Přejít na obsah


Fotka

Locify - nejenom nástupce Handy Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
319 odpovědí na toto téma

#221 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 17:36

Witko napsal/a:
Fain. Tak proč tam třeba v tom tvým nefunkčním Locify není třeba multisolver který bych ocenil víc než nefunkční mapy.

No nevím, v HG zrovna multisolver je zajímavá hračka, ale použil jsem to na jediné keši... kromě jiného nemá stejně moc podporu u autorů keší, takže mrtvá cesta. Papír,tužka a kalkulačka na mobilu plně postačuje. Možná by bylo lepší, kdyby autoři keší vymášleli méně Hujerské vzorečky pro absolventy matfyzu.
  • 0

#222 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 15:01

Witko napsal/a:
Fain multisolver oželim. Ale kdyby někdo měl chuť a chtěl Locify vylepšit tak by se kdyz už tam jsou mapy hodilo kdyby šel vybrat bod na mapě a uložit ho jako waypoint a taky by se mohl zobrazovat inventář te které keše...jako v HGC a navigační šipka by mohla mít noční režim.

Už je na to vlákno :-)
http://www.geocachin...630#post_134630
  • 0

#223 Kliford

Kliford

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 18:01

Sory,nevím,jestli se to tu už někde řešilo, ale připojuje se Locify ihned přistartu na Internet? Nechci, aby mi to žralo peníze, ba jen sebemenší. Využívat offline jde (nahrát mapy,nahrát WPT z počítače). Ctěl bych ho vyměnit za TrekBuddyho. Dík za odpověď
  • 0

#224 jirifno

jirifno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 18:26

Kliford napsal/a:
Sory,nevím,jestli se to tu už někde řešilo, ale připojuje se Locify ihned přistartu na Internet? Nechci, aby mi to žralo peníze, ba jen sebemenší. Využívat offline jde (nahrát mapy,nahrát WPT z počítače). Ctěl bych ho vyměnit za TrekBuddyho. Dík za odpověď


Při samotném startu aplikace se to nepřipojuje k Internetu. Připojí se to až když budeš chtít stáhnout např. nejbližší keše nebo stáhnout nejnovější logy atd. Já osobně tuto aplikaci v offline režimu nepoužívám. Mám zaplacený datový tarif (asi 100Kč/měsíc) a kdykoliv si mohu stáhnout nejčerstvější informace. :)
  • 0

#225 Kliford

Kliford

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 18:44

jirifno napsal/a:

Kliford napsal/a:
Sory,nevím,jestli se to tu už někde řešilo, ale připojuje se Locify ihned přistartu na Internet? Nechci, aby mi to žralo peníze, ba jen sebemenší. Využívat offline jde (nahrát mapy,nahrát WPT z počítače). Ctěl bych ho vyměnit za TrekBuddyho. Dík za odpověď


Při samotném startu aplikace se to nepřipojuje k Internetu. Připojí se to až když budeš chtít stáhnout např. nejbližší keše nebo stáhnout nejnovější logy atd. Já osobně tuto aplikaci v offline režimu nepoužívám. Mám zaplacený datový tarif (asi 100Kč/měsíc) a kdykoliv si mohu stáhnout nejčerstvější informace. :)


To byla rychlost:) Díky;) Jdu to vyzkoušet.
  • 0

#226 jirifno

jirifno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 19:59

Kliford napsal/a:

jirifno napsal/a:

Kliford napsal/a:
Sory,nevím,jestli se to tu už někde řešilo, ale připojuje se Locify ihned přistartu na Internet? Nechci, aby mi to žralo peníze, ba jen sebemenší. Využívat offline jde (nahrát mapy,nahrát WPT z počítače). Ctěl bych ho vyměnit za TrekBuddyho. Dík za odpověď


Při samotném startu aplikace se to nepřipojuje k Internetu. Připojí se to až když budeš chtít stáhnout např. nejbližší keše nebo stáhnout nejnovější logy atd. Já osobně tuto aplikaci v offline režimu nepoužívám. Mám zaplacený datový tarif (asi 100Kč/měsíc) a kdykoliv si mohu stáhnout nejčerstvější informace. :)


To byla rychlost:) Díky;) Jdu to vyzkoušet.


Není zač. Dej vědět, jak to dopadlo. Rád se přiučím... Jak, kde a v jakém formátu nahráváš ty Waypointy a mapy. Díky.
  • 0

#227 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 20:21

Ideální je nainstalovat si do FF doplněk pro Locify. Na stránkách GC.com pak uložíš keš do Locify na webu a pak buď synchronizací nebo prostě stažením z webu Locify na lokální počítač si uložíš kml soubory. Pak už jen připojit mobil k počítači, nakopírovat do Locify kml soubory a je to. Osobně považuji za zdlouhavé, je asi opravdu efektivnější najít si vhodný datový tarif a přímo na místě stáhnout online nejbližší keše /pár kb/ a pak už hledat. Locify umí načíst i gpx soubor s více wpt, ale docela dlouho pak trvá načtení do Locify a může to padat. Asi by se dal řešit i nějaký export do kml z GG nebo GSAKu a pak to nakopírovat do mobilu... Mapy jsou zbytečné,měla by stačit jen šipka ;)
  • 0

#228 Kliford

Kliford

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 20:55

no, řeknu to takhle, na TrekBuddyho to nemá. Marně jsem se pokoušel nahrát tu tarovanou mapu do mobilu, stále hází chybnou hlášku. Na TB už jsem zvyklý a mapa by mi dost chyběla, navíc Kruch stále aktualizuje verze, má to i kompas s šipkou s cíli, díky CMS obrazovkám vím, jak rychle jedu a plno dalších věcí, takže eňoňuňo. Nic proti Locify...Ikdyž u Vodafonu je akce pro studenty (15-26) internet za 89 Kč/měsíc
P.S. Pro ostatní, TrekBuddy na nové stránce(byly potíže se serverem) www.trekbuddy.net/forum
TB 4EVER, Best!;)
  • 0

#229 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 20:56

Tak proč nezůstaneš u TB? HG forever :D
  • 0

#230 Kliford

Kliford

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 8:59

no zůstanu:)
  • 0

#231 rokone

rokone

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 13:32

sobikovi napsal/a:
Ideální je nainstalovat si do FF doplněk pro Locify. Na stránkách GC.com pak uložíš keš do Locify na webu a pak buď synchronizací nebo prostě stažením z webu Locify na lokální počítač si uložíš kml soubory. Pak už jen připojit mobil k počítači, nakopírovat do Locify kml soubory a je to.



Nepřišel jsem na to kam mám ty KML nakopírovat, prostě je nedokážu stáhnout do mobilu, zkuste někdo poradit, ale jak malému děcku protože IT vzdělání nemám:)
  • 0

#232 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 13:59

rokone napsal/a:
Nepřišel jsem na to kam mám ty KML nakopírovat, prostě je nedokážu stáhnout do mobilu, zkuste někdo poradit, ale jak malému děcku protože IT vzdělání nemám:)

V telefonu nebo na kartě, kam jsi instaloval Locify by jsi měl mít adresář Files a do něj to nakopíruj....
  • 0

#233 rokone

rokone

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 15:05

sobikovi napsal/a:

rokone napsal/a:
Nepřišel jsem na to kam mám ty KML nakopírovat, prostě je nedokážu stáhnout do mobilu, zkuste někdo poradit, ale jak malému děcku protože IT vzdělání nemám:)

V telefonu nebo na kartě, kam jsi instaloval Locify by jsi měl mít adresář Files a do něj to nakopíruj....


Tak tenhle adresář tam nemám, mám tam složku Locifi a v ní cache, ale když to zkopíruju tam, tak se mi to v programu neobjeví.:(
  • 0

#234 rokone

rokone

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 15:58

Tak už jsem na to kápl, musel jsem nejdřív v locifi uložit jednu keš ručně, tj. zapsat souřadnice a nějaký popisek a pak už se mi tam složka files objevila.
  • 0

#235 tombru

tombru

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 2:27

Tak jsem to zkoušel na novém Samsungu i8910HD se Symbianem a špatně se tam zobrazuje mapa, jen takový proužek na horním okraji displeje a téměř vůbec se nevykresluje navigační růžice, jen jaké torzo také v horní části displeje. Jinak se zdá že vše ostatní funguje. S GPS se to spojí, keše vyhledá, ale bohužel už nezobrazí. Asi nějaký problém s vykreslením na tom displeji s velkým rozlišením (640×360) Ovládání dotykem celkem také funguje i když jsou nabídky celkem už úzké na tomhle jemném displeji a já mám trochu medvědí prsty. Ale to se dá zvládnout. Jo a v menu telefonu nastavení naistalované aplikace se dá zapnout/vypnout zobrazení ovládacího kříže na displeji jako náhrady za chybějící klávesnici. Locify pak pěkně využije celý displej, ovšem až na to chybné vykreslení map a růžice (v obou případech).
  • 0
tombru

#236 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 8:53

Witko napsal/a:
Oznamuji vydání nové verze. Pokud zjistíte nějaké změny k lepšímu hoďte to sem. Díky Locify#download

Potřeboval bych ještě locify.jar soubor, aby to šlo nainstalovat...
  • 0

#237 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 9:51

sobikovi napsal/a:
Locify#downloadPotřeboval bych ještě locify.jar soubor, aby to šlo nainstalovat...


Tahle adresa je pro stahování přímo z mobilu, ten právě využije ten .jad soubor a z něj si zjistí co má stáhnout (ten .jar).
  • 0

#238 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 11:43

Tommu napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Locify#downloadPotřeboval bych ještě locify.jar soubor, aby to šlo nainstalovat...


Tahle adresa je pro stahování přímo z mobilu, ten právě využije ten .jad soubor a z něj si zjistí co má stáhnout (ten .jar).

jj, díky. Už jsem to stáhnul z webu do mobilu.
  • 0

#239 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 15:18

Nemáte někdo mapu Rakouska (co nejpodrobnější) pro TrekBuddy resp. Locify? Něco jsem našel, ale ta je hrozně hrubá :-( Díky.
  • 0

#240 Kliford

Kliford

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 17:41

No nainstaloval jsem si tu starší verzi, nahrál tarované mapy, dal zobrazit polohu a ejhle, hodilo mě to těsně k pravému okraji mapy. Nevím, co dělám špatně, a ani jsem nějak nepochopil, jak mám uložit WPT:|
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama