Přejít na obsah


Fotka

geocaching na primě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#81 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 7:42

A ne každému to zůstane....jako cokoli jiného
  • 0
Sylvia999

#82 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 8:23

dandra napsal/a:

Hroch napsal/a:
že prozrazení toho, že provozuju geocaching něčemu uškodí, mi připadají paranoidní.

To vůbec není o paranoi. Ty marné vzteky nad jedinci, kteří si neumí nechat své pocity z úžasné zábavy jen pro pár nejlepších kamarádů mají velmi prozaické důvody. Pokud se to musí pro méně chápavé znovu opakovat, pak tedy:

Příliv širokých a od přátel náležitě neproškolených mas ke geocachingu vede ke:
1) Vzniku čím dál více čím dál hnusnějších geocachí;
2) Přílivu individuí, kteří se baví zakládáním falešních schránek;
3) Vykrádání zejména tradicionálních kešek lupiči coinů;
4) Krácení času všem geocacherům, kteří dnes musí před každým výletem složitě filtrovat balast od perel, aby z geocachingu měli ještě nějaký požitek.
5) Vzniku imbecilních a neustále se opakujících vláken na fórech od lenochů, kteří nejsou ochotni si přečíst pravidla a další informace.


Co je na tom xakru paranoidního? Proč nenechat geocaching šířit jeho přirozenou cestou? Proč se přemírou publicity musí ničit dílo těch, kteří kešky zakládali mnohem dřív, stejně jako zábava těch, již hledali dávno předtím, než se ten či onen jouda po prvních desítkách nalezených nadšeně vybreptal do kamery? Copak nejde vyniknout a zviditelnit se jinak než na úkor ostatních? :@

:):) Teda Dane, takového tě neznám. :o V zásadě s Tebou ale souhlasím. Jen jsem se už k těmto záležitostem časem přestal vyjadřovat, neboť je to ztrátou času. Na rozdíl od navštěvování zajímavých míst, kterých je ještě stále dost.
  • 0
Můj GCX profil: █ ZDE █

#83 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 8:27

Mimochodem... kde je ta tolik diskutovana hranice mezi "novym" kacerem a "starym" kacerem ? Pocet nalezu? Datum zalozeni niku? Jinak nepochazim zrovna z nejmajetnejsich kruhu tak byl pro me travnicek vyborna prilezitost;) Dneska ma mobil za 5 tis. kdejake dite na zakladce ale gps za 3 tis. zas tolik lidi nema (Tim nechci vychvalovat moji modrou haitru. To je reakce na "narky" nekterych pritomnych na zlevnovani prijimacu a jejich nasledne sireni. Pravda. Kdyby GPS stala 150000, bylo by kaceru po skrovnu..)
  • 0

#84 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 8:32

wlfmann napsal/a:
Mimochodem... kde je ta tolik diskutovana hranice mezi "novym" kacerem a "starym" kacerem ?

Nikde, popřípadě všude... můžeš si vybrat. :D
  • 0

#85 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 8:44

alkes napsal/a:

wlfmann napsal/a:
Mimochodem... kde je ta tolik diskutovana hranice mezi "novym" kacerem a "starym" kacerem ?

Nikde, popřípadě všude... můžeš si vybrat. :D


To muzu..B)

Chtel bych se ale dopidit odpovedi abych vedel jestli se mam stydet nebo muzu byt hrdy ;)

Jinak aby doslo skutecne k masovemu propuknuti vyskytu novych hledacu(zvlaste lovcu FTF ;)) tak se jeste musi zlevnit: auta, benzin, jizdenky, popr. taxisluzba, sanitky, benzin do sluzebnich aut.. a k tomu asi jen tak nedojde :D
  • 0

#86 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 9:00

No mělo to vyznít jako, že je kravina tuhle otázku vůbec řešit, protože žádná taková hranice nejde určit, každý to vidí trošku jinak a navíc ne všechna použitelná kritéria jsou kvantifikovatelná. Takže, jak se máš cítit, je tak nějak na tobě.;)
  • 0

#87 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 9:08

alkes napsal/a:
No mělo to vyznít jako, že je kravina tuhle otázku vůbec řešit, protože žádná taková hranice nejde určit, každý to vidí trošku jinak a navíc ne všechna použitelná kritéria jsou kvantifikovatelná. Takže, jak se máš cítit, je tak nějak na tobě.;)


OK. Budu se preventivne stydet a az se dojde k nejakemu zaveru tak uvidim :D
  • 0

#88 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 9:27

WAV napsal/a:
Teda Dane, takového tě neznám. :o V zásadě s Tebou ale souhlasím.

Jo, jo, to jsem já, ten špatnej, kdo jen nahlas říká, co si myslí. Vytočilo mě pár krabiček v posledních měsících, ale na tom, co jsem napsal, bych nezměnil ani čárku.

Vzhledem k tomu, že nemám moc prostoru plánovat, kde se kdy zrovna budu nacházet a kolik mi tam zbyde času na pohodovou popracovní, stahuju a snažím se mít aktuální celou republiku. Za chvíli už mi ale nebude stačit ani těch 15 PQ, protože pětistovky krabic přibývají skoro každé dva měsíce. A přitom jen pár desítek z každé dávky stojí za to navštívit. Zorientovat se v mapě plné truhliček, když na první pohled z listingu ani podle ownera nepoznám, která stojí za to, která možná, která tam nebude a kterou ani náhodou, mi trvá déle a déle. A když už si něco po půlhodině přehrabování se v GPS a PDA najdu a myslím si, že to bude ta pravá, dám jí čas, um a energii a místo kešky na konci se mi dostane prasklého margarínového obalu v [doplňte si sami], je mi pak do breku.

Netřeba dál vířit vášně a přemílat přemleté. Zdá, že převážná část je spokojena a má radost z každé sídlištní rošťovky. Jen se na mě prosím nezlobte, když hnus dál budu nazývat hnusem, průměr standartem a dobrou cache rád doporučím dál. Násilného pozitivismu si v pracovní době užiju dosyta. Ve volném čase bych se rád choval normálně. A totéž prosím vás. Pokud se něco na mých výtvorech nelíbí, bez pardonu pípněte. Buď to napravím, nebo archivuju. Ošklivek tu máme dost.

A pokud máte kamarády a kamarádky, které baví luštit, bloudit, hledat a připravovat zábavu známým i neznámým, tak jim o GC určitě řekněte a naučte je to. Po pár letech z toho budete mít určitě lepší pocit, než z několika desítek vteřin sestříhané slávy ;)
  • 0

#89 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 9:45

kires napsal/a:
Taky si myslím že při současném boomu nových cachí by se hodnocení šiklo. Doba kdy jsme čekali na každou novou keš v okoli je hold pryč a stojí za to na ty dobré upozornit, aniz bych se musel prokousavat logama. Samozřejmě že by to bylo subjektivní, škodičům přístupné, ale komu se to nelíbí, ten na známky vůbec nemusí brát ohledy a jet dál v zajetých kolejích. Opravdu bych to uvital.

Ano, bylo by příjemné a užitečné mít možnost filtrovat si kešky nejen podle typu krabičky, náročnosti atd., ale i podle toho jak se líbí či nelíbí... vždyť kolikrát se tady řeší otázka toho, že někdo někam jede a chce radu na jaké kešky jít a na jaké se vykašlat... takto bych si nechal třeba v Kladně vyjet kešky i podle hodnocení a bylo by to. Nevím proč se tomu tak všichni brání a je to určitě příležitost pro tento server aby poskytl něco víc než oficiální server ;)

polerok napsal/a:
... někteří jsou známí jako Ti, jejichž cache jsou nej a naopak tu jsou i takoví, na jejichž bych už nikdy nešel.
A dalším bodem hodnocení jsou Bookmarky, když je nějáká cache 2-5x v Top of GC nebo The Best apodobně, tak to asik něco znamená....

To je sice pravda, ale hodně kačerů nemá ty bookmarky veřejný a prostě je to dle mého hodně krkolomný pročítat desítky booků. Určitě užitečnější a pro třídění atd. praktičtější je podívat se na nějaké bodové hodnocení...
  • 0

#90 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 10:02

dandra napsal/a:

WAV napsal/a:
Teda Dane, takového tě neznám. :o V zásadě s Tebou ale souhlasím.

Jo, jo, to jsem já, ten špatnej, kdo jen nahlas říká, co si myslí. Vytočilo mě pár krabiček v posledních měsících, ale na tom, co jsem napsal, bych nezměnil ani čárku. .............................
několika desítek vteřin sestříhané slávy ;)

GCX je jiný než byl před rokem a dál. Změnil se postupně, změnil se masovostí. Nehodnotím. Ať si za to jiný si každý dosadí to svoje. Částečným východiskem pro podobně smýšlející jako Ty, já a další moji kamarádi jsou keše PM a shromažďování "zlatého fondu keší" přes bookmarky lidí, kterých si vážíme.
  • 0
Můj GCX profil: █ ZDE █

#91 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 10:53

wlfmann napsal/a:
Mimochodem... kde je ta tolik diskutovana hranice mezi "novym" kacerem a "starym" kacerem ? Pocet nalezu? Datum zalozeni niku?


No asi nikde, protoze zrovna jsme se nedavno setkali s logy od kacera, ktery u vsech trackovatelnych predmetu loguje:
IN: TB
OUT: privesek(apod.)
A to ma, prosim, pres 600 kesek nalezenych- by me zajimalo jestli je ten kacer tak hloupej, nebo blbej... :D:D:D
  • 0

#92 Atlaska

Atlaska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 11:04

Tak to jsem hloupá i blbá současně ...... často dělám totéž a dokonce i obráceně :)
  • 0
Atlaska - Míša

#93 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 11:07

Atlaska napsal/a:
Tak to jsem hloupá i blbá současně ...... často dělám totéž a dokonce i obráceně :)


Pokud je to obracene, je to ok. Jinak s tebou musim souhlasit... ;)
  • 0

#94 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 11:40

Díky Dandro za vyjádření i mého názoru:) (já nejsem zrovna psavec a neumím tak precizně formulovat závěry)
  • 0
Sylvia999

#95 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 12:43

polerok napsal/a:
... někteří jsou známí jako Ti, jejichž cache jsou nej a naopak tu jsou i takoví, na jejichž bych už nikdy nešel.
A dalším bodem hodnocení jsou Bookmarky, když je nějáká cache 2-5x v Top of GC nebo The Best apodobně, tak to asik něco znamená....


Určitý nedokonalý pokus o lokální "žebříček" keší dle bookmarků (se všemi neduhy, které to přináší - viz text pod tabulkou) je třeba zde:
http://georaj.cz/ind...id=57&Itemid=33
- rozhodně ale všechny kešky v tomto seznamu mohu bez uzardění budoucím návštěvníkům Ráje doporučit :)
  • 0
Retired slowcacher

#96 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 14:08

To je sice pravda, ale hodně kačerů nemá ty bookmarky veřejný a prostě je to dle mého hodně krkolomný pročítat desítky booků. Určitě užitečnější a pro třídění atd. praktičtější je podívat se na nějaké bodové hodnocení...


Pravda, já jsem to spíš myslel tak, že si pročtu listing a vidím, kolikrát je v bookmarku. A pokud vidím, že je tam třeba 3x, tak si řeknu aha, ta je asi něčím zajímavá.....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#97 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 14:11

Určitý nedokonalý pokus o lokální "žebříček" keší dle bookmarků (se všemi neduhy, které to přináší - viz text pod tabulkou) je třeba zde:
http://georaj.cz/ind...id=57&Itemid=33
- rozhodně ale všechny kešky v tomto seznamu mohu bez uzardění budoucím návštěvníkům Ráje doporučit



Zajímavé zpracování, má to něco do sebe. Na tu první bych si rozhodně zašel :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#98 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 08 April 2008 - 15:05

Já osobně jsem se o geocachingu taky dověděl z televize, přesto že jsem měl doma GPS a v návodu o tom bylo napsáno. Pokud o tom někdo mluví, nechť mluví. Zabránit vstupu nevychovaných lidí stejně není možné. Možné je pouze je přímo či nepřímo usměrnit.
  • 0

#99 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 7:54

TO Atlaska: To nebyla narážka na Tebe Míšo, jen jsem radši pro medializaci pomocí někoho, kdo VÍ, o čem to je. Tedy ty jsi jeden z nejpovolanějších ;) TO Dandra: Asi bych to lépe nenapsal TO všichni: Opravdu nemám nic proti medializaci jako takové, ale spíš mě děsí medializace GC pomocí bulváru a "začátečníků". Ruku na srdce začátečníci - kdo z vás si pročetl encyklopedii, či jiné "pokyny" jak co dělat? Kdesi se píše, že je nepsaným pravidlem v logu poděkovat za kešku (mimo jiné), pročtěte si logy "nováčků"...nějak mi to tam chybí, přitom to DĚKUJI je jidiné, co za založení keše autor dostane. A mohl bysem psát dál. A co se týká hranice mezi starým a novým kačerem, tak asi ta hranice je znatelná po přečtení logů. Někdy kačer se 600 nálezy je pro mě nováček. Opravdu log ve znění TNLN TFTC Díky není pro mě akceptovatelný (je-li keš "hnusná", tak to tam napíšu, ale tohle je skoro zbytečné tam vůbec psát). No a dalším hraničním bodem je to, kde ten člověk založí keš. Opravdu na skládky upozorňovat pomocí kešky nemusíme. Ale to už se v tomto vlákně tak nějak paralelně řeší. Ale osobně si nedovedu představit, že bude někdo hodnotit keše při logování, vždyť většině dělá problém psát i čas do logu. Shrnutí: Už se těším na Atlasčin "herecký" výkon, a budou-li všichni nováčkové takoví jako třeba GRAFIKON, tak mi nebudou vůbec vadit :). Jeho kešky mají pěkný listing, jsou uložené na pěkných místech a jsou O NĚČEM. Takže tolik asi k tématu. Jinak si myslím, že PREMIUM MEMBER členství je asi k něčemu, protože i onen "modelář" chce-li být někde organizován platí členské příspěvky. A v naší republice platí víc než jinde, že co "si" platím, to neničím. Myslím si, že to by byl asi ten nejlepší krok pro "vyčištění" řad. Bez PM by se nikdo nedostal do mapy, listingů a tak.
  • 0

#100 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 8:04

hradnik napsal/a:
...Jinak si myslím, že PREMIUM MEMBER členství je asi k něčemu, protože i onen "modelář" chce-li být někde organizován platí členské příspěvky. A v naší republice platí víc než jinde, že co "si" platím, to neničím. Myslím si, že to by byl asi ten nejlepší krok pro "vyčištění" řad. Bez PM by se nikdo nedostal do mapy, listingů a tak.

PM není záruka kvality, ani při zakládání, ani při hledání... mají ho dnes i lidé, kteří začali hodně nedávno a navíc kromě "Co si platím, to si neničím", může velice dobře fungovat taky "Co si platím, to je moje... nejlépe celé a ostatní mi vlezte na hrb."
No a krom toho by pravděpodobně ubyla velká spousta cachí a to nejen těch u skládek, ale i těch hodně kvalitních.
Je to prostě vždycky o lidech ať už jsou PM nebo ne.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama