Přejít na obsah


Fotka

Locify - nejenom nástupce Handy Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
319 odpovědí na toto téma

#161 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 8:37

Já to zkouším na K800i s internetem od Vodafone, který teď má půlroční akci na internet zdarma, ale jelikož používá nějakou kompresi dat, která jak píše Destil odmazává hlavičky, tak mi prostě Locify neběží a ani se nepřipojím. U Vodafone píší, že pokud nechci kompresi tak ať požiji nastavení GPRS Internet, které ale za boha nemohu rozchodit, takže je pro mě Locify v podstatě nepoužitelné díky tomuto přístupu ze strany operátora.
  • 0

#162 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 8:49

tocamac napsal/a:
Ahoj,
co presne jsi zkousel? Ja ted prave par dnu testuju Locify na Nokii 5310 (ma podobny OS jako 6300, tj. S40, akorat trosku novejsi gen. 5) a jakmile spustim sluzbu Nearest Caches, Locify se chvilku snazi komunikovat a pak zahlasi:

Connection problem
There is a problem with your internet connection.
There is no GPRS/3G/Wi-Fi signal at the moment or your internet connection id not configured properly.

Dela ti to taky tohle? Jakeho mas operatora? Destil vyslovil hypotezu, ze by to mohlo byt nejakym omezenim na strane operatora, ale zkousel jsem to u Vodafonu (Vodafone predplacena karta, Internet v mobilu), a T-mobile (Twist Surf+) se stejnym vysledkem. Mam nastaveny Internet, ne WAP. Ostatni aplikace funguji bez problemu (Opera Mini, HG, Gmail, Yahoo! Go atd.) Jen pro upresneni, testoval jsem hlavne alpha verzi odsud http://www.locify.com/download/alpha. Tenhle problem probirame v diskuzni skupine http://groups.google...80f1eaab6?hl=en.

Ahoj, ano, to je ta chyba, co se mi stávala. Schválně píšu stávala, protože po nainstalování Alfa verze to funguje už jak má... Objevil se mi tam zase problém s přihlášením na locify.com a synchronizace, ale jinak se zdá že to funguje OK. Používám O2, ale myslím že to není v operátorovi, snad při nějakém nastavení proxy na wapu, ale o tom Destil ví.
  • 0

#163 tocamac

tocamac

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 9:40

PetrX napsal/a:
Já to zkouším na K800i s internetem od Vodafone, který teď má půlroční akci na internet zdarma, ale jelikož používá nějakou kompresi dat, která jak píše Destil odmazává hlavičky, tak mi prostě Locify neběží a ani se nepřipojím. U Vodafone píší, že pokud nechci kompresi tak ať požiji nastavení GPRS Internet, které ale za boha nemohu rozchodit, takže je pro mě Locify v podstatě nepoužitelné díky tomuto přístupu ze strany operátora.


S nastavenim tohoto pripojeni jsem taky pomerne dlouho zapasil, presne tento typ, tj. Vodafone Internet v mobilu, momentalne v akci na 6 mesicu zdarma (WAP s kompresi dat mi jel, ale ten normalni nekompresovany internet ne). Zkousel jsem to nastavit manualne podle techto stranek (diskusni forum Vodafone) http://www.techforum...astaveni_mt.php a neslo to. Pak jsem volal na zakaznickou linku, poslali mi konfiguracni SMS a to zabralo. Tu SMS si muzes objednat i sam tady: https://samoobsluha....andset_conf.php (musis byt prihlaseny v Samoobsluze).
Zatim nevim v cem se to manualni nastaveni lisi od toho pres SMS, mam Nokii 5310 a ta konfigurace pripojeni je tam nejaka slozita, jeste se v tom poradne neorientuju.

Pri konfiguraci pomoci SMS pozor na jednu vec: mel jsem v mobilu tu manualni konfiguraci, ktera mi nefungovala a do toho jsem provedl nastaveni pres SMS. Internet sice zacal fungovat, ale odecetlo mi to 17 Kc (poplatek za pripojeni na den). Ty dve nastaveni se proste nejak pomichaly dohromady, operatorka na hotlince rikala ze to je nejaka chyba v systemu, kterou jeste nevidela. Takze radeji uplne smaz vsechny profily pripojeni pred tim nez prijmes tu konfiguracni SMS. Ale mozna to je jen problem te moji Nokie.
  • 0

#164 tocamac

tocamac

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 10:14

sobikovi napsal/a:

tocamac napsal/a:
Ahoj,
co presne jsi zkousel? Ja ted prave par dnu testuju Locify na Nokii 5310 (ma podobny OS jako 6300, tj. S40, akorat trosku novejsi gen. 5) a jakmile spustim sluzbu Nearest Caches, Locify se chvilku snazi komunikovat a pak zahlasi:

Connection problem
There is a problem with your internet connection.
There is no GPRS/3G/Wi-Fi signal at the moment or your internet connection id not configured properly.

Dela ti to taky tohle? Jakeho mas operatora? Destil vyslovil hypotezu, ze by to mohlo byt nejakym omezenim na strane operatora, ale zkousel jsem to u Vodafonu (Vodafone predplacena karta, Internet v mobilu), a T-mobile (Twist Surf+) se stejnym vysledkem. Mam nastaveny Internet, ne WAP. Ostatni aplikace funguji bez problemu (Opera Mini, HG, Gmail, Yahoo! Go atd.) Jen pro upresneni, testoval jsem hlavne alpha verzi odsud http://www.locify.com/download/alpha. Tenhle problem probirame v diskuzni skupine http://groups.google...80f1eaab6?hl=en.

Ahoj, ano, to je ta chyba, co se mi stávala. Schválně píšu stávala, protože po nainstalování Alfa verze to funguje už jak má... Objevil se mi tam zase problém s přihlášením na locify.com a synchronizace, ale jinak se zdá že to funguje OK. Používám O2, ale myslím že to není v operátorovi, snad při nějakém nastavení proxy na wapu, ale o tom Destil ví.


To je zajimave. Takze kdyz si nainstalujes posledni stabilni verzi 0.8.5, tak tam ti to hlasi tuto chybu, a alpha (0.9) je OK? Mohl bys to prosim zkusit? Stabilni i alpha verzi muzes mit nainstalovane soucasne, vzajemne se neovlivnuji. To by pak znamenalo, ze je problem skutecne nekde v kodu Locify.

Na druhou stranu, jednou se mi podarilo nejakou kesku zobrazit. Ovsem bylo to v dobe, kdy jsem trochu experimentoval s konfiguraci pripojeni k internetu, mel jsem tam mix manualni konfigurace a nastaveni pres SMS od operatora (Vodafone, viz prispevek vyse), ktere sice fungovalo, ale strhavalo mi neopravnene penize z kreditu. To by zase nasvedcovalo, ze by potiz mohla byt i v nejakem parametru konfigurace pripojeni.
  • 0

#165 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 13:05

tocamac napsal/a:
To je zajimave. Takze kdyz si nainstalujes posledni stabilni verzi 0.8.5, tak tam ti to hlasi tuto chybu, a alpha (0.9) je OK? Mohl bys to prosim zkusit? Stabilni i alpha verzi muzes mit nainstalovane soucasne, vzajemne se neovlivnuji. To by pak znamenalo, ze je problem skutecne nekde v kodu Locify.

Tak jsem to vyzkoušel a skutečně, stable 085 padá na připojení k netu, alfa 09 funguje zcela bez problémů.
  • 0

#166 edemsi

edemsi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 6:20

Zdravím asi jsem úplná lama nejde a nejde :(,mám rázra V3x a vždy končím u hlášky o certifikátu.V telefonu jsem povolil vše co jsem našel ani instalace certifikátu nepomohla.Najde se někdo komu Locify běží na rázru???Popřípadě nějaká alternativa ,vodafoňáci mají net zadarmo tak bych toho rád využil.
  • 0

#167 mrkfa

mrkfa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:08

mam take problem, kdyz spoustim locify na svem HTC TyTN2 tak mi to hlasi chybu MIDletu no class lang def error. stejny problem mam i s handygeocaching. nevite nekdo prosim prosim jak toto napravit???dekuji
  • 0

#168 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 19:56

mrkfa napsal/a:
mam take problem, kdyz spoustim locify na svem HTC TyTN2 tak mi to hlasi chybu MIDletu no class lang def error. stejny problem mam i s handygeocaching. nevite nekdo prosim prosim jak toto napravit???dekuji


Resil jsem to na svem HTC Touch taky...
Tady je to v napovede na webu locify, myslim ze i se zaklady AJ to zvladne pochopit kazdy: http://www.locify.co.../windows-mobile... Ve zkratce: musis nainstalovat novejsi verzi Midlet manageru...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#169 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2008 - 14:12

Ahoj,
jako Vanocni darek pro Vas mame Locify 0.9

Novinky:
- prepracovane uzivatelske rozhrani - vsechny interni funkce jsou snadno pristupne na par kliknuti
- neni potreba pouzivat sluzbu Mista na ukladani bodu - nyni pristupno offline
- nova navigacni obrazovka
- v nahravani trasy jsou vyskove profily
- automaticka instalace predinstalovanych sluzeb pri prvnim startu
- sluzby vypadaji lepe - misto souradnic se uzivateli ukazuji user-friendly znazorneni jeho polohy (zadana adresa, nazev ulozeneho bodu, "aktualni gps poloha" atd.)
- vylepsena stabilita pripojene Bluetooth GPS
- na Nokiich Series 60 3rd se lze pripojovat i bez GPS pres GSM lokalizaci - je potreba v nastaveni telefonu vypnout GPS a nechat jenom "network based"
- optimalizace zobrazovani map a nahravani tras
- po synchronizaci je mozne nahrane trasy stahovat a prohlizet na webu
- mnoho dalsich bugfixu a drobnosti

http://www.locify.com/download
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#170 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2008 - 22:44

Destil.cz napsal/a:
...Locify 0.9


Musim na WM6 nejdriv odinstalovat tu starou verzi?

Trochu (dost) v tom programku tápu.
Kdyz ho nastartuju, tak se mi objevi na obrazovce 5+5 ikonek, ale funkcni je jen "Místa". Muze to byt tim, ze neni aktivni GPS modul?
Kdyz se podivam na video na YouTube, tak k tomu se vubec nepropracuju.
HG na N6300 byl super! Hlavne jeho jednoduchost...
Diky za radu.
  • 0

#171 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2008 - 1:13

[quote]Destil.cz napsal/a:
Ahoj,
jako Vanocni darek pro Vas mame Locify 0.9

Novinky:
- prepracovane uzivatelske rozhrani - vsechny interni funkce jsou snadno pristupne na par kliknuti
- neni potreba pouzivat sluzbu Mista na ukladani bodu - nyni pristupno offline
..........
Ad dotaz: Nechtěl jsi tam dát automatické odesílání chyb ? Nebo to tam je a moc to nechceš zveřejňovat. Určitě bych dal alespoň možnost volby - automaticky odesilat chyby ANO/NE ja ti klidně dam ANO - těch par odeslaných dat unesu a bude to k dobru věci.
  • 0
Geocaching je hra.........

#172 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2009 - 9:51

Zdravim,
pro ty kdo nesleduji nas blog, ale fandi Locify: http://blog.locify.c...-new-steps.html . V clanku jsou uzivatele vyzivani k vyjadreni, co by chteli v pristi verzi Locify. Pokud mate nejake napady, urcite pod prispevek napiste komentar.
  • 0

#173 PUG_Mira

PUG_Mira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2009 - 23:50

Pár dní teď na kešky nebyl čas, ale chystám se teď na víkendovej lov a co nevidím - Locify dospělo a už se pyšní číslem verze 1.0. Gratulace! Mě osobně nejvíc potěšila oprava bugu, kdy nebylo možno uložit místo s vlastními souřadnicemi :) A mooc se těším na konec února ;)
  • 0

#174 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2009 - 7:59

Tak jsem zvědavý kam půjde Locify dál, ale stále víc mám dojem, že jako náhrada za Handyho bude tak ve verzi 5.xx a kdo ví jestli vůbec. Přibývá tam spousta a spousta "komerčního" balastu, ale rozšiřování funkcionality pro geocaching kde nic tu nic :-(
  • 0

#175 eMenthal

eMenthal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2009 - 8:55

Mně by se moooc líbilo, kdyby Locify umělo odesílat na Fire Eagle polohu automaticky ve zvoleném intervalu a ne pouze na vyžádání. To by byla pecka.
  • 0

#176 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2009 - 19:19

Ahoj, oznamuju vydání Locify 1.0. Největší novinka je ta, že jsme open-source! Více o open source projektu najdete na http://code.google.com/p/locify V této verzi je také poměrně dost vylepšení pro geocaching: - obrazovka se satelity - už je možné přidávat místo z vlastními souřadnicemi - seznam nejbližších keší má ikonky typů keší - větší fonty u zařízení jako HTC Touch HD - autologin v přihlašovacím políčku na GC.com - celkové zrychlení aplikace - opraveny pády map a záznamu trasy kvůli nedostatku paměti
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#177 Matrix_DC

Matrix_DC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 10:05

Dámy a pánové, musím říct, že s tak kvalitní a rychlou technickou podporou pro Locify jsem se ještě nesetkal, fakt dooost dobry. Včera jsem si Locify nainstaloval do sveho telefonu nokia N78 abych si ho konecne odzkousel, samo jako vzdy pri me smule to hodilo error a tim to pro me skoncilo, tak jsem se rozhodl napsat zda manekdo podobny problem a v tu chvili se mi ozval Destil.cz a zacal se mnou problem resit, vymenili jsme si par e-mailu s upravenymi verzemi, vzdy podle erroru co mi hazel telefon. Dneska kolem 10hod jsem dostal finalni verzi, ktera slape jak hodinky ;) Musim timto verejne podekovat za trpelivost co se mnou Destil mel..) A mohu Locify opravdu jen a jen doporucit... P.S. Toto neni placena reklama...:D:D:D
  • 0

#178 Damleth

Damleth

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 15:33

Zrejme ted budu za hlupaka a neznalka, ale uz od rana, co jsem si nainstaloval verzi 1.0 mi vrta hlavou jedna vec. Nikde jsem nenalezl kolonku, kam by se zadavaly prihlasovaci udaje na GC.com a pritom program stejne nejak pozna, kdo jsem a ktere kese uz mam odlovene. Jak to?
  • 0

#179 Matrix_DC

Matrix_DC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 16:43

Kdyz jsem to spustil poprve a chtel stahnout kes ci nejak operovat s kesi, tak to po me udaje chtelo, ktere jsem tam zadal, ale postupem casu kdy jsme laborovali s ruznymi upravami jsem tam policko pro zadani nicku a hesla pro GC taky jiz nenasel, pouze pro Locify. P.S. je mozne ze pri prvnim spusteni nebo instalaci jsi svoje udaje jiz zadal a proto se te to uz nepta.
  • 0

#180 Damleth

Damleth

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 19:32

Matrix_DC napsal/a:
Kdyz jsem to spustil poprve a chtel stahnout kes ci nejak operovat s kesi, tak to po me udaje chtelo, ktere jsem tam zadal, ale postupem casu kdy jsme laborovali s ruznymi upravami jsem tam policko pro zadani nicku a hesla pro GC taky jiz nenasel, pouze pro Locify.

P.S. je mozne ze pri prvnim spusteni nebo instalaci jsi svoje udaje jiz zadal a proto se te to uz nepta.

Je pravda, ze ve verzi 0.9 jsem udaje zadaval. Po instalaci v.1.0 uz jsem ale zadal jen login na Locify.com. Tak nevim, jsem z toho nejak makovej
  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama