Přejít na obsah


Fotka

Locify - nejenom nástupce Handy Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
319 odpovědí na toto téma

#201 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 13:11

Pomelo Team napsal/a:
Pokud nekdo chcete pomoci jak na Locify rad pomuzu at to neni jen na Destilovi :))


No to já bych potřeboval poradit, ale netýká se to úplně přímo Locify, ale mobilního internetu. U jakého operátora ho máš a o jaký tarif se jedná. Já mám Vodafone a ty nějak komprimují stránky a Locify proto vždycky skončí chybou. Snažil jsem se tam dát jiné nastavení připojení a pořád nic.

Ještě uvedu, že používám SE K800i od Vodafone s tarifem "Vodafone internet v mobilu".
  • 0

#202 Pomelo Team

Pomelo Team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 13:20

telefon pouzivame stejnej. Operatora mam tmobile. tariv nevim nebot je to sluzebni telefon. datovy pripojeni jsem resil tak ze jsem zavolal k operatorovi a on mi poslal sms ktera mi to nastavila. Nevim ale presne kdy mas problem. Pri stazeni Locify na mobil? To mi taky nejde. vyresil jsem to tak ze jsem instalaci stahnul do Pc a pak pres BT prenes do mobilu Pokud to nejde uz primo v Locify zkusil bych toho opratora aby poslal nastaveni.
  • 0

#203 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 10:14

Locify jsem vyzkoušel. Pro většinu uživatelů je určitě pozitivním vývojovým skokem. Já jsem se ovšem vrátil k HG. Důvod? Mobil na bázi Symbianu. Java zde běhá poněkud méně svižně, samotné Locify reaguje citelně pomaleji než HG. Mapy v TARu jsou u Symbianu rovněž problémem. Takže jsem se nakonec přecvičil na SmartComGps s mapou 1:15000 pro off-line searching a s opětovnou instalací Hendy Geocaching pro případné on-line vyhledávání souřadnic, stahování listingu, hintu apod.. Locify určitě vypadá lákavě, ale přinejmenším některé verze potřebují doladit.
  • 0
______________
Skg-CZ

#204 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 12:03

Pomelo Team napsal/a:
telefon pouzivame stejnej. Operatora mam tmobile. tariv nevim .....


Instalace proběhne v pořádku i veškerá práva po zápis a čtení jsou OK. Problém nastane až v době kdy se přihlásím a spustím aplikaci pro geocaching tak mi tam vyskočí chyba a dál se nedostanu jedině zpět do menu a pokud to zopakuji tak se stejným výsledkem. Už jsem to jednou řešil a mělo by to být kvůli tomu komprimování hlaviček v internetu od Vodafone. Už několikrát jsme si nechal zaslat SMS s nastavením netu, ale tam je právě ta komprimovaná verze. Zkoušel jsem i ruční nastavení netu a pořád nic. Někde jsem se dočetl, že se to dá ovlivnit "Adresou APN". Tu však znám jen pro tu komprimovanou verzi a pro nekomprimovanou by se měla použít ve tvaru "internet", ale to nefunguje. Tak nevím, strávil jsem s tím půl dne a výsledek žádný.
  • 0

#205 Pomelo Team

Pomelo Team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 12:20

Podle kamose co pouziva Oscara tam mas dat APN "web"
  • 0

#206 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:11

Tak ten web nějak nefunguje. Buď jsem úplně blbej a nebo je na vině telefon od Vodafonu, který prostě odmítá toto nastavení. Vš se totiž tváří OK, ale nepřipojí se pak na web a napíše špatné nebo žádné připojení.
  • 0

#207 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:49

Za toto, ale nemůže Locify (tedy myslím), ale ten šílený net od Vodafone, který prostě ne a ne rozchodit. Všichni ti napíšou použij toto a toto, ale ono to pořád nejde.
  • 0

#208 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 15:15

No právě k tomu se ani nedostanu. Můžeš mi prosím napsat jakej telefon používáš a jak máš nastevené připojení pro net? Hlavně tedy asi ta Adresa APN
  • 0

#209 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 9:09

Tak už mi to konečně funguje :D, konečně jsem nastavil ten zatracený net. Díky. Co jsem zatím zkoušel bez GPS tak to šlo docela dobře. Uvidím co to udělá po připojení k GPS.
  • 0

#210 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 11:26

Witko napsal/a:
Mám taky vodafone a co se týká připojení Locify tak s vím problém nemám. Ale prostě kdyz připojím Gps modul tak se Locify začne tlouct a po stažení prvni keše schodi připojení gps i kdyz modul i telefon jsou stále propojení a Locify přestane reagovat na stisknuti. Sice mužů menu procházet ale prostě nereguje. A to už jsem zkusil všechno možný. Navíc nechápu co ma kdo proti HG. Vpodstatě funguje taky offline,listing,hint atd. Stačí jen kešku vložit do oblíbených. Jednoduchý program bez zbytecnosti jako ma Locify....


Podepisuji. Osobně mě ukončení vývoje HG mrzí. V Locify z hlediska GC spatřuji jen jednu poměrně velkou výhodu, kterou je spolupráce s mapovými podklady. Locify je ve stádiu betaverze, takže osobně bych sice doporučoval vyzkoušet, ale zatím HG touto aplikací natvrdo nenahrazovat.
  • 0
______________
Skg-CZ

#211 zasa

zasa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 15:14

Jj, je to škoda. Podle mě ukončení vývoje HG a přechod na Locify momentálně velkým krokem zpět. Předpokládám, že autoři s ním mají velké plány a snazší práci, ale než Locify dosáhne kvality HG bude to asi ještě chvíli trvat... :(
  • 0

#212 Pomelo Team

Pomelo Team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 15:50

Ja jsem mel s HG docela problemy (a nejen ja) docela casto se mi rozpadlo spojeni mezi GPS modulem a mobilem coz nebylo uplne nic zasadniho ale hlavni potize jsem mel s tim ze se mi obcas nejak posramotila slozka oblibene a pomohla jen preinstalace aplikace. Tohle se mi stalo nekolikrat v zahranici kdyz jsem tam mel natahany kesky a nemit to pro jistotu vytisknuty tak mobil zahodim vzteky do krovi. Vim ze to nedelalo jen me. No a s Locify tyhle problemy nemam. Nenapada me zadna funkce kterou by ted locify nemelo co mel HG. Naopak jich ma par navic ktere jsou dost prakticke (mapy, synchonizace). Nerikam ze je to dokonalej program , ale je prece jen furt ve vyvoji.
  • 0

#213 Pomelo Team

Pomelo Team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 16:45

Witko napsal/a:
No tak mi tedy Pomelo řekni jak ten krám Locify rozchodit. GC mi funguje na 100 procent a keše najdu s přesností jednoho metru s modulem LD-4W


Tak Locify neres kdyz ti HG jede na 100%.
Kdybych vedel jak, tak uz ti davno poradim. Asi nema cenu psat aby jsi si sosnul aktualni verzi, to uz urcite mas.
  • 0

#214 jirifno

jirifno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 9:42

Zdravím Mám Nokii E50 a chci se zeptat proč se nenačítají mapy přes Google. Yahoo i ostatní funguje. Čekám i pět minut a nic. Další problém mám, že aplikace někdy jakoby zamrzne a pomůže jenom restart celé aplikace. Děkuji.
  • 0

#215 Jirgi

Jirgi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 10:20

Tak já už jsem v koncích stejně jako s Locify, tak i s TrekBuddym. Mám nokii 6300 a hořím na certifikátu. Už nemám sílu dále něco pročítat. Jinak přeju ať se vývojářům daří a ostatní ať s aplikace mají radost.
  • 0

#216 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 17:48

Ahoj,
oznamuji novou verzi Locify 1.5.5.

Co je nového?
- znovu fungují Google Mapy (Google totiž změnil servery takže ve starších verzí GM nepojedou)
- rozchodili jsme i Google Satelitní mapy!
- podpora pro soubory GPX jak body tak trasy. Zkoušel jsem třeba exportovaný soubor s keškama se Skrýšotlače
- online mapy se cachují. Tzn. online mapy stáhnete jenom jednou a pak už je máte offline
- podpora pro loginy s háčky a čárky (tohle třeba v HG nejde)
- datum a čas v navigaci - hodí se pro logování keše
- zapnuto průběžné průměrování souřadnic - hladší trasy a navigace
- opravy s Bluetooth připojením pro určité telefony
- optimalizace paměti, může vyřešit zamrzání na slabších přístrojích
- a další malé opravy

Stahujte zde: http://www.locify.com/download

Btw vidím že se zde rozvíjí diskuze o problémech s Locify, znovu opakuji:
Nebudu zde odpovídat, pro diskuzi o Locify se více hodí Locify Forum: http://forum.locify.com
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#217 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 19:00

Na Locify fórum můžeš psát česky! Stačí před název topicu uvést [CZ], aby v tom byl pořádek. Píšeme to tam v pravidlech. Na Locify fóru se tě rádi ujmeme s tvým problémem a pokusíme se ho (česky) řešit.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#218 zasa

zasa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 21:31

Někdo tady nedávno psal, že s Locify nemá problém a pokud má, tak je to chyba uživatele. Nechci kvůli svému dotazu zakládat nové téma na fóru Locify, tak bych se rád zeptal tady. Nepodařilo se mi najít vychytané a užitečné služby HG jako např. multisolver, průměrování apod. Jsem tak blbý že to nemůžu najít nebo tam tyto fce ještě nejsou a Locify je momentálně použitelné opravdu "jen" pro navigaci ke keši? (ostatní instalovatelné služby podle mě s geocachingem až tak moc nesouvisí...)
  • 0

#219 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 22:10

Jde o to že když bude mít někdo stejný problém, těžko to dohledá tady na fóru, naopak na našem fóru se snadno podle názvu topicu problém dohledá. A máme i další možnosti podpory - Google Group, mail support@locify.com, issue list na Google Code. Ale k tvému dotazu: - průměrování se v Locify provádí pořád průběžně, zaobluje to trasy a navigace pak "neskáče" - MultiSolver v Locify není, ale šel by dopsat na serverové straně geocaching služby. Můj pohled je takový, že Locify je framework pro různé lokační služby. Máme hodně práce s vývojem tohoto frameworku a není našim cílem, abychom my psali a vylepšovali tyto služby. Psaní služeb pro Locify je opravdu jednoduché, je to pouze webové programování kde stačí znát obyčejné (X)HTML. Pokud někdo má zájem, mohu poskytnout zdrojáky geocaching služby a upravené je hostovat opět na našem serveru. Je tam možno dodělat spoustu věcí - třeba vyhledávání podle waypointu či klíčového slova, logování keší do My Field Notes, zmíněný multiSolver atd. Jsem ochotný zájemci vše vysvětlit a zodpovídat dotazy při vývoji. A rozhodně bych netvrdil že Locify je "jen pro navigaci ke keši". Když vypustím všechny výhody které se geocachingu netýkají tak v Locify oproti Handy Geocachingu jsou: - plnohodnotné online mapy jak silniční tak satelitní - offline mapy kompatibilní s TrekBuddy - stahování keší offline se všemi informacemi o keši - HTML listingy - vektorová navigační šipka - služba i pro OpenCaching - nahrávání tras - soubory vytvořené v Locify kompatibilní s Google Earth (KML)
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#220 zasa

zasa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 15:32

Vzhledem k tomu, že Locify je stejně jako HG freeware a autoři na něm pracují (předpokládám) ve svém volném čase, myslím, že by bylo slušné předkládat svoje námitky v méně radikální formě... ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama