Přejít na obsah


Fotka

Je potřeba x-kešek které budou všechny podobné?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
149 odpovědí na toto téma

#61 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 15:48

fanfulik napsal/a:
V tom případě je ale porušuje hooodně moc kešek


Ano, myslím, že autoři mnoha listingů porušují autorská práva. Ať již obrázky či textem. Absurdní je, že někteří kradou i věci uvolněné pod svobodnými licencemi, které by stačilo splnit. Ale to, že někdo jiný krade, že kradou dva nebo stovky, není přeci důvodem to začít dělat také. Ale holt jsem hajzl největší, že jsem se na autorská práva zeptal a divil se reakci...

Fanfulínku, klidně dělej další kešky, klidně tyto nech fungovat dál, přeji ti radost z jejich tvorby i z pochvalných logů, neber všechno jako kritiku a útok. Jen prosím zajdi za mamkou a vytrhni jí caps-lock z klávesnice, aby tu na nás nekřičela velkými písmenky.
  • 0

#62 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 15:51

Jen prosím zajdi za mamkou a vytrhni jí caps-lock z klávesnice, aby tu na nás nekřičela velkými písmenky

to nepujdě,psala z práce,takže je to firemní caps-lock
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#63 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 16:04

AHA & team napsal/a:

fanfulik napsal/a:
V tom případě je ale porušuje hooodně moc kešek


Ano, myslím, že autoři mnoha listingů porušují autorská práva. Ať již obrázky či textem. Absurdní je, že někteří kradou i věci uvolněné pod svobodnými licencemi, které by stačilo splnit. Ale to, že někdo jiný krade, že kradou dva nebo stovky, není přeci důvodem to začít dělat také. Ale holt jsem hajzl největší, že jsem se na autorská práva zeptal a divil se reakci...


Z toho, jak tady vyvádíš mi připadalo, že to udělal jen a jedině famfulík.

A koneckonců, v bibli je psáno: "Kdo jsi bez viny, hoď kamenem ..."
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#64 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 16:20

A koneckonců, v bibli je psáno: "Kdo jsi bez viny, hoď kamenem ..."

bacha na okna
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#65 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 16:20

Fanfuliku nenech se odradit, rejpalu bude v cesku vzdycky plno. Bohuzel, ceska natura se nezapre ani na geocachingu. A urcite znas to prislovi o tom, ze se neda vsem zavdecit. Ze takovy clovek neexistuje. ;);)
  • 0

#66 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 16:21

k-lord napsal/a:
Fanfuliku nenech se odradit, rejpalu bude v cesku vzdycky plno. Bohuzel, ceska natura se nezapre ani na geocachingu. A urcite znas to prislovi o tom, ze se neda vsem zavdecit. Ze takovy clovek neexistuje. ;);)

diskuze se dají jakž takž ignorovat,ale aby mi nějakej umělec psal emaily už je moc.........už jsem vychladla,dala si čokoládu,tak už mě snad nevytočí
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#67 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 16:26

Ja vubec uz ale nepochopim, jak muze nekdo, kdo nezalozi ani jednu kes, takovou diskuzi vubec zalozit. Dotycny nema vubec predstavu, jake to je vytvorit kesku, ale hned sem vleti a snazi se rozhlasovat sva moudra, jak by to bylo lepsi a ze on by to delal uplne jinak a lepe. Od takovych ta zpetna vazba nemuze byt brana vazne tim tuplem.
  • 0

#68 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 16:41

Je to asi trochu mimo téma,ale...když třeba jeden sbírá CWG a jiný by k němu přišel a zkritizoval mu tu sbírku,že je to hrozné jak může vůbec něco takového sbírat i když geocaching,třeba ani nehraje a nebo CWG ještě nenašel,tak je to taky trochu přehnané...takže můj názor je,každá keška dobrá a série třeba k těm knížkám jsou dobré(pořád lepší než slajeho série Voda č.1-č.3)takže každý zakládejte keše podle sebe,přece nebudete rušit keš kvůli jednomu co vám ji pohání z dalších 200 lidí.:P;)
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#69 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 16:47

fanfulik napsal/a:
Hickos,Crocky: dobře jeho příspěvěk je úžasný!!V emailu mi píše že jsem zlodějka.DOBŘE JSEM,JSEM ÚPLNĚ BLBÁ,NEUMÍ DĚLAT DOKONALÉ KEŠE.POLIBTE MI PRDEL A KEŠE JDOU DO ARCHIVU(chvíli je nechávám pro Kladeňáky,kterých se to líbí,třeba jejich logy ještě vychladnu) A MŮŽETE SI NAJÍT NĚKOHO JINÉHO NA BUZERACI!!!!!

Cháchácácháchá :D:D:D:D:D No konečně.
  • 0

#70 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 16:54

Cháchácácháchá No konečně.

nic nebude,maminka zakázala
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#71 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 17:00

Já jsem se smál té uražené reakci, ne archivaci. Klidně ať lidi zakládají i 15ti kusové série blbých kešek, mě se to netýká. Už jsem pochopil, že používání ignore listu se nevyhnu.
  • 0

#72 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 17:01

fanfulik napsal/a:
nic nebude,maminka zakázala


No to bys hodne klesla, kdyby ses nechala vytocit a kesky dala do archivu. Dikybohu za maminku. ;);) Dokud je neodlovim, tak zadny archiv. :D:D:D
  • 0

#73 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 17:02

mitak napsal/a:
Já jsem se smál té uražené reakci, ne archivaci. Klidně ať lidi zakládají i 15ti kusové série blbých kešek, mě se to netýká. Už jsem pochopil, že používání ignore listu se nevyhnu.


No prave, nechapu proc rada lidi ho jeste nezacala pouzivat, podle tech ruznych vlaken na foru, kdy kazdemu neco vadi. Ignore list by se mel asi vice propagovat. :D:D
  • 0

#74 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 17:03

k-lord napsal/a:
Ja vubec uz ale nepochopim, jak muze nekdo, kdo nezalozi ani jednu kes, takovou diskuzi vubec zalozit. Dotycny nema vubec predstavu, jake to je vytvorit kesku, ale hned sem vleti a snazi se rozhlasovat sva moudra, jak by to bylo lepsi a ze on by to delal uplne jinak a lepe. Od takovych ta zpetna vazba nemuze byt brana vazne tim tuplem.


Ano mas pravdu. Ale za chvili uvidis, ze lide s minimem nalezu a nulou zalozenych cachi jsou nejvetsi odbornici na vsechno a nejlepe vsechno kazdemu umi pohanet. A beda kdyz je na jejich nedostatek zkusenosti pri hledani/zakladani nahodou upozornis. Pak se dockas dokonce sprostych osobnich nadavek. Duvod, proc uz na tohle forum moc nechodim...
  • 0

#75 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 17:45

Už se perou? Už se perou?:D
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#76 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 18:06

Arogant napsal/a:
Už se perou? Už se perou?:D

přišel si pozdě,už se prali:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#77 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 18:16

Jak si má člověk něco užít. Přístě prosím nahlásit dopředu.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#78 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 19:20

kolombo napsal/a:Co třeba tahle keš GC1PB3F ???


Zrovna dneska jsme říkal kolegům, že toto by byl zajímavý případ i pro právníky. Některé z map jsou vytvořeny před několika stoletími, tj. původní autorská práva jejich autorů jsou vypršená. Zároveň jsou ale fyzické originály reprodukcí v držení jiných vlastníků než mne a je otázkou, zda je mohu od nich použít. Já si myslím, že ano, neb zveřejněny byly již velmi dávno, a jejich současnou digitalizací nevzniklo žádné nové autorské dílo. Některé mapy vznikly na objednávku státu jako je Rakousko-Uhersko a šlo o úřední dokument, který byl např. utajován, ale nebyl chráněn autorsky. Nicméně několik map je z konce 19. století a jedna je po roce 1900, tam si s autorským zákonem nevystačím.

Zatím jsem však toho názoru, že ve všech případech se vejdu pod paragraf 31 oddílu 2 dílu 4 autorského zákona 121/2000 Sb. v aktuálním znění definující citace, neb cituji ve svém díle v odůvodněné míře výňatky ze zveřejněných děl jiných autorů. Odůvodněnou měrou myslím jen tu část mapy, aby byl vidět název používaný pro řeku a byla rozpoznatelná část této mapy, nikoliv třeba část odpovídající celým západním Čechám. Zdroje map, názvy a autory uvádím v možné míře.

Stačí to jako odpověď, proč si myslím, že je užití malých částí map v tomto případě přijatelné?
  • 0

#79 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 19:25

taky bych chtěla být chytrá jako rádio
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#80 Lindik

Lindik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 15 October 2009 - 19:50

Napiš Ježíškovi, třeba nadělí ;) :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama