přidat keš (nebo keše) přidáním dalšího (nebo dalších) GPX souborů, obsahujících listing jednoho nebo více keší. Nějaké limity tam samozřejmě asi budou (dle tvé předchozí zkušenosti zřejmě max 100 GPX souborů) a ještě nevím, jak se zpracuje duplicitní záznam o geocache (Přepíše? Ignoruje?).
Colorado IMO každým novým zapnutím kontroluje všechny uložené GPX soubory a pokud nějaký přibude, nebo se změní jeho obsah (nebo stačí i změnit datum GPX souboru), znovu ho načte, nové cache přidá do geocache seznamu a případné child waypointy přidá do WPT seznamu.
[quote]
  • 0

#293 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 21:03

Zřejmě to bylo tak myšleno - 8 map v jednom souboru. Ale nepochopil jsem jakých. Navzájem se překrývajících? Nebo jiného dodavatele? Např třeba TOPO CZECH mapa se pro celou ČR skládá ze 73 map a ATLAS v6 obsahuje asi 26 map. Metroguide mapy blízkých příhraničních oblastí Česka (SRN, Rakousko) má minimálně dalších 100 map - dohromady to dává mapset z více jak 200 mapových regionů, z nichž některé se i překrývají - a funguje to. Jinak nevím, jestli jsem něco nepřehlédl, ale mně to načte vždy jen jeden ze dvou IMG souborů, uložených na správných místech, ale na různých "discích". Pokud smažu IMG z interního, pak teprve to ten druhý na SD kartě akceptuje.
  • 0

#294 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 21:09

Adresář current není třeba promazávat ani modifikovat - je naplněn "output only" GPX daty pro případný přenos do MapSource. Obsahuje obraz aktuálních tracklogů, seznamu waypointů (mimo geocache listingů) uložených v Coloradu, a poslední pozici šipky. To jsem jednak ověřoval vlastními pokusy ;) a navíc i na wiki stránkách Colorada.

Dodatek: Uložené tracklogy a waypointy je možné z Colorada smazat jedině přes menu přímo na přístroji. GeoCache seznamy je možné naopak odmazat jedině smazáním GPX souboru s listingy přes připojení k PC.

alicek napsal/a:
... jsem vymazal celý obsah direktoriáře GPX včetně toho poddirektoriaře current...


  • 0

#295 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 21:15

Mion napsal/a:
Jinak nevím, jestli jsem něco nepřehlédl, ale mně to načte vždy jen jeden ze dvou IMG souborů, uložených na správných místech, ale na různých "discích". Pokud smažu IMG z interního, pak teprve to ten druhý na SD kartě akceptuje.

Já mám v přístroji Topo Czech a na kartě City Navigator 2008, obojí jako gmapsupp.img. Načtou se obě, pokud jsou obě aktivní v nabídce Mapy-Výběr mapy, má přednost Topo Czech, pokud Topo Czech v nabídce deaktivuju, jedu na City Navigator. Když deaktivuju pouze Navigator a Topo je aktivní, nestane se žádná viditelná změna.
  • 0

#296 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 21:23

Hm, zajímavé, má to svou logiku a myslel jsem si, že by to mělo takto fungovat, ale mně se nějak nezadařilo, tak jsem si řekl, že to bude zase nedodělané, nebo chyba ve fw. Budu to muset znovu zkusit. Nahrál jsem si zahraniční mapy do IMG na SD kartu a české na interní - a Colorado mi načetl jen ty české na interním - ve výběru zobrazení map mi tu zahraniční nevypsal a vůbec ji neviděl. Možná jsem něco udělal špatně, ověřím to znovu.

mlog napsal/a:
...Načtou se obě, pokud jsou obě aktivní v nabídce Mapy-Výběr mapy....


  • 0

#297 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 21:26

Mion napsal/a:
Hm, zajímavé, má to svou logiku a myslel jsem si, že by to mělo takto fungovat, ale mně se nějak nezadařilo, tak jsem si řekl, že to bude zase nedodělané, nebo chyba ve fw. Budu to muset znovu zkusit. Nahrál jsem si zahraniční mapy do IMG na SD kartu a české na interní - a Colorado mi načetl jen ty české na interním - ve výběru zobrazení map mi tu zahraniční nevypsal a vůbec ji neviděl. Možná jsem něco udělal špatně, ověřím to znovu.

mlog napsal/a:
...Načtou se obě, pokud jsou obě aktivní v nabídce Mapy-Výběr mapy....

No možná je problém v tom, že u mě to jsou jen jednotlivé mapy a u tebe je soubor gmapsupp.img souhrnem několika map.
  • 0

#298 kuzysk

kuzysk

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 21:59

myslené bolo 8 rôznych kompletných máp. je jedno či sa prekrývali napríklad ako česká topo z českou cestnou. alebo neprekrývali ako napríklad topo austria, swiss, Fr a ... Kompletné FR je 11 samostatných máp - tiež zblbne - je pravda že je to 1,8 GB ale malo by to isť. Samostatná EU NT je pododne veľká a ide v pohode. Aj ked teda počíta trasu občas inak ako nuvi. - ale to je už iná téma
  • 0

#299 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 20:21

Odpovídám sem na příspěvek od alicka z vlákna RE: Colorado vs 60CSX (avizoval jsem exportní makra do chybného vlákna).
Mně se osvědčilo stáhnout z listingu na GC.COM gpx soubor nejprve na disk do PC nebo přímo "na disk" do připojeného Colorada (tlačítko "GPX exchange file"), tlačítku "Send to GPS" příliš nedůvěřuji, už mne v jiném případě dřív taky nějak vypeklo.
  • 0

#300 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 7:18

Pro zájemce a i vlastníky Colorada sem házím link z webu garmincolorado.wikispaces.com na odhalené nedostatky a chyby ve firmware. Myslím, že programátoři Colorada mají co dělat na pěkně dlouho :-)

Mimochodem, už jste někdo na stránce kompasu zkusil zmáčknout (i opakovaně, nebo delší dobu podržet) šipku nahoru/dolů, ať už v demo režimu, nebo i při chytajících satelitech?
Povedlo se mi díky této klávese proletět republikou jako ve stíhačce - cca 1000km/h :)
Akorát nechápu, k čemu by to mohlo být...:o
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama