Přejít na obsah


Fotka

geocaching na primě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#121 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 9:35

krajzlici napsal/a:
[Ne, to znamená jediné: pokud vyjímám, či vkládám TB/GC, můžu samozřejmě něco přibrat, ale měl bych za to něco přihodit. A to že je to realita nic nemění na pravidlech. To, že politici lžou, je taky realita.

Přesně tak - to je přeci právě to, o čem jsem na začátku psal. Pokud by všichni dodržovali tvé fanatické stanovisko, za chvíli by nešlo kešky zavírat. Nebo by bylo nutné vkládat pouze diamanty. Smyslem toho pravidla je, aby se kešky nevyprazdňovaly - a přesně tomu slouží to, jak se chovám já, Atlaska,... Věř, že celkově poměr IN/Out je u nás minimálně 3:2.
  • 0

#122 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 9:49

ProKesTom napsal/a:
Přesně tak - to je přeci právě to, o čem jsem na začátku psal. Pokud by všichni dodržovali tvé fanatické stanovisko, za chvíli by nešlo kešky zavírat. Nebo by bylo nutné vkládat pouze diamanty. Smyslem toho pravidla je, aby se kešky nevyprazdňovaly - a přesně tomu slouží to, jak se chovám já, Atlaska,... Věř, že celkově poměr IN/Out je u nás minimálně 3:2.


Mé fanatické stanovisko? Chápu to správně, že když se zastanu někoho, kdo má pravdu a uvedu zdroj, stávám se automaticky fanatikem?

Ty vážně tvrdíš, že kdyby se dodržovalo PRAVIDLO, že za věc, kterou si vezmu z kešky, tam musím něco dát, tak by došlo k přeplnění kešky? Co si měl z fyziky?
  • 0

#123 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 10:34

Myslím, že "trade up, trade equal or don´t trade" není jen nějaké nezávazné doporučení. Sám jsem ho sice už porušil, ale myslím, že si to dokážu obhájit - ale určitě to jako morální pravidlo nezpochybňuji ! Proboha, kolikrát se tu spílalo chudákům co se v logu přiznali, že si vzali něco z cache i když u sebe neměli nic na výměnu, nebo do lidí, co TB/GC použili jako klasický trade...
  • 0

#124 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 11:00

krajzlici napsal/a:

ProKesTom napsal/a:
Přesně tak - to je přeci právě to, o čem jsem na začátku psal. Pokud by všichni dodržovali tvé fanatické stanovisko, za chvíli by nešlo kešky zavírat. Nebo by bylo nutné vkládat pouze diamanty. Smyslem toho pravidla je, aby se kešky nevyprazdňovaly - a přesně tomu slouží to, jak se chovám já, Atlaska,... Věř, že celkově poměr IN/Out je u nás minimálně 3:2.


Mé fanatické stanovisko? Chápu to správně, že když se zastanu někoho, kdo má pravdu a uvedu zdroj, stávám se automaticky fanatikem?

Ty vážně tvrdíš, že kdyby se dodržovalo PRAVIDLO, že za věc, kterou si vezmu z kešky, tam musím něco dát, tak by došlo k přeplnění kešky? Co si měl z fyziky?


To je zase debata :-(

Copak jste měli z chováni ???
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#125 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 11:11

xR4d3kx napsal/a:

Hele, já to včera taky udělal :o Vložil jsem TB a vzal si čokoládovou minci :@

To je preci v poradku- cokolada a podobne preci nema v kesce co delat... ;)

To já vím ;) Takže jsem si vlastně nic nevzal :(
  • 0

#126 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 11:44

sobikovi napsal/a:

xR4d3kx napsal/a:

Hele, já to včera taky udělal :o Vložil jsem TB a vzal si čokoládovou minci :@

To je preci v poradku- cokolada a podobne preci nema v kesce co delat... ;)

To já vím ;) Takže jsem si vlastně nic nevzal :(


A tak je to jedine dobre, pokud si pouze vlozil TB... ;)
  • 0

#127 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 11:47

Fénix napsal/a:
Myslím, že "trade up, trade equal or don´t trade" není jen nějaké nezávazné doporučení. Sám jsem ho sice už porušil, ale myslím, že si to dokážu obhájit - ale určitě to jako morální pravidlo nezpochybňuji !
Proboha, kolikrát se tu spílalo chudákům co se v logu přiznali, že si vzali něco z cache i když u sebe neměli nic na výměnu, nebo do lidí, co TB/GC použili jako klasický trade...


tak ono jde spis o to, ze jsem mluvil o kacerovi, ktery i po 600 keskach bezne vklada TB a bere si za to neco z kesky... A Atlaska se verejne hlasi k tomu, ze to dela upúlne stejne... A dle meho nazoru (a i podle pravidel) to je tak spatne... Nic vic, nic min neresim.:)
  • 0

#128 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 11:50

xR4d3kx napsal/a:
Treba tady mas pokec ze stranek, na ktere primo geocaching.com odkazuje a doporucuje je jako zdroj informaci: http://www.geocacher...travelguide.pdf

Supr letáček, nicméně to tvoje "základní pravidlo", kvůli kterému tu označuješ lidi za blbce, jsem v něm jednoznačně napsané jaksi neobjevil.
  • 0

#129 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 11:57

alkes napsal/a:

xR4d3kx napsal/a:
Treba tady mas pokec ze stranek, na ktere primo geocaching.com odkazuje a doporucuje je jako zdroj informaci: http://www.geocacher...travelguide.pdf

Supr letáček, nicméně to tvoje "základní pravidlo", kvůli kterému tu označuješ lidi za blbce, jsem v něm jednoznačně napsané jaksi neobjevil.


A jak bys ty oznacil cloveka, ktery umyslne snizuje pocet veci v keskach?
Nicmene kdyz je napsano ze se nejedna o bezny trackovatelny predmet znamena to, ze se mezi ne nezapocitava- to znamena ze za bezny predmet vymeny si vezmu- bezny predmet vymeny. za trackovatelny predmet si vezmu- tak maximalne jiny trackovatelny predmet. ;)
Ony asi ty pravidla nejsou jednoznacna uplne pro katdeho. nekdo je holt potrebuje jeste dovysvetlit...
  • 0

#130 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 12:07

Jo, a neni to tam napsaný třeba proto, aby se podtrhlo, že TB není běžný předmět na trade a že si ho nemáš nechávat jako ostatní tradovací předměty? Kde jsi vlastně objevil odkaz z pravidel na geocaching.com na geocaching-u.com. (neřikám, že tam není, ale nenašel jsem a zajímá mě to) Ano dovysvětlit bych je potřeboval, ale nemyslím, že od tebe bych tomu přikládal nějakou váhu, nebo se tím snad i řídil... Mimochodem řídím se už dávno, protože mi to přijde logičtější než opak, ale za opak nikomu nenadávam do blbců a nedodržování "základních pravidel" a nelíbí se mi, když to dělá někdo jiný. To je asi tak celé, co jsem ti chtěl říct. edit: A navíc... nemůže snižovat počet předmětů v cachi i člověk, který za vyjmutý TB do cache nic nedá? Jsou i lidi kteří to vidí naprsoto jasně a neochvějně zrovna takhle.
  • 0

#131 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 12:11

alkes napsal/a:
edit: A navíc... nemůže snižovat počet předmětů v cachi i člověk, který za vyjmutý TB do cache nic nedá? Jsou i lidi kteří to vidí naprsoto jasně a neochvějně zrovna takhle.


muze- presne kvuli lidem, kteri si za TB neco berou... ;)
  • 0

#132 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 12:13

alkes napsal/a:
Jo, a neni to tam napsaný třeba proto, aby se podtrhlo, že TB není běžný předmět na trade a že si ho nemáš nechávat jako ostatní tradovací předměty?
Mimochodem, kde jsi vlastně objevil odkaz z pravidel na geocaching.com na geocaching-u.com. (neřikám, že tam není, ale nenašel jsem a zajímá mě to)
Ano dovysvětlit bych je potřeboval, ale nemyslím, že od tebe bych tomu přikládal nějakou váhu, nebo se tím snad i řídil...
Mimochodem řídím se už dávno, protože mi to přijde logičtější než opak, ale za opak nikomu nenadávam do blbců a nedodržování "základních pravidel" a nelíbí se mi, když to dělá někdo jiný. To je asi tak celé, co jsem ti chtěl říct.


odkaz: http://www.geocachin...ks/default.aspx
Kdyz neprikladas vahu tomu co rikam ja, nechapu, proc se se mnou vubec bavis- ja te nijak neoslovoval... ;)
Jinak ja do blbcu nikomu nenadavam- Atlaska se ozvala sama (jako potrefena husa- tim nechci rict, ze bych ji nadaval do hus... B) )
  • 0

#133 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 12:26

alkes napsal/a:
...ale za opak nikomu nenadávam do blbců a nedodržování "základních pravidel" a nelíbí se mi, když to dělá někdo jiný.


O čem to tu mluvíš? Sleduju to tu zpovzdálí a nedá mi to zastat se xR4d3kx. Odkaž na stránku, kde někoho nazval blbcem.
  • 0

#134 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 12:30

a nechcete to tak nahodou stopnout, panove?
  • 0

#135 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 12:43

O čem to tu mluvíš? Sleduju to tu zpovzdálí a nedá mi to zastat se xR4d3kx. Odkaž na stránku, kde někoho nazval blbcem.


On ma Alkes na mysli tenhle muj prispevek:

No asi nikde, protoze zrovna jsme se nedavno setkali s logy od kacera, ktery u vsech trackovatelnych predmetu loguje:
IN: TB
OUT: privesek(apod.)
A to ma, prosim, pres 600 kesek nalezenych- by me zajimalo jestli je ten kacer tak hloupej, nebo blbej... :D:D:D


On asi nepochopil jak to bylo mysleno... Nebo mozna nechtel pochopit, aby mohl vyvolavat zbytecny flame...

Podle me to nema cenu resit. Aspon, ze ty pravidla chapes (pokud se tomu da rikat pravidla, kdyz to neni napsano anglicky...:D ). Mej se. ;)
  • 0

#136 tombru

tombru

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 13:52

Já bych se tedy jako nováček a lama přimlouval za to, aby jste tedy ve wikipedii změnili tuto citaci jak už tu někdo psal:

Bývá zvykem umísťovat do cache také nějaké „dárky pro objevitele“ a trasovatelné předměty (TB, Geocoin a pod). Nálezce cache si smí dárek ponechat, ale měl by místo něj vložit něco vlastního pro další účastníky hry. Naopak trasovatelné předměty neslouží k ponechání, ale k cestování po cachích-nejsou tedy předmětem výměny a lze je vyjmout/vložit bez příslušného opačného ekvivalentu.

Pod slovíčkem lze si i já na první přečtení myslím, že můžu ale nemusím vyjmout, vložit, vyměnit. Jediné co musím je, to že si ho nesmím ponechat a musím ho vložit jinde.

Tak pokud je to myšlo jinak, tak bych se přimlouval za jasnější formulaci a nebude potřeba těchto diskuzí o významu pravidel.

Dík.

(pokud mi bude někdo spílat, tak sice na obrázku mám krávu, ale jsem chlap, tak aby to případné zvířecí označení bylo správně :-) )
  • 0
tombru

#137 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 14:20

trochu zabomysi spor... veci sou tam vetsinou minimalni hodnoty a kdyz dam TB a vyjmu jednu vec, vytsinou pak nekdo veme TB a nejakou vec da tak to vyjde nula nula..
  • 0

#138 Zugour

Zugour

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 14:40

No to je peklo, takže vlastně nejlepší by bylo, kdyby kešky směli zakládat a lovit jen pravověrní stařešinové s 1000+ findama, nic z nich nebrali, jedině snad, kdyby mělo prasknout víko.. Tímto se jim omlouvám, že jsem si GPSku nekoupil taky před 10lety a že jsem s GC začal až před rokem, kdy jsem ji náhodou nafasoval ke služebnímu přibližovadlu a někde v médiích se dočetl o GC. Taky bych se asi měl omluvit za spoustu stupidních dotazů, na které mi opravdu bylo odpovězeno ve stylu "to se tady probíralo před 5 rokama, najdi si to." Inu nakonec i přesto, že jsem ke GC nebyl přizván některým z tisícovkových Bohů a nebyl jím řádně proškolen, se nestalo, že bych vykrádal coiny, rozdupával pixly, zakládal mrtvé schránky nebo žral malý děti opečený na ohni.
  • 0
Zugour

#139 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 14:42

Jen teda ještě dovysvětlím a pak už budu mlčet: kromě už citovaného příspěvku jsem celkově reagoval ještě na příspěvek tenhle:

xR4d3kx napsal/a:
Chtel bych se zeptat jen na malou drobnost- proc je nejpovolanejsi clovek, ktery po 1600 keskach nedodrzuje ani zakladni pravidlo... :o


Když jsem psal, "nemyslím, že od tebe bych tomu přikládal nějakou váhu", tak jsem myslel jen a pouze výklad popřípadě dovysvětlení pravidel, což je doufám závěr dostatečně logický.
O flamu ať si udělá obrázek každý sám.
Ve wikipedii bych nic neměnil a naopak bych si všimnul větičky na konci.
No a na závěr... pokud chcete mít jistotu, že neup/downtradujete za trackables, není nic jednoduššího než kouknout do logbooku na "in/out" část logu člověka, který tam travelbug nebo geocoin vložil. ;)
  • 0

#140 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 14:54

Zugour napsal/a:
No to je peklo, takže vlastně nejlepší by bylo, kdyby kešky směli zakládat a lovit jen pravověrní stařešinové s 1000+ findama, nic z nich nebrali, jedině snad, kdyby mělo prasknout víko.. Tímto se jim omlouvám, že jsem si GPSku nekoupil taky před 10lety a že jsem s GC začal až před rokem, kdy jsem ji náhodou nafasoval ke služebnímu přibližovadlu a někde v médiích se dočetl o GC. Taky bych se asi měl omluvit za spoustu stupidních dotazů, na které mi opravdu bylo odpovězeno ve stylu "to se tady probíralo před 5 rokama, najdi si to." Inu nakonec i přesto, že jsem ke GC nebyl přizván některým z tisícovkových Bohů a nebyl jím řádně prokolen, se nestalo, že bych vykrádal coiny, rozdupával pixly, zakládal mrtvé schránky nebo žral malý děti opečený na ohni.


Pripojuju se k omluve krom tech pecenych deti.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama