Přejít na obsah


Fotka

geocaching na primě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#101 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 8:13

"Co si platím, to je moje... nejlépe celé a ostatní mi vlezte na hrb."

TO Alkes:


Vidíš, tento "taky" český přístup jsem úplně "přehlédl". To je pravda, takže si asi fakt nevyberem
  • 0

#102 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 9:04

hradnik napsal/a:
TO Atlaska: To nebyla narážka na Tebe Míšo, jen jsem radši pro medializaci pomocí někoho, kdo VÍ, o čem to je. Tedy ty jsi jeden z nejpovolanějších ;)


Chtel bych se zeptat jen na malou drobnost- proc je nejpovolanejsi clovek, ktery po 1600 keskach nedodrzuje ani zakladni pravidlo... :o
  • 0

#103 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 12:06

xR4d3kx napsal/a:
Chtel bych se zeptat jen na malou drobnost- proc je nejpovolanejsi clovek, ktery po 1600 keskach nedodrzuje ani zakladni pravidlo... :o

Který zas prosimtě??
  • 0

#104 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 13:18

alkes napsal/a:

xR4d3kx napsal/a:
Chtel bych se zeptat jen na malou drobnost- proc je nejpovolanejsi clovek, ktery po 1600 keskach nedodrzuje ani zakladni pravidlo... :o

Který zas prosimtě??


asi myslí příspěvek v tomto threadu ze včerejška, z 12:04
  • 0

#105 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 13:37

alkes napsal/a:

xR4d3kx napsal/a:
Chtel bych se zeptat jen na malou drobnost- proc je nejpovolanejsi clovek, ktery po 1600 keskach nedodrzuje ani zakladni pravidlo... :o

Který zas prosimtě??


Presne jak pise Fenix.
Nicmene nebudem to resit, ja se jen normalne ptal a je mi to vlastne i jedno jak si ostatni kolegove kesuji, jestli pravidla dodrzuji, nebo ne. Je to jejich svedomi a jejich vec. :)
  • 0

#106 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 13:41

bertlak napsal/a:
Samozrejme existuji vyjimky. Jak se bude GC vyvijet se casem uvidi. Ja bych se v budoucnu vubec nedivil, kdyby zacaly pribyvat treba PM cache nebo vznikne nejaky jiny system, ktery zuzi pocet zucastenych.


Ten systém existuje. Říká se mystérky, a cache se ukazuje s takovým otazníčkem .-)
  • 0
SUP DAWG, I HERD U LIEK FTFS SO WE STOLE ALL YOUR CACHES SO YOU CAN FTF WHILE YOU RESTORE EM!

#107 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 17:43

xR4d3kx napsal/a:

hradnik napsal/a:
TO Atlaska: To nebyla narážka na Tebe Míšo, jen jsem radši pro medializaci pomocí někoho, kdo VÍ, o čem to je. Tedy ty jsi jeden z nejpovolanějších ;)


Chtel bych se zeptat jen na malou drobnost- proc je nejpovolanejsi clovek, ktery po 1600 keskach nedodrzuje ani zakladni pravidlo... :o

No, kdybys dočetl Atlasčin příspěvek do konce, věděl bys, že "a dokonce i obráceně". Přece nebudu cpát do plné kešky další předmět, aby praskla .... například. To pravidlo je třeba dodržovat jaksi "v průměru" - tedy z praskající keše klidně vezmu bez vložení, zato do prázdné zase naopak vložím, i když neberu. Co myslíš, jakých bude víc ?
  • 0

#108 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 19:05

No, kdybys dočetl Atlasčin příspěvek do konce, věděl bys, že "a dokonce i obráceně". Přece nebudu cpát do plné kešky další předmět, aby praskla .... například. To pravidlo je třeba dodržovat jaksi "v průměru" - tedy z praskající keše klidně vezmu bez vložení, zato do prázdné zase naopak vložím, i když neberu. Co myslíš, jakých bude víc ?


Nejak sem nenasel souvislost mezi tvym prispevkem a zalezitosti o ktere jsem mluvil- celou dobu mluvim o trackovatelnych predmetech(mimochodem v mem prispevku na ktery Atlaska reagovala je to napsano)- trackovatelne predmety nejsou soucasti bezneho "tradu"- tzn. ze pokud nekdo vlozi TB, rozhodne si za nej nic nebere- maximalne je mozne vyjmout TB a neco za nej dat...
  • 0

#109 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 19:45

xR4d3kx napsal/a:

No, kdybys dočetl Atlasčin příspěvek do konce, věděl bys, že "a dokonce i obráceně". Přece nebudu cpát do plné kešky další předmět, aby praskla .... například. To pravidlo je třeba dodržovat jaksi "v průměru" - tedy z praskající keše klidně vezmu bez vložení, zato do prázdné zase naopak vložím, i když neberu. Co myslíš, jakých bude víc ?


Nejak sem nenasel souvislost mezi tvym prispevkem a zalezitosti o ktere jsem mluvil- celou dobu mluvim o trackovatelnych predmetech(mimochodem v mem prispevku na ktery Atlaska reagovala je to napsano)- trackovatelne predmety nejsou soucasti bezneho "tradu"- tzn. ze pokud nekdo vlozi TB, rozhodne si za nej nic nebere- maximalne je mozne vyjmout TB a neco za nej dat...

Ale vždyť o tom právě mluvím. In/Out TB, GC, nemá nic společného s In/Out trade. Tedy z hlediska trade se TB/GC nepočítá ... z hlediska prostoru v keši ano. .... Nebo jsem možná nepochopil, co vlastně Atlasce vyčítáš. Předpoládal jsem, že to, že někdy bere z keše víc, než tam vloží (nepočítám TB/GC) ... a o tom jsem právě mluvil.
  • 0

#110 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 20:58

ProKesTom napsal/a:

xR4d3kx napsal/a:

No, kdybys dočetl Atlasčin příspěvek do konce, věděl bys, že "a dokonce i obráceně". Přece nebudu cpát do plné kešky další předmět, aby praskla .... například. To pravidlo je třeba dodržovat jaksi "v průměru" - tedy z praskající keše klidně vezmu bez vložení, zato do prázdné zase naopak vložím, i když neberu. Co myslíš, jakých bude víc ?


Nejak sem nenasel souvislost mezi tvym prispevkem a zalezitosti o ktere jsem mluvil- celou dobu mluvim o trackovatelnych predmetech(mimochodem v mem prispevku na ktery Atlaska reagovala je to napsano)- trackovatelne predmety nejsou soucasti bezneho "tradu"- tzn. ze pokud nekdo vlozi TB, rozhodne si za nej nic nebere- maximalne je mozne vyjmout TB a neco za nej dat...

Ale vždyť o tom právě mluvím. In/Out TB, GC, nemá nic společného s In/Out trade. Tedy z hlediska trade se TB/GC nepočítá ... z hlediska prostoru v keši ano. .... Nebo jsem možná nepochopil, co vlastně Atlasce vyčítáš. Předpoládal jsem, že to, že někdy bere z keše víc, než tam vloží (nepočítám TB/GC) ... a o tom jsem právě mluvil.


Ale ja prave TB/GC v tomto konkretnim pripade pocitam. Protoze log typu- IN: TB,OUT: privesek- neni OK... :)
  • 0

#111 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1101 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 21:30

A když ten odebraný přívěšek uvolní místo pro TB....?
  • 0

#112 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 21:45

PLAJ family napsal/a:
A když ten odebraný přívěšek uvolní místo pro TB....?


:D:D:D
Co chces slyset? I kdyz odebrany privesek uvolni misto TB je takova vymena z hlediska principu smenovani trackovatelnych predmetu spatne... Nicmene abych se priznal, nevidel sem jeste moc kesek ktere by byly tak nacpane, ze by se tam nevesel TB(pokud se nejedna o nejak extra velky TB- ale tam by to zase nevyresilo odebrani privesku)...
Nicmene chapu, ze tezko neses to, ze i po tolika keskach nekdo nezna/nechce dodrozat pravidla- a proto vymyslis takovehle sci-fi situace... :)
  • 0

#113 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 09 April 2008 - 22:16

xR4d3kx napsal/a:
Nicmene nebudem to resit, ja se jen normalne ptal a je mi to vlastne i jedno jak si ostatni kolegove kesuji, jestli pravidla dodrzuji, nebo ne. Je to jejich svedomi a jejich vec. :)

Ok. Myslel jsem si to. ;) A to pravidlo si jako vzal kde a jak že podle tebe přesně zní? Když už se tady s ním tak oháníš...
  • 0

#114 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 5:34

alkes napsal/a:
Ok. Myslel jsem si to. ;) A to pravidlo si jako vzal kde a jak že podle tebe přesně zní? Když už se tady s ním tak oháníš...


Například tady:

Bývá zvykem umísťovat do cache také nějaké „dárky pro objevitele“ a trasovatelné předměty (TB, Geocoin a pod). Nálezce cache si smí dárek ponechat, ale měl by místo něj vložit něco vlastního pro další účastníky hry. Naopak trasovatelné předměty neslouží k ponechání, ale k cestování po cachích-nejsou tedy předmětem výměny a lze je vyjmout/vložit bez příslušného opačného ekvivalentu.

Co je na tom nejasného?
  • 0

#115 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 6:52

krajzlici napsal/a:

alkes napsal/a:
Ok. Myslel jsem si to. ;) A to pravidlo si jako vzal kde a jak že podle tebe přesně zní? Když už se tady s ním tak oháníš...

Naopak trasovatelné předměty neslouží k ponechání, ale k cestování po cachích-nejsou tedy předmětem výměny a lze je vyjmout/vložit bez příslušného opačného ekvivalentu.

Co je na tom nejasného?


A to podle tebe znamená, že když do keše vkládám TB/GC,... nebo vyjímám... tak zároveň nesmím nic jiného (nezávisle) vyjmout/vložit?
A nevymýšlím sci-fi, to je realita. Že ty jsi podobnou situaci nezažil, na tom nic nemění.
  • 0

#116 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 7:04

ProKesTom napsal/a:
A to podle tebe znamená, že když do keše vkládám TB/GC,... nebo vyjímám... tak zároveň nesmím nic jiného (nezávisle) vyjmout/vložit?
A nevymýšlím sci-fi, to je realita. Že ty jsi podobnou situaci nezažil, na tom nic nemění.


Ne, to znamená jediné: pokud vyjímám, či vkládám TB/GC, můžu samozřejmě něco přibrat, ale měl bych za to něco přihodit. A to že je to realita nic nemění na pravidlech. To, že politici lžou, je taky realita.
  • 0

#117 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 7:40

xR4d3kx napsal/a:

hradnik napsal/a:
TO Atlaska: To nebyla narážka na Tebe Míšo, jen jsem radši pro medializaci pomocí někoho, kdo VÍ, o čem to je. Tedy ty jsi jeden z nejpovolanějších ;)


Chtel bych se zeptat jen na malou drobnost- proc je nejpovolanejsi clovek, ktery po 1600 keskach nedodrzuje ani zakladni pravidlo... :o

Hele, já to včera taky udělal :o Vložil jsem TB a vzal si čokoládovou minci :@

Nechtěj abych si tě zařadil do kategorie Kovbojíčků co střílí od pasu. Ano, pravidla jsou daná a měla by se dodržovat. Dokud budou pravidla více méně o čestnosti, pak se musíme smířit s tím, že je někdo bude dodržovat 100% a někdo jak se mu to hodí. Jenže těch pravidel je víc než to o obchodování... Musím se přiznat, že já obchoduji hodně málo, to už musí být v krabičce něco hodně zajímavého a nechávám to spíš na Sobíkové nebo dětech. Ale mnohem častěji do prázdné a vyrabované krabičky něco přihodím, aby ten kdo přijde později nebyl smutný. A hoď po nás kamenem jestli jsi vždy dodržel na 100% pravidla při obchodu? Bojím se, abychom do budoucna u věciček v krabičkách nemuseli nechávat cenovky :P
  • 0

#118 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 7:54

krajzlici napsal/a:
Například tady:
Bývá zvykem umísťovat do cache také nějaké „dárky pro objevitele“ a trasovatelné předměty (TB, Geocoin a pod). Nálezce cache si smí dárek ponechat, ale měl by místo něj vložit něco vlastního pro další účastníky hry. Naopak trasovatelné předměty neslouží k ponechání, ale k cestování po cachích-nejsou tedy předmětem výměny a lze je vyjmout/vložit bez příslušného opačného ekvivalentu.
Co je na tom nejasného?

Jojo wikipedie. Velice použitelný sluha, ale zlý pán. Měl jsem pocit, že se bavíme o jasně daných pravidlech a ne o radách. Pravidla, podle kterých chcete někoho z něčeho osočovat, když už teda musíte osočovat, hledejte tady www.geocaching.com.
Nedělejte prosím z téhle hry sbírku zákonů. Co se TB týče, tak já za ně většinou nic nevkládám a nic neberu, dělá to tak hodně lidí, co znám, ale to ještě neznamená, že nejsou cacheři, co to dělají jinak. Psané pravidlo totiž, pokud vím, nikde není, takže bych se zbytečně nerozčiloval ani nad jedním přístupem.

edit: editováno, aby zas nevznik flame
  • 0

#119 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 9:23

alkes napsal/a:

krajzlici napsal/a:
Například tady:
Bývá zvykem umísťovat do cache také nějaké „dárky pro objevitele“ a trasovatelné předměty (TB, Geocoin a pod). Nálezce cache si smí dárek ponechat, ale měl by místo něj vložit něco vlastního pro další účastníky hry. Naopak trasovatelné předměty neslouží k ponechání, ale k cestování po cachích-nejsou tedy předmětem výměny a lze je vyjmout/vložit bez příslušného opačného ekvivalentu.
Co je na tom nejasného?

Jojo wikipedie. Velice použitelný sluha, ale zlý pán. Měl jsem pocit, že se bavíme o jasně daných pravidlech a ne o radách. Pravidla, podle kterých chcete někoho z něčeho osočovat, když už teda musíte osočovat, hledejte tady www.geocaching.com.
Nedělejte prosím z téhle hry sbírku zákonů. Co se TB týče, tak já za ně většinou nic nevkládám a nic neberu, dělá to tak hodně lidí, co znám, ale to ještě neznamená, že nejsou cacheři, co to dělají jinak. Psané pravidlo totiž, pokud vím, nikde není, takže bych se zbytečně nerozčiloval ani nad jedním přístupem.

edit: editováno, aby zas nevznik flame


Treba tady mas pokec ze stranek, na ktere primo geocaching.com odkazuje a doporucuje je jako zdroj informaci: http://www.geocacher...travelguide.pdf
  • 0

#120 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2008 - 9:23

Hele, já to včera taky udělal :o Vložil jsem TB a vzal si čokoládovou minci :@


To je preci v poradku- cokolada a podobne preci nema v kesce co delat... ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama