Přejít na obsah


Fotka

geocaching na primě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#61 Tronac

Tronac

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 15:58

Vždycky se najde procento zvláštních lidí. A co dělal na eventu koledoval si o výprask?
  • 0

#62 Tronac

Tronac

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 16:04

Tohle mně docela dostává. Já nemám moc zkušeností a zatím jsem nenarazil na nic z toho o čem se tu píše. Přesto podle jiných oborů si myslím, že po nějakém čase opadne zájem a zůstanou jen pravověrní. Teď to proběhne tiskem a televizí a do roka bude po slávě.
  • 0

#63 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 17:17

wlfmann napsal/a:
Hodnotici system by asi dopadl jako na serverech s fotkama. DAS SPATNOU ZNAMKU, DOSTANES SPATNOU ZNAMKU...


Určitě ne. Vem si, kolik fotek vystavuješ na serveru s fotkama a kolik si založil keší. Pokud nebudeš rozdávat špatné známky plošně, tak nemáš šanci naštvat tolik lidí aby se to projevilo.

Chci tím říct - většina lidí nemá pořádně ani kde tu špatnou známku dostat. Tak budou hodnotit (doufám) bez postranních úmyslů.
  • 0

#64 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 17:28

Tronac napsal/a:
Já nevím vážně si myslíte, že někdo bude dobrovolně hledat keš jen proto aby ji mohl zničit? Možná ve městě ,ale i to nebude nijak extrémní není v tom žádná zábava. Že by někdo lezl na kopec pár kilometrů a pak ničil tak tomu nevěřím vůbec. A nebýt medii tak tuhle hru nehraje nikdo.


Není to tak dávno, co se tu probíral "apoštol legálních turistických známek". Protože najít někde turistickou známku místa, kde jsi nebyl je nepoctivé a tak je vybíral z keší a odnášel.
Takových napravovatelů světa je .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#65 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 17:38

galdra napsal/a: PeSt má pravdu a někomu takovému se posmívat je hnus. A jen tak mimochodem: počet nalezených keší, ještě neznamená, že ten příspěvek do fóra má váhu. Jde o něco jiného. Určitě neznáš Poníka (jinak taky rewiever Geohorse), který má nalezených něco pod 200ks a založených přes 40 keší, ale ví o GC daleko víc než my všichni tady dohromady.


Tak to, galdro, promin, to je jenom nedorozumeni! Formulace toho PeStova PSka mi prisla natolik usmevne dvojsmyslna, ze jsem si dovolil vaznost tohto vlakna jenom trochu shodit a radne jsem prispevek oznacil jako "OT:" Vnimat to jako vysmech, ktery lze nazvat hnusnym se mi zda skoro prilis krasne, ale me opravdu nedela nejmensi poroblem se komokoliv omluvit, pokud se ode mne citi zesmesnovan. Proste proto, ze to nebyl muj umysl.
Jinak se domnivam, ze svoji dobre obhajitelnou pravdu tady maji vlastne vsichni - je to jen otazka toho, co komu GC splnuje. V tom smyslu se mi jevi jako primerene prinosne vsechny prizpevky ktere nas seznami s pohledem autora na vec a zdrzi se hodnoceni nazoru ostatnich.
Pokud jde o moji prosbu aby si autori nastavili ve svem profilu status bar, neni soucasti prispevku, je to jen "osvetovy podpis" (okopirovano od Pepy z P.) a zvoli jsem ho proto, ze se mi zda lepsi nez duchaplne rymovacky, a pokud to prispelo k hojnejsimu uvadeni sb, jsem opravdu rad.
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#66 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 17:48

ebik napsal/a:

wlfmann napsal/a:
Hodnotici system by asi dopadl jako na serverech s fotkama. DAS SPATNOU ZNAMKU, DOSTANES SPATNOU ZNAMKU...


Určitě ne. Vem si, kolik fotek vystavuješ na serveru s fotkama a kolik si založil keší. Pokud nebudeš rozdávat špatné známky plošně, tak nemáš šanci naštvat tolik lidí aby se to projevilo.

Chci tím říct - většina lidí nemá pořádně ani kde tu špatnou známku dostat. Tak budou hodnotit (doufám) bez postranních úmyslů.


Snad jo. Me osobne by bylo fuk kdyby mi kes pohanel nejakej divnous bez odpovidajicich pripominek i kdyby to napsal do logu.
  • 0

#67 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1136 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 18:00

ebik napsal/a:

wlfmann napsal/a:
Hodnotici system by asi dopadl jako na serverech s fotkama. DAS SPATNOU ZNAMKU, DOSTANES SPATNOU ZNAMKU...


Určitě ne. Vem si, kolik fotek vystavuješ na serveru s fotkama a kolik si založil keší. Pokud nebudeš rozdávat špatné známky plošně, tak nemáš šanci naštvat tolik lidí aby se to projevilo.

Chci tím říct - většina lidí nemá pořádně ani kde tu špatnou známku dostat. Tak budou hodnotit (doufám) bez postranních úmyslů.


Na fotografických serverech už nějakou dobu působím a mstu a označování za zneuznaného umělce jsem si už nejednou užil... na druhou stranu bylo dost lidí kteří byli rádi že jsem aspoň napsal co podle mne bylo špatně.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#68 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 18:28

Aviatik napsal/a:

ebik napsal/a:

wlfmann napsal/a:
Hodnotici system by asi dopadl jako na serverech s fotkama. DAS SPATNOU ZNAMKU, DOSTANES SPATNOU ZNAMKU...


Určitě ne. Vem si, kolik fotek vystavuješ na serveru s fotkama a kolik si založil keší. Pokud nebudeš rozdávat špatné známky plošně, tak nemáš šanci naštvat tolik lidí aby se to projevilo.

Chci tím říct - většina lidí nemá pořádně ani kde tu špatnou známku dostat. Tak budou hodnotit (doufám) bez postranních úmyslů.


Na fotografických serverech už nějakou dobu působím a mstu a označování za zneuznaného umělce jsem si už nejednou užil... na druhou stranu bylo dost lidí kteří byli rádi že jsem aspoň napsal co podle mne bylo špatně.


Je fakt ze tech "vendetaku" je mensina ale kdyz se nejakej objevi tak to stoji za to B). Jsem pro hodnoceni kesek i pro kritiku tak malo videnou.
  • 0

#69 Tronac

Tronac

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 18:29

to Aviatik: To je přesně ono podobné téma jsme probírali na 3dgrafik nikdy se člověk nezavděčí všem. Jde jen o to že psaný text si každý vykládá podle momentální nálady a pak může ironie vyznít jako drzost.(viz. Sundialer výše) Nic to nemění na tom že většina lidí co jsem stihl poznat dělá geokešing pro potěšení. A ten pocit když na konci cesty něco najdu je k nezaplacení, ale to tady asi nemusím nikomu vykládat. Pro mně je to důvod vyrazit ven něco vidět a poznat. (přesto, že jsem se o tom dozvěděl původně z tisku :D )
  • 0

#70 kires

kires

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 19:38

Taky si myslím že při současném boomu nových cachí by se hodnocení šiklo. Doba kdy jsme čekali na každou novou keš v okoli je hold pryč a stojí za to na ty dobré upozornit, aniz bych se musel prokousavat logama. Samozřejmě že by to bylo subjektivní, škodičům přístupné, ale komu se to nelíbí, ten na známky vůbec nemusí brát ohledy a jet dál v zajetých kolejích. Opravdu bych to uvital.
  • 0

#71 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 20:49

Tak hodnocení... Defikto můžeš cache hodnotit podle autora - někteří jsou známí jako Ti, jejichž cache jsou nej a naopak tu jsou i takoví, na jejichž bych už nikdy nešel. A dalším bodem hodnocení jsou Bookmarky, když je nějáká cache 2-5x v Top of GC nebo The Best apodobně, tak to asik něco znamená....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#72 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 20:53

polerok napsal/a:
Tak hodnocení... Defikto můžeš cache hodnotit podle autora - někteří jsou známí jako Ti, jejichž cache jsou nej a naopak tu jsou i takoví, na jejichž bych už nikdy nešel.
A dalším bodem hodnocení jsou Bookmarky, když je nějáká cache 2-5x v Top of GC nebo The Best apodobně, tak to asik něco znamená....


No jo ale kazdej bookmarky delat nemuze.. :|
  • 0

#73 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 21:25

No jo ale kazdej bookmarky delat nemuze..

Jeva, srry, sem zapoměl. Ale i tak jsou ty lepší cache označeny několika....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#74 PeSt

PeSt

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 21:41

sundialer napsal/a:

galdra napsal/a: PeSt má pravdu a někomu takovému se posmívat je hnus. A jen tak mimochodem: počet nalezených keší, ještě neznamená, že ten příspěvek do fóra má váhu. Jde o něco jiného. Určitě neznáš Poníka (jinak taky rewiever Geohorse), který má nalezených něco pod 200ks a založených přes 40 keší, ale ví o GC daleko víc než my všichni tady dohromady.


Tak to, galdro, promin, to je jenom nedorozumeni! Formulace toho PeStova PSka mi prisla natolik usmevne dvojsmyslna, ze jsem si dovolil vaznost tohto vlakna jenom trochu shodit a radne jsem prispevek oznacil jako "OT:" Vnimat to jako vysmech, ktery lze nazvat hnusnym se mi zda skoro prilis krasne, ale me opravdu nedela nejmensi poroblem se komokoliv omluvit, pokud se ode mne citi zesmesnovan. Proste proto, ze to nebyl muj umysl.
Jinak se domnivam, ze svoji dobre obhajitelnou pravdu tady maji vlastne vsichni - je to jen otazka toho, co komu GC splnuje. V tom smyslu se mi jevi jako primerene prinosne vsechny prizpevky ktere nas seznami s pohledem autora na vec a zdrzi se hodnoceni nazoru ostatnich.
Pokud jde o moji prosbu aby si autori nastavili ve svem profilu status bar, neni soucasti prispevku, je to jen "osvetovy podpis" (okopirovano od Pepy z P.) a zvoli jsem ho proto, ze se mi zda lepsi nez duchaplne rymovacky, a pokud to prispelo k hojnejsimu uvadeni sb, jsem opravdu rad.


Vůbec se necítím zesměšňován. Naopak, bral jsem to jako vtipnou narážku na můj neobratný styl psaní.
  • 0

#75 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 21:58

A je to tady, zase debata o tom samém. Není lepší, než nesmyslně plkat o tom, zda medializace jó, nebo medializace né, vyrazit do lesa a něco si v klidu odlovit, nebo udělat nějaké CITO nebo tak? My to tady stejně nevyřešíme a ti, kdož promlouvají pomocí médií stejně jiní nebudou. I když i tady je to jako s komunismem: Někdo jím byl z přesvědčení, někdo musel, aby jeho syn odmaturoval = někdo musel (Atlaska), aby nevzali nějakého greenhorna a někdo jen chtěl. Co se dá dělat, on si na to každý přijde sám, až bude týden co týden chodit obnovovat ztracené či vykradené kešky. Pro přivržence medializace: zkuste se podívat, kolik je geocacherů třeba v Polsku, nebo ve Francii. My jsme docela malá zemička a půjde-li to takhle dál, tak nejen, že budeme zakopávat o kešky, ale také se může stát, že budeme všichni kačery, a před kým se pak budeme snažit být nenápadní? Tahle hra mudly potřebuje!!! Mějte na paměti, že tuhle hru kdosi vymyslel a vy jste byli jen přizváni k tomu jí hrát.
  • 0

#76 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 22:07

Hradnik
Pochybuji (i když je to jen můj subjektivní názor), že je u nás tolik lovců pokladů vinou medializace - spojistosti bych hledal v oblibě turistiky, čundráctví a podobných aktivit. Ne nadarmo se říká, že máme jednu z nejhustších sítí turistických tras. U nás je prostě tradice věnovat se takovým zálibám.

A tu hru samozřejmě někdo vymyslel, ovšem nejsem si jistý, jestli groundspeaku nevyhovuje spíš její šíření (větší návštěvnost webu, větší zájem o oficiální předměty, trackovací čísla...)

Zájem médií je prostě přirozená věc, stejně jako občas ukáží jeskyňáře nebo horolezce. "Smůlou" GC je v tomto ohledu jen to, že je dostupnější. Není to o tom být přívrženec nebo odpůrce - je to prostě nezvratný proces.
  • 0

#77 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 22:12

hradnik napsal/a:
A je to tady, zase debata o tom samém. Není lepší, než nesmyslně plkat o tom, zda medializace jó, nebo medializace né, vyrazit do lesa a něco si v klidu odlovit, nebo udělat nějaké CITO nebo tak? My to tady stejně nevyřešíme a ti, kdož promlouvají pomocí médií stejně jiní nebudou. I když i tady je to jako s komunismem: Někdo jím byl z přesvědčení, někdo musel, aby jeho syn odmaturoval = někdo musel (Atlaska), aby nevzali nějakého greenhorna a někdo jen chtěl. Co se dá dělat, on si na to každý přijde sám, až bude týden co týden chodit obnovovat ztracené či vykradené kešky. Pro přivržence medializace: zkuste se podívat, kolik je geocacherů třeba v Polsku, nebo ve Francii. My jsme docela malá zemička a půjde-li to takhle dál, tak nejen, že budeme zakopávat o kešky, ale také se může stát, že budeme všichni kačery, a před kým se pak budeme snažit být nenápadní? Tahle hra mudly potřebuje!!!
Mějte na paměti, že tuhle hru kdosi vymyslel a vy jste byli jen přizváni k tomu jí hrát.


Máš pravdu Honzo, ale na druhé sraně buďme rádi, že tu propagaci provede osoba znalá (např. Atlaska) na cvičné keši než osoba pouze zapálená a zůstane po ní právě ta skáza a vymudlené pravé kešky. Ale zároveň míš pravdu, že za chvíli bude v republice víc geo než mudlů. V poslední době se objevuje strašná spousta nových nicků s jedno nebo dvojcifernými počty nálezů. Nic proti nim, i my jsme někdy začínali, ale je fakt že počet hledačů i keší roste enormním tempem. I když ...i když znám jednoho, komu to určitě vyhovuje, třeba PaBa má konečně po Praze co lovit... B) (Sorry Pavle, to nebyl útok, neber to prosím nijak zle ;) )
  • 0

#78 Atlaska

Atlaska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2008 - 22:22

hradnik napsal/a:
..... někdo musel, aby jeho syn odmaturoval = někdo musel (Atlaska), aby nevzali nějakého greenhorna ....


Pardón, ani já nemusela ..... ;)
  • 0
Atlaska - Míša

#79 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 6:18

Možná Vás to ještě nikoho nenapadlo, ale věřte tomu, že medializace a béda trávníček dosáhli toho, že jsme první na světě v poměru: počet cacherů(200 nálezů) k počtu obyvatel(rok 2006). Jj jsme i před Německem, či dokonce před kolébkou geocachingu USA. No a koeficiet uložených kešek: počet cache ku km2 jsem nestudoval, ale pevně věřím, že to bude obdobné. Mě to trochu děsí.
  • 0

#80 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 6:55

NJN, to je tak, že každý to chce vyzkoušet a dneska k tomu nepotřebuje ani tu GPS-ku, takže to fakt testne každý... I já tak začínal....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama