Přejít na obsah


Fotka

Prvni oficiální česká Wherigo cartridge a Wherigo keš


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#41 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 8:42

Já mám HTC Touch Cruise s integrovanou a haprovalo to taky - na místě s krásným výhledem, kde ostatní aplikace mají dokonalý signál, tak u WIGO playeru signál velmi kolísal a vypadával - přesně to co pospal Marek - jako kdyby byla v playeru nějaká rušička :)
  • 0

#42 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 9:01

GeoBenediktCZ: Odloveno s XDA Flame + GPS Sony Navibe(Sony) + softwerovy provodnik portu. Dnes rano jsem zkousel XDA Flame + Itek339(SifrIII) a program se chytl sam po 5sekundove detekci. Kombinace MDAIII(Qtek9090) + Itek339 naprosto bez problemu (qvga displej opravdu dava i citelne texty). Mitak: Signal ve wherigu blikal jak splaseny: je neni neni je neni neni je je neni....
  • 0

#43 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 11:51

Vážení kolegové!
Nepročetl jsem si sice celé dlooouhé vlákno o první české Wherigo cartridge, ale zato mě zaujala tahle část týdenních novinek od GROUNDSPEAKU :P:

Interested in receiving the new Colorado/Wherigo Geocoin? Garmin just announced a Wherigo Builder contest where weekly winners will receive the geocoin! Build a cartridge and upload it to Wherigo.com. Send an e-mail with a brief description to garminblogs@garmin.com to make your entry official. Each week the team at Garmin will evaluate Wherigo cartridge submissions and determine a winner! Learn more and find the complete rules at Jake's Journal: http://garmin.blogs....-journal-w.html

If you haven't visited Wherigo.com in a while, we encourage you to do so. Cartridges have been uploaded from all over the world, the international diversity and creativity of cartridges is inspiring!


Tak co myslíte, vyhraje MAREKL zaslouženou odměnu ;)? Přeji hodně zdaru a až nebude tolik práce jako dnes, přečtu a prohlédnu si celé vlákno (přestože COLORADO nevlastním, jen ze zvědavosti).

LOVU ZDAR!
TEA_CR
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR

#44 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 12:22

Tahle soutěž je jen pro Američany.
  • 0

#45 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 13:03

Ted sem si vzpomel, ze me vcera trochu vadilo to, ze sem nedostal zadny zvukovy upozorneni kdyz jsem prisel k hledane lokaci. Vzhledem k tomu, ze se nechodilo za sipkou ale hledalo se tak sem chodil s PDA v kapse a vytahl ho jen pro kontrolu. Mimochodem, spoustu lidi (minimalne tech cca 5 co si to proslo :) )by asi zajimalo kolik casu to zhruba zabralo tuhle kes vytvorit a jak to bylo slozity. Diky.
  • 0

#46 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 13:30

Zkoušel jsem tam přidat zvuk, ale nějak to nefungovalo - v PDA ani v Coloradu. Časově: - dvě hodiny první zaměření. - patnáct hodin programování, ale hlavně protože jsem často hledal, jak co vůbec udělat a jak obejít různé nefunkčnosti. Teď by to bylo rychlejší. - tři hodiny testy v terénu před zveřejněním
  • 0

#47 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 13:36

Diky, taky mam v hlave nejakou ideu, a tyhle casy nevypadaji tak strasne. Co se tyce zamereni, nebylo v tomto pripade jednodussi to zamerit z fotomap? Tady prece nejde o decimetry. Nevim presne jak velky zony okolo tech jednotlivejch stage byly, ale tipl bych to tak na ctverce o strane cca 7m. Snad jenom ten altanek me to vzalo az skoro v nem :)

marekl napsal/a:
Zkoušel jsem tam přidat zvuk, ale nějak to nefungovalo - v PDA ani v Coloradu.

Časově:

- dvě hodiny první zaměření.
- patnáct hodin programování, ale hlavně protože jsem často hledal, jak co vůbec udělat a jak obejít různé nefunkčnosti. Teď by to bylo rychlejší.
- tři hodiny testy v terénu před zveřejněním


  • 0

#48 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:45

Prosím ne! Nedělejte z hledačů své vlastní testery. ;) Zaměřit z mapy - prosím, ale počítej pak raději s většími hranicemi zón (někdy se totiž naopak může hodit udělat spíš menší), může se stát to co mně, že jsem to zaměřil podle mapy přes whgBuilder a pak to šel testnout - a bylo to o 15 metrů mimo a já hledal místo, kde mi wherigo konečně pípne, že jsem na místě jen proto, že jsem věděl, že tam to místo je. Takže pak stejně doporučuji osobní následnou kontrolu po teoretickém zaměření, ještě před publikováním. A finálovka by se měla vždy raději zaměřit osobně.

malcor napsal/a:
...Co se tyce zamereni, nebylo v tomto pripade jednodussi to zamerit z fotomap? Tady prece nejde o decimetry. Nevim presne jak velky zony okolo tech jednotlivejch stage byly, ale tipl bych to tak na ctverce o strane cca 7m.


  • 0

#49 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 15:36

Podle ortofotomap Googlu, které využívá builder, nelze nic zaměřovat. Jsou opravdu hodně ujeté. Dalo by se to odčítat z Mapy.cz, ale i potom je potřeba všechno projít. Tohle není multina - když je něco špatně zaměřené, tak se hráč na toto místo třeba vůbec nedostane (je v budově, místo vedle ní apod.). A hra skončí, nemůže jít dál. Kromě toho u Colorada se právě řeší bug, že nereaguje na skutečnou velikost zón, ale naviguje vždy až na vlastní bod. Je to prostě potřeba vždy projít a zkontrolovat.
  • 0

#50 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 15:41

Ne, takhle sem to nemyslel. Myslel sem to tak, ze kdyz sem vcera prochazel Markovu catrridge tak to byly vsechno objekty, ktery mely zonu docela velkou v radech napr 10x10 metru (aspon tak me to prislo). A takovou zonu podle me neni problem zamerit podle ortomap z mapy.cz protoze nekdy nemusi jit az o takovou presnost. Podle me je treba zbytecny kdyz budu navadet na fotbalovy hriste na nej jit a zamerovat kazdej rozek s presnosti jako kesku. Nemyslel sem ze bych to naklikal rovnou do mapy v googlu. A samozrejme vlastni onsite testing je zaklad.

Mion napsal/a:
Prosím ne! Nedělejte z hledačů své vlastní testery. ;) Zaměřit z mapy - prosím, ale počítej pak raději s většími hranicemi zón (někdy se totiž naopak může hodit udělat spíš menší), může se stát to co mně, že jsem to zaměřil podle mapy přes whgBuilder a pak to šel testnout - a bylo to o 15 metrů mimo a já hledal místo, kde mi wherigo konečně pípne, že jsem na místě jen proto, že jsem věděl, že tam to místo je. Takže pak stejně doporučuji osobní následnou kontrolu po teoretickém zaměření, ještě před publikováním. A finálovka by se měla vždy raději zaměřit osobně.

malcor napsal/a:
...Co se tyce zamereni, nebylo v tomto pripade jednodussi to zamerit z fotomap? Tady prece nejde o decimetry. Nevim presne jak velky zony okolo tech jednotlivejch stage byly, ale tipl bych to tak na ctverce o strane cca 7m.


  • 0

#51 ZCh

ZCh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 18:42

Nádherná odpolední procházka ! Podrobnosti v logu na wherigo.com Díky, Marku (teď sice děkuji, ale o víkendu tě možná budu proklínat, protože jsi mi nasadil brouka do hlavy...)
  • 0

#52 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 21:26

Právě vyšla nová verze wherigo builderu. Tak to zase dnes asi nepůjdu spát :D
BTW, nová verze playeru pro PPC je taky
  • 0

#53 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 21:27

Ježišmarja. A právě vyšla nová verze silniční mapy pro Garminy. Co dělat dřív, co dělat dřív :)
  • 0

#54 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 21:30

Změny:

Player
Builder
  • 0

#55 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 15:57

Tak jsem to dnes chtel vyzkouset, ale problem na ktery jsem narazil je ten, ze na HP Ipaq 6515, ktery ma QWERTY klavesnici a rozliseni displeje pouze 240x240, nevidim menu TASKS. Muzu na neho najet mimo displej sipkama, ale enter nefunguje, pouze poklepani mysi stylusem, coz nemuzu provest, protoze ho na displeji nemam a scrollovani neni... Nevite nekdo, jak to obejit? Diky
  • 0

#56 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 16:22

Půjčit si od někoho zařízení 320 x 240 :( Tohle je bohuzel na Groundspeak. Každopádně jsem teď ve verzi 1.6 objevil chybu, kvůli které je cartridge nehratelná. Spadne po přiblížení do zóny. Právě se to snažím opravit, do večera by to snad mohlo být.
  • 0

#57 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 19:48

Hru jsem dnes uvolnil do oficiálního provozu, betatesty jsou u konce. Kromě jiného jsem ji prodloužil, na závěr lze najít běžnou keš. Ta je už předána k publikování, ale kdo chce, může se na ni vypravit už teď - všechny důležité informace jsou uvedeny na konci Wherigo. FTF se tentokrát nepočítá, patří těm, kteří wherigo prošli jako první. Dostanou ode mě přímo souřadnice. Pro někoho pak může být zajímavé, že po nalezení wherigo keše se v profilu objeví nová ikonka :)
  • 0

#58 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 20:13

Parada, aspon mam v pondeli motivaci si to obejit znovu kdyz sem posledne skoncil tesne pred koncem :)
  • 0

#59 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 20:18

Stahni si ale novou verzi, s tou starou ti to kes neukaze.
  • 0

#60 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 9:43

marekl napsal/a:
Pro někoho pak může být zajímavé, že po nalezení wherigo keše se v profilu objeví nová ikonka :)

Asi sem pozér, ale přesně proto sem to chtěl ukončený schránkou... :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama